ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
08 листопада 2010 р.Справа №2а-7169/10/14/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі:
Головуючого судді Кірєєва Д.В., при секретарі судового засідання Юзефович Г.В.,
За участю сторін:
від позивача - не з'явився,
від відповідача - не з'явився,
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
,
за позовом Державної податкової інспекції в м. Ялта АРК
до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
про стягнення 2700,00 грн.,
Суть спору: ДПІ в м. Ялта АР Крим (далі - позивач) звернулася до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1(далі - відповідач) про стягнення заборгованості у сумі 2700,00 грн.
Ухвалами Окружного адміністративного суду АР Крим від 03.06.10р. відкрито провадження по справі, після закінчення підготовчого провадження справу призначено до судового розгляду.
Представник позивача у судове засідання не з'явився, направив на адресу суду клопотання про розгляд справи без участі представника.
Представник позивача у судове засідання не з'явився, про день, час та місце розгляду сповіщений належним чином, через засоби масової інформації.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд
ВСТАНОВИВ:
Відповідач - Фізична особа - підприємець ОСОБА_1, зареєстрований рішенням виконавчого комітету Ялтинської міської ради АР Крим 01.03.2000р., як фізична особа - підприємець, про що видано свідоцтво, ідентифікаційний код НОМЕР_1.
Відповідач знаходиться на обліку в ДПІ в м. Ялта, як платник податків.
На підставі статті 1 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» реєстратори розрахункових операцій застосовуються підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності, а також фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності, які здійснюють операції з розрахунків в готівковій та/або в безготівковій формі при продажу товарів у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Відповідно до ст.2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» завданнями органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
Згідно з п.4 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції здійснюють у межах своїх повноважень контроль за законністю валютних операцій, додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, що видають ці документи, за наявністю торгових патентів.
На підставі проведеної Державною податковою інспекцією у м. Ялта перевірки по контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового і безготівкового обороту господарської одиниці - літнього кафе, що належить відповідачу, розташованого за адресою: АДРЕСА_1 був складений акт перевірки №1322/01/12/23/НОМЕР_1 від 30.06.2009р., у якому було виявлено порушення п. 1 ст. З Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг" від 06.07.05р. №265/95-ВР, п. 10 ст. 15 „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 19.12.95р. №481/95-ВР, а саме: проведення розрахункової операції без застосування реєстратора розрахункових операцій, реалізація алкогольних напоїв без придбання відповідної ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями.
За наслідками проведеної перевірки, на підставі складеного акту перевірки та відповідно до п. 1 ст. 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг" співробітниками ДПІ у м. Ялта були винесені рішення про застосування фінансових санкцій №0009562303 від 05.08.2009р. у сумі 1000,00 грн. та №0009552303 від 05.08.2009р., які були отримані відповідачем особисто 26.08.09р., згідно поштового повідомлення №7014700. Рішення у судовому порядку відповідачем не оскаржені та не скасовані.
До теперішнього часу загальна сума заборгованості 2700,00 грн. відповідачем не сплачена, що підтверджується розрахунком суми заборгованості.
Право позивача як суб'єкта владних повноважень - контролюючого органа у сфері оподаткування звертатися до суду з позовом до відповідача про стягнення зазначеної заборгованості обгрунтовано п.11 ст.Ю Закону України «Про державну податкову службу в Україні».
При таких обставинах суд вважає, що вимоги позивача є обгрунтованими, підтверджуються матеріалами справи й підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.94, 158- 163 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1.Адміністративний позов задовольнити.
2.Стягнути з Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1(АДРЕСА_2 ідентифікаційний код НОМЕР_1) у дохід Державного бюджету м. Ялта заборгованість у сумі 1000,00 грн. (код 21080900, р/р 31110104700039 в УДК в АРК, МФО 824026, ЗКПО 34740850), у дохід Державного бюджету м. Ялта заборгованість у сумі 1700,00 грн. (код 21081100, р/р 31118106700039 в УДК в АРК, МФО
824026, ЗКПО 34740850).
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Кірєєв Д.В.