Постанова № 13496331, 20.01.2011, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.01.2011
Номер справи
2а-28529/10/0570
Номер документу
13496331
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

20 січня 2011 р. справа № 2а-28529/10/0570

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови:

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Буряк І. В.

при секретаріБеспалько Г.Г.

за участю представників сторін:

позивача:Антощук О.С. (дов. від 10.01.2011р. №7)

відповідача:не зявився

розглянувши у відкритому судовому засіданні

позовну заяву Жовтневої міжрайонної державної податкової інспекції м. Маріуполя

до Приватного підприємства «Гарі»

про стягнення заборгованості з єдиного податку та з штрафних (фінансових) санкцій

ВСТАНОВИВ:

Жовтнева міжрайонна державної податкової інспекції м. Маріуполя (надалі позивач, Жовтнева МДПІ) звернулась до Донецького окружного адміністративного суду із позовом до Приватного підприємства «Гарі» (надалі відповідач, ПП «Гарі») про стягнення заборгованості з єдиного податку у розмірі 844,46 грн. та з штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 2500,00 грн.

Позов мотивовано несплатою відповідачем штрафних санкцій, застосованих позивачем за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та наявністю заборгованості по єдиному податку, що підлягає примусовому стягненню.

У судовому засіданні від 11.01.2011р. оголошувалось про відкладення розгляду справи до 20.01.2011р. через неявку відповідача.

Представник позивача у судовому засіданні від 20.01.2011р. позовні вимоги підтримав надав суду відповідні пояснення та просив позов задовольнити повністю.

Відповідач письмових заперечень на позовну заяву не надав.

Відповідач в судове засідання від 20.01.2011р. не з'явився, про час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення, не повідомив суд про причини неявки.

Суд, заслухавши пояснення представника позивача, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи адміністративного позову, дійшов наступних висновків.

ПП «Гарі» зареєстровано виконавчим комітетом Маріупольської міської ради Донецької області у якості юридичної особи, ідентифікаційний код НОМЕР_2, місцезнаходження: АДРЕСА_2, про що зазначено у довідці з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

21.07.2010р. Жовтневою МДПІ проведено перевірку господарської одиниці відповідача кафе, за адресою: м. Маріуполь, вул. Урицького, 96а, який належить відповідачу, за дотриманням порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій.

За результатами перевірки був складений акт, зареєстрований в органі ДПС за місцем здійснення діяльності субєкта господарювання за №0460/05/81/23/НОМЕР_2 (надалі акт перевірки від 21.07.2010р. №0460/05/81/23/НОМЕР_2).

Відповідно висновків вказаного акту перевірки від 21.07.2010р. №0460/05/81/23/НОМЕР_2 встановлені наступні порушення:

- проведення розрахункової операції на повну суму покупки без застосування РРО, без роздрукування відповідного розрахункового документу, що підтверджує виконання розрахункової операції;

- невидача розрахункового документу встановленої форми на повну суму проведеної операції.

На підставі зазначеного акту Жовтневою МДПІ прийнято рішення про застосування фінансових санкцій від 28.07.2010 р. № 0001182330, згідно якого до відповідача застосовано фінансові санкції у сумі 3000,00 гривень за порушення п.1 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Зазначене рішення отримане відповідачем 28.07.2010р., про що зазначено на корінці вказаного рішення.

Пунктом 4 статті 10 Закону України «Про Державну податкову службу в Україні», в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин, встановлено, що державні податкові інспекції здійснюють у межах своїх повноважень контроль за законністю валютних операцій, додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію субєктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, що видають ці документи, за наявністю торгових патентів.

Згідно п. 11 ст. 11 ЗаконуУкраїни «Про державну податкову службу в Україні», органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Пунктом 11. ст. 10 Закону України «Про Державну податкову службу в Україні» передбачено, що Державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Відповідно до ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин, встановлено, що субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобовязані:

- проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок (п.1 ст.3 вказаного Закону).

Пунктом 1 ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» встановлено, що за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах: - у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.

Відповідно до ст. 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 зазначеного Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Згідно п. 2.2.7 Акту перевірки від 21.07.2010р. №0460/05/81/23/НОМЕР_2 зафіксовано проведення розрахункової операції без застосування реєстратора розрахункових операцій при продажу товарів (робіт, послуг) передплата за банкет у сумі 600,00 грн.

Акт перевірки від 21.07.2010р. №0460/05/81/23/НОМЕР_2 підписаний представником відповідача, заперечень до ату не надано, про що мається відповідна відмітка.

Із Зворотного боку облікової картки платника відповідача (платіж 21080900), станом на 15.11.2010р. вбачається, що, з урахуванням часткового погашення, ПП «Гарі» має заборгованість за рішенням про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 28.07.2010 р. № 0001182330 у розмірі 2500,00 грн.

Таким чином, відповідач має заборгованість по штрафним (фінансовим) санкціям за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» за Рішенням про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 28.07.2010 р. № 0001182330 у розмірі 2 500,00 грн., що підлягає примусовому стягненню.

