Постанова № 13400294, 30.12.2010, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.12.2010
Номер справи
2а-11345/10/1370
Номер документу
13400294
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

30 грудня 2010 р.                                                                                 № 2а-11345/10/1370

Львівський окружний адміністративний суд, у складі судді Ланкевича А.З., розглянувши в порядку скороченого провадження в м.Львові адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції в Личаківському районі м.Львова до Державного підприємства «Львівське лісове господарство»про стягнення фінансових санкції, -

встановив :

Позивач звернувся з позовом, в якому просить стягнути з відповідача до бюджету фінансові санкції у розмірі 26804, 22 грн.

Посилається на те, що за результатами проведеної працівниками Державної податкової інспекції в Личаківському районі м.Львова перевірки відповідача з питань дотримання останнім вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01 жовтня 2008 року по 31 березня 2010 року складено Акт від 29 червня 2010 року, в якому зафіксовані виявлені порушення. Повідомляє, що на підставі вказаного Акту позивачем винесено податкові повідомлення-рішення №0002632380/15742 від 09 липня 2010 року, яким нараховано відповідачу 11750 грн. штрафних (фінансових) санкцій, та № 0002642380/15771 від 09 липня 2010 року, яким нараховано відповідачу 15054, 22 грн. штрафних (фінансових) санкцій. Вказує на те, що відповідачем вищезазначена заборгованість до бюджету в добровільному порядку не сплачена.

Ухвалою від 02 грудня 2010 року відкрито скорочене провадження по справі та запропоновано відповідачу у десятиденний строк з дня отримання копії даної ухвали суду подати письмові заперечення проти позову, долучивши наявні письмові докази. Як вбачається з повідомлення про вручення поштового відправлення, відповідач отримав копію вищенаведеної ухвали 18 грудня 2010 року. Заперечень проти позову від позивача в установлений в ухвалі строк для подання таких не надходило, однак неподання заперечень проти позову не перешкоджає розгляду справи по суті.

Дослідивши подані документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступні обставини справи та надав їм правову оцінку.

Державне підприємство «Львівське лісове господарство»зареєстроване 17 січня 2003 року в якості юридичної особи, що підтверджується Витягом з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України станом на 28 вересн 2010 року.

Як вбачається з довідки Державної податкової інспекції в Личаківському районі м.Львова про взяття на облік платника податків від 01 грудня 2010 року, відповідач взятий на вищевказаний облік з 01 вересня 1991 року.

Працівниками Державної податкової інспекції в Личаківському районі м.Львова проведена перевірка відповідача з питань дотримання останнім вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01 жовтня 2008 року по 31 березня 2010 року, за результатами якої виявлено порушення норм регулювання обігу готівки та застосуванняі реєстраторів розрахункових операцій, про що складено Акт №330/23-2/20842267 від 29 червня 2010 року.

На підставі вищевказаного Акту перевірки позивачем 09 липня 2010 року року винесено податкові повідомлення-рішення №0002632380/15742, яким нараховано відповідачу 11750 грн. штрафних (фінансових) санкцій, та № 0002642380/15771, яким нараховано відповідачу 15054, 22 грн. штрафних (фінансових) санкцій.

Згідно пунктів 11 ч.1 ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право: застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірі, встановлених законодавством, а також стягувати до державного бюджету суми заборгованості суб'єктів господарювання за кредитами, залученими державою або під державні гарантії, бюджетними позичками та фінансовою допомогою, наданою на поворотній основі, та нарахованої на неї пені у порядку, передбаченому Законом України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".

Статтею 1 Указу Президента України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» 12 червня 1995 року N 436/95, установлено, що у разі порушення юридичними особами всіх форм власності, фізичними особами - громадянами України, іноземними громадянами та особами без громадянства, які є суб'єктами підприємницької діяльності, а також постійними представництвами нерезидентів, через які повністю або частково здійснюється підприємницька діяльність, норм з регулювання обігу готівки у національній валюті, що встановлюються Національним банком України, до них застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу: за перевищення встановлених лімітів залишку готівки в касах - у двократному розмірі сум виявленої понадлімітної готівки за кожний день; за неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне) оприбуткування у касах готівки - у п'ятикратному розмірі неоприбуткованої суми; за проведення готівкових розрахунків без подання одержувачем коштів платіжного документа (товарного абокасового чека, квитанції до прибуткового ордера, іншого письмового документа), який би підтверджував сплату покупцем готівкових коштів, - у розмірі сплачених коштів.

Пунктом 1 ст.17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»передбачено, що за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах: у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.

Статтею 25 вищенаведеного Закону передбачено, що суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Відповідачем доказів на підтвердження сплати вищенаведеної заборгованості суду не представлено.

Таким чином, виходячи з вищенаведеного, суд вважає, що позов слід задоволити, стягнувши з відповідача в користь Державного бюджету України 26804, 22 грн. штрафних (фінансових) санкцій не сплачених в добровільному порядку у визначений законодавством строк.

Відповідно до ч.1 ст.256 Кодексу адміністративного судочинства України, негайно виконуються постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження.

Керуючись ст.ст. 7-14, 69-71, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

постановив:

Позов задоволити в повному обсязі.

Стягнути з Державного підприємства «Львівське лісове господарство»до Державного бюджету України 26 804 (двадцять шість тисяч вісімсот чотири) грн. 22 коп. фінансових санкцій.

Постанову суду допустити до негайного виконання.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений вищенаведеним Кодексом, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на постанову подається протягом десяти днів з дня отримання її копії до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду

                    Головуючий                                                             Ланкевич А.З.