Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 грудня 2010 р. справа № 2а-9653/10/0570
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 18 год. 06 хв.
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Мозгової Н. А.
при секретаріСметана М.В.
за участю
представника позивача Можаравої З.М.
представників відповідача Іванченка В.А.
Кривцової Р.А.
прокурора Меладзе І.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань по вул. 50-ї Гвардійської дивізії, 17 адміністративну справу
за позовомПідприємства «Благо» засноване на власності обєднання громадян
Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів
України»
до Макіївської обєднаної державної податкової інспекції у Донецькій
області
про визнання недійсними та скасування податкових повідомлень рішень
№000017234/0 від 23.02.2009 року, № 0000182340/0 від 23.02.2009
року в частині визначення податкового зобовязання з ПДВ в сумі
373758 грн.
В С Т А Н О В И В:
20.04.2010 року, позивач, Підприємство «Благо» засноване на власності обєднання громадян Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України», звернувся до суду з адміністративним позовом до Макіївської обєднаної державної податкової інспекції у Донецькій області, в якому просить визнати недійсними та скасувати податкове повідомлення рішення №000017234/0 від 23.02.2009 року, відповідно до якого зменшено суму бюджетного відшкодування з ПДВ в сумі 114970 грн. та застосовано штрафну (фінансову) санкцію в сумі 15810 грн., та № 0000182340/0 від 23.02.2009 року, відповідно до якого визначено суму податкового зобовязання з ПДВ в сумі 380500,5 грн., у тому числі за основним платежем 253667 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями 126833,5 грн.
17.06.2010 року позивачем надано до суду заяву про зменшення позовних вимог в частині визнання недійсним та скасування податкового повідомлення рішення № 0000182340/0 від 23.02.2009 року, відповідно до якого просить визнати недійсним та скасувати податкове повідомлення рішення № 0000182340/0 від 23.02.2009 року в частині визначення суми податкового зобовязання з ПДВ в сумі 373758 грн., у тому числі за основним платежем 249172 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями 124586 грн.
Свої позовні вимоги мотивує наступним:
Основним видом господарської діяльності позивача є надання будівельно монтажних послуг і послуг з ремонту транспортних засобів та обладнання. Здійснення зазначеного виду господарської діяльності відбувається шляхом укладення замовниками договорів підряду на виконання відповідних робіт.
Згідно абз. 3 пункту 1.4 статті 1 Закону України «Про податок на додану вартість» будь-які операції цивільно-правового характеру з виконання робіт, надання послуг є поставкою послуг.
Операції з поставки послуг згідно п.п. 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону України «Про податок на додану вартість» є обєктом оподаткування ПДВ.
Підпункт 6.2.8 пункту 6.2 статті 6 Закону України «Про податок на додану вартість» встановлює, що за нульовою ставкою ПДВ оподатковується такий обєкт оподаткування як операції з поставки послуг, що безпосередньо виготовляється підприємствами громадських організацій інвалідів. При цьому, відповідно до пункту 6.2 статті 6 вказаного Закону , ставка податку становить 0% до бази оподаткування.
Згідно всіх укладених позивачем за період, що перевіряється, договорів підряду з замовниками та складених на їх виконання робіт, послуг, довідок щодо вартості виконаних підрядних робіт та витрат, виданих податкових накладних роботи (послуги) виконувались з матеріалів підрядника, вартість матеріалів включалась до складу договірної ціни робіт (послуг), а відповідно і до бази оподаткування виконаних робіт (послуг).
На підставі викладеного, позивач вважає, що правомірно застосував нульову ставку ПДВ до всієї договірної вартості наданих робіт (послуг), в тому числі до вартості використаних матеріалів.
Відповідач, Макіївська обєднана державна податкова інспекція, проти задоволення позову заперечує з наступних підстав:
актом перевірки від 11.02.2009 року № 1370/23-2/31184475 (з урахуванням результатів розгляду заперечень) встановлено порушення платником податків абз.2 п.п.6.2.8 п.6.2 ст.6, п.п. 7.3.1 п.7.3, п.п. 7.4.5 п.7.4 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість».
Відповідно до п.п.6.2.1, п.п. 6.2.8 п.6.2, п.п. 7.3.1 п.7.3 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» поставки товарів (крім підакцизних товарів) та послуг (крім грального і лотерейного бізнесу та послуг з поставки підакцизних товарів, отриманих у межах договорів комісії (консигнації), поруки, доручення, довірчого управління, інших цивільно-правових договорів, що уповноважують такого комісіонера здійснювати поставку товарів від імені та за дорученням комітента без передання права власності на такі товари), що безпосередньо виготовляються підприємствами та організаціями громадських організацій інвалідів, які засновані громадськими організаціями інвалідів і є їх власністю, де кількість інвалідів, які мають там основне місце роботи,становить протягом попереднього звітного періоду не менше 50 відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу, і за умови, що фонд оплати праці таких інвалідів становить протягом звітного періоду не менше 25 відсотків суми загальних витрат на оплату праці, що відносяться до складу валових витрат виробництва».
Позивачем в перевіряємому періоді надано будівельні послуги, послуги з ремонту транспортних засобів та обладнання. Перевіркою встановлено, що при здійсненні операцій з поставки товарів (робіт, послуг) позивачем застосована нульова ставка оподаткування ПДВ до товарів та послуг, які безпосередньо ним не виготовлялись.