Крім того, 14 липня 2010 року Жовтневою МДПІ проведено невиїзну документальну перевірку дотримання вимог податкового законодавства відповідача з питань своєчасності надання розрахунку єдиного податку, за наслідками якої складений відповідний Акт від 14.07.2010р. №235/15-113/НОМЕР_2.

Згідно висновків вказаного Акту, встановлено неподання розрахунків єдиного податку за 3 квартал 2008 року, 4 квартал 2008 року, 1 квартал 2009р., 2 квартал 2009 року, 3 квартал 2009 року.

На підставі Акту від 14.07.2010р. №235/15-113/НОМЕР_2, Жовтневою МДПІ прийнято податкове повідомлення-рішення від 15.07.2010р. №0001211510/0, яким відповідачу визначене податкове зобовязання з єдиного податку у розмірі 850,00 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями.

Податкове повідомлення-рішення від 15.07.2010р. №0001211510/0 отримане відповідачем 22.07.2010р., про що свідчить відповідне повідомлення про вручення поштового відправлення.

Також ПП «Гарі» поданий до Жовтневої МДПІ розрахунок сплати єдиного податку субєктом малого підприємництва юридичною особою, за три квартали 2010р., яким визначив податкове зобовязання з єдиного податку у розмірі 483,00 грн.

Статтею 67 Конституції України встановлено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Статтею 3 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва» встановлено, що суб'єкт підприємницької діяльності - юридична особа, який перейшов на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, самостійно обирає одну з наступних ставок єдиного податку:

- 6 відсотків суми виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) без урахування акцизного збору у разі сплати податку на додану вартість згідно із Законом України "Про податок на додану вартість";

- 10 відсотків суми виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), за винятком акцизного збору, у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку.

Суб'єкти підприємницької діяльності - юридичні особи сплачують єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.

Статтею 4 вказаного Указу передбачено, що за результатами господарської діяльності за звітний (податковий) період (квартал) суб'єкти малого підприємництва - юридичні особи подають до органу державної податкової служби до 20 числа місяця, що наступає за звітним (податковим) періодом, розрахунки про сплату єдиного податку, акцизного збору і, в разі обрання ними єдиного податку за ставкою 6 відсотків, розрахунок про сплату податку на додану вартість, а також платіжні доручення на сплату єдиного податку за звітний період з позначкою банку про зарахування коштів.

Пунктом 1.3 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», який був чинним на момент виникнення спірних правовідносин, встановлено, що податковий борг (недоїмка) - це податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Відповідно пп. 3.1.1. п.3.1 ст. 3 вказаного закону передбачено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. В інших випадках платники податків самостійно визначають черговість та форми задоволення претензій кредиторів за рахунок активів, вільних від заставних зобов'язань забезпечення боргу. У разі, якщо такого платника податків визнано банкрутом, черговість задоволення претензій кредиторів визначається законодавством про банкрутство.

Відповідно до наданого позивачем зворотного боку облікової картки платника відповідача (платіж 16050100 єдиний податок), станом на 15.11.2010р. ПП «Гарі» має заборгованість з єдиного податку у розмірі 844,46 грн., у тому числі за податковим повідомленням-рішенням від 15.07.2010р. №0001211510/0 у розмірі 484,77 грн., пеня 2,69 грн.

Таким чином, відповідач має заборгованість по єдиному податку у загальному розмірі 844,46 грн., яка підлягає примусовому стягненню.

Також, слід зазначити, що у матеріалах справи наявні копії корінців першої від 03.08.2010р. та другої від 09.09.2010р. податкових вимог, які були отримані відповідачем.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку щодо обґрунтованості та наявності достатніх підстав для задоволення позовних вимог.

Керуючись ст. ст. 11, 17, 69-72, 86, 87, 94, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов Жовтневої міжрайонної державної податкової інспекції м.Маріуполя до Приватного підприємства «Гарі» задовольнити повністю.

Стягнути з Приватного підприємства «Гарі» (АДРЕСА_2; код ЄДРПОУ НОМЕР_2) заборгованість перед бюджетом та іншими державними цільовими фондами:

- з штрафних санкцій за порушення Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» у розмірі 2500 (дві тисячі пятсот) гривень 00 копійок на користь Державного бюджету (рахунок № 31116104700055 у ГУДКУ в Донецькій області, МФО 834016, ЄДРПОУ 34686694, код платежу 21080900);

- заборгованість з єдиного податку у розмірі 844 (вісімсот сорок чотири) гривні 46 (сорок шість) копійок стягнути на користь місцевого бюджету (рахунок № 34217378700055 у ГУДКУв Донецькій області, МФО 834016, ЄДРПОУ 34686694, код платежу 16050100).

2. Постанова набирає законної сили порядку передбаченому ст. 254 КАС України

3. Постанова прийнята у нарадчій кімнаті, вступна та резолютивна частина проголошена у судовому засіданні 20 січня 2011 року, повний текст виготовлено 25 січня 2011 року.

4. Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягомдесяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Буряк І. В.