ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 листопада 2010 року Справа № 2а-5905/10/0870
За позовом: Мелітопольської обєднаної державної податкової інспекції Запорізької області
до: Державного підприємства «Сільськогосподарське підприємство «Лазурне», Запорізька область, с. Лазурне
про стягнення заборгованості у розмірі 110 203,08 грн.
У складі головуючого судді Нечипуренко О.М.
при секретарі судового засідання Бриль А.В.
за участі представників сторін:
від позивача Козик А.І. (за довіреністю №32882 від 27.10.2010р)
від відповідача не прибув
ВСТАНОВИВ:
Мелітопольська обєднана державна податкова інспекція Запорізької області звернулась до суду з адміністративним позовом до Державного підприємства «Сільськогосподарське підприємство «Лазурне» про стягнення податкової заборгованості у розмірі 147808,27 грн., у тому числі 116511,27 грн. - земельного податку та 31297 грн. податку з власників транспортних засобів.
30.07.2010 Запорізьким окружним адміністративним судом, на підставі ст. ст. 104-107 КАС України, відкрито провадження у адміністративній справі № 2а-5905/10/0870 та призначено судове засідання на 31.08.2010. Розгляд справи, в порядку ст. 150 КАС України, було відкладено на 22.09.2010. За письмовим клопотанням позивача провадження у справі зупинялось до25.10.2010 та до 08.11.2010.
В засіданні 25.10.2010. позивач уточнив позовні вимоги та вказуючи на часткову сплату відповідачем суми заборгованості, просить стягнути з останнього 110203,08 грн., у тому числі 86304,08 грн. по земельному податку та 23899 грн. по податку з власників транспортних засобів. Уточнення прийнято судом. Суд розглянув уточнені позовні вимоги.
В засіданні 08.11.2010 позивач позовні вимоги підтримав, з підстав, викладених у позовній заяві та заяві про уточнення, просить вимоги задовольнити у повному обсязі та, посилаючись на Закон України «Про державний бюджет України», Закон України «Про державну податкову службу в Україні» та Закон України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», просить стягнути з відповідача суму узгоджених податкових зобовязань у розмірі 110203,08 грн.
Відповідач, належним чином повідомлений про дату, місце та час судового засідання, до суду не прибув, про причини неявки не повідомив. Витребуваних судом документів не надав та проти позову не заперечив.
Відповідно до статті 128 КАС України, неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або неповідомлення ним про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи.
За таких обставин, на підставі ст.128 КАС України, суд вважає за можливе розглянути справу по суті без участі представника відповідача, за наявними у справі матеріалами.
У відповідності до ст.41 КАС України під час судового розгляду адміністративної справи здійснювалось повне фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів, а саме: комплексом «Камертон».
У засіданні 08.11.2010, судом, відповідно до ст.160 КАС України, проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Судом оголошено про час виготовлення постанови у повному обсязі.
Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши норми законодавства, оцінивши надані представником позивача докази, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.
Як свідчать матеріали справи, Державне підприємство «Сільськогосподарське підприємство «Лазурне» перебуває на обліку у Мелітопольській ОДПІ Запорізької області.
Відповідач має податковий борг перед бюджетом по сплаті податку з власників транспортних засобів у розмірі 23899 грн. та заборгованість по сплаті земельного податку у розмірі 86304,08 грн. При цьому сума податкових зобовязань визначена платником податків самостійно шляхом подачі розрахунків земельного податку та розрахунків суми податку з власників транспортних засобів.
З метою погашення податкового боргу відповідачу податковою направлено першу податкову вимогу № 1/331/476 від 15.11.2006 та другу податкову вимогу № 2/1 від 11.01.2007, які залишені відповідачем без задоволення. 16.03.2007 Мелітопольською ОДПІ прийнято рішення №6276 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу.
Відповідно до п.3, 8 ст. 10 Закону України від 04.12.1990р. № 509-ХІІ “Про державну податкову службу в Україні” державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції контролюють своєчасність подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків, інших платежів, а також перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів. Проводять перевірки фактів приховування і заниження сум податків, інших платежів.
Контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обовязкових платежів) здійснюють органи, перелік яких визначено у ст. 2 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181 “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”. Відповідно до цього Закону контролюючим органом є:
Податкові органи щодо справляння податків і зборів (обовязкових платежів), які направляються до бюджетів та державних цільових фондів.
Крім цього, п.п.10.1.1 п.10.1 ст.10 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” встановлено, що податковий орган здійснює погашення податкового боргу, по-перше, шляхом стягнення коштів, а за їх недостатності шляхом продажу інших активів платника.
Податкове зобовязання та податковий борг згідно п.п.1.2., 1.3 ст.1 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” є зобовязання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, або у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Відповідно до п.п.4.1.1 п.4.1. ст.4 цього Закону платник податків самостійно обчислює суму податкового зобовязання.
Згідно п.п.1.11 ст.1 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків до контролюючого органу у строки, встановлені законодавством, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податку, збору (обов'язкового платежу).
Пункт 5.1 вищеназваного Закону зазначає, що податкове зобовязання, самостійне визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобовязання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.
Згідно п.п.5.2.1. п.5.2. ст.5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2. та 4.3. статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2. цього пункту.
Згідно п.5.4 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Як вказано у пункті 1.7 статті 1 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” активами платника податків є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.
Стаття 41 Конституції України встановлює застереження, що ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним. Примусове відчуження обєктів права приватної власності може бути застосоване лише як виняток з мотивів суспільної необхідності, на підставі і в порядку, встановлених законом, та за умови попереднього і повного відшкодування їх вартості. Конфіскація майна може бути застосована виключно за рішенням суду у випадках, обсязі та порядку, встановлених законом.
Згідно п.п.3.1.1. п.3.1.ст.3 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. В інших випадках платники податків самостійно визначають черговість та форми задоволення претензій кредиторів за рахунок активів, вільних від заставних зобовязань забезпечення боргу. У разі, якщо такого платника податків визнано банкрутом, черговість задоволення претензій кредиторів визначається законодавством про банкрутство.
За результатом розгляду спору, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Мелітопольської ОДПІ Запорізької області про стягнення з Державного підприємства «Сільськогосподарське підприємство «Лазурне» про стягнення заборгованості у розмірі 110203,08 грн. є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до вимог ст. 94, 98, пункту 3 Розділу VII “Прикінцеві та перехідні положення” КАС України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 94, 158, 160, 162, 163, 167 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов Мелітопольської обєднаної державної податкової інспекції Запорізької області до Державного підприємства «Сільськогосподарське підприємство «Лазурне» про стягнення заборгованості у розмірі 110203,08 грн. - задовольнити.
2. Стягнути з Державного підприємства «Сільськогосподарське підприємство «Лазурне» (Код ЄДРПОУ 00489797) заборгованості у розмірі 110203,08 грн. (сто десять тисяч двісті три гривні) 08 коп. у тому числі:
- податок з власних транспортних засобів у сумі 23899,00 (двадцять три тисячі вісімсот девяносто дев'ять гривень) 00 коп. та земельний податок у сумі 86304,08 (вісімдесят шість тисяч триста чотири гривні) 08 коп. на р/р № 33211807700179, банк ГУДКУ в Запорізькій області, МФО 813015, отримувач платежу місцевий бюджет Полянівської с/р Мелітопольського району, код за ЄДРПОУ 34676932, код платежу 12020100. Видати виконавчий лист.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України з дня складення її в повному обсязі, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова в повному обсязі у відповідності до вимог ст. 160 КАС України оформлена і підписана 07.12.2010.
Суддя (підпис) О.М. Нечипуренко