Постанова № 13391946, 17.12.2010, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.12.2010
Номер справи
2а-7713/10/1270
Номер документу
13391946
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №2.19.8

ПОСТАНОВА

Іменем України

17 грудня 2010 року Справа № 2а-7713/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі судді - Петросян К.Є.

за участю секретаря - Ковіної І.В.

в присутності сторін:

від позивача - Вильчинська І.В.

від відповідача не зявився;

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи за адміністративним позовом Державного підприємства «Свердловантрацит» в особі відокремленого підрозділу «Вантажно-транспортне управління» та відокремленого підрозділу «Проектно-конструкторське бюро» до Управління Пенсійного фонду України в місті Свердловську Луганської області про визнання недійсним та скасування рішення субєкту владних повноважень,-

ВСТАНОВИВ:

11 жовтня 2010 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державного підприємства «Свердловантрацит» в особі ВП «Вантажно-транспортне управління», ВП «Проектно-конструкторське бюро» до Управління Пенсійного фонду України в місті Свердловську Луганської області про визнання недійсним та скасування рішення субєкту владних повноважень.

В адміністративному позові позивач зазначив, що 21.06.2010 року до Відокремленого підрозділу “Вантажно-транспортне управління” надійшли рішення № 674 від 15.06.2010 р. на суму 110019,70 грн., № 675 від 15.06.2010 р. на суму 113887,68 грн., № 676 від 15.06.2010 р. на суму 115248,75 грн., № 677 від 15.06.2010 р. на суму 90,64 грн., № 678 від 15.06.2010 р. на суму 643,04 грн., № 679 від 15.06.2010 р. на суму 2847,08 грн., № 680 від 15.06.2010 р. на суму 619,40 грн., № 681 від 15.06.2010 р. на суму 2822,76 грн., № 682 від 15.06.2010 р. на суму 2078,93 грн., про застосування управлінням ПФУ у м. Свердловську фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, які не погашені станом на 01.03.2010 р., донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду у розмірі 348257,95 грн.

24.06.2010 року до Відокремленого підрозділу “Проектно-конструкторське бюро” надійшли рішення № 606 від 15.06.2010 р. на суму 8164,80 грн., № 607 від 15.06.2010 р. на суму 8032,04 грн., № 608 від 15.06.2010 р. на суму 9201,74 грн., № 609 від 15.06.2010 р. на суму 6,80 грн., № 610 від 15.06.2010 р. на суму 48,43 грн., № 611 від 15.06.2010 р. на суму 214,77 грн., № 612 від 15.06.2010 р. на суму 47,70 грн., № 613 від 15.06.2010 р. на суму 231,88 грн., №614 від 15.06.2010 р. на суму 145,88 грн. про застосування управлінням ПФУ у м. Свердловську фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, які не погашені станом на 01.03.2010 р., донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду у розмірі 26094,04 грн.

Телеграмою від 29.10.2009 року № 744/08/06, за підписом заступника міністра Бундукова О., Міністерство вугільної промисловості України зобовязало Державне підприємство «Свердловантрацит» кошти, які надійшли по державній підтримці на собівартість та кошти, які надійшли на казначейські рахунки від реалізації вугілля, у жовтні 2009 року, згідно витягу з протоколу №70 КМУ від 29.10.2009 року, спрямовувати виключно на виплату заробітної плати працівникам з утриманнями.

Крім того, позивач зазначив, що ст.57 Закону України «Про державний бюджет України на 2010 рік» від 27.04.2010 року №2154-VI, встановлено Пенсійному фонду України списати недоїмку із страхових внесків, заборгованість з відшкодування пільгових пенсій (в тому числі витрат на їх доставку) та борг з фінансових санкцій та пені, що не погашені станом на 01 березня 2010 року на вугле-торфобудівних підприємствах, які входять до сфери управління Міністерства вугільної промисловості України. На суму списаної заборгованості цих підприємств списати заборгованість Пенсійного фонду України за позиками, наданими за рахунок коштів єдиного казначейського рахунку, шляхом віднесення усіх сум на взаєморозрахунки з бюджетом з подальшим відновленням єдиного казначейського рахунку у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Рішенням про списання № 28 від 09.07.2010 року УПФУ в м. Свердловську списало заборгованість Відокремленого підрозділу “Вантажно-транспортне управління” перед Пенсійним фондом у сумі 2716353,82 грн., (Повідомлення про списання від 09.07.2010 року №4696/03-10).

