Постанова № 13399314, 05.01.2011, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.01.2011
Номер справи
2а-9198/10/1270
Номер документу
13399314
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №6.19

ПОСТАНОВА

Іменем України

05 січня 2011 року Справа № 2а-9198/10/1270 11 год. 30 хв.м. Луганськ

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Смішлива Т.В. розглянувши у скороченому провадженні справу за адміністративним позовом прокурора м.Луганська в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства «Луганське шахтопрохідне управління» про стягнення штрафних санкцій,-

В С Т А Н О В И В:

Прокурором в інтересах позивача заявлено вимогу про стягнення з Відкритого акціонерного товариства «Луганське шахтопрохідне управління» штрафних санкцій у сумі 17000 грн. За невиконання розпорядження.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що ВАТ «Луганське шахтопрохідне управління» в порушення вимог Положення «Про розкриття інформації емітентами цінних паперів», затвердженого рішенням ДКЦПФР від 19.12.2006 № 1591, відповідно до якого відповідач повинен був в термін до 25.04.2010 розкрити регулярну квартальну інформацію за I квартал 2010 року шляхом її розміщення в загальнодоступній базі даних Комісії та подання її до Луганського територіального управління ДКЦПФР, однак не виконав вказані вимоги закону. У відношенні ВАТ «Луганське шахтопрохідне управління» 09.06.2010 уповноваженою особою позивача винесено постанову № 55-ЛУ про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 17000 грн. Просив стягнути зазначену суму в дохід Державного бюджету України.

Ухвалою від 29 листопада 2010 року справу призначено до розгляду у порядку скороченого провадження.

Відповідач заперечення суду не надав. Ухвала про відкриття скороченого провадження та пам`ятка про права та обовязки направлена відповідачу на адресу: 91493, місто Луганськ, селище Ювілейне, вул. Артема, 1-А, повернулись до суду з відміткою пошти: “за закінченням терміну зберігання”. Відповідно до Довідки державного реєстратора Луганської міської ради, відповідач зареєстрований за вищезазначеною адресою та відомості про зміну свого місця знаходження державному реєстратору не надавав. Відповідно до положень ч. 11 ст.35 КАС України, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином. З огляду на вищезазначене, суд вважає, що вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином для реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів.(а.с.14)

Розглянувши та дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Правові засади регулювання ринку цінних паперів та державного контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних в Україні визначені Законом України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» № 448/96-ВР від 30.10.1996.

Контроль за випуском та обігом цінних паперів та їх похідних в Україні, за винятком приватизаційних, здійснює Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку і її територіальні відділення на місцях.

Відповідно до ст. 6 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку є державним органом, підпорядкованим Президенту України. До системи цього органу входять Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку, її центральний апарат і територіальні органи. Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку здійснює повноваження через центральний апарат і свої територіальні органи.

Статтею 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» визначено, що Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право, зокрема, надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обовязкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства (п.10).

Згідно п. 3.1 Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій (затверджені рішенням ДКЦПФР від 11.12.2007 за № 2272, зареєстровані в Міністерстві юстиції України 12.02.2008 за № 120/14811), у випадку наявності ознак правопорушення порушується справа про правопорушення на ринку цінних паперів, про що виноситься постанова про порушення справи, що передбачено п. 4.1 цих Правил.

Пунктом 14 ст. 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» передбачено, що Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб...

Відповідно до ст. 11 цього Закону, Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку накладає на юридичних осіб штрафи за: ухилення від виконання або несвоєчасне виконання розпоряджень, рішень про усунення порушень щодо цінних паперів - у розмірі до 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Рішення про накладення штрафу може бути оскаржено в суді. Штрафи, накладені Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, стягуються в судовому порядку.

Згідно абз. 5 ст. 12 «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», рішення про накладання штрафу оформлюється постановою, яка направляється юридичній особі, щодо якої застосовано штраф.

