Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №6.6.4
ПОСТАНОВА
Іменем України
10 грудня 2010 року Справа № 2а-8175/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі: судді:Цицюри О.О.,
при секретарі:Гришиній О.Ю.,
за участю представників
позивача: Кудим В.О., дов. від 02.11.2010 №46/10-025
відповідача:Самаріна І.О., дов. від 02.11.2010 № 13/1424
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Краснодонської обєднаної державної податкової інспекції Луганської області до Публічного акціонерного товариства «Трест Луганськшахтопроходка» в особі відокремленого підрозділу «Шахтопрохідницьке управління №6» про стягнення податкового боргу з податку на додану вартість в сумі 552094,82 грн. та податку на прибуток в сумі 73769,98 грн., а всього 625864,80 грн., -
В С Т А Н О В И В:
11 листопада 2010 року відкрито провадження у справі за адміністративним позовом Краснодонської обєднаної державної податкової інспекції Луганської області до Публічного акціонерного товариства «Трест Луганськшахтопроходка» в особі відокремленого підрозділу «Шахтопрохідницьке управління №6» про стягнення податкового боргу з податку на додану вартість в сумі 552094,82 грн. та податку на прибуток в сумі 73769,98 грн., а всього 625864,80 грн. В судовому засіданні 10 грудня 2010 року представник позивача звернувся до суду із заявою, в якій просив суд стягнути з Публічного акціонерного товариства «Трест Луганськшахтопроходка» в особі відокремленого підрозділу «Шахтопрохідницьке управління №6» податковий борг з податку на прибуток у розмірі 38597,98 грн. В обґрунтування позову позивач зазначив таке. Публічне акціонерне товариство «Трест Луганськшахтопроходка» в особі відокремленого підрозділу «Шахтопрохідницьке управління №6» зареєстровано як субєкт підприємницької діяльності державним реєстратором відділу ліцензування, державної реєстрації та міського реєстру Луганської міської ради 30.06.2000 за № 25370169Ю0010468 і внесено в Єдиний державний реєстр підприємств та організацій України за № 0001811668. Відокремлений підрозділ «Шахтопрохідницьке управління №6» входить до складу Публічного акціонерного товариства «Трест Луганськшахтопроходка», має самостійний баланс, поточний рахунок в установі банку, печатку та штамп.
Згідно акту звірки між Краснодонською обєднаною державною податковою інспекцією Луганської області та Публічним акціонерним товариством «Трест Луганськшахтопроходка» в особі відокремленого підрозділу «Шахтопрохідницьке управління №6», заборгованість відповідача перед бюджетом з податку на прибуток станом на 10.12.2010 складає 38 597 грн.98 коп.
Згідно пункту 1.3 статті 1 Закону України«Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 № 2181-ІІІ (далі - Закон № 2181) податковий борг (недоїмка) податкове зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобовязання.
Відповідно до п.п.5.1 Закону України № 2181 податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Відповідно до п.п.5.3.1, 5.4.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» сума податкового зобовязання несплачена платником податків у 10 денний строк з дня отримання податкового повідомлення вважається податковим боргом. В порушення норм діючого законодавства, податковий борг відповідачем не сплачено, у адміністративному та судовому порядку податкове зобовязання відповідачем не оскаржено, тому відповідно до п.п. 5.2.1 п.5.2 ст.5 Закону України №2181 вважається узгодженим.
Представник позивача в судовому засіданні підтримав адміністративний позов в повному обсязі, надав пояснення аналогічні викладеним у позовній заяві.
Представник відповідача в судовому засіданні уточнені позовні вимоги визнав у повному обсязі.
Заслухавши пояснення представника позивача, перевіривши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Частиною 1 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Справи за участю Державних податкових інспекцій є адміністративними, оскільки відповідають вимогам пункту 1 частини першої статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України стосовно визначення адміністративної справи.
Пункт 5 частини другої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України визначає, що до юрисдикції адміністративних судів відносяться спори за зверненнями суб'єкта владних повноважень у випадах, встановлених законом.
Окрім того, такі справи не підпадають під перелік публічно-правових справ, визначених частиною третьою статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України, на які не поширюється юрисдикція адміністративних судів.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.
Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Спеціальним законом, який визначає статус державної податкової служби в Україні, її функції та правові основи діяльності є Закон України «Про державну податкову службу в Україні».
Відповідно до ч.1 ст. 13 Закон України «Про державну податкову службу в Україні» посадові особи органів державної податкової служби зобовязані дотримувати Конституції (254к/96-ВР) і законів України, інших нормативних актів, прав та охоронюваних законом інтересів громадян, підприємств, установ, організацій, забезпечувати виконання покладених на органи державної податкової служби функцій та повною мірою використовувати надані їм права.
Згідно ст. 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки та збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно з п.3 ч.1 ст.9 Закону України „Про систему оподаткування” платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів у встановлені законом терміни.
Згідно ч.1 ст. 11 вказаного Закону органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, повязаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обовязкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обовязкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус субєктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обовязок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обовязкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі- платники податків).
Законом України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 28.12.1994р. №334/94-ВР визначено порядок сплати податку на прибуток підприємств, зокрема, відповідно до ст. 3 Закону обєктом оподаткування є прибуток, який визначається шляхом зменшення суми скоригованого валового доходу звітного періоду, визначеного згідно з пунктом 4.3 цього Закону на: суму валових витрат платника податку, визначених статтею 5 цього Закону; суму амортизаційних відрахувань, нарахованих згідно із статтями 8 і 9 цього Закону. Відповідно до п. 16.1 ст. 16 Закону платники податку самостійно визначають суми податку, що підлягають сплаті.
Судом встановлено та підтверджується матеріалами справи, що Публічне акціонерне товариство «Трест Луганськшахтопроходка» в особі відокремленого підрозділу «Шахтопрохідницьке управління №6» зареєстровано як субєкт підприємницької діяльності державним реєстратором відділу ліцензування, державної реєстрації та міського реєстру Луганської міської ради 30.06.2000 за № 25370169Ю0010468 і внесено в Єдиний державний реєстр підприємств та організацій України за № 0001811668. Відокремлений підрозділ «Шахтопрохідницьке управління №6» входить до складу Публічного акціонерного товариства «Трест Луганськшахтопроходка», має самостійний баланс, поточний рахунок в установі банку, печатку та штамп.
Згідно акту звірки між Краснодонською обєднаною державною податковою інспекцією Луганської області та Публічним акціонерним товариством «Трест Луганськшахтопроходка» в особі відокремленого підрозділу «Шахтопрохідницьке управління №6», заборгованість відповідача перед бюджетом з податку на прибуток станом на 09.12.2010 складає 38 597 грн.98 коп.
Відповідно до ст. 112 КАС України позивач може відмовитися від адміністративного позову повністю або частково, а відповідач визнати адміністративний позов повністю або частково. У разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову. Підстав для не прийняття визнання адміністративного позову судом не вбачається.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
На підставі ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні 10 грудня 2010 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Складення постанови у повному обсязі відкладено на 5 жовтня 2010 року, про що згідно вимог ч. 4 ст. 167 КАС України повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частин постанови у судовому засіданні.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 17, 18,158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, ст. ст. 3,5 Закону України „Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, суд
П О С Т А Н О В И В:
Уточнені позовні вимоги Краснодонської обєднаної державної податкової інспекції Луганської області до Публічного акціонерного товариства «Трест Луганськшахтопроходка» в особі відокремленого підрозділу «Шахтопрохідницьке управління №6» про стягнення податкового боргу з податку на прибуток в сумі 38597,98 грн., задовольнити.
Стягнути з Публічного акціонерного товариства "Трест Луганськшахтопроходка" в особі відокремленого підрозділу "Шахтопрохідницьке управління №6" (код 00181668, м. Луганськ, вул. Новоселова, 2а) на користь Держаного бюджету України (код платежу 3011021000 р/р 31115009700028, одержувач Красно донське УДК, код одержувача 24048922, банк ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013) податковий борг з податку на прибуток в сумі 38597,98 грн. (тридцять вісім тисяч п'ятсот дев'яносто сім грн. 98 коп.) шляхом звернення стягнення на його активи.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови складено та підписано 15 грудня 2010 року.
СуддяО.О. Цицюра