Рішенням про списання № 20 від 09.07.2010 року УПФУ в м. Свердловську списало заборгованість Відокремленого підрозділу “Проектно-конструкторське бюро” перед Пенсійним фондом у сумі 186978,47 грн., (Повідомлення про списання від 09.07.2010 року № 4694/03-10).

Позивач не погоджується з прийнятими рішеннями, та вважає їх необґрунтованими й безпідставними і просив суд визнати недійсними та скасувати повністю рішення Управління Пенсійного фонду України у м. Свердловську Луганської області (код ЄДРПОУ 21792112): №№ 606, 607, 608, 609, 610, 611, 612, 613, 614, 674, 675, 676, 677, 678, 679, 680, 681, 682 від 15.06.2010 р.

У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, надав пояснення аналогічні викладеним у позовній заяві.

Представник відповідача в судове засідання не прибув, про місце, дату та час слухання справи повідомлявся належним чином. Правом подати суду заперечення проти позову та докази на підтвердження своїх доводів не скористався. Відповідно до ч. 6 ст. 71 КАС України суд вирішує справу на основі наявних в матеріалах справи доказів.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню з наступних підстав.

У відповідності з Конституцією України кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій, чи бездіяльності органів державної влади, місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.

Відповідно до Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 жовтня 2007 року № 1261 (далі Положення), Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, що здійснює керівництво та управління солідарною системою загальнообовязкового державного пенсійного страхування, організовує роботу з ведення персоніфікованого обліку відомостей у системі загальнообовязкового державного пенсійного страхування та автоматизованого оброблення інформації у системі Пенсійного фонду України, проводить збирання, акумулювання та облік страхових внесків, призначає пенсії та готує документи для їх виплати, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, допомоги на поховання, інших соціальних виплат, здійснює контроль за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду України.

Згідно ст. 15 Положення, Пенсійний фонд України здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві, Севастополі, та управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 14 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-ІV (далі Закон № 1058) страхувальниками є роботодавці - підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, обєднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, обєднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи субєкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб субєктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру, - для осіб, зазначених у пунктах 1, 10, 15 статті 11 цього Закону.

Відповідно до ч. 1 ст. 15 Закону № 1058, платниками страхових внесків до солідарної системи є страхувальники, зазначені в статті 14 цього Закону, і застраховані особи, зазначені в частині першій статті 12 цього Закону.

Згідно ч. 17 ст. 106 Закону № 1058 від імені виконавчих органів Пенсійного фонду розглядати справи про правопорушення і накладати фінансові санкції та адміністративні стягнення мають право директор виконавчої дирекції Пенсійного фонду, його заступники, начальники головних управлінь Пенсійного фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі та їх заступники, начальники управлінь Пенсійного фонду в районах, містах, районах у містах, а в разі їх відсутності - заступники начальників цих управлінь, на підставі документів, що свідчать про вчинення правопорушення.

Судом встановлено, що Державне підприємство “Свердловантрацит” входить до сфери управління Міністерства вугільної промисловості України і згідно свідоцтва про державну реєстрацію, зареєстроване Виконавчим комітетом Свердловської міської ради як юридична особа 24.04.2003 р., має ідент. код 32355669, зареєстроване за адресою: 94800, Луганська обл., м. Свердловськ, вул. Енгельса, буд. 1 (а.с.13).

ВП «Вантажно-транспортне управління” та ВП “Проектно - конструктроське бюро” є відокремленими підрозділами ДП “Свердловантрацит” без права юридичної особи, що підтверджується довідками із єдиного державного реєстру підприємств та організацій України АБ № 068863, та № 164 відповідно (а.с.18, 22).

