Єдиний державний реєстр судових рішень КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 2а-15771/10/2670 Головуючий у 1-й інстанції: Смолій І.В.
Суддя-доповідач: Саприкіна І.В.
У Х В А Л А
Іменем України
"19" січня 2011 р. м. Київ
Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді: Саприкіної І.В.,
суддів: Бужак Н.П., Желтобрюх І.Л.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Києві, без фіксації судового процесу, в порядку ч. 1 ст. 41 КАС України, апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Солом'янському районі м. Києва на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 30.11.2010 року у справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Еко-Капітал»до Державної податкової інспекції у Солом'янському районі м. Києва про скасування податкового повідомлення-рішення,
В С Т А Н О В И Л А :
ТОВ «Еко-Капітал»звернулись до Окружного адміністративного суду м. Києва з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Солом'янському районі м. Києва про скасування податкового повідомлення-рішення № 003903154/0 від 21.08.2010 року.
Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 30.11.2010 року позов задоволено.
Не погоджуючись з таким судовим рішенням, ДПІ у Солом'янському районі м. Києва подали апеляційну скаргу, в якій просять скасувати незаконну, на їх думку, постанову суду першої інстанції та постановити нову, якою відмовити в позові. В своїй апеляційній скарзі апелянт посилається на неповне зясування всіх обставин, що мають значення для вирішення справи, порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, незаконність, необґрунтованість та необєктивність оскаржуваного рішення, що є підставою для його скасування.
Заслухавши суддю-доповідача, доводи апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку, що вона не підлягає задоволенню, виходячи з наступного:
Окружний адміністративний суд м. Києва в своєму рішенні прийшов до висновку про необхідність задоволення позову.
Апеляційна інстанція погоджується з такими доводами суду першої інстанції, з огляду на наступне:
Як вбачається з матеріалів справи, працівниками Державної податкової інспекції у Солом'янському районі м. Києва проведено перевірку дотримання своєчасності подання податкової звітності ТОВ «Еко-Капітал»за результатами перевірки складено акт від 21.08.2010 року за № 12096/15-2-35619765.
Вказаним актом перевірки встановлено порушення позивачем пп. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами», а саме позивачем податкову декларацію з податку на додану вартість за травень 2010 року подано 25.06.2010 року хоча термін подання настав 21.06.2010 року.
У зв'язку із встановленням зазначеного вище порушення, Державною податковою інспекцією у Солом'янському районі м. Києва 21.08.2010 року винесено податкове повідомлення-рішення № 003903154/0, яким до позивача застосовано штрафну (фінансову) санкцію у розмірі 170,00 грн.
Вважаючи, що податкове повідомлення-рішення прийнято з порушенням норм чинного податкового законодавства, позивач звернувся з відповідним позовом до суду.
Суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні (ч.1 ст. 86 КАС України).
Порядок подання податкової декларації в період виникнення спірних відносин регулювався Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а зокрема статтею 4.
У відповідності до пп. 4.1.1 п. 4.1 ст. 4 Закону № 2181 платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.2.2 пункту 4.2, а також пунктом 4.3 цієї статті.
Підпунктом 4.1.2 пункту 4.1 статті 4 Закону № 2181 передбачено, що прийняття податкової декларації є обов'язком контролюючого органу. Податкова декларація приймається без попередньої перевірки зазначених у ній показників через канцелярію, чий статус визначається відповідним нормативно-правовим актом. Відмова службової (посадової) особи контролюючого органу прийняти податкову декларацію з будь-яких причин або висування нею будь-яких передумов щодо такого прийняття (включаючи зміну показників такої декларації, зменшення або скасування від'ємного значення об'єктів оподаткування, сум бюджетних відшкодувань, незаконного збільшення податкових зобов'язань тощо) забороняється та розцінюється як перевищення службових повноважень такою особою, що тягне за собою її дисциплінарну та матеріальну відповідальність у порядку, визначеному законом.
Якщо службова (посадова) особа контролюючого органу порушує норми абзацу першого цього підпункту, платник податків зобов'язаний до закінчення граничного строку подання декларації надіслати таку декларацію поштою з описом вкладеного та повідомленням про вручення, до якої долучається заява на ім'я керівника відповідного контролюючого органу, складена у довільній формі, із зазначенням прізвища службової (посадової) особи, яка відмовилася прийняти декларацію, та/або із зазначенням дати такої відмови. При цьому декларація вважається поданою в момент її вручення пошті, а граничний десятиденний строк, встановлений для поштових відправлень підпунктом 4.1.7, не застосовується.
Як вбачається з матеріалів справи, ТОВ «Еко-Капітал»у межах встановленого законом строку подано податкову декларацію, однак відповідач відмовився її приймати, чим порушив норму права Закону № 2181.
У свою чергу, позивач, як свідчать наявні в матеріалах справи копій квитанцій та описів вкладення, податкову декларацію направив поштою з описом вкладеного та повідомленням про вручення 21.06.2010 року, що є підтвердженням факту своєчасності її подання.
Таким чином, апеляційна інстанція приходить до висновку, що суд першої інстанції правомірно задовольнив позов.
Відповідно до ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Проаналізувавши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, судове рішення ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права.
За таких підстав, апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення, а постанову суду першої інстанції без змін.
Керуючись ст.ст. 160, 195, 196,198, 200, 205, 206 КАС України, судова колегія, -
У Х В А Л И Л А:
В задоволенні апеляційної скарги Державної податкової інспекції у Солом'янському районі м. Києва відмовити.
Постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 30.11.2010 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя:
Судді:
Повний текст ухвали виготовлено 19.01.2011 року.