Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №6.6.4
ПОСТАНОВА
Іменем України
21 грудня 2010 року Справа № 2а-9108/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі: Головуючого судді: Чиркіна С.М.
при секретарі: Лисенко Є.М.
за участю:
представника позивача: Ведмеденко Р.І.(довіреність від 05.11.2010 №43/09/10)
представника відповідача: Удовидченка О.В.(довіреність від 10.12.2010 № 1-3/3д-2)
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Антрацитівської обєднаної державної податкової інспекції до Державного підприємства «Ровенькиантрацит» про стягнення податкового боргу на загальну суму 167939,64 грн., звернувши стягнення на активи, -
В С Т А Н О В И В:
24 листопада 2010 року до Луганського окружного адміністративного суду звернулася Антрацитівська обєднана державна податкова інспекція з адміністративним позовом до Державного підприємства «Ровенькиантрацит» про стягнення суми заборгованості до бюджету по податку на землю у розмірі 167939,64 грн.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, ДП «Ровенькиантрацит» зареєстроване виконкомом Ровеньківської міської ради Луганської області 17.04.2003 про що зроблено запис у журналі обліку реєстраційних справ за № 26230157ю10134. Перебуває на податковому обліку в Антрацитівській ОДПІ як платник окремого виду податків. Відповідач відповідно до п.5.1 ст.5 ЗУ « Про порядок погашення зобовязань платників податку перед бюджетами та державними цільовими фондами» має узгоджені зобовязання по податкам і зборам. Станом на 22.11.10 податкова заборгованість відповідача становить -167939,64 грн., до якої входить сума податкового боргу по податку на землю 151451,78 грн. та пеня -16487,86 грн.
У звязку з чим позивач просить суд стягнути з відповідача податковий борг у розмірі 167939,64 грн., звернувши стягнення на активи.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, надав пояснення аналогічні викладеному в позовній заяві, уточнив період виникнення заборгованості, а саме податковий борг по податку на землю по м.Антрацит за період виникнення боргу з 01.02.2010 по 01.11.2010 на суму 93283,52 грн.,податковий борг по Кошарівській селищній раді за період виникнення з 03.06.2010 по 01.11.2010 на суму 35118,79 грн., податковий борг по податку на землю по Ребриківській селищній раді за період з 31.05.2010 по 01.11.2010 на суму 23049,47 грн.
Представник відповідача позовні вимоги визнав.
Заслухавши пояснення сторін, перевіривши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.69-72 КАС України, суд прийшов до наступного.
Статтею 2 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" на органи державної податкової служби покладено обов'язки щодо здійснення контролю за додержанням податкового законодавства.
Суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень (п.7 ч.1 ст. З КАС України).
Як зазначено в п. 1 ч. 1 ст. З КАС України справа адміністративної юрисдикції - публічно-правовий спір у якому хоча б однією із сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства.
З урахуванням викладеного, зазначена справа відносяться до юрисдикції адміністративних судів, оскільки учасником спору є суб'єкт владних повноважень (орган державної податкової служби, наділений публічно-владними повноваженнями).
Відповідач Державне підприємство «Ровенькиантрацит» , і.к. 32320704, свідоцтво про державну реєстрацію субєкта підприємницької діяльності юридичної особи видане виконкомом Ровеньківської міської ради , дата реєстрації 17.04.2003, про що зроблено запис в журналі обліку реєстраційних справ № 262 30157ю0010134. ( а.с.8).
Перебуває на обліку в Антрацитівській ОДПІ як платник окремого податку ( а.с.11).
Згідно статуту ( а.с.5-6) підприємство засноване на державній власності згідно з наказом Мінпаливенерго України від 31.03.2003 №158 «Про реорганізацію ДХК «Ровенькиантрацит» і належить до сфери управління Міністерства палива та енергетики України». П.3.1 передбачено, що відповідач є юридичною особою та права і обовязки набуває з дня державної реєстрації.
Згідно преамбули ЗУ «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року № 2181 (далі - ЗУ №2181) цей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.
