Постанова № 13410398, 16.12.2010, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.12.2010
Номер справи
2а-3188/10/0770
Номер документу
13410398
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Cправа № 2а-3188/10/0770

Ряд стат. звіту № 6.6.5

Код - 09

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 грудня 2010 р. 14.45 год. м. Ужгород

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Дору Ю.Ю. при секретарі судового засідання Бішко А.Я., та сторін, які беруть участь у справі:

позивача: ДПІ в Іршавському районі представник Вередюк В.М.;

відповідача: Загатське споживче товариство - представник Цогла І.І.;

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою Державної податкової інспекції в Іршавському районі Закарпатської області до Загатського споживчого товариства про стягнення штрафних санкцій, -

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 16 грудня 2010 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено та підписано 17 грудня 2010 року.

Державна податкова інспекція у Іршавському районі звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду із позовом до Загатського споживчого товариства про стягнення штрафних санкцій в сумі 3400 грн. Під час судового розгляду справи позивач подав заяву про зменшення позовних вимог, а саме просить сягнути 1400,00 грн. штрафних санкцій, оскільки відповідачем решту суми вже сплачено.

Представник позивача в судовому засіданні підтримав уточнені позовні вимоги і просив задовольнити їх повністю. Позов мотивує тим, що актом перевірки № 26/200/07/23/04592612 від 16.02.2010 року встановлено порушення відповідачем ст.15 Закону України від 19.12.1995р. № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», а саме, зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів у місці зберігання, не внесеного до Єдиного реєстру. За результатами перевірки прийнято рішення № 246/04592612 від 22.02.2010 року, яким застосовано штрафні санкції на суму 3400,00 грн. за зберігання алкогольних напоїв у місці зберігання не внесеного до Єдиного державного реєстру.

Представник відповідача проти позову заперечив та повідомив, що окремого зберігання алкогольної продукції не було, а така зберігалася на полицях магазину, на реалізацію алкогольних напоїв у якому відповідач мав належним чином оформлену ліцензію.

Заслухавши пояснення сторін повно і всебічно зясувавши всі обставини справи в їх сукупності, на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд вважає, що у задоволенні позову слід відмовити повністю, виходячи з наступного.

09.02.2010 актом перевірки № 26/200/07/23/04592612 від 16.02.2010 року встановлено порушення відповідачем ст.15 Закону України від 19.12.1995р. № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», а саме, зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів у місці зберігання, не внесеного до Єдиного реєстру. За результатами перевірки прийнято рішення № 246/04592612 від 22.02.2010 року, яким застосовано штрафні санкції на суму 3400,00 грн. за зберігання алкогольних напоїв у місці зберігання не внесеного до Єдиного державного реєстру.).

На час проведення перевірки відповідач Загатське споживче товариство мало належним чином оформлені ліцензії на роздрібну торгівлю тютюновими та алкогольними виробами (а.с.28-30) за адресою де проводилася перевірка, а саме Іршавський район, с. Загаття, вул.. Жовтнева, 32.

На момент проведення перевірки 04.01.2010 року існувала норма, передбачена ст.15 Закону України від 19.12.1995 року №481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів " - зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється в місцях зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, внесених до Єдиного реєстру. На виконання даної норми був прийнятий Наказ ДПА України №489 від 07.09.2009 року «Про затвердження Змін до Порядку ведення Єдиного державного реєстру місць зберігання». В даному випадку проводилася перевірка у місці реалізації - в магазині, на реалізацію алкогольної та тютюнової продукції в якому відповідач мав відповідні ліцензії (а.с.28-30). Проте, 20.05.2010 року були внесені зміни та доповнення (вступили в закону силу з 16.06.2010 року) (Закон, ВР України, від 20.05.2010, № 2275-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України") до ст.15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", а саме добавлено частину тридцять шосту наступного змісту: "Суб'єкти господарювання, які отримали ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами, вносять до Єдиного реєстру тільки ті місця зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, що розташовані за іншою адресою, ніж місце здійснення торгівлі". Тобто, після внесення відповідних змін, відповідачу немає необхідності вносити до Єдиного державного реєстру місця зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, оскільки вона здійснює зберігання алкогольної та тютюнової продукції у місці здійснення торгівлі, відповідно до виданих ліцензій (а.с.28-30). А за таких обставин на час розгляду справи та винесення рішення по ній у відповідача субєкта владних повноважень відсутні підстави для застосування до нього штрафних санкцій. Отже, такі зміни до вищевказаного Закону скасовують відповідальність відповідача. А відповідно до вимог ст. 58 Конституції України - закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи. В даному випадку слід застосувати дану норму Конституції України і застосувати зворотну дію закону, а саме, послатися на частину 36 ст. 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового», яка не передбачає внесення до Єдиного державного реєстру місця зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, оскільки вона здійснює зберігання алкогольної та тютюнової продукції у місці здійснення торгівлі, а отже, такі дії не вважаються порушенням та не несуть за собою застосування фінансових санкцій.

Отже, станом на день винесення рішення відповідач не підлягає відповідальності за зберігання тютюнової та алкогольної продукції в місці, не внесеному до Єдиного державного реєстру місць зберігання алкогольних та тютюнових виробів при наявності ліцензії на продаж таких виробів, а тому у задоволенні позову слід відмовити.

Керуючись вищенаведеним та на підставі ст.ст. 3, 17, 18, 94, 160 - 163 КАС України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

1. У задоволенні позову Державної податкової інспекції в Іршавському районі Закарпатської області до Загатського споживчого товариства про стягнення штрафних санкцій в сумі 1400,00 грн. - відмовити повністю.

2. Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається через Закарпатський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Дору Ю.Ю.