З матеріалів справи вбачається, що ВАТ «Луганське шахтопрохідне управління» в термін до 25.04.2010 не розкрило регулярну квартальну інформацію за I квартал 2010 року шляхом її розміщення в загальнодоступній базі даних Комісії та подання її до Луганського територіального управління ДКЦПФР. Вказані обставини стали підставою для винесення уповноваженою особою Луганського територіального управління ДКЦПФР 20.05.2010 постанови про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів, якою запропоновано керівнику ВАТ «Луганське шахтопрохідне управління» зявитись до ЛТУ ДКЦПФР 28.05.2010 для надання пояснень та підписання акту. (а.с. 4)

Згідно акту про правопорушення на ринку цінних паперів № 55-ЛУ від 28.05.2010 на засідання комісії представник ВАТ «Луганське шахтопрохідне управління» не зявився, доказів розкриття регулярної квартальної інформації за I квартал 2010 року не надано, що стало підставою для винесення постанови про розгляд справи № 55-ЛУ від 31.05.2010, якою розгляд справи призначено на 09.06.2010. (а.с. 6, 7)

Постанова про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів від 20.05.2010, акт про правопорушення на ринку цінних паперів № 55-ЛУ від 28.05.2010 та постанова про розгляд справи № 55-ЛУ від 31.05.2010 своєчасно на адресу ВАТ «Луганське шахтопрохідне управління», що підтверджено реєстрами відправки поштової кореспонденції. (а.с. 5, 8)

09.06.2010 уповноваженою особою ЛТУ ДКЦПФР, на підставі матеріалів про правопорушення на ринку цінних паперів щодо ВАТ «Луганське шахтопрохідне управління», винесено постанову № 55-ЛУ про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів, згідно з якою на відповідача накладено штраф у розмірі 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян 17000 грн. Вищезазначена постанова направлена на адресу відповідача рекомендованим листом, про що свідчить реєстр поштової кореспонденції.(а.с. 9, 10).

Як вбачається з матеріалів справи, обставиною, що обтяжує відповідальність ВАТ «Луганське шахтопрохідне управління», є наявність повторного вчинення протягом року однорідного правопорушення (постанова про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів №18-ЛУ від 06.04.2010 за нерозкриття регулярної квартальної інформації за IV квартал 2009 року шляхом ії розміщення в в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії).

Згідно з п. 19.1 зазначених вище Правил, штраф має бути сплачений правопорушником не пізніше як через 15 днів з дня отримання ним постанови.

Відповідач суму штрафу в добровільному порядку не сплатив, постанову від 09.06.2010 № 55-ЛУ в судовому порядку не оскаржив.

Відповідно до п. 19.4 Правил, зазначених вище, у випадку не сплати штрафу правопорушником у визначені строки (п. 19.1 цієї Постанови) штраф стягується у судовому порядку.

Згідно з п. п. 6 п. 5 Положення про Державну комісію з цінних паперів та фондового ринку, затвердженого Указом Президента України від 14.02.1997 № 142/97, комісія, у т.ч. і її територіальні управління, мають право звертатись до суду та господарського суду з позовами у звязку з порушенням законодавства України про цінні папери.

За таких обставин, суд дійшов висновку, що заявлені прокурором в інтересах держави в особі органу уповноваженого державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах - ЛТУ ДКЦПФР вимоги про стягнення з ВАТ «Луганське шахтопрохідне управління» 17000 грн. штрафних санкцій за порушення на ринку цінних паперів є обґрунтованими, заснованими на законі, підтвердженими наданими до справи доказами та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до приписів п. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 17, 87, 94, 98, 128, 158-163, 1832 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

П О С Т А Н О В И В :

Позовні вимоги прокурора м. Луганська в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку задовольнити повністю.

Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Луганське шахтопрохідне управління» (код ЄДРПОУ 05473246) в доход Державного бюджету України р/р 31118106700003 в ГУ ДКУ в Луганські області, МФО 804013, код 24046582, код бюджетної класифікації 21081100 штрафні санкції у сумі 17000,00 грн. (сімнадцять тисяч грн. 00 коп.

Копію постанови надіслати сторонам невідкладно.

Постанова набирає законної сили у порядку визначеному ст.254 КАС України.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків оскарження її в апеляційному порядку, є остаточною.

СуддяТ.В. Смішлива