Виходячи з цього, відповідач вважає, що позивачем надавались послуги, до складу яких включено товар. Тобто відповідно до п.1.4 ст.1 Закону України «Про податок на додану вартість» здійснював продаж товарів будь які операції, що здійснюються згідно з договорами купівлі продажу, міни, поставки та іншими цивільно правовими договорами, які передбачають передачу прав власності на такі товари за плату, або компенсацію, незалежно від строків її надання, а також операції з безоплатно надання таких товарів.
Зазначає, що відповідно до абз.2 п.п.6.2.8 п.6.2 ст.6 Закону України «Про податок на додану вартість» безпосереднім вважається виготовлення товарів, внаслідок якого суми витрат, понесених на переробку (обробку, інші види перетворення) сировини, комплектуючих, складових частин, інших покупних товарів, які використовуються у виготовленні таких товарів, становить не менше 8 відсотків продажної ціни таких виготовлених товарів.
Таким чином, позивач у 2007 2008 р.р. при здійсненні поставки товарів, які безпосередньо ним не виготовлялись, безпідставно користався пільгами з оподаткування таких товарів.
Відповідно до заяви Прокуратури м. Макіївки за вих. № 1748 прокурор повідомив суд про вступ у розгляд вказаної справи, керуючись ст. 60 Кодексу адміністративного судочинства України.
Прокурор проти задоволення позову заперечував, вказавши на порушення позивачем п.п.6.2.8 п.6.2 ст.6 Закону України «Про податок на додану вартість», що підтверджується первинним документами, постановою Центрально-міського районного суду м. Макіївки по справі № 3-446/09, постановою Ворошиловського районного суду м. Донецька по справі № 1-844/09 та висновком експерта Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру №110 від 09 липня 2010 року.
У судовому засіданні представник позивача наполягав на задоволенні адміністративного позову, представники відповідача та прокурор проти задоволення позову заперечували.
Суд, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши наявні в матеріалах справи письмові докази, встановив наступне:
Підприємство «Благо» засноване на власності обєднання громадян Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України» згідно зі свідоцтвом про державну реєстрацію серії А00 № 723782 зареєстровано у якості юридичної особи, у Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України знаходиться за номером 31184475, перебуває на податковому обліку у Макіївській обєднаній державній податковій інспекції.
Відповідачем по справі, Макіївською ОДПІ, проведено планову виїзну перевірку позивача з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.10.2005 року по 30.09.2008 року, за результатами якої складено акт перевірки від 11.02.2009 року за № 1370/23-2/31184475.
Відповідно до висновків вказаного акту перевіркою встановлено порушення п.п.6.2.8 п.6.2 ст.6, п.п.7.3.1 п.7.3, п.п. 7.4.5 п.7.4 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», в результаті чого занижено податок на додану вартість на загальну суму 8003710 грн.
Позивач, не погодившись з висновками акту перевірки від 11.02.2009 року, подав до податкового органу заперечення на акт.
Макіївською ОДПІ за результатами перевірки з урахуванням обґрунтованості заперечень до акту, наданих підприємством, встановлено наступні порушення:
абз. 2 п.п.6.2.8 п.6.8 ст.6, п.п. 7.3.1 п.7.3, п.п. 7.4.5 п. 7.4 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» в результаті чого занижено податок на додану вартість в періоді, що перевірявся, на загальну суму 257856 грн. та завищення ПДВ, що підлягає бюджетному відшкодуванню, на суму 114970 грн., у тому числі:
липень 2007 року 10593 грн.
серпень 2007 року 21027 грн.
листопад 2007 року 83350 грн.
Встановлене перевіркою порушення п.п.7.3.1 п.7.3 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» полягає у наступному:
позивачем в листопаді 2005 року безпідставно занижена сума податкового зобовязання в розмірі 591 грн., а саме: сума податкового зобовязання, задекларованого підприємством, складає 233 грн., відповідно до декларації з ПДВ від 12.12.2005 року за № 41367 грн., в той час, коли фактично сума податкового зобовязання складає 824 грн. відповідно до реєстру виданих податкових накладних та накладних за листопад 2005 року, а також платіжних доручень за жовтень, листопад, грудень 2005 року.
Дане порушення не вплинуло на формування валового доходу.
Встановлене перевіркою порушення п.п.7.4.5 п.7.4 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» полягає у наступному:
Позивачем до складу податкового кредиту у декларацію з ПДВ за грудень 2005 року та червень 2006 року безпідставно (документально не підтверджено) включено суму податкового кредиту у розмірі 4465 грн., а саме: відповідно до реєстру отриманих податкових накладних за грудень 2005 року та червень и2006 року сума податкового кредиту складає 0 грн., у той час, коли відповідно до декларацій з ПДВ за грудень 2005 року від 11.01.2006 року № 45026 сума податкового кредиту складає 3598 грн., до декларації за червень 2006 року від 18.07.2006 року № 651 867 грн.
Позивач вказане порушення не оскаржує.
Встановлене перевіркою порушення п.п. 6.2.8 п.6.2 ст. 6 Закону України «Про податок на додану вартість» полягає у наступному:
підприємство за перевіряємий період надавало будівельні послуги, послуги з ремонту транспортних засобів та обладнання. В актах виконаних робіт, довідках щодо вартості виконаних підрядних робіт та витрат зазначено вартість товарів, які не вважаються виготовленими товарами. Таким чином, позивач безпідставно користувався пільгами з оподаткування таких товарів.
Перевіркою встановлено, що позивач включив у надані послуги вартість матеріалів, які були придбані і у подальшому реалізовані у складі готової продукції як готові товари, що не потребують витрат на її переробку, комплектування та обробку. Вартість вказаних товарів включена у наступні акти виконаних робіт, будівельних послуг, послуг з ремонту транспортних засобів та обладнання:
-№1, березень 2007 року, підписаний з Калінінською районною радою м. Донецька, вартість ТМЦ- 8776,26 грн.
