Постанова № 13447400, 29.12.2010, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.12.2010
Номер справи
2а-27291/10/0570
Номер документу
13447400
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1) УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОГО КАЗНАЧЕЙСТВА У ПЕРШОТРАВНЕВОМУ РАЙОНІ ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОГО КАЗНАЧЕСТВА УКРАЄНИ У ДОНЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

29 грудня 2010 р. справа № 2а-27291/10/0570

приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардейської дивізії, 17

Донецький окружний адміністративний суд у складі

Головуючий суддя: Буряк І.В.

розглянувши у порядку скороченого провадження

позовну заявуДержавної податкової інспекції у Першотравневому районі

доФізичної-особи підприємця ОСОБА_1

простягнення заборгованості по штрафним (фінансовим) санкціям

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у Першотравневому районі звернулась (надалі позивач, ДПІ у Першотравневому районі) звернулась до Донецького окружного адміністративного суду із позовом до Фізичної-особи підприємця ОСОБА_1 (надалі відповідач, ОСОБА_1.) про стягнення заборгованості по штрафним (фінансовим) санкціям у загальному розмірі 8 225,75 грн.

Позов мотивовано несплатою відповідачем штрафних санкцій, застосованих позивачем за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».

Письмових заперечень на позовну заяву відповідачем не надано.

Відповідно п. 4 ч. 1 ст. 1832 КАС України (із врахуванням змін та доповнень) передбачено, що скорочене провадження застосовується в адміністративних справах, зокрема, щодо стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях суб'єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження.

Суд, перевіривши матеріали та оцінивши повідомлені позивачем обставини, вважає позов обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню, з наступних підстав.

ОСОБА_1 зареєстрована Першотравневою районною державною адміністрацією Донецької області в якості фізичної особи-підприємця з 19.05.2010р., місце проживання відповідача 87450, Донецька область, АДРЕСА_1, про що зазначено у відповідному свідоцтві Серія НОМЕР_2.

01 липня 2010 року ДПІ у Першотравневому районі проведено перевірку господарської одиниці відповідача кафе «Ветерок», за дотриманням порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій.

Перевірка проведена в присутності відповідача.

За результатами перевірки був складений акт від 01.07.2010р., зареєстрований 02.07.2010р. в органі ДПС за місцем здійснення діяльності субєкта господарювання за №54000067/2352 (надалі акт перевірки від 01.07.2010р. №54000067/2352).

Відповідно висновків акту перевірки від 01.07.2010р. №54000067/2352 встановлені наступні порушення:

- не проведення розрахункової операції через РРО при реалізації товару на загальну суму 30,00 грн.;

- не видача розрахункового документу встановленого зразка;

- невідповідність сум готівкових коштів на місці здійснення розрахункових операцій сумі готівкових коштів, яка зазначена у денному звіті РРО;

- порушення порядку ведення обліку товарних запасів за місцем реалізації;

- реалізація алкогольних напоїв та тютюнових виробів без наявності ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами;

- реалізація тютюнових виробів за цінами вище ціни встановленої виробником або імпортером, а саме при реалізації пачки Winston було реалізовано за ціною 10,00 грн. при встановленій ціні на пачку 8,00 грн.;

- відсутні накладні на вказаний у відомості товар на загальну суму 1145,00 грн.

- відсутність КОРО та контрольних стрічок на місці проведення перевірок;

- здійснення реалізації алкогольними напоями на розлив без наявності статусу громадського харчування;

- дозвіл на паління тютюнових виробів в приміщення кафе без відповідного спеціального місця.

На підставі зазначеного акту ДПІ у Першотравневому районі прийнято:

- рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 13.07.2010 р. №0001052352, згідно якого до відповідача застосовано фінансові санкції у сумі 3825,75 гривень за порушення п.1, 2, 9, 10, 12, 13 ст. 3, Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Зазначене рішення отримане відповідачем 13.07.2010р., про що мається відповідна відмітка на корінці вказаного рішення;

- рішення про застосування фінансових санкцій від 13.07.2010 р. №0001092352/НОМЕР_1 згідно якого до відповідача застосовано фінансові санкції у сумі 4400,00 гривень за порушення ст. 111, 152 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».

