Єдиний державний реєстр судових рішень Cправа № 2а-2509/09/0770
Ряд стат. звіту № 6.5
Код - 05
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 листопада 2010 р. м. Ужгород
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Гаврилка С.Є.
при секретарі судового засідання Скуби В.І
за участю сторін:
представника позивача Лешкович Галини Андріївни;
представника відповідача не зявився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Закарпатського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовною заявою Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго»»в особі Відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Західному регіоні» Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго»»до Будинкоуправління квартирно-експлуатаційного відділу м. Мукачево про стягнення штрафу у розмірі 340 грн.,
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 29 листопада 2010 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено та підписано 06 грудня 2010 року.
До Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою звернулося Державне підприємство «Національна енергетична компанія «Укренерго»»в особі Відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Західному регіоні» Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго»»до Будинкоуправління квартирно-експлуатаційного відділу м. Мукачево, якою просить стягнути штраф у розмірі 340 грн..
Позовні вимоги мотивовані наступним. Відповідачу було видано припис № С-Х-22 від 19 листопада 2008 року, яким зобовязано усунути порушення законодавства про електроенергетику. Однак, у терміни, що вказані у приписі, вимогу припису відповідачем виконано не було, що встановлено відповідним актом (протоколом). На підставі цього акту (протоколу) винесено постанову №03/21/В-05/09 від 25 лютого 2009 року про накладення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику, відповідно до якої, накладено штраф у розмірі 340 грн..
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити .
В судові засідання, що проходили 16 листопада 2009 року, 22 січня 2010 року, 17 листопада 2010 року та 29 листопада 2010 року відповідач не забезпечив явку свого представника, хоча про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.
Зясувавши всі обставини у справі та перевіривши їх належними та допустимими доказами суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення з огляду на наступне.
В судовому засіданні встановлено, що 19 листопада 2008 року на підставі Припису № С-Х-22 Будинкоуправління квартирно-експлуатаційного відділу м. Мукачево було зобовязано усунути порушення законодавства про електроенергетику (а.с.а.с. 12-15).
Актом перевірки (протоколом) № 03/21/В-Х-76 від 25 лютого 2009 року встановлено, що ухилення відповідачем від виконання Припису № С-Х-22 від 19 листопада 2008 року (а.с.а.с. 9-11).
Постановою № 03/21/В-05/09 від 25 лютого 2009 року про накладення штрафу за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання за ухилення від виконання вимог припису Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії від 19 листопада 2008 року № С-Х-22 на відповідача накладено штраф у розмірі 340 грн. (а.с. 16).
Вищевказані акт перевірки (протокол) та постанова були направлені відповідачеві, які ним отримано 06 березня 2009 року (а.с.а.с. 17, 18).
Відповідно до статті 5 Закону України «Про електроенергетику»№ 575/97-ВР (надалі Закон України № 575/97-ВР) одним із принципів державної політики в енергетиці являється створення умов безпеки експлуатації обєктів електроенергетики, а також забезпечення відповідності енергопостачальників і споживачів електричної і теплової енергії.
Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в Закарпатській області входить до складу ВП «Держенергонагляд у Західному регіоні», який у свою чергу є структурною одиницею ДП НЕК «Укренерго»Міністерства палива та енергетики України.
Відповідно до статті 9 Закону України № 575/97-ВР державний нагляд в електроенергетиці здійснюють Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, та інші органи, визначені законодавством України. Державні інспектори по енергетичному нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право застосовувати у встановленому Законом порядку санкції до субєктів господарської діяльності за порушення нормативно-правових актів.
Вказана норма регламентована Положенням про державний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, що затверджене Постановою Кабінету міністрів України № 929 від 07 серпня 1996 року.
Відповідно до статті 27 частини 3 абзацу 3 Закону України № 575/97-ВР за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії субєкти господарської діяльності несуть відповідальність у вигляді штрафу у розмірі до пяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до пункту 10 Постанови Кабінету Міністрів України № 1312 від 21 червня 1999 року «Про затвердження Положення про порядок накладення на субєктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетик»субєкт господарювання зобовязаний сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення постанови про його накладення. У випадку несплати штрафу у зазначений термін він стягується у судовому порядку.
Станом на день постановлення судового рішення у даній справі, у суду відсутні відомості щодо сплати відповідачем суми штрафу у розмірі 340 грн., що накладений позивачем відповідно до постанови від 25 лютого 2009 року.
Зважаючи на вказані норми Закону України № 575/97-ВР, вказані Постанови Кабінету Міністрів України, враховуючи обставини, встановлені судом, позовні вимоги слід задовольнити.
Керуючись статтями 11, 70, 71, 86, 160-163 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву задовольнити..
Стягнути з Будинкоуправління квартирно-експлуатаційного відділу м. Мукачево до Державного бюджету України штраф у розмірі 340 грн. за наступними реквізитами: одержувач Державний бюджет м. Мукачево, ідентифікаційний код 22107709, банк одержувача: ГУДКУ у Закарпатській області, МФО банку 812016, № рахунку 31111106700003, код класифікації доходів 21081100, символ звітності 106.
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається через Закарпатський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням її копії до суду апеляційної інстанції. У випадках, встановлених статтею 167 частиною 4 цього Кодексу десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
ГоловуючийГаврилко С.Є.