-б/н, березень 2007 року, підписаний з ТОВ «Облсількомунгосп», вартість ТМЦ 13225 грн.
-№1, червень 2007 року, підписаний з Калінінською районною радою м. Донецька, вартість ТМЦ 49582 грн.
-№Р002 від 06.07.2007 року, підписаний з ДКП «Комунтранс», вартість ТМЦ 8150 грн.
-№1 від 31.08.2007 року, підписаний з Центральною міською лікарнею №9 м. Донецька, вартість ТМЦ 68649,18 грн.
-№1 від 26.09.2007 року, підписаний з ТОВ «Облсількомунгосп», вартість ТМЦ 630 грн.
-№1 від 24.10.2007 року, підписаний з УЖКХ Донецької міської ради, вартість ТМЦ 2450 грн.
-№ 242, жовтень 2007 року, підписаний з УЖКХ Донецької міської ради, вартість ТМЦ 60464 грн.
-№ 245, листопад 2007 року, підписаний з УЖКХ Донецької міської ради, вартість ТМЦ 103521,95 грн.
-№ 246, листопад 2007 року, підписаний з УЖКХ Донецької міської ради, вартість ТМЦ 103861,95 грн.
-№ 252, грудень 2007 року, підписаний з УЖКХ Донецької міської ради, вартість ТМЦ 20042 грн.,
-б/н, грудень 2007 року, підписаний з УЖКХ Донецької міської ради, вартість ТМЦ 2007255 грн.
-№1, січень, березень, травень, червень 2008 року, підписаний з ПП «Протон», вартість ТМЦ 15071,4 грн.
-№1, січень, березень, травень, червень 2008 року, підписаний з ПП «Протон», вартість ТМЦ 14822,52 грн.
-№1, січень, березень, травень, червень 2008 року, підписаний з ПП «Протон», вартість ТМЦ 37672,63 грн.
-№1, січень, березень, травень, червень 2008 року, підписаний з ПП «Протон», вартість ТМЦ 42001,6 грн.
-№1, січень, березень, травень, червень 2008 року, підписаний з ПП «Протон», вартість ТМЦ 28070,45 грн.
-№ Р-009, 29.08.2008 року, підписаний з ВАТ «Брикет», вартість ТМЦ 69464 грн.
-№2, вересень 2008 року, підписаний з ПП Силаєвою, вартість ТМЦ 11934 грн.
-№2, вересень 2008 року, підписаний з Будьонівською районною радою м. Донецька, вартість ТМЦ 5806 грн.
-№2, вересень 2008 року, підписаний з Будьонівською районною радою м. Донецька, вартість ТМЦ 8218 грн.
-№3, вересень 2008 року, підписаний з Будьонівською районною радою м. Донецька, вартість ТМЦ 10052 грн.
-№11,10, вересень 2008 року, підписаний з ДКП «Комунтранс», вартість ТМЦ 18678 грн.
На підставі акту перевірки № 1370/23-2/31184475 від 11.02.2009 року Макіївською ОДПІ з урахуванням заперечень до акту прийняті наступні податкові повідомлення рішення від 23 лютого 2009 року:
- № 0000182340/0, відповідно до якого визначено суму податкового зобовязання з ПДВ в сумі 380500,5 грн.. у тому числі за основним платежем 253667 грн., за штрафними (фінансовими)санкціями 126833,5 грн. У якості правової підстави визначення зобовязання зазначено порушення п.п.6.2.8 п.6.2 ст.6, п.п. 7.4.5 п.7.4 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість»;
- № 000017234/0, відповідно до якого зменшено суму бюджетного відшкодування у сумі 114970 грн., у тому числі за липень 2007 року 10593 грн., за серпень 2007 року 21027 грн., за листопад 2007 року 83350 грн. та застосовані штрафні (фінансові) санкції в сумі 15810 грн., у тому числі за липень 2007 року 5296,5 грн., за серпень 2007 року 10513,5 грн. У якості правової підстави зменшення суми бюджетного відшкодування та донарахування штрафної (фінансової) санкції зазначено порушення п.п.6.2.8 п.6.2 ст.6 Закону України «Про податок на додану вартість».
Відповідно до п.п. 6.2.8 п.6.2 ст. 6 Закону України від 03.04.1997 року № 168/97-ВР «Про податок на додану вартість» за нульовою ставкою оподатковується операції з поставки товарів (крім підакцизних товарів) та послуг (крім грального і лотерейного бізнесу та послуг з поставки підакцизних товарів, отриманих у межах договорів комісії (консигнації), поруки, доручення, довірчого управління, інших цивільно-правових договорів, що уповноважують такого комісіонера здійснювати поставку товарів від імені та за дорученням комітента без передання права власності на такі товари), що безпосередньо виготовляються підприємствами та організаціями громадських організацій інвалідів, які засновані громадськими організаціями інвалідів і є їх власністю, де кількість інвалідів, які мають там основне місце роботи, становить протягом попереднього звітного періоду не менше 50 відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу, і за умови, що фонд оплати праці таких інвалідів становить протягом звітного періоду не менше 25 відсотків суми загальних витрат на оплату праці, що відносяться до складу валових витрат виробництва.