Вказане рішення отримане відповідачем 13.07.2010р., про що мається відповідна відмітка на копії вказаного рішення.

Статтею 1 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» встановлено, що реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами) (далі - суб'єкти підприємницької діяльності), які здійснюють операції з розрахунків в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також уповноваженими банками та суб'єктами підприємницької діяльності, які виконують операції купівлі-продажу іноземної валюти.

До окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій діяльність відповідача не належить.

Відповідно до ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» встановлено, що субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобовязані:

- проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок (п. 1. зазначенної статті);

- видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції (п. 2. зазначенної статті);

- щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій (п. 9. зазначенної статті);

- друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) контрольні стрічки і забезпечувати їх зберігання протягом трьох років (п. 10. зазначенної статті);

- вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг), про що зазначено у п. 12. зазначенної статті).

- забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня (п. 13. зазначенної статті);

Статтею 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» встановлено, що за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах:

- у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки (п.1 ст.17 вказаного Закону);

- двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невикористання при здійсненні розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, розрахункової книжки чи книги обліку розрахункових операцій, або використання незареєстрованої належним чином розрахункової книжки чи порушення встановленого порядку її використання, або використання незареєстрованих чи непрошнурованих книг обліку розрахункових операцій, або незберігання книг обліку розрахункових операцій чи розрахункових книжок протягом встановленого терміну (п.3 ст.17 вказаного Закону);

- десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання друку контрольної стрічки або її незберігання протягом встановленого терміну (п.5 ст.17 вказаного Закону).

У відповідності до ст.20 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» встановлено, що до суб'єктів підприємницької діяльності, що здійснюють реалізацію товарів, які не обліковані у встановленому порядку, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно ст. 22 зазначеного Закону, у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

Відповідно до ст. 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 зазначеного Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

У відповідності до ст.111 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» встановлено, що встановлена виробником або імпортером максимальна роздрібна ціна на тютюнові вироби наноситься на пачку, коробку або сувенірну коробку тютюнових виробів разом з датою їх виготовлення.

Максимальна роздрібна ціна за пачку, коробку або сувенірну коробку наноситься визначеним виробником способом у визначеному виробником місці і складається з її цифрового виразу та скороченого найменування грошової одиниці України.

Дата виготовлення наноситься визначеним виробником способом у визначеному виробником місці і складається із шести цифр, перші дві з яких означають день, наступні дві - місяць, останні дві - рік такої дати.

Відповідно до ст.151 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» встановлено, що обмеження шкідливого впливу споживання алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється шляхом реалізації правових (законодавчих), економічних, медичних та адміністративних заходів, в тому числі охорони права тих, хто не курить, жити в середовищі, вільному від тютюнового диму.

Згідност.152 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»

Забороняється, крім спеціально відведених для цього місць, куріння тютюнових виробів:

1) у закладах громадського харчування;

2) у приміщеннях органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ;

3) у приміщеннях закладів культури;

4) у приміщеннях закритих спортивних споруд;

5) у приміщеннях підприємств, установ та організацій всіх форм власності.

У місцях та закладах, де куріння заборонено, має бути розміщена наочна інформація, яка складається із графічного знака про заборону куріння та тексту такого змісту: "Куріння заборонено!".

У спеціально відведених для куріння місцях розміщується наочна інформація, яка складається із відповідного графічного знака та тексту такого змісту: "Місце для куріння. Куріння шкодить Вашому здоров'ю!".

У закладах громадського харчування відводиться не менше 50 відсотків площі торгових залів таких закладів для обслуговування осіб, які не курять.

Власник або уповноважені ним особи чи орендарі відповідних споруд, окремих приміщень зобов'язані відвести спеціальні місця для куріння, обладнані витяжною вентиляцією чи іншими засобами для видалення тютюнового диму, а також розмістити наочну інформацію про розташування таких місць та про шкоду, яку завдає здоров'ю людини куріння тютюнових виробів.