Відповідно до п.1.12 ст.1 ЗУ №2181 контролюючий орган - державний орган, який у межах своєї компетенції, визначеної законодавством, здійснює контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування податків і зборів (обов'язкових платежів) та погашенням податкових зобов'язань чи податкового боргу. Вичерпний перелік контролюючих органів визначається статтею 2 цього Закону
Підпункт 2.1.4 пункту 2.1. ст.2 ЗУ № 2181 визначає, що податкові органи є контролюючим органом стосовно податків і зборів (обов'язкових платежів), які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпунктах
Згідно ст. 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки та збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно з п. 3 ч.1 ст. 9 Закону України " Про систему оподаткування" платники податків та зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків та зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами термін.
У відповідності зі ст. 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 № 2181- III (зі змінами та доповненнями) передбачено: п.1.3 податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Згідно п.5.1 ст. 5 Закону, податкове зобов'язання (зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та строки визначені цим Законом або іншими законами України), самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Відповідно до п. п 5.4.1 .п. 5.4 ст.5 узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до п. п 5.4.1 .п. 5.4 ст.5 Закону №2181 узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Підпунктом 16.1.1. пункту 16.1 ст.16 вищезазначеного Закону України передбачено, що після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
Підпунктами 16.4.1 та 16.4.2 підпункту 16.4 вищезазначеної статті Закону передбачено, що пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.
Зазначений розмір пені діє щодо всіх видів податків і зборів (обов'язкових платежів), крім пені щодо порушення строків розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності, що встановлюється окремим законодавством.
В судовому засіданні встановлено, що станом на 22.11.2010 податкова заборгованість відповідача становить -167939,64 грн., до якої входить сума податкового боргу по податку на землю 151451,78 грн. та пеня -16487,86 грн., а саме:
Податковий борг по податку на землю по м.Антрацит станом на 22.11.2010 становить у сумі -93283,52 грн. ( а.с.15), пеня -10454,21 грн. Загальна заборгованість 103737,73 грн., що підтверджується розрахунком № 1150 від 30.01.2009, за яким 01.02.2010 виникла заборгованість на суму -8199,23 (а.с.16); розрахунком №965 від 29.01.2010, за яким 02.03.2010, 30.03.2010, 30.04.2010, 31.05.2010,30.06.2010,30.07.2010,30.08.2010, 30.09.2010, 01.11.2010 виникла заборгованість рівними частками по 9453,81 грн. ( а.с.17); довідкою про розрахунок пені від 19.11.2010 № 1482/19 -036 сумою -10454,21 грн.( а.с.23).
Податковий борг по податку на землю по Кошарській селищній раді станом на 22.11.2010 становить у сумі -35118,79 грн. ( а.с.20), пеня-3223,73 грн. Загальна заборгованість 38342,52 грн., що підтверджується розрахунком №966 від 29.01.2010 за яким 30.06.2010 виникла заборгованість на суму - 6427,03 грн. та 30.07.2010, 30.08.2010,30.09.2010,01.11.2010 виникала заборгованість рівними частками по 7172,94 грн.( а.с.21); довідкою про розрахунок пені від 19.11.2010 № 1482/19 -036 сумою 3223,73 грн.( а.с.22).
Податковий борг по податку на землю Ребриківської селищної раді станом на 22.11.2010 становить у сумі 23049,47 грн. ( а.с.18), пеня -2809,92 грн. Загальна заборгованість 25859,39 грн., що підтверджується розрахунком № 969 від 29.01.2010, за яким 31.05.2010 виникла заборгованість на суму 476,97 грн. ( а.с.19) та 30.06.2010, 30.07.2010,30.08.2010, 30.09.2010,01.11.2010 виникала заборгованість рівними частками по 4 514,50 грн., довідкою про розрахунок пені від 19.11.2010 № 1482/19 -036 сумою 2809,92 грн.( а.с.24).