Зазначені підприємства та організації громадських організацій інвалідів мають право застосовувати цю пільгу за наявності реєстрації у відповідному податковому органі, яка здійснюється на підставі подання позитивного рішення міжвідомчої Комісії з питань діяльності підприємств та організацій громадських організацій інвалідів та відповідної заяви платника податку про бажання отримати таку пільгу відповідно до Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні".
Судом встановлено, що на підставі рішень Регіональної комісії з питань діяльності підприємств та організацій, громадських організацій інвалідів у Донецькій області позивач, Підприємство «Благо» засноване на власності обєднання громадян Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України», отримав наступні дозволи на користування пільгами з оподаткування згідно п.п.6.2.8 п.6.2 ст.6 Закону України «Про податок на додану вартість» :
-дозвіл №4, наданий на підставі рішення від 23.01.2007 року №3, дійсний з 01.01. 2007 року до 01.07.2007 року;
-дозвіл № 23, наданий на підставі рішення від 11.07.2007 року за №3, дійсний з 01.07.2007 року до 01.07.2008 року;
-дозвіл №12, наданий на підставі рішення від 04.07.2008 року за № 3, дійсний з 01.07.2008 року до 01.07.2009 року.
Протягом перевіряемого періоду позивачем були надані будівельні послуги, послуги з ремонту транспортних засобів та обладнання відповідно до наступних договорів:
- договір підряду № 01/03/07 від 01 березня 2007 року, укладений між позивачем та Калінінською районною м. Донецька радою, відповідно до умов якого Підрядник (позивач) бере на себе зобовязання надати Замовнику (Калінінська районна м. Донецька рада) послуги по заміні віконних блоків, а Замовник прийняти та повністю сплатити вартість робіт та матеріалів відповідно до актів прийому виконаних робіт.
При цьому, п.п 2.2 договору передбачено, що роботи виконуються з матеріалів Підрядника. Відповідно до акту №1 за березень 2007 року прийому виконаних підрядних робіт вартість матеріалів складає 9623 грн., всього вартість послуг 10448 грн.
- договір підряду № 15-06/07 від 15 червня 2007 року, укладений між позивачем та Калінінською районною м. Донецька радою, відповідно до умов якого Підрядник (позивач) бере на себе зобовязання надати Замовнику (Калінінська районна м. Донецька рада) послуги з ремонту споруди, а Замовник прийняти та повністю сплатити вартість робіт та матеріалів відповідно до актів прийому виконаних робіт.
При цьому, п.п 2.2 договору передбачено, що роботи виконуються з матеріалів Підрядника. Відповідно до акту № 1 за червень 2007 року прийому виконаних підрядних робіт вартість матеріалів складає 49582 грн., всього вартість послуг 99800 грн.
- договір на виконання робіт по ремонту № 12/02 від 14 лютого 2007 року, укладений між позивачем та ТОВ «Облсількомунгосп», відповідно до умов якого Замовник (ТОВ «Облсількомунгосп») доручає, а Виконавець (позивач) бере на себе зобовязання виконати роботи власними силами по ремонту грейферного навантажувача екскаватора на базі ЮМЗ-6.
Відповідно до акту прийому-передачі виконаних робіт від 14.03.2007 року вартість матеріалів склала 10166 грн., вартість робіт склала 13225 грн., всього по акту 23391 грн.
- договір на виконання робіт по ремонту № 11/09 від 11 вересня 2007 року, укладений між позивачем та ТОВ «Облсількомунгосп», відповідно до умов якого Замовник (ТОВ «Облсількомунгосп») доручає, а Виконавець (позивач) бере на себе зобовязання виконати роботи по ремонту привода гідроходозменшувача.
Відповідно до акту прийому-передачі виконаних робіт від 26.09.2007 року вартість матеріалів склала 630 грн., вартість робіт склала 5170 грн., всього за одиницю техніки 5800 грн.
- договір на виконання робіт по ремонту № 08/10 від 08 жовтня 2007 року, укладений між позивачем та ТОВ «Облсількомунгосп», відповідно до умов якого Замовник (ТОВ «Облсількомунгосп») доручає, а Виконавець (позивач) бере на себе зобовязання виконати роботи по ремонту грейферного трактора Т-40.
Відповідно до акту прийому-передачі виконаних робіт від 24.10.2007 року вартість матеріалів склала 2450 грн., вартість робіт склала 1650 грн., всього за одиницю техніки 4100 грн.
-договір на проведення ремонтних робіт та сервісного обслуговування транспортних засобів №01/04-02 від 17 січня 2007 року, відповідно до якого Виконавець (позивач) зобовязується виконати ремонтні послуги та технічне обслуговування транспортних засобів Замовника (ДКП «Комунтранс») .
Відповідно до акту прийому-передачі виконаних робіт №Р-002 від 06 липня 2007 року вартість матеріалів складає 8150 грн., всього по акту 21000 грн.
- договір на проведення робіт по капітальному ремонту кровлі від 17 липня 2007 року № 73, відповідно до якого Замовник (Комунальна лікувально-профілактична установа Центральна міська лікарня №9 м. Донецька) доручає, а Підрядник (позивач) виконає роботи по капітальному ремонту кровлі споруди, розташованої за адресою: м. Донецьк, вул. Єльницька,1.
Відповідно до акту прийому виконаних підрядних робіт за серпень 2007 року вартість матеріалів складає 60248 грн., всього вартість послуг складає 96719 грн.
-договір на проведення ремонтних робіт №05/2-08 від 05.02.2008 року, відповідно до якого Замовник (ПП «Протон») доручає, а Підрядник (позивач) приймає на себе зобовязання виконати роботи по ремонту приміщення, розташованого за адресою: м. Донецьк, пр. Гурова, 18. Відповідно до п.п. 4.1 договору матеріально технічне забезпечення забезпечується Замовником та Підрядником по узгодженості сторін.
