Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №6.6.4
ПОСТАНОВА
Іменем України
23 грудня 2010 року Справа № 2а-9561/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі: Головуючого судді: Захарової О.В.
при секретарі: Білоконі Д.І.
за участю:
представника позивача:Чуркіна Д.С. (довіреність № 1413/100 від 26.02.2010),
представник відповідача: не прибув
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції в м. Ровеньки Луганської області до Приватного підприємства «Енергопром» про стягнення податкового боргу, звернувши стягнення на активи, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач Державна податкова інспекція в м. Ровеньки Луганської області звернувся до Луганського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до відповідача Приватного підприємства «Енергопром» про стягнення суми податкового боргу з податку на прибуток у розмірі 11760,00 грн.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що Приватне підприємство «Енергопром» зареєстроване виконавчим комітетом Ровеньківської міської ради 07.06.2000 та взято на облік платника податків в ДПІ в м. Ровеньки Луганської області.
Загальний податковий борг ПП «Енергопром» по ПДВ. Податку на прибуток виник в результаті несплати поточних податкових зобовязань по деклараціям і станом на 06.12.2010 складає 11760,00 грн.
Відповідачу були надіслані перша і друга податкові вимоги на суму боргу, однак податкова заборгованість на загальну суму 11760,00 грн. відповідачем не сплачена.
У звязку з чим позивач просить суд стягнути з відповідача суму податкового боргу у розмірі 11760,00 грн.
У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги у повному обсязі, надав пояснення аналогічні викладеному у позовній заяві, просив позов задовольнити в повному обсязі.
Представник відповідача у судове засідання не прибув, до суду надіслав письмову заяву про визнання позову в повному обсязі.
Відповідно до ч. 2 ст. 51 КАС України, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково.
Дії відповідача при визнанні адміністративного позову не суперечать закону і не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси, тому визнання позову відповідачем приймається судом.
Суд вважав за можливе розглядати справу за відсутності представника відповідача.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.69-72 КАС України, суд прийшов до наступного.
Статтею 2 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" на органи державної податкової служби покладено обов'язки щодо здійснення контролю за додержанням податкового законодавства.
Суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень (п.7 ч.1 ст. З КАС України).
Як зазначено в п. 1 ч. 1 ст. З КАС України справа адміністративної юрисдикції - публічно-правовий спір у якому хоча б однією із сторін є, орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства.
З урахуванням викладеного, зазначена справа відносяться до юрисдикції адміністративних судів, оскільки учасником спору є суб'єкт владних повноважень (орган державної податкової служби, наділений публічно-владними повноваженнями).
Відповідач Приватне підприємство «Енергопром» зареєстроване виконавчим комітетом Ровеньківської міської ради Луганської області 07.06.2000 (а.с. 10).
Згідно довідки АБ № 068359 з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України має правовий статус субєкта юридична особа (а.с. 11).
Довідкою від 14.10.2008 року №137 підтверджується, що відповідач як платник податків перебуває на обліку у ДПІ в м. Ровеньки Луганської області з 20.06.2000 (а.с. 15).
Згідно преамбули ЗУ «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 № 2181 (далі ЗУ №2181) цей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.
Відповідно до п.1.12 ст.1 ЗУ №2181 контролюючий орган - державний орган, який у межах своєї компетенції, визначеної законодавством, здійснює контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування податків і зборів (обов'язкових платежів) та погашенням податкових зобов'язань чи податкового боргу. Вичерпний перелік контролюючих органів визначається статтею 2 цього Закону.
Підпункт 2.1.4 пункту 2.1. ст.2 ЗУ № 2181 визначає, що податкові органи є контролюючим органом стосовно податків і зборів (обов'язкових платежів), які справляються до бюджетів та державних цільових фондів.
Згідно ст. 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки та збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно з п. 3 ч.1 ст. 9 Закону України " Про систему оподаткування" платники податків та зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків та зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами термін.