21 червня 2010 року до Відокремленого підрозділу “Вантажно-транспортне управління” надійшли рішення № 674 від 15.06.2010 р. на суму 110019,70 грн., № 675 від 15.06.2010 р. на суму 113887,68 грн., № 676 від 15.06.2010 р. на суму 115248,75 грн., № 677 від 15.06.2010 р. на суму 90,64 грн., № 678 від 15.06.2010 р. на суму 643,04 грн., № 679 від 15.06.2010 р. на суму 2847,08 грн., № 680 від 15.06.2010 р. на суму 619,40 грн., № 681 від 15.06.2010 р. на суму 2822,76 грн., № 682 від 15.06.2010 р. на суму 2078,93 грн., про застосування Управлінням Пенсійного фонду України у м. Свердловську фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, які не погашені станом на 01.03.2010 р., донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду у розмірі 348257,95 грн.

24 червня 2010 р. позивачем до Головного Управління пенсійного фонду України у Луганській області була направлена первинна скарга № 018/645 на вищезазначені рішення Управління Пенсійного фонду України у м. Свердловську (а.с. 64-65).

15 липня 2010 р. Головне Управління Пенсійного фонду України в Луганській області листом № 4217/09-10 надіслало рішення про результати розгляду скарги яким оскаржувані рішення № 674 від 15.06.2010 р. на суму 110019,70 грн., № 675 від 15.06.2010 р. на суму 113887,68 грн., № 676 від 15.06.2010 р. на суму 115248,75 грн., № 677 від 15.06.2010 р. на суму 90,64 грн., № 678 від 15.06.2010 р. на суму 643,04 грн., № 679 від 15.06.2010 р. на суму 2847,08 грн., № 680 від 15.06.2010 р. на суму 619,40 грн., № 681 від 15.06.2010 р. на суму 2822,76 грн., № 682 від 15.06.2010 р. на суму 2078,93 грн. залишені без змін, а скарга від 24.06.2010 р. № 018/645 - без задоволення (а.с.66-68).

24 червня 2010 року до Відокремленого підрозділу “Проектно-конструкторське бюро” надійшли рішення № 606 від 15.06.2010 р. на суму 8164,80 грн., № 607 від 15.06.2010 р. на суму 8032,04 грн., № 608 від 15.06.2010 р. на суму 9201,74 грн., № 609 від 15.06.2010 р. на суму 6,80 грн., № 610 від 15.06.2010 р. на суму 48,43 грн., № 611 від 15.06.2010 р. на суму 214,77 грн., № 612 від 15.06.2010 р. на суму 47,70 грн., № 613 від 15.06.2010 р. на суму 231,88 грн., №614 від 15.06.2010 р. на суму 145,88 грн. про застосування управлінням пенсійного фонду України у м. Свердловську фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, які не погашені станом на 01.03.2010 р., донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду у розмірі 26094,04 грн.

25 червня 2010 р. позивачем до Головного управління ПФУ у Луганській області була направлена первинна скарга № 90 на вищезазначені рішення управління ПФУ у м. Свердловську (а.с.41).

13 липня 2010 р. Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області листом № 4148/09-10 надіслало рішення про результати розгляду скарги яким оскаржувані рішення № 606 від 15.06.2010 р. на суму 8164,80 грн., № 607 від 15.06.2010 р. на суму 8032,04 грн., № 608 від 15.06.2010 р. на суму 9201,74 грн., № 609 від 15.06.2010 р. на суму 6,80 грн., № 610 від 15.06.2010 р. на суму 48,43 грн., № 611 від 15.06.2010 р. на суму 214,77 грн., № 612 від 15.06.2010 р. на суму 47,70 грн., № 613 від 15.06.2010 р. на суму 231,88 грн., № 614 від 15.06.2010 р. на суму 145,88 грн. залишені без змін, а скарга від 25.06.2010 р. № 90 - без задоволення (а.с.44-45).

Відповідно до ч. 6 ст. 20 Закону № 1058 страхувальники зобовязані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.

Базовим звітним періодом для страхувальників, зазначених у пунктах 1, 2, 4 статті 14 цього Закону, є календарний місяць.

Відповідно до ч. 2 ст. 106 Закону № 1058, суми страхових внесків, своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.

Згідно ч. 8 ст. 106 Закону № 1058, на недоїмку нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.

Відповідно до п. 2 ч. 9 ст. 106 Закону № 1058, виконавчі органи Пенсійного фонду застосовують до страхувальників такі фінансові санкції - за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум. Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.