Згідно з актом прийому передачі виконаних робіт №1 за березень 2008 року вартість матеріалів складає 2974 грн., всього по акту вартість послуг 28236 грн.
- договір на проведення робіт щодо заміни каналізаційних труб №111 від 12 червня 2007 року, відповідно до умов якого Замовник (Управління житлового господарства Донецької міської ради) доручає, а Підрядник (позивач) виконує роботи по заміні каналізаційних труб в підвалах житлових будинків АДРЕСА_3, АДРЕСА_4
Відповідно до акту прийому виконаних робіт №246 за листопад 2007 року вартість матеріалів складає 5798 грн., всього по акту вартість робіт складає 19535 грн.
Відповідно до акту прийому виконаних робіт № 245 за листопад 2007 року вартість матеріалів складає 5458 грн., всього по акту вартість робіт складає 19995 грн.
- договір на проведення капітального ремонту № 09/07-26 від 24 липня 2008 року відповідно до умов якого Замовник (Управління житлового господарства Донецької міської ради) доручає, а Підрядник (позивач) виконує роботи по ремонту квартири, розташованої за адресою: АДРЕСА_1.
Відповідно до акту прийому виконаних підрядних робіт №10 за вересень 2008 року вартість матеріалів складає 17004 грн., всього по акту 24913,76 грн.
Відповідно до акту прийому виконаних підрядних робіт №11 за вересень 2008 року вартість матеріалів складає 1674 грн., всього по акту 3007,56 грн.
- договір підряду №110 від 09 серпня 2007 року, відповідно до умов якого Замовник (Управління житлового господарства Донецької міської ради) доручає, а Підрядник (позивач) здійснює роботи по заміні систем центрального опалення, холодного водопостачання та системи каналізації у підвалі житлового будинку, розташованого за адресою: АДРЕСА_5
Відповідно до акту прийому виконаних робіт № 242 за жовтень 2007 року вартість матеріалів склала 60464 грн., всього по акту вартість робіт - 85046 грн.
Відповідно до акту прийому виконаних робіт №252 за грудень 2007 року вартість матеріалів склала 20042 грн., всього по акту вартість робіт - 34988 грн.
-договір підряду №125 від 22 липня 2007 року, відповідно до умов якого Замовник (Управління житлового господарства Донецької міської ради) доручає, а Підрядник (позивач) здійснює роботи по забезпеченню засобами обліку споживання холодного водопостачання та ремонту вузлів вводу в житлових будинках м. Донецька. Сума договору складає 2010000 грн.
У звязку з виконанням вказаного договору складені наступні акти акту прийому виконаних підрядних робіт за грудень 2007 року:
№311, відповідно до якого вартість матеріалів складає 51213 грн., всього до сплати 73149 грн.;
№352, відповідно до якого вартість матеріалів складає 16950 грн., всього до сплати 22417 грн.;
№314, відповідно до якого вартість матеріалів складає 76820 грн., всього до сплати 110819 грн.;
№331, відповідно до якого вартість матеріалів складає 3601 грн., всього до сплати 4440 грн.;
№332, відповідно до якого вартість матеріалів складає 9001 грн., всього до сплати 11374 грн.;
№344, відповідно до якого вартість матеріалів складає 83105 грн., всього до сплати 114832 грн.;
№357, відповідно до якого вартість матеріалів складає 9186 грн., всього до сплати 11629 грн.;
№341, відповідно до якого вартість матеріалів складає 45304 грн., всього до сплати 64794 грн.;
№318, відповідно до якого вартість матеріалів складає 11819 грн., всього до сплати 16804 грн.;
б/н, відповідно до якого вартість матеріалів складає 35472 грн., всього до сплати 51658 грн.;
№336, відповідно до якого вартість матеріалів складає 102427 грн., всього до сплати 145681 грн.;
№316, відповідно до якого вартість матеріалів складає 17730 грн., всього до сплати 25943 грн.;
№315, відповідно до якого вартість матеріалів складає 13428 грн., всього до сплати 16290 грн.;
№356, відповідно до якого вартість матеріалів складає 15758 грн., всього до сплати 22410 грн.;
№269, відповідно до якого вартість матеріалів складає 43334 грн., всього до сплати 61673 грн.;
№335, відповідно до якого вартість матеріалів складає 80759 грн., всього до сплати 119121 грн.;
№337, відповідно до якого вартість матеріалів складає 21666 грн., всього до сплати 32183 грн.;
№347, відповідно до якого вартість матеріалів складає 15110 грн., всього до сплати 20706 грн.;
№348, відповідно до якого вартість матеріалів складає 138243грн., всього до сплати 180314 грн.;
№342, відповідно до якого вартість матеріалів складає 737424 грн., всього до сплати 54785 грн.;
№354, відповідно до якого вартість матеріалів складає 55204 грн., всього до сплати 70081 грн.;
№355, відповідно до якого вартість матеріалів складає 29442 грн., всього до сплати 37381грн.;
№333, відповідно до якого вартість матеріалів складає 15758 грн., всього до сплати 23244 грн.;
№334, відповідно до якого вартість матеріалів складає 59093 грн., всього до сплати 84051 грн.;
№340, відповідно до якого вартість матеріалів складає 9850 грн., всього до сплати 14216 грн.;
№349, відповідно до якого вартість матеріалів складає 15758 грн., всього до сплати 22410 грн.;
б/н, відповідно до якого вартість матеріалів складає 27588 грн., всього до сплати 39650 грн.;
№339, відповідно до якого вартість матеріалів складає 27575 грн., всього до сплати 39527 грн.;
№338, відповідно до якого вартість матеріалів складає 21666 грн., всього до сплати 30812 грн.;
№268, відповідно до якого вартість матеріалів складає 51213 грн., всього до сплати 75607 грн.;
№346, відповідно до якого вартість матеріалів складає 3941 грн., всього до сплати 5601 грн.;
№351, відповідно до якого вартість матеріалів складає 41778 грн., всього до сплати 56047 грн.;
№353, відповідно до якого вартість матеріалів складає 84645 грн., всього до сплати 107459 грн.;
№350, відповідно до якого вартість матеріалів складає 51522 грн., всього до сплати 65409 грн.;
№343, відповідно до якого вартість матеріалів складає 48596 грн., всього до сплати 67710 грн.;
№345, відповідно до якого вартість матеріалів складає 1969 грн., всього до сплати 2798 грн.;
№320, відповідно до якого вартість матеріалів складає 11819 грн., всього до сплати 16804 грн.;
№317, відповідно до якого вартість матеріалів складає 37424 грн., всього до сплати 57988 грн.;
№313, відповідно до якого вартість матеріалів складає 21666 грн., всього до сплати 32183 грн.;
№343, відповідно до якого вартість матеріалів складає 48596 грн., всього до сплати 67710 грн.
