Єдиний державний реєстр судових рішень
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 жовтня 2010 р. № 2а-8294/10/1370
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Карпяк О.О.
при секретарі судового засідання Денькович Л.І.
за участю представників сторін:
від прокуратури Клак Ю.Г. (посвідчення №9)
від позивача не зявився
від відповідача не зявився
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Львові адміністративну справу за позовом
Прокурор Шевченківського району м.Львова в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Львівській області
до СПД-ФО ОСОБА_1
пропро стягнення штрафних санкцій ,
Ухвалою від 17 вересня 2010 року відкрито провадження у справі.
Позивач свої позовні вимоги обґрунтовує Законом України «Про автомобільний транспорт», Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті».
Прокурор в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі.
В судове засідання представник позивача не зявився, причини неявки не повідомив.
Відповідач, явку повноважного представника не забезпечив, хоча був належним чином повідомлений про дату, час та місце судового засідання, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення, подав заперечення на позов від 18.10.2010 року вх.. № 37535.
Постанова в повному обсязі складена 26 жовтня 2010 року.
Заслухавши пояснення прокурора, безпосередньо, всебічно, повно та обєктивно дослідивши наявні у справі докази, давши їм оцінку, суд
ВСТАНОВИВ:
Спірні правовідносини регулюються Конституцією України, Законом України «Про автомобільний транспорт»№ 2344-ІІІ від 05.04.2001 року з наступними змінами та доповненнями, Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті»№ 1567 від 08.11.2006 року з подальшими змінами та доповненнями, Наказом Міністерства транспорту та зв'язку України «Про затвердження Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті»№ 888 від 14.12.2005 року з подальшими змінами та доповненнями.
Згідно ст. 1 Закону України «Про автомобільний транспорт», автомобільний перевізник - фізична або юридична особа, яка здійснює на комерційній основі чи за власний кошт перевезення пасажирів чи (та) вантажів транспортними засобами.
Згідно ст. 3 Закону України «Про автомобільний транспорт», цей Закон регулює відносини між автомобільними перевізниками, замовниками транспортних послуг, органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, пасажирами, власниками транспортних засобів, а також їх відносини з юридичними та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності, які забезпечують діяльність автомобільного транспорту та безпеку перевезень.
Згідно пп. 1, 2 Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, затвердженого Наказом Міністерства транспорту та зв'язку України № 888 від 14.12.2005 року, Територіальні органи (територіальні управління) Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в областях, Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі є територіальними структурними підрозділами Головавтотрансінспекції без права юридичної особи, мають печатку зі своїм найменуванням і зображенням малого Герба України.
Згідно п. 21 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті», у разі виявлення в ході перевірки транспортного засобу порушення законодавства про автомобільний транспорт посадовими особами, що провели перевірку, складається акт.
13.01.2010 року проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, якою виявлено порушення у документах водія відсутні відмітки про проходження перед рейсового медичного огляду та технічного огляду транспортного засобу, про що було складено акт.
Відповідно до п. 26, 27 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті», справа про порушення розглядається у присутності уповноваженої особи суб'єкта господарювання. Про час і місце розгляду справи про порушення уповноважена особа суб'єкта господарювання повідомляється під розписку чи рекомендованим листом із повідомленням. У разі неявки уповноваженої особи суб'єкта господарювання справа про порушення розглядається без її участі. За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій.
09.02.2010 року заступником начальника територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Львівській області Луциною Т.С., щодо субєкта господарювання фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 винесено постанову № 093371 про застосування фінансових санкцій на суму 680 грн. за порушення, передбачені ч.1 абз. 12 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт».
Відповідач правом оскарження, передбаченим п. 32 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті»не скористався.
Відповідно до ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт»за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за: невиконання перевізниками або їхніми представниками приписів органів державного контролю щодо усунення порушень транспортного законодавства - штраф у розмірі сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно п. 28 цієї ж Постанови, фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.
Позивачем жодних доказів у спростування позовних вимог не подано, фінансові санкції в розмірі 680, 00 грн., до бюджету не сплачено.
Однак, у встановлений законодавством строк сума застосованих фінансових санкцій відповідачем добровільно не сплачена.
Таким чином, позовні вимоги позивача про стягнення фінансових санкцій в розмірі 680, 00 грн. підлягають задоволенню, оскільки на відповідача законодавцем покладений обовязок дотримуватись вимог законодавства про автомобільний транспорт.
Розподіл судових витрат згідно ст. 94 КАС України не застосовується, оскільки позивач звільнений від сплати судового збору на підставі ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито»№ 7-93 від 21 січня 1993 року (зі змінами та доповненнями).
Керуючись ст.ст. 69, 70, 159-163, 167 КАС України, суд -
П О С Т А Н О В И В :
1. Адміністративний позов задоволити повністю.
2. Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1) до бюджету (ЗКПО 22406168, Банк одержувача УДК у Львівській області, р/р 31117106700005, код платежу 21081100, МФО 825014) борг в розмірі 680 (шісот вісімдесят) гривень 00 коп.
Постанова суду першої інстанції може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду, у порядку та строки згідно ст. 186 КАС України.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення.
Якщо суб'єкта владних повноважень було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова суду першої інстанції, набирає законної у порядку та строки згідно ст. 254 КАС України.
Суддя Карп'як Оксана Орестівна