Враховуючи вищевикладене, податкова заборгованість відповідача підтверджена матеріалами справи та на час розгляду справи не погашена.
Антрацитівською ОДПІ вживалися передбачені законодавством заходи щодо погашення податкового боргу про те, вони не призвели до повного погашення відповідачем податкового боргу.
Згідно статті 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" , у разі, коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
-перша податкова вимога № 1/90 від 06.04.2009 отримана представником відповідача 10.04.2009 (а.с.13).
-друга податкова вимога №2/121 від 18.05.2009 отримана представником відповідача 25.05.2009 ( а.с.12).
Згідно п. 11 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" №509 і змінами та доповненнями органи державної податкової служби мають право стягувати заборгованість перед бюджетом та державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Відповідно п. п. 7.2.1 п. 7.2 ст. 7 Закону № 2181 джерелами погашення податкового боргу платника податків за рішенням органу стягнення, які є виконавчими документами є будь-які активи платника податків (його філій, відділень, інших відокремлених підрозділів) з урахуванням обмежень, визначених цим Законом, а також іншими законами.
Активами платника податку визнаються кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, які належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання (п. 1.7 Закону №2181).
Відповідно п. п.3.1.1 п.3.1 ст. З Закону 2181 активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
З урахуванням вимог п.6 ст. 71 КАС України, суд розглянув справу на підставі доказів, наявних в матеріалах справи.
Враховуючи вищевикладене та відсутність даних які-б спростовували доводи позивача, суд вважає позовні вимоги щодо стягнення податкового боргу обґрунтованими та підлягаючими задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ч. 1 ст. 136 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач визнати адміністративний позов протягом всього часу судового засідання, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.
Дії відповідача при визнанні адміністративного позову не суперечать закону і не порушують чиї - небудь права, свободи або інтереси, тому визнання позову приймається судом.
Порядок звернення стягнення визначається в ході його виконання (в тому числі примусового), та враховуючи, що позивач не навів поважних причин про необхідність звернення стягнення на активи відповідача, суд вважає, що зазначення в судовому рішенні про необхідність стягнення шляхом звернення на активи є зайвим.
Питання про розподіл судових витрат не вирішується, так як позивач звільнений від сплати судового збору відповідно до ст. 4 Декрету Кабінета Міністрів України «Про державне мито» від 21.01.1993 року .
Керуючись ст.ст. 2, 17, 87, 94, 98, 158 - 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Антрацитівської обєднаної державної податкової інспекції до Державного підприємства «Ровенькиантрацит» про стягнення податкового боргу на загальну суму 167939,64 грн. задовольнити.
Стягнути з Державного підприємства «Ровенькиантрацит» ( код ЄДРПОУ 32320704) заборгованість до бюджету по податку на землю у розмірі -167939,64 грн.( сто шістдесят сім тисяч девятсот тридцять девять гривень шістдесят чотири копійки) в тому числі:
-заборгованість по податку на землю по м.Антрацит у розмірі 103737,73 грн. ( сто три тисячі сімсот тридцять сім гривень сімдесят три копійки) перерахувавши до державного бюджету р/р 3321281211700010, МФО 804013, отримувач Антрацитівський ВДК, банк ГУДКУ в Луганській області, код отримувача 25992095;
-заборгованість по податку на землю по Кошарській селищній раді у розмірі 38342,52 грн.( тридцять вісім тисяч триста сорок дві гривні пятдесят дві копійки) перерахувавши до державного бюджету р/р 33213811700097, МФО 804013, отримувач Антрацитівській ВДК, банк ГУДКУ в Луганській області, код отримувача 25992095.
-Заборгованість по податку на землю по Ребриківській селищній раді у розмірі 25859,39 грн.( двадцять пять тисяч вісімсот пятдесят девять гривень тридцять девять копійок) перерахувавши до державного бюджету р/р 33217811700101, МФО 804013, отримувач Антрацитівській ВДК, банк ГУДКУ в Луганській області, код отримувача 25992095.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
СуддяС.М. Чиркін