- договір на проведення капітального ремонту №01/08-3 від 01 серпня 2008 року, відповідно до умов якого Замовник (Будьонівська районна Рада м. Донецьк) доручає, а Підрядник (позивач) виконує роботи по капітальному ремонту квартири, розташованої за адресою: АДРЕСА_2.
Відповідно до акту прийому виконаних підрядних робіт №3 за вересень 2008 року вартість матеріалів складає 8218,95 грн., всього по акту вартість послуг (робіт) складає 18745,94 грн.
- договір на проведення капітального ремонту №01/08-1 від 01 серпня 2008 року, відповідно до умов якого Замовник (Будьонівська районна Рада м. Донецьк) доручає, а Підрядник (позивач) виконує роботи по капітальному ремонту будинку, розташованого за адресою: АДРЕСА_6
Відповідно до акту прийому виконаних підрядних робіт №2 за вересень 2008 року вартість матеріалів складає 5806 грн., всього по акту вартість послуг (робіт) складає 9080 грн.
- договір на проведення капітального ремонту №01/08-2 від 01 серпня 2008 року, відповідно до умов якого Замовник (Будьонівська районна Рада м. Донецьк) доручає, а Підрядник (позивач) виконує роботи по капітальному ремонту квартири, розташованого за адресою: АДРЕСА_2.
Відповідно до акту прийому виконаних підрядних робіт №2 за вересень 2008 року вартість матеріалів складає 10052 грн., всього по акту вартість послуг (робіт) складає 22174,06 грн.
- договір на проведення капітального ремонту екскаватора ЕО 2601 на базі МТЗ 82 №1/07-08-У/08-054 від 01 липня 2008 року, відповідно до умов якого Замовник (ВАТ «Брикет») зобовязується прийняти та оплатити роботи по проведенню капітального ремонту, а Підрядник (позивач) зобовязується виконати власними силами вищевказаний ремонт.
Відповідно до акту здачі - прийому №Р-009 від 29.08.2008 року загальна вартість робіт склала 98564,59 грн., у тому числі з яких відповідно до заказ-наряду від 01 липня 2008 року вартість матеріалів складає 69464,59 грн.
-договір на проведення ремонту екскаватора Борекс 2101, відповідно до умов якого Замовник (ПП ОСОБА_5.) доручає, а Підрядник (позивач) зобовязується виконати роботи по ремонту екскаватора.
Відповідно до акту здачі - прийому № Р-009 від 30 серпня 2008 року загальна вартість робіт склала 30494,92 грн., у тому числі з яких відповідно до заказ-наряду від 02 вересня 2008 року вартість матеріалів складає 11934,92 грн.
Згідно зі статтею 837 Цивільного кодексу України за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов'язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконану роботу. Договір підряду може укладатися на виготовлення, обробку, переробку, ремонт речі або на виконання іншої роботи з переданням її результату замовникові.
Відповідно до статті 839 Цивільного кодексу України підрядник зобов'язаний виконати роботу, визначену договором підряду, із свого матеріалу і своїми засобами, якщо інше не встановлено договором. Вищепереліченими договорами підряду не передбачено, що роботи виконуються за рахунок замовника.
Статтею 843 Кодексу передбачено, що ціна роботи у договорі підряду включає відшкодування витрат підрядника та плату за виконану ним роботу.
Згідно з п.1.4 Закону України від 03.04.1997 року № 168/97-ВР "Про податок на додану вартість" поставка послуг - будь-які операції цивільно-правового характеру з виконання робіт, надання послуг, надання права на користування або розпорядження товарами, у тому числі нематеріальними активами, а також з поставки будь-яких інших, ніж товари, об'єктів власності за компенсацію, а також операції з безоплатного виконання робіт, надання послуг. Поставка послуг, зокрема, включає надання права на користування або розпорядження товарами у межах договорів оренди (лізингу), поставки, ліцензування або інші способи передачі права на патент, авторське право, торговий знак, інші об'єкти права інтелектуальної, в тому числі промислової, власності.
З огляду на вищеперелічені норми суд погоджується з позицією позивача щодо наявності в даному випадку саме поставки послуг, а не поставки товарів.
