Єдиний державний реєстр судових рішень Cправа № 2а-2524/09/0770
Ряд стат. звіту № 6.6.4
Код - 05
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 жовтня 2010 р. м. Ужгород
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Гаврилка С.Є.
при секретарі судового засідання Скуби В.І.
за участю сторін:
представника позивача Вередюк Віти Михайлівни;
відповідача не зявився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Закарпатського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовною заявою прокурора Тячівського району Закарпатської області в інтересах держави в особі державної податкової інспекції у Тячівському районі Закарпатської області до ЗАТ «Тересвянський ДОК»про стягнення податкового боргу у розмірі 224136,22 грн.,
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 26 жовтня 2010 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено та підписано 03 листопада 2010 року.
До Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою звернувся прокурор Тячівського району Закарпатської області в інтересах держави в особі державної податкової інспекції у Тячівському районі Закарпатської області (далі по тексту позивач) до ЗАТ «Тересвянський ДОК»(далі по тексту відповідач), якою просить, стягнути заборгованість перед бюджетом у розмірі 224136,22 грн..
Позовні вимоги мотивовані наступним. Відповідач є платником податків і зборів, передбачених Законом України «Про систему оподаткування». Станом на 01 квітня 2009 року за відповідачем рахується податковий борг з податку на додану вартість, по земельному податку, по комунальному податку та по збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 224136,22 грн..
В судовому засіданні представник позивача та прокурор позовні вимоги підтримали з мотивів, що наведені в позовній заяві.
В судові засідання, що проходили 06 серпня 2009 року, 05 березня 2010 року, 26 червня 2010 року та 26 жовтня 2010 року відповідач не зявився та не забезпечив явку свого представника, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.
Зясувавши всі обставини у справі та перевіривши їх належними та допустимими доказами суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення з огляду на наступне.
В судовому засіданні встановлено, що відповідач був зареєстрований у виконавчому комітеті Тячівської районної ради Закарпатської області, про що видане свідоцтво № 00274051 про державну реєстрацію субєкта підприємницької діяльності (а.с. 10).
Згідно довідки про взяття на облік платника податків № 207/008/28-0112 від 19 серпня 1999 року (а.с. 9) відповідач взятий на облік як субєкт підприємницької діяльності 10 вересня 1993 року.
23 січня 2008 року відповідачем було прийнято рішення про розстрочення (відстрочення) заборгованості (а.с. 12).
Відповідно до вказаного рішення відповідач розстрочив податкову заборгованість за наступними платежами: - податок на додану вартість у розмірі 346523,56 грн.; - збір за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 2493,26 грн. (у тому числі пеня 74,98 грн.).; - плата за землю 60818,78 грн. (у тому числі пеня 5716,63 грн.); - комунальний податок у розмірі 9356,91 грн. (у тому числі пеня 1780,24 грн.); - прибутковий податок з громадян у розмірі 41233,82 грн.; - штрафні санкції за порушення податкового законодавства у розмірі 2192,20 грн.; - державне мито у розмірі 356 грн.. Всього розстрочено податкову заборгованість у розмірі 462974,72 грн. (у тому числі пеня 7572,04 грн.).
Відповідачем 11 лютого 2009 року була проведена перевірка позивача на предмет порушення терміну подачі (неподання) податкової звітності. За результатами вказаної перевірки 11 лютого 2009 року відповідачем був складений акт про порушення податкового законодавства за № 83/15-31 відповідно до якого встановлено, що відповідачем не подано податкові декларації з податку на додану вартість за 23 звітні періоди. Вказаний акт був підписаний керівником та головним бухгалтером відповідача (а.с. 13).
На підставі вказаного акту в цей же день 11 лютого 2009 року було прийнято податкові повідомлення-рішення за № 0000161531/0, яким відповідачеві визначено податкове зобовязання з податку на додану вартість в розмірі 3910 грн. (а.с. 14). Вказане податкове повідомлення-рішення було отримане представником відповідачем в цей же день 11 лютого 2009 року, про що зроблено свідчить відповідний запис у корінці податкового повідомлення-рішення.
Відповідно облікової картки платника станом на 01 квітня 2009 року за відповідачем рахується податковий борг з податку на додану вартість, по земельному податку, по комунальному податку та по збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 224136,22 грн. (а.с.а.с. 24-32).
Відповідно до статей 4 та 9 Закону України «Про систему оподаткування»платниками податків і зборів (обовязкових платежів) є юридичні і фізичні особи, на яких згідно з законами України покладено обовязок сплачувати податки і збори (обовязкові платежі). Платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законами терміни.
Відповідно до статті 1 пункту 1.3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№ 2181-ІІІ (надалі Закон України № 2181-ІІІ) податковий борг (недоїмка) - податкове зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобовязання.
Відповідно до статті 1 пункту 1.2 Закону України № 2181-III податкове зобовязання зобовязання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Відповідно до статті 14 пункту 14.1 підпункту 14.1.3 Закону України № 2181-ІІІ платник податків, який звертається до податкового органу з заявою про розстрочення, відстрочення податкових зобовязань, вважається таким, що узгодив суму такого податкового зобовязання.
Відповідно до статті 5 пункту 5.3. підпункту 5.3.1. Закону України № 2181-III у разі визначення податкового зобовязання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах «а»- «в»підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобовязаний погасити нараховану суму податкового зобовязання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
Відповідно до статті 5 пункту 5.4. підпункту 5.4.1. Закону України № 2181-IIIузгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у визначені Законом строки, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до статті 16 пункту 16.1 підпункту 16.1.1 Закон України № 2181-III після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобовязання на суму податкового боргу нараховується пеня.
Відповідно до статті 17 пункту 17.1. підпункту 17.1.7 Закону України № 2181-III у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобовязання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобовязаний сплатити штраф.
Відповідно до статті 3 пункту 3.1. підпункту 3.1.1. Закону України № 2181-III активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Зважаючи на вказані норми Закону, враховуючи обставини, встановлені судом, позовні вимоги слід задовольнити.
Керуючись статтями 11, 70, 71, 86, 160-163 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву прокурора Тячівського району Закарпатської області в інтересах держави в особі державної податкової інспекції у Тячівському районі Закарпатської області до ЗАТ «Тересвянський ДОК» з а д о в о л ь н и т и.
Стягнути з ЗАТ «Тересвянський ДОК»(смт. Тересва, вул. Заводська, 1, Тячівського району, Закарпатської області, ідентифікаційний номер 00274051) заборгованість у розмірі 224136,22 (двохсот двадцяти чотирьох тисяч ста тридцяти шести грн. 22 коп.) грн..
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається через Закарпатський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням її копії до суду апеляційної інстанції. У випадках, встановлених статтею 167 частиною 4 цього Кодексу десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
ГоловуючийГаврилко С.Є.