Частина 12 ст. 106 Закону передбачає, що нарахування пені, передбаченої частинами девятою і десятою цієї статті, починається з першого календарного дня, що настає за днем настання строку відповідного платежу, до дня його фактичної сплати страхувальником, або з першого календарного дня, що настає за днем закінчення строку перерахування (зарахування) відповідних сум, до дня їх фактичного перерахування (зарахування) банками та організаціями, які здійснюють виплату і доставку пенсій.

Відповідно до ч. 13 ст. 106 Закону, про нарахування пені та накладення штрафів, передбачених частинами дев'ятою і десятою цієї статті, посадові особи виконавчих органів Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, виносять рішення, які протягом трьох робочих днів із дня їх винесення надсилаються страхувальнику, банку чи організації, яка здійснює виплату і доставку пенсій.

Суми пені та штрафів, передбачених частинами девятою і десятою цієї статті, підлягають сплаті страхувальником, банком чи організацією, яка здійснює виплату і доставку пенсій, протягом десяти робочих днів з дня одержання відповідного рішення. При цьому в цей же строк страхувальник, банк чи організація, яка здійснює виплату і доставку пенсій, має право оскаржити зазначене рішення до вищого органу Пенсійного фонду або в судовому порядку з одночасним обовязковим письмовим повідомленням про це відповідного виконавчого органу Пенсійного фонду, яким прийнято це рішення.

П.п. 2.1.1 п .2.1 п. 2 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою Правління Пенсійного фонду України 19.12.2003 № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 за № 64/8663 (далі Інструкція), передбачено, що платниками страхових внесків є, зокрема, страхувальники - роботодавці: підприємства, установи й організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання, обєднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами).

П.п. 5.1 п. 5 Інструкції регламентує порядок обчислення і строки сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування платниками, визначеними підпунктами 2.1.1, 2.1.2 пункту 2.1 цієї Інструкції, зокрема, встановлено, що обчислення страхових внесків зазначеною категорією платників здійснюється щомісячно за ставками, визначеними пунктами 4.1, 4.2, 4.5 цієї Інструкції, на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу).

Відповідно до п.п. 5.1.4 п. 5.1 п. 5 Інструкції нараховані за відповідний базовий звітний період страхові внески сплачуються платниками шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду незалежно від виплати заробітної плати (доходу), на суми яких нараховуються страхові внески.

Базовим звітним періодом є календарний місяць.

Остаточний розрахунок за базовий звітний період здійснюється платником страхових внесків не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду незалежно від виплати заробітної плати (доходу), на суми яких нараховуються страхові внески.

Відповідно до п.9 Інструкції, до страхувальників за порушення норм законодавства про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, яке контролюється органами Пенсійного фонду, застосовуються фінансові санкції відповідно до Закону. Фінансові санкції застосовуються органами Пенсійного фонду до страхувальників, визначених підпунктами 2.1.1, 2.1.2, 2.1.3 та 2.1.5 пункту 2.1 цієї Інструкції.

Згідно п.п.9.3.2 п.9.3 п.9 Інструкції, у разі, коли страхувальник не сплачує (не перераховує) або несвоєчасно сплачує (несвоєчасно перераховує) страхові внески, у тому числі донараховані ним самостійно або органами Пенсійного фонду, накладається штраф залежно від строку затримки платежу в розмірі:

- при затримці їх сплати у строк до 30 календарних днів включно, - 10 відсотків своєчасно не сплачених зазначених сум;

- при затримці їх сплати у строк до 90 календарних днів включно, - 20 відсотків зазначених сум;

- при затримці їх сплати понад 90 календарних днів, - 50 відсотків зазначених сум.

При цьому складається рішення за формою згідно з додатком 14.

Відповідно до п.п. 10.1 п. 10 Інструкції, на суми простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків (недоїмки) та своєчасно не сплачені (не перераховані) фінансові санкції нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.

Нарахування пені починається з першого календарного дня, що настає за днем настання строку сплати відповідного платежу, до дня його фактичної сплати страхувальником.