Поставка товарів - будь-які операції, що здійснюються згідно з договорами купівлі-продажу, міни, поставки та іншими цивільно-правовими договорами, які передбачають передачу прав власності на такі товари за компенсацію незалежно від строків її надання, а також операції з безоплатної поставки товарів (результатів робіт) та операції з передачі майна орендодавцем (лізингодавцем) на баланс орендаря (лізингоотримувача) згідно з договорами фінансової оренди (лізингу) або поставки майна згідно з будь-якими іншими договорами, умови яких передбачають відстрочення оплати та передачу права власності на таке майно не пізніше дати останнього платежу.
Згідно з п.1.31 Закону України від 28.12.1994 року №334/94-ВР "Про оподаткування прибутку підприємств продаж товарів - будь-які операції, що здійснюються згідно з договорами купівлі-продажу, міни, поставки та іншими цивільно-правовими договорами, які передбачають передачу прав власності на такі товари за плату або компенсацію, незалежно від строків її надання, а також операції з безоплатного надання товарів.
Не вважаються продажем операції з надання товарів у межах договорів комісії, схову (відповідального зберігання), доручення, інших цивільно-правових договорів, які не передбачають передачу прав власності на такі товари.
Продаж результатів робіт (послуг) - будь-які операції цивільно-правового характеру з надання результатів робіт (послуг), з надання права на користування або на розпоряджання товарами, у тому числі нематеріальними активами та іншими ніж товари, об'єктами власності за компенсацію, а також операції з безоплатного надання результатів робіт (послуг). Продаж результатів робіт (послуг) включає, зокрема, надання права на користування товарами у межах договорів лізингу (оренди), продаж, передачу права на підставі авторських або ліцензійних договорів, а також інші способи передачі об'єктів авторського права, патентів, знаків для товарів і послуг, інших об'єктів права інтелектуальної, в тому числі промислової, власності.
В данному випадку оплата вартості матеріалів за договором підряду є відшкодуванням замовником витрат підрядника на їх придбання у відповідності зі статтею 843 Цивільного Кодексу України, а не плата за перехід права власності.
Оскільки відшкодування цих витрат є невідємною частиною договору підряду, то вартість матеріалів є складовою частиною саме послуг.
Суд звертає увагу на той факт, що відповідачем по справі наступні акти прийому виконаних робіт, описані в акті перевірки від 11.02.2009 року: №1, березень 2007 року, підписаний з Калінінською районною радою м. Донецька, вартість ТМЦ- 8776,26 грн., б/н, березень 2007 року, підписаний з ТОВ «Облсількомунгосп», вартість ТМЦ 13225 грн.,№1 від 31.08.2007 року, підписаний з Центральною міською лікарнею №9 м. Донецька, вартість ТМЦ 68649,18 грн., № 245, листопад 2007 року, підписаний з УЖКХ Донецької міської ради, вартість ТМЦ 103521,95 грн., № 246, листопад 2007 року, підписаний з УЖКХ Донецької міської ради, вартість ТМЦ 103861,95 грн., б/н, грудень 2007 року, підписаний з УЖКХ Донецької міської ради, вартість ТМЦ 2007255 грн., №1, січень, березень, травень, червень 2008 року, підписаний з ПП «Протон», вартість ТМЦ 15071,4 грн.,№1, січень, березень, травень, червень 2008 року, підписаний з ПП «Протон», вартість ТМЦ 14822,52 грн.,№1, січень, березень, травень, червень 2008 року, підписаний з ПП «Протон», вартість ТМЦ 37672,63 грн.,№1, січень, березень, травень, червень 2008 року, підписаний з ПП «Протон», вартість ТМЦ 42001,6 грн.,№1, січень, березень, травень, червень 2008 року, підписаний з ПП «Протон», вартість ТМЦ 28070,45 грн., № Р-009, 29.08.2008 року, підписаний з ВАТ «Брикет», вартість ТМЦ 69464 грн., №2, вересень 2008 року, підписаний з ПП Силаєвою, вартість ТМЦ 11934 грн., №2, вересень 2008 року, підписаний з Будьонівською районною радою м. Донецька, вартість ТМЦ 8218 грн., №3, вересень 2008 року, підписаний з Будьонівською районною радою м. Донецька, вартість ТМЦ 10052 грн., №11,10, вересень 2008 року, підписаний з ДКП «Комунтранс», вартість ТМЦ 18678 грн. до суду не надано.
Надані прокурором копії актів прийому виконаних робіт на виконання вимог ухвали суду підтверджують невідповідність даних акту перевірки Макіївської ОДПІ № 1370/23-2/31184475 первинним документам, наданим позивачем.
Судом досліджена постанова Ворошиловського районного суду м. Донецька від 02 жовтня 2009 року по справі № 1-844/09, відповідно до якої кримінальну справу по обвинуваченню ОСОБА_6 директора Підприємства «Благо» заснованого на власності обєднання громадян Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України» за ч.2 ст.367 Кримінального кодексу України провадженням припинено у звязку з актом амністії.
Відповідно до вказаної постанови Ворошиловським районним судом м. Донецька встановлено, що на виконання умов договору підряду №125 від 22 липня 2007 року Управлінням житлового господарства Донецької міської ради перераховано на розрахунковий рахунок позивача 2010000 грн., у той час, коли роботи щодо встановлення засобів обліку споживання холодного водопостачання були виконані Підприємством «Благо» засноване на власності обєднання громадян Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України» не в повному обсязі, не були встановлені вищевказані засоби обліку у 22 житлових будинках м. Донецька.