У відповідності зі ст. 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 № 2181- III (зі змінами та доповненнями) передбачено: п.1.3 податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Згідно п.5.1 ст. 5 Закону, податкове зобов'язання (зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та строки визначені цим Законом або іншими законами України), самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Відповідно до п. п 5.4.1 .п. 5.4 ст.5 узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Згідно розрахунку позивача (а.с. 3) заборгованість відповідача по ПДВ за 2010 рік станом на 06.12.2010 становить 2438,38 грн.
Відповідачем самостійно визначено суму зобовязання з ПДВ у декларації № 12822 від 20.08.2010 (а.с. 20).
Частково заборгованість з ПДВ відповідачем сплачена, залишок податкового боргу становить 2 438,38 грн.
Згідно розрахунку позивача (а.с. 3) заборгованість відповідача по податку на прибуток станом на 06.12.2010 становить 9321,62 грн., що підтверджується:
- декларацією № 11693 від 04.08.2010 (а.с.22);
- уточнюючим розрахунком від 07.09.2010 №13036 (а.с. 24);
- декларацією № 17625 від 08.11.2010 (а.с. 23).
За декларацією від 04.08.2010 № 11693 заборгованість з податку на прибуток частково сплачена, залишок податкового боргу складає 9321,62 грн.
За змістом пп. 2.3.1 п. 2.3 ст. 2 Закону № 2181, органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу (далі - органи стягнення), є виключно податкові органи, а також державні виконавці у межах їх компетенції.
Державною податковою інспекцією в м. Ровеньки Луганської області вживалися передбачені законодавством заходи щодо погашення податкового боргу про те, вони не призвели до повного погашення відповідачем податкового боргу.
Згідно статті 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", у разі, коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Перша податкова вимога № 1/111 від 20.08.2010 на суму 5385,62 грн. і друга податкова вимога № 2/131 від 24.09.2010 були отримані директором ПП «Енергопром» 24.08.2010 і 24.09.2010 (а.с. 17, 18).
26 жовтня 2010 року Державною податковою інспекцією в м. Ровеньки Луганської області прийнято рішення за № 8 про стягнення коштів та продаж інших активів відповідача в рахунок погашення його податкового боргу (а.с. 19).
Податкова заборгованість Приватного підприємства «Енергопром» з ПДВ та податку на прибуток підприємств складає 11760,00 грн., підтверджена матеріалами справи та на час розгляду справи відповідачем не сплачена.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню в повному обсязі.
Питання про розподіл судових витрат не вирішується, так як позивач звільнений від сплати судового збору відповідно до ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» від 21.01.1993 року .
Керуючись ст.ст. 2, 17, 51, 87, 94, 98, 136, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з Приватного підприємства «Енергопром» (код ЄДРПОУ 30992432) податкову заборгованість у сумі 11760,00 грн., в тому числі:
-заборгованість з податку на додану вартість в розмірі 2438,38 грн. за податковий період липень 2010 року, термін сплати 30.08.2010 на користь Державного бюджету на р/р 31119029700059, код платежу 14010100, одержувач ВДК у м. Ровеньки Луганської області, код одержувача 24046930, МФО 804013;
-заборгованість з податку на прибуток в розмірі 9321,62 грн. за податковий період січень-червень 2010 року, термін сплати 19.08.2010 в розмірі 5385,62 грн.; за податковий період січень-червень 2010 року, термін сплати 07.09.2010 в розмірі 1496,00 грн.; за податковий період січень-вересень 2010 року, термін сплати 19.11.2010 в розмірі 2440,00 грн. на користь Державного бюджету на р/р 3111700970059, код платежу 11021000, одержувач ВДК в м. Ровеньки Луганської області, код одержувача 24046930, МФО 804013.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Якщо субєкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Повний текст постанови складений і підписаний 27 грудня 2010 року.
СуддяО.В. Захарова