Згідно п.10 Інструкції, пеня розраховується за формулою: Y = S х K х 0,1%, де Y - сума пені, що нараховується на фактично погашену суму недоїмки зі сплати страхових внесків та фінансових санкцій (округлюється до другого знака після коми); S - фактично погашена сума недоїмки зі сплати страхових внесків та фінансових санкцій; K - кількість днів прострочення платежу; 0,1% - ставка для нарахування пені, згідно з частиною 8 статті 106 Закону.

Як вбачається з розрахунку фінансової санкції та пені по особовому рахунку за ставкою 4%, 32%, 42% ВП «Вантажно-транспортне управління», заборгованість зі сплати страхових внесків відповідно до рішення УПФУ в м.Свєрдловську щодо нарахування фінансових санкцій №674 виникла 28.09.2010 року; рішення № 675 28.10.2009, рішення № 676 - 30.11.2009 р.; розрахунку фінансової санкції та пені по особовому рахунку за ставкою 1-5% відповідно до рішення № 677 07.12.2009 р., рішення № 678 28.12.2009 р., рішення № 679 28.01.2010 р., тобто станом на 01.03.2010 року.

Крім того, як вбачається з розрахунку фінансової санкції та пені по особовому рахунку за ставкою 4%, 32%, 42% ВП «Проектно-інстркторське бюро» заборгованість зі сплати страхових внесків відповідно до рішення УПФУ в м.Свєрдловську щодо нарахування фінансових санкцій №606 виникла 28.09.2010 року; рішення № 607 28.10.2009, рішення № 608 - 30.11.2009 р., рішення № 609 09.12.2009 р.; розрахунку фінансової санкції та пені по особовому рахунку за ставкою 1-5% відповідно до рішення № 610 28.12.2009 р., рішення № 611 28.01.2010 р., тобто станом на 01.03.2010 року.

Відповідно до ст. 57 Закону України «Про Державний бюджет України на 2010 рік» № 2154-VI від 27.04.2010 (далі Закон № 2154), встановлено, Пенсійному фонду України списати недоїмку із страхових внесків, заборгованість з відшкодування пільгових пенсій (в тому числі витрат на їх доставку) та борг з фінансових санкцій та пені, що не погашені станом на 1 березня 2010 року на вугле- та торфодобувних підприємствах, які входять до сфери управління Міністерства вугільної промисловості України. На суму списаної заборгованості цих підприємств списати заборгованість Пенсійного фонду України за позиками, наданими за рахунок коштів єдиного казначейського рахунку, шляхом віднесення усіх сум на взаєморозрахунки з бюджетом з подальшим відновленням єдиного казначейського рахунку у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Період, за який списано недоїмку із страхових внесків, обліковується в системі персоніфікованого обліку внесків як період, за який сплачено страхові внески у повному обсязі.

Відповідно до п. 2 Положення про списання заборгованості Пенсійного фонду України за позиками, наданими з єдиного казначейського рахунку, на суму списаної заборгованості вугле- та торфодобувним підприємствам», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.06.2010 № 484 (далі Порядок № 484), органи Пенсійного фонду України визначають суму заборгованості підприємств за даними карток особових рахунків платників. До суми заборгованості включаються також суми штрафів та пені, які були розстрочені, суми страхових внесків, донараховані органами пенсійного фонду за результатами перевірки, та суми фінансових санкцій та пені, неузгоджені з платниками, за якими вимоги щодо їх сплати та рішення про їх застосування прийняті до 1 березня 2010 року.

Рішенням про списання № 28 від 09.07.2010 року УПФУ в м. Свердловську списало заборгованість Відокремленого підрозділу “Вантажно-транспортне управління” перед Пенсійним фондом у сумі 2716353,82 грн. відповідно до ст. 57 Закону № 2154 та Порядку № 484, повідомлення про списання від 09.07.2010 року №4696/03-10 (а.с. 96-99).

Рішенням про списання № 20 від 09.07.2010 року УПФУ в м. Свердловську списало заборгованість Відокремленого підрозділу “Проектно-конструкторське бюро” перед Пенсійним фондом у сумі 186978,47 грн. відповідно до ст. 57 Закону № 2154 та Порядку № 484, повідомлення про списання від 09.07.2010 року № 4694/03-10 (а.с.100-102).

