Постанова № 133880495, 06.02.2026, Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Дата ухвалення
06.02.2026
Номер справи
607/2017/26
Номер документу
133880495
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

06.02.2026 Справа №607/2017/26 Провадження №3/607/1205/2026

Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Дзюбановський Ю.І., за участю: прокурора Яциків О., особи, яка притягується до адміністративної до відповідальності ОСОБА_1 ,

розглянувши матеріали, що надійшли з Тернопільського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Тернополя, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 та проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , тимчасово непрацюючого, РНОКПП: НОМЕР_1 ,

за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , будучи звільненим зі служби на посаді поліцейського взводу №1 роти №3 батальйону управління патрульної поліції в Тернопільській області Департаменту патрульної поліції Національної поліції в Тернопільській області та відповідно до п.п. «з» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до ст. 172-6 КУпАП, будучи суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, а саме 22 липня 2025 року о 22 год 48 хв подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за 2024 рік (після звільнення), чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП. Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією від 26.01.2026 №10 ОСОБА_1 притягується до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 пояснив, що повністю розуміє зміст роз`яснених йому прав, передбачених ст. 63 Конституції України та ст. 268 КУпАП, визнає вину у вчиненому адміністративному правопорушенні та вказав, що він своєчасно не подав декларацію через те, що йому не було належним чином роз`яснено обов`язки при звільненні і його дії не носили умисного характеру.

Прокурор в судовому засіданні вважає, що ОСОБА_1 слід визнати винним у вчиненні даного корупційного правопорушення та просить притягнути його до адміністративної відповідальності і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, оскільки матеріалами справи підтверджується факт не подання ним декларації не пізніше 30 календарних днів з дня припинення діяльності, а саме до 31 березня 2025 року і яка подана ОСОБА_1 лише 22 липня 2025 року, перешкод або ж наявність поважних причин у своєчасному поданні декларації не встановлено.

Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , виступ прокурора, дослідивши матеріали справи, суддя приходить до наступного висновку.

ОСОБА_1 , будучи поліцейським взводу №1 роти №3 батальйону управління патрульної поліції в Тернопільській області Департаменту патрульної поліції Національної поліції в Тернопільській області був ознайомлений із Рекомендаціями для поліцейських, державних службовців та працівників поліції, які є суб`єктами декларування про дотримання окремих обмежень, передбачених ЗУ "Про запобігання корупції" при звільненні зі служби, про що поставив власноручний підпис про таке ознайомлення.

Також, про необхідність подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування неодноразово повідомлялось на сайті НАЗК та публікувалось у засобах масової інформації.

ОСОБА_1 згідно із наказом начальника Департаменту патрульної поліції Національної поліції України від 19.03.2024 №453 прийнято на службу в поліції на призначено на посаду поліцейського взводу №1 роти №3 батальйону управління патрульної поліції в Тернопільській області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України та присвоєно спеціальне звання рядовий поліції, а також закріплено жетон з індивідуальним №0197448.

Відповідно до ст. 64 ЗУ "Про Національну поліцію" ОСОБА_1 19.03.2024 склав Присягу працівника Національної поліції України, яку після складання власноручно підписав. На час проходження служби в Національній поліції України ОСОБА_1 наділено службовими повноваженнями поліцейського.

У подальшому, наказом начальника Департаменту патрульної поліції Національної поліції України від 14.05.2024 №838 о/с ОСОБА_1 , відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 77 ЗУ "Про Національну поліцію" звільнено зі служби в поліції (через службову невідповідність) з 15.05.2024.

Згідно з ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у п. 1, п.п. «а» і «в»-«ґ» п. 2 ч. 1 ст. 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Відповідно до підпункту 2 пункту 2 розділу II Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого наказом Національного агентства з питань запобігання корупції № 449/21 від 23.07.2021, декларація при звільненні - декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону - не пізніше 30 календарних днів з дня припинення діяльності.

Таким чином, поліцейський взводу №1 роти №3 батальйону управління патрульної поліції в Тернопільській області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України Бойко Р.І. зобов`язаний був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування після припинення діяльності за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, протягом 30 календарних днів з дня такого припинення, тобто не пізніше 31 березня 2025 року.

Водночас, всупереч вимогам наведених вище законодавчих актів, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави щорічну декларацію за 2024 рік (після звільнення) подав з порушенням встановлених строків, а саме 22 липня 2025 року.

