Постанова № 13399280, 23.12.2010, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.12.2010
Номер справи
2а-809/10/1270
Номер документу
13399280
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №6.6.5

ПОСТАНОВА

Іменем України

23 грудня 2010 року Справа № 2а-809/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі: судді Ципко О.В.

при секретарі судового засідання Бородіній І.Ю.,

в присутності сторін:

від позивача: не прибув,

від відповідача: не прибув,

розглянувши у судовому засіданні матеріали за адміністративним позовом державної податкової інспекції в Артемівському районі у м. Луганську до товариства з обмеженою відповідальністю «ПАВАР» про стягнення суми штрафних (фінансових) санкцій,-

В С Т А Н О В И В

02 лютого 2010 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов державної податкової інспекції в Жовтневому районі у м. Луганську до товариства з обмеженою відповідальністю «ПАВАР» про стягнення суми штрафних (фінансових) санкцій.

Ухвалою суду від 03 лютого 2010 року за вищевказаним позовом було відкрите провадження.

06 жовтня 2010 року ухвалою Луганського окружного адміністративного суду за клопотанням представника позивача була допущена заміна первинного позивача на відповідного - державну податкову інспекцію в Артемівському районі у м. Луганську, оскільки відповідач змінив своє місцезнаходження та був взятий на податковий облік в державній податковій інспекції в Артемівському районі у м. Луганську.

Позивні вимоги обґрунтовані тим, що 05.11.2009 року на підставі ст. 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 4 грудня 1990 року № 509-ХІІ та Законів України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", "Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами", "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності", «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» було здійснено перевірку господарської одиниці складу оптової торгівлі розташованого за адресою: м. Луганськ, кв. Щербакова, 6а. За результатами перевірки складено акт перевірки від 06.11.2009 р., яким встановлено порушення ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" - ведення обліку товарних запасів на складі з порушенням встановленого законодавством порядку та ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», на підставі вказаного акту перевірки було прийнято рішення № 0002452340 про застосування штрафних (фінансових) санкцій у вигляді штрафу у розмірі 1530891,32 грн. та 13.11.09р. надіслано відповідачу. 27.11.09 р. вказане рішення поштою було повернуто на адресу ДПІ в Жовтневому районі м. Луганська, оскільки за зазначеною адресою відповідач не знаходиться, тому 27.11.09р. воно було розміщено на дошці податкових оголошень.

Зазначене рішення від 13.11.09р. оскаржувалось відповідачем в адміністративному порядку, за результатами якого оскаржуване рішення постановою від 06.04.10р. у задоволені позову було відмовлено в повному обсязі, а ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 04.08.2010 року апеляційну скаргу ТОВ «ПАВАР» було залишено без задоволення та вказану постанову від 06.04.2010 року по справі № 2а-719/10/1270 за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «ПАВАР» до державної податкової інспекції в Жовтневому районі у м. Луганську про визнання протиправними дій щодо проведення перевірки та складання акту перевірки № 0241/12/32/23/33620192, визнання протиправним та скасування рішення № 0002452340 про застосування фінансових санкцій в сумі 1530891,32 грн. залишено без змін.

З огляду на вищенаведене, позивач просить суд стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «ПАВАР»суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 1530891,32 грн. на користь державного бюджету України.

У судове засідання представник позивача не прибув, був повідомлений належним чином, причини неявки суду не відомі.

Представник відповідача у судове засідання не прибув, надіслав до суду клопотання про розгляд справи без його участі, також проти позову заперечував та просив відмовити у задоволенні позову.

Вивчивши матеріали справи, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

Судом встановлено, що товариство з обмеженою відповідальністю «ПАВАР», ід. код 33620192, зареєстроване Виконавчим комітетом Луганської міської ради 18.07.2005 року та 15.08.2005 року було взято на облік у державній податковій інспекції в Жовтневому районі у м. Луганську як платник податків за № 05713. 06.09.2010 року у звязку зі зміною місцезнаходження ТОВ «ПАВАР» було узято на податковий облік в ДПІ в Артемівському районі м. Луганська за № 6995.

Частиною 1 ст.2 Кодексу адміністративного судовчинства встановлено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Згідно ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки та збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до ст.9 Закону України "Про систему оподаткування" платники податків і зборів зобов'язані сплачувати відповідну суму податків та зборів в установлені законом.

Згідно Закону України «Про державну податкову службу в Україні» завданням органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.

