Єдиний державний реєстр судових рішень
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06.02.2026 Справа №607/1591/26 Провадження №3/607/1113/2026
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Дзюбановський Ю.І., за участю: прокурора Яциків О., особи, яка притягується до адміністративної до відповідальності ОСОБА_1 ,
розглянувши матеріали, що надійшли з Тернопільського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Тернополя, зареєстрованої та проживаючої: за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ,
за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , будучи звільненою з посади спеціаліста відділу бухгалтерського обліку та звітності, інформатизації та аналітичного супроводження обліку Головного управління Національної поліції в Тернопільській області та відповідно до п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до ст. 172-6 КУпАП, будучи суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, а саме 24 листопада 2025 року о 11 год 25 хв подала на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік (після звільнення), чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП. Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією від 20.01.2026 №8 ОСОБА_1 притягується до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 пояснила, що повністю розуміє зміст роз`яснених йому прав, передбачених ст. 63 Конституції України та ст. 268 КУпАП, визнає вину у вчиненому адміністративному правопорушенні та вказала, що вона забула своєчасно подати декларацію.
Прокурор в судовому засіданні вважає, що ОСОБА_1 слід визнати винною у вчиненні даного корупційного правопорушення та просить притягнути її до адміністративної відповідальності і накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, оскільки матеріалами справи підтверджується факт не подання нею декларації не пізніше 30 календарних днів з дня припинення діяльності, а саме до 31 березня 2024 року і яка подана ОСОБА_1 лише 24 листопада 2025 року, перешкод або ж наявність поважних причин у своєчасному поданні декларації не встановлено.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , виступ прокурора, дослідивши матеріали справи, суддя приходить до наступного висновку.
ОСОБА_1 , будучи спеціалістом відділу бухгалтерського обліку та звітності, інформатизації та аналітичного супроводження обліку Головного управління Національної поліції в Тернопільській області була ознайомлена із ЗУ "Про запобігання корупції", що підтверджується "Загальними правилами поведінки державного службовця", про що поставила власноручний свій підпис.
Також, про необхідність подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування неодноразово повідомлялось на сайті НАЗК та публікувалось у засобах масової інформації.
ОСОБА_1 згідно із наказом т.в.о. начальника Головного управління Національної поліції в Тернопільській області від 01.08.2023 №239 о/с призначена на посаду спеціаліста відділу бухгалтерського обліку та звітності, інформатизації та аналітичного супроводження обліку Головного управління Національної поліції в Тернопільській області.
Відповідно до наказу начальника Головного управління Національної поліції в Тернопільській області від 31.10.2023 №368 о/с ОСОБА_1 звільнено із посади спеціаліста відділу бухгалтерського обліку та звітності, інформатизації та аналітичного супроводження обліку Головного управління Національної поліції в Тернопільській області з 31.10.2023.
Згідно з ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у п. 1, п.п. «а» і «в»-«ґ» п. 2 ч. 1 ст. 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Відповідно до підпункту 2 пункту 2 розділу II Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого наказом Національного агентства з питань запобігання корупції № 449/21 від 23.07.2021, декларація при звільненні - декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону - не пізніше 30 календарних днів з дня припинення діяльності.
Таким чином, ОСОБА_1 зобов`язана була подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування після припинення діяльності за 2023 рік (після звільнення) протягом 30 календарних днів з дня такого звільнення, тобто не пізніше 31 березня 2024 року.
Водночас, всупереч вимогам наведених вище законодавчих актів, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави щорічну декларацію за 2023 рік (після звільнення) подала з порушенням встановлених строків, а саме 24 листопада 2025 року о 11 год. 25 хв., тобто несвоєчасно.
Таким чином ОСОБА_1 несвоєчасно, без поважних причин, подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, будучи звільненою, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
На підтвердження вини особи, котра притягується до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, окрім протоколу долучено наступні письмові докази, досліджені та проаналізовані в судовому засіданні, а саме:
-витягом з наказу т.в.о. начальника Головного управління Національної поліції в Тернопільській області від 01.08.2023 №239 о/с ОСОБА_1 прийнято на посаду спеціаліста відділу бухгалтерського обліку та звітності, інформатизації та аналітичного супроводження обліку Головного управління Національної поліції в Тернопільській області з 04 серпня 2023 року;
-наказом начальника Головного управління Національної поліції в Тернопільській області від 31.10.2023 №368 о/с, яким ОСОБА_1 звільнено з роботи в поліції за п. 1 ст. 36 ЗУ "Про державну службу" з 31.10.2023;
-копією посадової інструкції, з якою ОСОБА_1 ознайомлена, про що поставила свій підпис;
- копією попередження про спеціальні обмеження, встановлені Законом України "Про державну службу" та "Про боротьбу з корупцією" щодо прийняття на державну службу та проходження державної служби;
-копією форми інструкції з основних положень ЗУ "Про запобігання корупції";
-повідомленням Національного агентства про факт неподання чи несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме щорічної, після звільнення за 2023 рік ОСОБА_1 ;
-витягом (скріншотом) з офіційного сайту «https://public.nazk.gov.ua/documents/list?q» щодо подання ОСОБА_1 електронних декларацій;
-електронною декларацією ОСОБА_1 з сайту Національного агентства з питань запобігання корупції щорічної особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування охоплює попередній рік 2023;
-письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 20.01.2026.
Оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному та повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, тобто, несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, будучи звільненою з посади, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік (після звільнення).
При накладенні адміністративного стягнення, беручи до уваги обставини справи, особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, враховуючи відсутність обставин, що обтяжують відповідальність та наявність обставини, що пом`якшують відповідальність за вчинене правопорушення, а саме повне і беззаперечне визнання вини, суддя вважає, що ОСОБА_1 слід притягнути до адміністративної відповідальності, наклавши на неї адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави.
Згідно ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення підлягає стягненню з особи, на яку накладено стягнення. Тому, у відповідності до п. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» із ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючись ст.ст. 9, 33, ч. 1 ст. 172-6, ст.ст. 251, 252, 280, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП згідно протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією від 20.01.2026 №8 та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в користь держави в розмірі 50 (п`ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.
Стягнути із ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 665 гривні 60 копійок.
Штраф має бути сплачений не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення ОСОБА_1 постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати правопорушником штрафу у зазначений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, зазначеного у постанові про стягнення штрафу (1700 гривень); витрати на облік зазначених правопорушень.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, щодо якої її винесено, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Тернопільського апеляційного суду через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області.
Головуючий суддяЮ. І. Дзюбановський