Відповідно до інформації Національного агентства з питань запобігання корупції про послідовність дій користувача "Єдиного державного реєстру, декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування", які винив ОСОБА_1 за період з 01.01.2025 по 23.07.2025, останній лише о 22:23:42 год. 22.07.2025 здійснив вхід до системи за допомого. Кваліфікованого електронного підпису та після заповнення/перегляду необхідних розділів о 22:48:04 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припинила таку діяльність, за 2024 рік (після звільнення).

Таким чином ОСОБА_1 несвоєчасно, без поважних причин, подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припиняє діяльність, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

На підтвердження вини особи, котра притягується до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, окрім протоколу долучено наступні письмові докази, досліджені та проаналізовані в судовому засіданні, а саме:

-витягом з наказу начальника Департаменту патрульної поліції Національної поліції України від 19.03.2024 №453 о/с ОСОБА_1 прийнято на службу в поліції на призначено на посаду поліцейського взводу №1 роти №3 батальйону управління патрульної поліції в Тернопільській області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України та присвоєно спеціальне звання рядовий поліції, а також закріплено жетон з індивідуальним №0197448, з 19 березня 2024 року;

-рекомендаціями для поліцейських, державних службовців та працівників поліції, які є суб`єктами декларування про дотримання окремих обмежень, передбачених ЗУ "Про запобігання корупції" при прийнятті на службу/роботу, з якими ОСОБА_1 ознайомлений, про що поставив власноручний підпис про таке ознайомлення;

-копією пам`ятки-застереження працівника Національної поліції України про спеціальні обмеження, передбачені Законом України;

-копією форми інструкції з основних положень ЗУ "Про запобігання корупції";

-наказом начальника Департаменту патрульної поліції Національної поліції України від 14.05.2024 №838 о/с, яким ОСОБА_1 , відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 77 ЗУ "Про Національну поліцію" звільнено зі служби в поліції (через службову невідповідність) з 15.05.2024.

-рекомендаціями для поліцейських, державних службовців та працівників поліції, які є суб`єктами декларування про дотримання окремих обмежень, передбачених ЗУ "Про запобігання корупції" при звільненні зі служби, про що ОСОБА_1 поставив власноручний підпис про таке ознайомлення;

-повідомленням Національного агентства про факт неподання чи несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме щорічної, після звільнення за 2024 рік ОСОБА_1 від 15.04.2025 №3513/41/46-2025;

-даними послідовності дій користувача "Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування", які вчинив ОСОБА_1 , дата реєстрації 28.01.2024 за період 01.01.2025-23.07.2025;

-відповіддю на запит Національного агентства з питань запобігання корупції від 27.05.2025 №70-09/45672-25;

-витягом (скріншотом) з офіційного сайту «https://public.nazk.gov.ua/documents/list?q» щодо подання ОСОБА_1 електронних декларацій;

-електронною декларацією ОСОБА_1 з сайту Національного агентства з питань запобігання корупції щорічної особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування охоплює попередній рік 2024.

Оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному та повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, тобто, несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік (після звільнення).

При накладенні адміністративного стягнення, беручи до уваги обставини справи, особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, враховуючи відсутність обставин, що обтяжують відповідальність та наявність обставини, що пом`якшують відповідальність за вчинене правопорушення, а саме повне і беззаперечне визнання вини, суддя вважає, що ОСОБА_1 слід притягнути до адміністративної відповідальності, наклавши на нього адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави.

Згідно ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення підлягає стягненню з особи, на яку накладено стягнення. Тому, у відповідності до п. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» із ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Керуючись ст.ст. 9, 33, ч. 1 ст. 172-6, ст.ст. 251, 252, 280, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП згідно протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією від 26.01.2026 №10 та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в користь держави в розмірі 50 (п`ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.

Стягнути із ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 665 гривні 60 копійок.

Штраф має бути сплачений не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення ОСОБА_1 постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати правопорушником штрафу у зазначений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, зазначеного у постанові про стягнення штрафу (1700 гривень); витрати на облік зазначених правопорушень.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, щодо якої її винесено, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Тернопільського апеляційного суду через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області.

Головуючий суддяЮ. І. Дзюбановський