ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
11.11.10Справа №2а-13039/10/15/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого суддіТоскіної Г.Л., при секретарі Маляр К.В., за участю представників: позивача Бабченко Л.П.,
відповідача не зявився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у м. Ялта АР Крим
до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2
про стягнення заборгованості в сумі 1908,68 грн.
Обставини справи: Державна податкова інспекція у м. Ялта АР Крим звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим із позовною заявою до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення 1908,68 грн. заборгованості зі сплати єдиного податку.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем несвоєчасно та не у повному обсязі сплачуються суми єдиного податку відповідно до законодавства.
Ухвалами суду від 12.10.2010 року відкрито провадження в адміністративній справі, після закінчення підготовчого провадження справу призначено до судового розгляду.
У судовому засіданні представник позивача пояснив, що СПД фізичною особою ОСОБА_2 вчасно та в повному обсязі не сплачувались платежі з єдиного податку до місцевого бюджету, у зв'язку з чим за нею утворилась заборгованість. Станом на час розгляду справи за відповідачем склалася заборгованість зі сплати єдиного податку в розмірі 1908,68 гривень за несплату щомісячної ставки єдиного податку, встановленої рішенням Ялтинської міської ради від 23.09.2008 року, на підставі цього представник позивача просив позов задовольнити у повному обсязі та стягнути з відповідача ОСОБА_2 зазначену заборгованість.
Відповідач у судове засідання не з'явився. Вимоги суду не виконав. Про дату, час та місце розгляду був сповіщений належним чином, рекомендованою кореспонденцією. Причин неявки суду не повідомив.
Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для зясування обставин по справі, суд вважає можливим на підставі статті 128 КАС України розглядати справу у відсутності відповідача.
Вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи та оцінивши доказі по справі в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.
ВСТАНОВИВ:
29.11.2006р. Виконавчим комітетом Ялтинської міської ради АР Крим ОСОБА_2 зареєстровано у якості фізичної особи-підприємця (а.с.12).
Відповідно до пункту 2 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку і звітності субєктів малого підприємництва» субєкти малого підприємництва фізичні особи мають право самостійно вибрати спосіб оподаткування доходів по єдиному податку шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку.
З урахуванням положень зазначеного Указу, фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 до Державної податкової інспекції у м. Ялта АР Крим подано заяву про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності на 2009 рік (а.с. 13).
Як вбачається із заяви відповідача на право здійснення спрощеної системи оподаткування, віна здійснювала вид діяльності компютерні послуги, роздрібна торгівля.
Судом встановлено, що відповідачем в заяві про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності від 05.03.2009 року зазначено, що вона перебуває у трудових правовідносинах з ОСОБА_3.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідачу на підставі його заяви про перехід на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності на 2009 рік виписано свідоцтво про сплату єдиного податку у розмірі 300,00 грн. за місяць.
Зі змісту абзацу 6 пункту 2 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку і звітності субєктів малого підприємництва» випливає що, фізичні особи сплачують єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.
Абзац 2 статті 2 Указу “Про спрощену систему оподаткування, обліку і звітності субєктів малого підприємництва”передбачає, що ставка єдиного податку для субєктів малого підприємництва фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності й не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць, а відповідно абз.4 цієї же статті у разі коли платник єдиного податку здійснює підприємницьку діяльність з використанням найманої праці або за участю у підприємницькій діяльності членів його сім'ї, ставка єдиного податку збільшується на 50 відсотків за кожну особу.
Відповідно до абзацу 6 частини 6 статті 128 Господарського кодексу України, громадянин підприємець зобовязаний своєчасно надавати податковим органам декларації про доходи, інші необхідні відомості для нарахування податків та інших обовязкових платежів; сплачувати податки та інші обовязкові платежі в порядку і в розмірах, встановлених законом.
Станом на 09.07.2010 року за відповідачем склалась заборгованість зі сплати єдиного податку у сумі 2700,00 грн. та пені у сумі 8,68 грн., судом встановлено, що відповідачем заборгованість була частково сплачена, на суму 800,00 грн., тому сума боргу була зменшена і становить 1900,00 грн. зі сплати єдиного податку та пені у сумі 8,68 грн., однак у встановлені законодавством строки сума заборгованості зі сплати єдиного податку відповідачем не погашена у повному обсязі, що підтверджується матеріалами справи.
Пункт 5 зазначеного Указу передбачає, що субєкти малого підприємництва несуть відповідальність за правильність числення, своєчасність подання розрахунків та сплати сум єдиного податку згідно із законодавством України.
Згідно статті 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» однією із задач органів податкової служби є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, повною і своєчасною сплатою до бюджетів податків і зборів.
Частиною 2 статті 128 Господарського кодексу України встановлено, що підприємці відповідають за своїми зобовязаннями усім своїм майном, на яке згідно закону може бути звернено стягнення.
Примусове стягнення податкової заборгованості передбачена законодавством України процедура погашення податкової заборгованості платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків.
Як вказано у пункті 1.7 статті 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активами платника податків є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.
Статтею 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» визначено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобовязань виключно за рішенням суду.
Стосовно стягнення з відповідача заборгованості зі сплати пені в розмірі 8,68 грн., суд зазначає наступне.
Відповідно до преамбули Закону України від 21.12.2000 року №2181-ІІІ «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими», цей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами.
Пунктом 1.4 ст.1 Закону №2181 визначено, що пеня це плата у вигляді процентів, нарахованих на суму податкового боргу (без урахування пені), що справляється з платника податків у зв'язку з несвоєчасним погашенням податкового зобов'язання.
Згідно з пп.16.1.2 п.16.1 ст. 16 Закону №2181 нарахування пені розпочинається:
а) при самостійному нарахуванні суми податкового зобов'язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного цим Законом;
б) при нарахуванні суми податкового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні згідно з нормами цього Закону.
Позивачем як субєктом владних повноважень не надано суду доказів самостійного нарахування відповідачем суми належного до сплати єдиного податку або нарахування такої суми відповідачу контролюючим органом.
Таким чином, позовні вимоги в частині стягнення суми пені задоволенню не підлягають, оскільки податковим органом не наведено законодавчих підстав нарахування пені на суму заборгованості по сплаті єдиного податку.
За таких обставин, вимоги позивача про стягнення з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 заборгованості підлягають частковому задоволенню у сумі 1900,00 грн.
Керуючись ст. ст. 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити частково.
2. Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) податковий борг зі сплати єдиного податку в сумі 1900,00 грн. на користь місцевого бюджету у м. Ялта (р/р 34210379700039 УДК в АР Крим, код платежу 16050200, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740850).
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Тоскіна Г.Л.