Постанова № 13461578, 03.06.2010, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
03.06.2010
Номер справи
2а-1453/10/10/0170
Номер документу
13461578
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

03 червня 2010 р.Справа №2а-1453/10/10/0170 10:09 м. Сімферополь

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі:

головуючого судді - Кудряшової А.М. ,

при секретарі судового засідання - Левченко Д.С.,

за участю представників сторін:

від позивача - не зявився;

від відповідача - не зявився;

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Державної податкової інспекції в м. Євпаторії АР Крим

до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1

про стягнення фінансових санкцій

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція в м. Євпаторії АР Крим - позивач - 28 січня 2010 року звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 відповідача - про стягнення фінансових санкцій у сумі 915,00грн. Позовні вимоги обґрунтовані тим, що під час проведення перевірки відповідача встановлено порушення ним вимог Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” від 06.07.1995 р. №265/95-ВР, у звязку з чим прийняте рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій на загальну суму 915,00грн. Зазначене рішення було вручено відповідачу, однак до часу розгляду справи сума фінансових санкцій до бюджету не сплачена, у звязку з чим позивач просить стягнути її у судовому порядку.

Представник позивача у судове засідання не зявився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином під розписку (а.с.43), про причини неприбуття не повідомив, надав клопотання про розгляд справи за відсутності представника позивача, позовні вимоги підтримує в повному обсязі (а.с.44).

Відповідач у судове засідання не з'явився, про день, час та місце його проведення був повідомлений належним чином - оголошенням в газеті “Городская газета” №18 від 20.05.2010 року (а.с.45), про причини неприбуття не повідомив, заперечення на позов до суду не надав.

Суд, приймаючи до уваги ненадання відповідачем доказів неможливості участі його представника у судовому засіданні з поважних причин, відсутність у матеріалах справи клопотання про неможливість розгляду справи без участі представника відповідача, керуючись ст.128, 133 КАС України, вважає можливим розглянути справу на підставі наявних доказів за відсутності учасників процесу.

Розглянувши подані документи та матеріали справи, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.

ОСОБА_1, НОМЕР_1 (адреса: 97400, АДРЕСА_1 (згідно реєстраційних даних); 96555, АДРЕСА_2 (згідно адресної довідки - а.с.8)), був зареєстрований як фізична особа-підприємець Виконавчим комітетом Євпаторійської міської ради АР Крим 23 червня 2006 року (номер запису про державну реєстрацію 21400000000004910 - а.с.7). Відповідач є платником податків та зборів, взятий на облік в ДПІ в м. Євпаторії АР Крим 23.06.2006 р. за №42 (що підтверджено довідкою позивача від 23.06.2006 р. №74/29-00 - а.с.9).

Судом встановлено, що на підставі Плану-графіку проведення перевірок обєктів торгівлі, громадського харчування та послуг на серпень 2009 року, затвердженого начальником ДПІ в м. Євпаторії АР Крим (а.с.10-12), направлення на проведення перевірки №839 від 14.08.2009 р. (а.с.13) 14 серпня 2009 року проведена перевірка виносної палатки на пляжі «Золоті піски» по вул. Сімферопольській в м. Євпаторії, АР Крим, що належить відповідачу. Перевірку було проведено у присутності відповідача, якому вручено направлення на перевірку.

За результатами перевірки складено акт №000840 від 14.08.2009 року (а.с.14-15), в якому зафіксовано наступні обставини: перевіряючими придбана 3 банки пива «Туборг» за ціною 16,00грн., кальмари за ціною 7,00грн., на загальну суму 23,00грн., розрахункова операція проведена без використання розрахункової книжки, що знаходилась в перевіреному обєкті, відповідний розрахунковий документ не виписаний та не виданий. Сума грошових коштів на місці проведення розрахунків 115,00грн., не відповідала загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, - 0грн. (різниця склала 115,00грн.). На підтвердження вказаних в акті обставин позивачем надано опис готівкових грошових коштів на місці проведення розрахунків з зазначенням суми 115,00грн. (а.с.16).