Суд не приймає посилання відповідача та прокурора на даний процесуальний документ як документ, яким встановлено порушення позивачем п.п. 6.2.8 п.6.2 ст. 6 Закону України від 03.04.1997 року № 168/97-ВР «Про податок на додану вартість» з огляду на наступне:
згідно пункту 4 статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України обовязковими для адміністративного суду є вирок суду в кримінальній справі або постанова суду у справі про адміністративний проступок. Тобто обовязковим є саме вирок суду, а не постанова по кримінальній справі.
Крім того, єдиною підставою визначення позивачу податкового зобовязання з податку на додану вартість та зменшення суми бюджетного відшкодування ПДВ є порушення п.п. 6.2.8 п.6.2 ст. 6 Закону України від 03.04.1997 року № 168/97-ВР «Про податок на додану вартість». Ворошиловським районним судом м. Донецька при розгляді кримінальної справи № 1-844/09 не досліджувалось правомірність користування позивачем пільгою з оподаткування ПДВ. Вказаною постановою встановлений факт не ненадання послуг по договору підряду №125 від 22.07.2007 року в повному обсязі, в той час, коли акт перевірки Макіївської ОДПІ від 11.02.2009 року за № 1370/23-2/31184475 та спірні податкові повідомлення рішення не містять посилань на порушення позивачем норм податкового законодавства з приводу ненадання послуг (нікчемність правочину, тощо).
Стосовно постанови Центрально міського районного суду м. Макіївки від 17 квітня 2009 року:
відповідно до постанови Центрально міського районного суду м. Макіївки від 17 квітня 2009 року по справі № 3-446/09 р. ОСОБА_6 директор Підприємства «Благо» заснованого на власності обєднання громадян Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України» притягнутий до адміністративної відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ст.163-1 Кодексу України про адміністративне правопорушення та підвергнуто адміністративному стягненню у вигляді штрафу в сумі 170 грн.
Згідно зі статтею 163-1 КУпроАП за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України, тягне за собою накладення штрафу.
Центрально міським районним судом м. Макіївки встановлений факт порушення посадовою особою підприємства норм податкового законодавства на підставі протоколу про адміністративне правопорушення №159 серії КН №315286 від 25.02. 2009 року та акту перевірки №1370/23-2/31184475 від 11.02.2009 року без дослідження первинних документів. З огляду на даний факт суд не може вважати вказану постанову обовязковою для адміністративного суду.
З аналізу постанови суду по справі № 3-446/09 вбачається відсутність висновку щодо неправомірності користування позивачем пільгою з оподаткування ПДВ, що виключає її у якості доказу порушення позивачем п.п. 6.2.8 п.6.2 ст. 6 Закону України від 03.04.1997 року № 168/97-ВР.
Відповідно до висновку експерта Науково-дослідницького експертно-кримінального центру Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області від 09 липня 2010 року за №110 висновки акта перевірки Макіївської ОДПІ від 11.02.2009 року в частині правомірності застосування податкової пільги по ПДВ відповідають, а в разі позбавлення підприємства пільги по ПДВ донарахування по ПДВ за період з березня 2007 року по вересень 2008 року склали би 7952527 грн.
Питання щодо правомірності застосування пільги є виключно правовим, тому вирішення питання щодо правомірності користування позивачем пільгою з оподаткування ПДВ у відповідності з п.п. 6.2.8 п.6.2 ст.6 Закону України «Про податок на додану вартість» не відноситься до компетенції експерта Науково Дослідницького експертно криміналістичного центру, який має кваліфікацію судового експерта з правом проведення економічних експертиз.
Крім того, вказаний висновок не містить посилання на конкретні договори та акти виконаних робіт, які досліджувались експертом.
На підставі викладеного, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 17, 18, 19, 20, 51, 69, 70, 71, 72, 86, 94, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 167 КАС України, суд, -
В С Т А Н О В И В :
Позов Підприємства «Благо» засноване на власності обєднання громадян Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України» до Макіївської обєднаної державної податкової інспекції у Донецькій області про визнання недійсними та скасування податкових повідомлень рішень №000017234/0 від 23.02.2009 року, № 0000182340/0 від 23.02.2009 року в частині визначення податкового зобовязання з ПДВ в сумі 373758 грн. задовольнити.
Визнати недійсним та скасувати податкове повідомлення рішення Макіївської обєднаної державної податкової інспекції №000017234/0 від 23.02.2009 року, відповідно до якого зменшено суму бюджетного відшкодування з ПДВ в сумі 114970 грн. та застосована штрафна (фінансова) санкція в сумі 15810 грн.
Визнати недійсним та скасувати податкове повідомлення рішення Макіївської обєднаної державної податкової інспекції №0000182340/0 від 23.02.2009 року в частині визначення податкового зобовязання з податку на додану вартість в сумі 249172 грн. та штрафної (фінансової) санкції в сумі 124586 грн., всього в сумі 373758 грн.
Стягнути з Державного бюджету України на користь Підприємства «Благо» засноване на власності обєднання громадян Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України» (86157, Донецька область, м. Макіївка, вул. Театральна, буд.16, код ЄДРПОУ 31184475) судовий збір в сумі 3 (три) грн. 40 коп.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10 денний строк з дня отримання постанови апеляційної скарги з подачею її копії до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанову прийнято у нарадчій кімнаті та проголошено її вступну та резолютивну частини у судовому засіданні 29.12.2010 року.
Повний текст постанови у відповідності з вимогами ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України виготовлений та підписаний 31.12.2010 року.
Суддя Мозговая Н. А.