Як вбачається з матеріалів справи, 05.11.2009 року посадовими особами державної податкової інспекції в Жовтневому районі у м. Луганську було здійснено перевірку господарської одиниці відповідача складу оптової торгівлі, що розташований за адресою: м. Луганськ, кв. Щербакова, 6а.

За результатами перевірки було складено акт перевірки за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій № 0234/12/34/23/33620192 від 06.11.09 року, в якому встановлено порушення порушення п.12 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", а саме: ведення обліку товарних запасів на складі з порушенням встановленого законодавством порядку та ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», від 16.07.99 р. № 996-XIV.

Відповідно до п.12 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» вiд 06.07.1995 року № 265/95-ВР суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг). На підставі вказаного акту перевірки, 13.11.2009 р. державною податковою інспекцією в Жовтневому районі у м. Луганську було прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0002452340 у вигляді штрафу у розмірі 1530891,32 грн., яка відповідно до діючого законодавства, підлягала сплаті у 30 денний термін від дня отримання цього рішення.

13.11.2009 року відповідно до супровідного листа № 20241/234/23-320 ДПІ в Жовтневому районі м. Луганська було направлено на адресу ТОВ «ПАВАР» вищевказане рішення, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.

27.11.2009 р. вказане рішення № 0002452340 було повернуто на адресу ДПІ в Жовтневому районі м. Луганська у звязку з тим, що відповідач за зазначеною адресою відповідач не знаходиться.

27.11.2009 р., згідно акту посвідчення факту неможливості вручення рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 20851/2340, ДПІ в Жовтневому районі м. Луганська рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0002452340 від 13.11.09р. було розміщено на дошці податкових оголошень.

Як вбачається з матеріалів справи, зазначене рішення від 13.11.09р. оскаржувалось відповідачем в адміністративному порядку, за результатами якого оскаржуване рішення постановою Луганського окружного адміністративного суду від 06.04.2010 року по справі № 2а-719/10/1270 за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «ПАВАР» до державної податкової інспекції в Жовтневому районі у м. Луганську про визнання протиправними дій щодо проведення перевірки та складання акту перевірки № 0241/12/32/23/33620192 від 09.11.09р., визнання протиправним та скасування рішення ДПІ в Жовтневому районі м. Луганська № 0002452340 від 13.11.2009 року про застосування штрафних(фінансових) санкцій в сумі 1530891,32 грн. у задоволені позову було відмовлено в повному обсязі. 04.08.2010 року ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду апеляційну скаргу ТОВ «ПАВАР» було залишено без задоволення та вказану постанову від 06.04.2010 року по справі № 2а-719/10/1270 залишено без змін.

Відповідно ч. 1 ст. 72 КАС України зазначено, що обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов до висновку, що встановлена правомірність та повноваження податкового органу при прийнятті вищевказаного рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій до товариства з обмеженою відповідальністю «ПАВАР».

Згідно із ст.25 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" суми фінансових санкцій підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

На теперішній час відповідачем зазначене рішення про застосування штрафних санкцій не виконано.

За таких обставин вина відповідача в ухиленні від виконання рішення від 13.11.2009 року № 0002452340 про застосування штрафних (фінансових) санкції є такою, що підтверджена матеріалами справи, тому позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Частиною 2 ст. 71 КАС України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

В даному випадку, відповідач не довів законності та обґрунтованості оскаржуваного рішення, виходячи з чого суд приходить до висновку про задоволення позову повністю.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 11, 17, 69-71,87, 94, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України суд,

П О С Т А Н О В И В

Позовні вимоги державної податкової інспекції в Артемівському районі у м. Луганську до товариства з обмеженою відповідальністю «ПАВАР» про стягнення суми штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 1530891,32 грн. задовольнити.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «ПАВАР» (код ЄДРПОУ 33620192, адреса: 91000, м. Луганськ, кв. Щербакова,6а) в дохід Державного бюджету України на бюджетний розрахунок № 31119104700004 одержувача управління Державного казначейства в Луганській області, МФО 804013, код платежу 21080900, одержувач Державний бюджет України у Жовтневому районі, код 24046538 суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 1530 891, 32 грн. (один мільйон пятсот тридцять тисяч вісімсот девяносто одну грн. 32 коп.)

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанову викладено в повному обсязі та підписано 23.12.2010 року.

СуддяО.В. Ципко