На підставі викладеного під час проведення перевірки перевіряючі дійшли висновку про порушення відповідачем вимог п.5, 13 статті 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” від 06.07.1995 р. №265/95-ВР (надалі Закон про РРО).

Як свідчить надпис на акті перевірки фізична особа підприємець ОСОБА_1 з актом ознайомлений, зазначив в акті пояснення, згідно з якими під час проведення перевірки купюра номіналом 100гривень була розміняна з особистих коштів, отримав другий екземпляр акту перевірки, що засвідчено його підписами (а.с.15, зворотній бік).

За результатами перевірки прийняте рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0093792303 від 31.08.2009 р. на суму 915,00грн.:

- за невикористання при здійсненні розрахункових операцій розрахункової книжки (порушені вимоги п.5 ст.3 Закону про РРО) фінансова санкція застосована відповідно до п.3 ст.17 цього Закону: у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян 340,00грн.;

- за невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО (порушені вимоги п.13 ст.3 Закону про РРО) - фінансова санкція застосована відповідно до ст.22 Закону про РРО: у пятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО 575,00грн. (115,00*5).

У звязку з неможливістю вручення зазначеного рішення відповідачу, воно було розміщено на дошці податкових оголошень 14.10.2009 року (що підтверджено актом ДПІ в м. Євпаторії АР Крим від 14.10.2009 року №787/23-3 а.с.20).

Суд зазначає, що згідно з пунктом 11 статті 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” від 04.12.1990 р. №509-ХІІ органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України.

Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначені Законом України “Про застосування реєстраторів розрахункових операції у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.

Стаття 1 Закону про РРО передбачає, що реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами) (далі - суб'єкти підприємницької діяльності), які здійснюють операції з розрахунків в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

Згідно з вимогами статті 3 Закону про РРО суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зокрема, зобов'язані:

- проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок (пункт 1 статті 3);

- видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції (пункт 2 статті 3);

- у разі незастосування реєстраторів розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, проводити розрахунки з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки з додержанням встановленого порядку їх ведення, крім випадків, коли ведеться облік через електронні системи прийняття ставок, що контролюються у режимі реального часу Державним казначейством України (пункт 5 статті 3);

- забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня (пункт 13 статті 3).

Згідно з пунктом 3 статті 17 Закону про РРО за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах: двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невикористання при здійсненні розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, розрахункової книжки чи книги обліку розрахункових операцій, або використання незареєстрованої належним чином розрахункової книжки чи порушення встановленого порядку її використання, або використання незареєстрованих чи непрошнурованих книг обліку розрахункових операцій, або незберігання книг обліку розрахункових операцій чи розрахункових книжок протягом встановленого терміну.

Відповідно до статті 22 Закону про РРО у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

Згідно статті 25 Закону про РРО суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

На час розгляду даної справи у суду відсутні відомості про оскарження відповідачем у встановленому порядку вказаного рішення про застосування фінансових санкцій. Також у порядку ст. 71 КАС України відповідачем не надано доказів сплати суми фінансових санкцій в повному обсязі. В матеріалах справи наявна копія особового рахунку відповідача (а.с.47), згідно з яким станом на 31.05.2010 року сума фінансових санкцій не сплачена.

За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню у повному обсязі.

Оскільки згідно з частиною 4 статті 94 КАС України у справах, у яких позивачем є субєкт владних повноважень, і відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються, тому судові витрати по справі не підлягають стягненню з відповідача.

У судовому засіданні, яке відбулось 03 червня 2010 року, оголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлений та підписаний 08 червня 2010 року.

З урахуванням викладеного, керуючись ст.ст.160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (НОМЕР_1; 97400, АДРЕСА_1; 96555, АДРЕСА_2) на користь Державного бюджету м. Євпаторії АР Крим (р/р №31112104700015, код платежу 3021080900, банк одержувача - Головне управління Державного казначейства України в АР Крим, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740798) фінансові санкції у сумі 915 (дев'ятсот п'ятнадцять) гривень 00 копійок.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня складення у повному обсязі у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги). Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набирає законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Протягом 10 днів з дня проголошення постанови до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Кудряшова А.М.