У місцях для куріння має бути розміщено прямокутний графічний знак із текстом такого змісту: "Місце для куріння" та інформація про шкоду, яку завдає здоров'ю людини куріння тютюнових виробів, із текстом такого змісту: "Куріння шкодить Вашому здоров'ю!".

Відповідно до ст.17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» встановлено, що за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.

До субєктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі:

- необладнання спеціально відведених для куріння місць та нерозміщення наочної інформації, передбаченої статтею 152 цього Закону, - 3400 гривень.

- роздрібної торгівлі тютюновими виробами за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби, встановлених виробниками або імпортерами таких тютюнових виробів, - 100 відсотків вартості наявних у суб'єкта господарювання тютюнових виробів, але не менше 1000 гривень;

Зазначені штрафи спрямовуються до бюджету згідно з чинним законодавством.

У разі невиконання субєктом господарювання рішення уповноважених органів, сума штрафу стягується на підставі рішення суду. Дії органів, які мають право контролю за реалізацією норм зазначеного Закону, можуть бути оскаржені в місячний термін у судовому порядку.

Згідно ст. 16 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», контроль за дотриманням норм цього Закону здійснюють органи, які видають ліцензії, а також інші органи в межах компетенції, визначеної законами України.

Пунктом 4 статті 10 Закону України «Про Державну податкову службу в Україні», встановлено, що Державні податкові інспекції здійснюють у межах своїх повноважень контроль за законністю валютних операцій, додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію субєктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, що видають ці документи, за наявністю торгових патентів.

Згідно п. 11 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Пунктом 11. ст. 10 Закону України «Про Державну податкову службу в Україні» передбачено, що державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Акт перевірки від 01.07.2010р. №54000067/2352 підписаний відповідачем, зауважень до нього не надано, про що мається відповідна відмітка із підписом відповідача на вказаному акті.

Надані ОСОБА_1 пояснення до Акту перевірки від 01.07.2010р. №54000067/2352 не спростовують встановлені перевіркою порушення, за якими застосовані штрафні (фінансові) санкції.

Згідно наявних у матеріалах справи виписок (зворотний бік) облікової картки платника відповідача, станом на 10.11.2010р. відповідач не погасив заборгованість за рішенням про застосування фінансових санкцій від 13.07.2010 р. №0001092352/НОМЕР_1 та рішенням про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 13.07.2010 р. №0001052352.

Таким чином, відповідач має заборгованість по штрафним (фінансовим) санкціям за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» у розмірі 3825,75 гривень та Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» у загальному розмірі 4400,00 грн., що підлягає примусовому стягненню.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку щодо обґрунтованості та наявності достатніх підстав для задоволення позовних вимог.

Керуючись ст. ст. 11, 17, 69-72, 86, 87, 94, 158, 159, 161, 162, 167, 1832, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов Державної податкової інспекції у Першотравневому районі до Фізичної-особи підприємця ОСОБА_1 задовольнити повністю.

Стягнути з Фізичної-особи підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1; 87450, Донецька область, АДРЕСА_1) заборгованість по штрафним (фінансовим) санкціям в сумі 3825 (три тисячі вісімсот двадцять пять) гривень 75 (сімдесят пять) копійок на користь Державного бюджету України на розрахунковий рахунок № 31110104700330, код платежу 21080900, одержувач УДК у Донецькій області, МФО 834016, код ЄДРПОУ 34686851.

Стягнути з Фізичної-особи підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1; 87450, Донецька область, АДРЕСА_1) заборгованість по фінансовим санкціям в сумі 4 400 (чотири тисячі чотириста) гривень 00 копійок на користь Державного бюджету України на розрахунковий рахунок № 31118106700330, код платежу 21081100, одержувач УДК у Донецькій області, МФО 834016, код ЄДРПОУ 34686851.

2. Постанова складена та підписана 29 грудня 2010 року.

3. Постанова набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

4. Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягомдесяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Буряк І. В.