Закон № 2154 про списання недоїмки набрав чинності з 30.04.2010. Оскаржувані рішення від 15.06.2010 винесені після набрання чинності зазначеного Закону. ПКМУ № 484 про порядок списання недоїмки набрала чинності з 02.07.2010. Рішення про списання боргу винесені 09.07.2010.

Таким чином, відповідач застосував штрафні санкції та нарахував пеню за несвоєчасну сплату страхових внесків, заборгованість зі сплати яких виникла станом на 01.03.2010 та підлягала списанню.

Відповідно до абз. 3 п. 2 Порядку № 484, сума страхових внесків, фактично утримана з фізичних осіб, які є застрахованими особами згідно з ч. 1 ст. 11 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування», та не перерахована до Пенсійного фонду України, не включається до суми заборгованості підприємств.

Таким чином, заборгованість зі сплати страхових внесків за ставкою 2% не підлягала списанню, отже, відповідач мав право нараховувати на вказану суму пеню та застосовувати штрафні санкції.

Однак, суми штрафних санкцій та пені в оскаржуваних рішеннях не розмежовані за ставками страхових внесків, відповідачем не надано суду відомостей про те, яка сума штрафних санкцій та пені нарахована позивачеві окремо по кожному виду платежу, тому рішення № 609, 610, 611, 677, 678, 679 від 15.06.2010 підлягають скасуванню в повному обсязі.

Разом з тим, позивач не надав суду належних доказів в обґрунтування заявлених позовних вимог щодо скасування рішень відповідача № 680 від 15.06.2010 року щодо застосування до ВП «Вантажно-транспортне управління» фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду за період з 01.03.2010 року по 31.03.2010 року, № 681 від 15.06.2010 року за період з 29.03.2010 року по 23.04.2010 року та № 682 від 15.06.2010 року за період з 28.04.2010 року по 28.05.2010 року, а також рішень відповідача № 612 від 15.06.2010 року щодо застосування до ВП «Проектно-конструкторське бюро» фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду за період з 01.03.2010 року по 31.03.2010 року, № 613 за період з 29.03.2010 року по 23.04.2010 року та № 614 за період з 28.04.2010 року по 28.05.2010 року.

На думку суду, відповідачем правомірно винесені рішення № 612, № 613, № 614, № 680, №681 та № 682, про застосування до ВП «Вантажно-транспортне управління» та ВП «Проектно-коснтрукторське бюро» фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду,в частині застосування штрафних санкцій та нарахування пені за період з 01.03.2010 року, у звязку із чим позов підлягає частковому задоволенню.

Згідно частини 3 статті 94 КАС України, якщо адміністративний позов задоволено частково, судові витрати, здійснені позивачем, присуджуються йому відповідно до задоволених вимог, а відповідачу до тієї частини вимог, у задоволенні яких позивачеві відмовлено.

Квитанцією від 03.09.2010 за №548 позивачем підтверджено сплату судового збору у розмірі 03,40 грн., яка частково повинна бути стягнута з Державного бюджету України на користь позивача.

На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 17.12.2010 проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено на 21.12.2010, про що повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні з урахуванням вимог ч. 4 ст. 167 КАС України.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 17, 87, 94, 98, ст.ст. 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Державного підприємства «Свердловантрацит» в особі відокремленого підрозділу «Вантажно-транспортне управління» та відокремленого підрозділу «Проектно-конструкторське бюро» до Управління Пенсійного фонду України в місті Свердловську Луганської області про визнання недійсним та скасування рішення субєкту владних повноважень задовольнити частково.

Визнати недійсними та скасувати рішення Управління Пенсійного фонду України у м. Свердловську Луганської області (код ЄДРПОУ 21792112): №№ 606, 607, 608, 609, 610, 611, 674, 675, 676, 677, 678, 679 від 15.06.2010 р.

Стягнути з Державного бюджету України на користь Державного підприємства «Свердловантрацит» судові витрати у розмірі 1 (дна) гривня 70 копійок.

В задоволенні решти позовних вимог відмовити за необґрунтованістю.

Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо субєкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

Повний текст постанови складено та підписано 21.12.2010 року.

< Резолютивна частина >

< Текст >

СуддяК.Є. Петросян