Постанова № 13400296, 31.12.2010, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
31.12.2010
Номер справи
2а-12179/10/1370
Номер документу
13400296
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

31 грудня 2010 р.                                                                                 № 2а-12179/10/1370

Львівський окружний адміністративний суд,

у складі:

головуючого-судді                              Ланкевича А.З.

з участю секретаря                              Гіщинської С.Я.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Львові адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції в Старосамбірському районі Львівської області до Спільного українсько-польського підприємства Товариства з обмеженою відповідальністю «ПІК»про стягнення податкового боргу,-

встановив:

Позивач звернувся з позовом, в якому просить стягнути з відповідача до бюджету заборгованість в розмірі 340 грн.

Посилається на те, що відповідач допустив заборгованість перед бюджетом на загальну суму 340 грн. Вказує на те, що вищенаведена заборгованість виникла згідно податкових повідомлень-рішень №0000681500/0 від 07 червня 2010 року та №0001411500/0 від 07 вересня 2010 року, винесених на підставі Актів перевірок №436/1500/22363803 від 31 травня 2010 року та №699/1500/22363803 від 26 серпня 2010 року. Стверджує, що вищенаведені податкові повідомлення-рішення відповідачем не оскаржувались, а суми зобов’язання визначені в таких є узгодженими.

Сторони явку уповноважених представників в судове засідання не забезпечили. Поштове відправлення з вмістом судової повістки, адресоване відповідачу із зазначенням адреси згідно Свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи, повернулося без вручення такому разом з довідкою, яка вказує на причину невручення, а саме, у зв’язку з тим, що відповідач за зазначеною адресою не перебуває. Відомостей про зміну адреси місцезнаходження від відповідача до податкового органу не надходило. Однак згідно ч.11 ст.35 Кодексу адміністративного судочинства України у разі повернення поштового відправлення, яке не вручене адресату з незалежних від суду причин, вважається, що таке вручене належним чином. Від представника позивача надійшла заява, в якій він позов підтримує у повному обсязі, просить слухати справу за його відсутності. А відтак, суд ухвалив здійснювати розгляд справи без участі представників сторін.

Дослідивши документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступні обставини справи та надав їм правову оцінку.

Спільне українсько-польське підприємство Товариство з обмеженою відповідальністю «Пік»зареєстроване 24 вересня 1996 року Старосамбірською районною державною адміністрацією Львівської області в якості суб’єкта підприємницької діяльності –юридичної особи, що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 №473267.

Позивачем на підставі Актів перевірки №436/1500/22363803 від 31 травня 2010 року та №699/1500/22363803 від 26 серпня 2010 року винесені податкові повідомлення-рішення №0000681500/0 від 07 червня 2010 року, яким визначено відповідачу суму зобов’язання з податку на прибуток приватних підприємств в розмірі 170 грн. та №0001411500/0 від 07 вересня 2010 року, яким визначено суму зобов’язання з податку на прибуток приватних підприємств в розмірі 170 грн.

З урахуванням визначених вищенаведеними податковими повідомленнями-рішеннями сум, позивачем надіслано листами з повідомленнями про вручення на адресу відповідача першу та другу податкові вимоги.

Підпунктом 3.1.1. п.3.1 ст.3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»передбачено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Згідно пунктів 1, 11 ч.1 ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право: 1) здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків); 11) застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірі, встановлених законодавством, а також стягувати до державного бюджету суми заборгованості суб'єктів господарювання за кредитами, залученими державою або під державні гарантії, бюджетними позичками та фінансовою допомогою, наданою на поворотній основі, та нарахованої на неї пені у порядку, передбаченому Законом України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".

Підпунктом 5.2.1 п.5.2 ст.5 вищенаведеного Закону передбачено, що податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.

В абзаці 3 пп.5.3.1 п.5.3 ст.5 вищенаведеного Закону зазначено, що у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.

Пунктом 4.6 Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень платникам податків, затвердженого Наказом Державної податкової адміністрації України від 21 червня 2001 року N253, передбачено, що податкове повідомлення вважається надісланим (врученим) юридичній особі, якщо його передано посадовій особі такої юридичної особи під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення.

Згідно пп.5.4.1 п.5.4 ст.5 вищенаведеного Закону, узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Таким чином, виходячи з вищенаведеного, суд вважає, що позов слід задоволити, стягнувши з відповідача в користь Державного бюджету України 340 грн. заборгованості не сплаченої в добровільному порядку у визначений законодавством строк.

На підставі ст.94 вищенаведеного Кодексу та з урахуванням того, що рішення ухвалене на користь позивача - суб'єкта владних повноважень, судові витрати здійснені таким не підлягають до компенсації.

Керуючись ст.ст. 7-14, 69-71, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

                                                  постановив:

Позов задоволити в повному обсязі.

Стягнути з Спільного українсько-польського підприємства Товариства з обмеженою відповідальністю «ПІК»до Державного бюджету України 340 (триста сорок) грн. заборгованості.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений вищенаведеним Кодексом, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на постанову подається протягом десяти днів з дня її проголошення до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду

                    Головуючий                                                             Ланкевич А.З.