Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №6.6.4
ПОСТАНОВА
Іменем України
12 січня 2011 року Справа № 2а-9978/10/1270 16 год. 30 хв. м. Луганськ
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Смішлива Т.В. розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції в місті Первомайську Луганської області до ОСОБА_1 про стягнення суми штрафних (фінансових) санкцій, -
В С Т А Н О В И В:
20.12.2010 до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції в місті Первомайську Луганської області з позовними вимогами до ОСОБА_1 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій в 3700,00 грн. відповідно до рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0000932303 від 09.08.2010 за порушення Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Ухвалою від 21 грудня 2010 року справу призначено до розгляду у порядку скороченого провадження.
Відповідачем, у строк, встановлений частиною 3 статті 1832 Кодексу адміністративного судочинства України, не подано до суду заперечень проти позову. Ухвала про відкриття скороченого провадження та пам`ятка про права та обовязки направлена відповідачу на адресу: АДРЕСА_1, однак, 10.01.2011 конверт повернувся до суду з відміткою пошти: “за закінченням терміну зберігання”. Відповідно до копії свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця, відповідач зареєстрований за вищезазначеною адресою та відомості про зміну свого місця знаходження не надавав. Відповідно до положень ч. 11 ст. 35 КАС України, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином. З огляду на вищезазначене, суд вважає, що вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином для реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлені такі факти і відповідні їм правовідносини.
Відповідач, відповідно до свідоцтва про державну реєстрацію, зареєстрований 25.01.2007 виконавчим комітетом Первомайської міської ради Луганської області за № 23880000000002302, ідентифікаційний код НОМЕР_2, а також взятий на облік як платник податків Державною податковою інспекцією у м. Первомайську Луганської області за № 950 від 25 січня 2007 року. (а.с. 5, 6)
Відповідно до ст. 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" фахівцями ДПІ в м. Первомайську Луганської області 20.07.2010 проведено перевірку щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктами підприємницької діяльності. Результати перевірки оформлені актом від 29.07.2010 № 0078/12/10/23/НОМЕР_2.
Проведеною перевіркою, встановлено, що на пункті по заправці газом, розташованому за адресою: АДРЕСА_2, здійснено реалізацію товару газу скрапленого на загальну суму 42,00 грн., вказана розрахункова операція проведена без застосування зареєстрованого, опломбованого та переведеного на фіскальний режим роботи реєстратора розрахункових операцій, розрахунковий документ встановленого зразка не був виданий споживачу, чим порушено п.п. 2,5 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 01 06 2000 р. № 1776-ІІІ, з змінами та доповненнями (далі - Закон № 1776). Також перевіркою встановлено невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків, що порушує вимоги п. 13 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг". Сума невідповідності склала 18,00 грн. Не забезпечено щоденний друк фіскальних звітних чеків 6, 13, 22 березня 2010 року, 9, 13, 30 травня 2010 року, 29 червня 2010 року, 5 та 26 липня 2010 року. (а.с. 3-4)
Спеціальним законом який визначає правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг є Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР (надалі за текстом Закон № 265/95-ВР).
Стаття друга Закону № 265/95-ВР визначає розрахункову операцію як приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видачу готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.
Відповідно до пунктів 1, 2, 3, 5, 6 та 13 статті 3 Закону № 265/95-ВР суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції; у разі незастосування реєстраторів розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, проводити розрахунки з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки з додержанням встановленого порядку їх ведення, крім випадків, коли ведеться облік через електронні системи прийняття ставок, що контролюються у режимі реального часу Державним казначейством України; забезпечувати зберігання використаних книг обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок протягом трьох років після їх закінчення; забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Відповідальність за порушення вимог Закону № 265/95-ВР встановлена статтею 17 цього Закону. Зокрема, згідно пункту другому зазначеної статті до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірі двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі застосування при здійсненні розрахункових операцій непереведеного у фіскальний режим роботи, незареєстрованого, неопломбованого або опломбованого з порушенням встановленого порядку реєстратора розрахункових операцій. Пунктом першим цієї статті передбачена відповідальність у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки. Пунктом шостим цієї статті передбачена відповідальність у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі незберігання книг обліку розрахункових операцій чи розрахункових книжок протягом встановленого терміну.
Виходячи із зазначених норм Закону № 265/95-ВР та на підставі акту перевірки від 30.07.2010 № 078/12/10/23/НОМЕР_2 позивачем прийнято рішення про застосування до ОСОБА_1 штрафних (фінансових) санкцій № 0000932303 від 09.08.2010 на загальну суму 3700,00 грн.
Рішення ДПІ у м. Первомайську Луганської області № 0000932303 від 09.08.2010 про застосування до ОСОБА_1 штрафних санкцій у сумі 3700,00 грн. відповідачем у справі отримано 09.08.2010 (а.с.17, 18), у встановленому порядку не оскаржено. Сума штрафних санкцій відповідачем не сплачена.
Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню.
Відповідно до ч.4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 11, 14, 70, 71, 89, 94, 105, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги Державної податкової інспекції в місті Первомайську Луганської області до ОСОБА_1 задовольнити повністю.
Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, (ідентифікаційний код НОМЕР_2) до державного бюджету на р/р 31114104700054, МФО 804013, ОДК в м. Первомайську в Луганській області, код 24053509, ГУДКУ м. Первомайськ Луганської області, штрафні (фінансові) санкції в сумі 3700,00 грн. (три тисячі сімсот грн. 00 коп.)
Копію постанови надіслати сторонам невідкладно.
Постанова набирає законної сили у порядку визначеному ст.254 КАС України.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків оскарження її в апеляційному порядку, є остаточною
СуддяТ.В. Смішлива