ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
17 червня 2010 р.Справа №2а-4359/10/10/0170 09:49 м. Сімферополь
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі:
головуючого судді - Кудряшової А.М. ,
при секретарі судового засідання - Левченко Д.С.,
за участю представників сторін:
від позивача - Нечаєва Н.О., представник по довіреності №3/10-0 від 13.01.2010 р.;
від відповідача - не зявився;
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції в м. Сімферополі АР Крим
до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2
про стягнення фінансових санкцій
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція в м. Сімферополі АР Крим - позивач 31 березня 2010 року звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 - відповідача - про стягнення фінансових санкцій у сумі 1372,75грн. Позовні вимоги обґрунтовані тим, що під час проведення перевірки відповідача встановлено порушення ним вимог Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” від 06.07.1995 р. №265/95-ВР, у звязку з чим прийняте рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій на загальну суму 1772,75грн. Зазначене рішення було вручено відповідачу, однак до часу розгляду справи сума фінансових санкцій до бюджету в повному обсязі не сплачена (погашено лише 400,00грн.), у звязку з чим позивач просить стягнути залишок заборгованості у судовому порядку.
Згідно з заявою про уточнення позовних вимог, що надана представником позивача у судовому засіданні 20.05.2010 року, сума фінансових санкцій відповідачем була частково погашена, у звязку з чим ДПІ в м. Сімферополі АР Крим просить стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 залишок несплаченої суми в розмірі 872,75грн.
Представник позивача у судовому засіданні уточнені позовні вимоги підтримав у повному обсязі, просив адміністративний позов задовольнити з підстав, зазначених у позовній заяві та заяві про уточнення позовних вимог.
Відповідач у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином рекомендованою кореспонденцією (поштове повідомлення - а.с.25), клопотання про розгляд справи без участі представника відповідача не надав, про причини неприбуття не повідомив.
Суд, приймаючи до уваги ненадання відповідачем доказів неможливості участі його представника у судовому засіданні з поважних причин, відсутність у матеріалах справи клопотання про неможливість розгляду справи без участі представника відповідача, з урахуванням думки представника позивача, керуючись ст.128 КАС України, вважає можливим розглянути справу на підставі наявних доказів.
Розглянувши подані документи та матеріали справи, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.
ОСОБА_2, ІПН НОМЕР_1, яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 гурт., кв.531 (згідно адресної довідки а.с.7), була зареєстрована як фізична особа-підприємець Виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АР Крим 14 жовтня 2005 року, дані внесені до Єдиного державного реєстру підприємств і організацій України (номер запису про державну реєстрацію 28820000000007343 - а.с.8). Відповідач є платником податків та зборів, взятий на облік в ДПІ у м. Сімферополі АР Крим 26.10.2005 р. за №16522 (що підтверджено довідкою позивача від 26.10.2005 р. №17319 - а.с.9).
Судом встановлено, що 16 грудня 2009 року проведена перевірка магазину, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2, та належить відповідачу. Перевірку було проведено у присутності відповідача.
За результатами перевірки складено акт №002836 від 16.12.2009 року (а.с.10-11), в якому зафіксовано наступні обставини: перевіряючими придбано товар на суму 354,50грн., розрахункова операція через реєстратор розрахункових операцій не проведена, відповідний розрахунковий документ не роздрукований та не виданий. Сума грошових коштів на місці проведення розрахунків 415,75грн. (з врахуванням покупки), не відповідала сумі, зазначеній в денному звіті РРО, - 61,20грн. (різниця склала 0,05грн.). На підтвердження вказаних обставин позивачем надано Х-звіт РРО денний з зазначенням суми продаж - 61,20грн. (а.с.14) та опис готівкових грошових коштів до акту перевірки, згідно з яким на місці проведення розрахунків знаходилось 415,75грн. (а.с.14, зворотній бік).
На підставі викладеного під час проведення перевірки перевіряючі дійшли висновку про порушення відповідачем вимог п.1, 2, 13 статті 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” від 06.07.1995 р. №265/95-ВР (надалі Закон про РРО).
Як свідчить акт перевірки працівник відповідача з актом ознайомлений, від підписання та отримання акту перевірки відмовився, про що складений акт відмови від підпису матеріалів перевірки (а.с.13, зворотній бік); акт було отримано відповідачем лише 22.12.2009 року, що підтверджено підписом на останньому аркуші акту з зазначенням дати (а.с.11, зворотній бік).
За результатами перевірки прийняте рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0025592303 від 28.12.2009 р. на суму 1772,75грн.:
- за непроведення розрахункової операції через реєстратор розрахункових операцій, нероздрукування відповідного розрахункового документу, що підтверджує виконання розрахункової операції (порушені вимоги п.1, 2 ст.3 Закону про РРО) фінансова санкція застосована відповідно до п.1 ст.17 цього Закону: у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів у звязку з не проведенням розрахункових операцій через РРО 1772,50грн. (354,50*5);
- за невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО (порушені вимоги п.13 ст.3 Закону про РРО) - фінансова санкція застосована відповідно до ст.22 Закону про РРО: у пятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО 0,25грн. (0,05*5).
Зазначене рішення було вручено відповідачу нарочним 28.12.2009 р., що підтверджено підписом на корінці рішення (а.с.14).
Суд зазначає, що згідно з пунктом 11 статті 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” від 04.12.1990 р. №509-ХІІ органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України.
Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначені Законом України “Про застосування реєстраторів розрахункових операції у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.
Стаття 1 Закону про РРО передбачає, що реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами) (далі - суб'єкти підприємницької діяльності), які здійснюють операції з розрахунків в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Згідно з вимогами статті 3 Закону про РРО суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зокрема, зобов'язані:
- проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок (пункт 1 статті 3);
- видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції (пункт 2 статті 3);
- забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня (пункт 13 статті 3).
Згідно з пунктом 1 статті 17 Закону про РРО за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах: у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.
Відповідно до статті 22 Закону про РРО у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Згідно статті 25 Закону про РРО суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
На час розгляду даної справи у суду відсутні відомості про оскарження відповідачем у встановленому порядку вказаного рішення про застосування фінансових санкцій. Також у порядку ст. 71 КАС України відповідачем не надано доказів сплати суми фінансових санкцій в повному обсязі. В матеріалах справи наявна довідка ДПІ в м. Сімферополі АР Крим про розрахунки відповідача з бюджетом від 20.05.2010 року без номеру (а.с.21), згідно з яким станом на зазначену дату залишок суми фінансових санкцій - 872,75грн. - не сплачений.
За таких обставин, суд вважає, що уточнені позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню у повному обсязі.
Оскільки згідно з частиною 4 статті 94 КАС України у справах, у яких позивачем є субєкт владних повноважень, і відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються, тому судові витрати по справі не підлягають стягненню з відповідача.
У судовому засіданні, яке відбулось 17 червня 2010 року, оголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлений та підписаний 22 червня 2010 року.
З урахуванням викладеного, керуючись ст. ст. 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (ІПН НОМЕР_1; АДРЕСА_1 гурт., кв.531) на користь Державного бюджету м. Сімферополя АР Крим (р/р №31114104700002, код платежу НОМЕР_2, банк одержувача - Управління Державного казначейства України у АР Крим, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740405) фінансові санкції у сумі 872 (вісімсот сімдесят дві) гривні 75 копійок.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Кудряшова А.М.