Україна
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 січня 2010 року Справа № 2а-7372/09/1170
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Хилько Л.І., при секретарі Валявській О.О.
за участю:
представника позивача Король Д.М.
відповідача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Кіровограді до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за рахунок майна
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у м. Кіровограді звернулася до Кіровоградського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за рахунок майна в сумі 624,01 грн.
Позивач мотивує позовні вимоги порушенням відповідачем норм п. 5, п. 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»в процесі здійснення господарської діяльності.
В судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги в повному обсязі.
Відповідач в судове засідання зявився, факт вчинення порушення визнав.
На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 20.01.2010 р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено на 23.01.2010 р., про що повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні з урахуванням вимог ч. 4 ст. 167 КАС України.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши думку сторін які брали участь у справі суд встановив наступне.
Фізична особа-підприємець ОСОБА_2, ід. номер НОМЕР_1, зареєстрований виконавчим комітетом Кіровоградської міської ради 08.02.2000 р. за № 2444001 0001 002115, свідоцтво про державну реєстрацію серія НОМЕР_3( а.с. 9, 10).
4 березня 2009 року посадовими особами Державної податкової інспекції у м. Кіровограді проведено перевірку господарської одиниці складу-магазину, розташованого по АДРЕСА_1 яке належить ФОП ОСОБА_2 щодо здійснення розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу.
В процесі перевірки виявлені порушення Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме: невикористання при здійсненні розрахунків розрахункової книжки, а саме, в процесі придбання пива «Оболонь»1 л по ціні 6,20 грн. та риби «Полосатик»по ціні 7,50 грн. розрахункова квитанція при здійсненні розрахунків не виписана та не видана; невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в корінцях розрахункової книжки, виписаних з початку робочого дня, невідповідність складає 56,90 грн. За наслідками перевірки працівниками ДПІ у м. Кіровограді 04.03.2009 р. складений акт перевірки правильності проведення розрахункової операції на місці реалізації товарів (надання послуг), № 0103/11/28/23/20424226315 (а.с. 5, 6), додаток № 000543 до акту перевірки від 04.03.2009 р. (а.с. 8)
У звязку з виявленими порушеннями норм Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»на підставі акту перевірки щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обліку субєктами підприємницької діяльності №0103/11/28/23/20424226315 від 04.03.2009 р. органом державної податкової служби до власника господарської одиниці ОСОБА_2 рішенням № 0001342320 від 16.03.2009 р. за порушення норм регулювання обігу готівки та про застосування РРО застосовано штрафні санкції в сумі 624,50 грн. Рішення № 0001342320 від 16.03.2009 р. вручене особисто відповідачу 16.03.2009 р., про що свідчить підпис на корінці рішення (а.с. 7)
Статтею 17 КАС України встановлено категорії спорів, на які поширюється компетенція адміністративних судів щодо вирішення адміністративних справ, зокрема, на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Поняття "суб'єкт владних повноважень" визначено статтею 3 КАС України, згідно з якою це - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
В процесі реалізації своєї компетенції, визначеною законодавством, щодо здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджету, державних цільових фондів податків і зборів (обовязкових платежів), а також, неподаткових доходів, установлених законодавством орган державної податкової служби в межах наділених законом повноважень здійснює владні функції, делеговані йому державою.
Відповідно до статті 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»(далі Закону). Завданнями органів державної податкової служби є, зокрема, здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
Органи державної податкової служби України у своїй діяльності керуються Конституцією України, законами України, іншими нормативно-правовими актами органів державної влади, а також рішеннями Верховної Ради Автономної Республіки Крим і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування з питань оподаткування, виданими у межах їх повноважень. Зазначене визначене статтею 3 Закону.До функції державних податкових інспекцій в районах, містах без районного поділу, районних у містах, міжрайонних та обєднаних державних податкових інспекцій згідно п. 1 статті 10 Закону належить здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обовязкових платежів)
Відповідно до статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право, зокрема, здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ; одержувати у платників податків (посадових осіб платників податків) пояснення з питань, що виникають під час перевірок та стосуються реалізації повноважень органів державної податкової служби, встановлених цим та іншими законами України.
Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначає Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», введений в дію з 11 липня 1995 року, із змінами і доповненнями.
Згідно статті 3 Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані, зокрема: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.
Контроль за додержанням субєктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України покладено на органи державної податкової служби України відповідно до статті 15 Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Розмір фінансових санкцій за порушення вимог зазначеного закону встановлений статтею 17. Відповідно до п. 1 ст. 17 вказаного закону за не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції застосовуються фінансові санкції у пятикратному розмірі вартості проданих товарів, на які виявлено невідповідність. Згідно ч.3 ст. 17 Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»застосовуються штрафні санкції у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невикористання при здійсненні розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, розрахункової книжки чи книги обліку розрахункових операцій, або використання незареєстрованої належним чином розрахункової книжки чи порушення встановленого порядку її використання, або використання незареєстрованих чи не прошнурованих книг обліку розрахункових операцій, або не зберігання книг обліку розрахункових операцій чи розрахункових книжок протягом встановленого терміну.
Відповідно до статті 22 Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають згідно норм статті 25 Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
В судовому засіданні встановлено факт невикористання при здійсненні розрахунків розрахункової книжки, а саме, в процесі придбання пива «Оболонь»1 л по ціні 6,20 грн. та риби «Полосатик»по ціні 7,50 грн. розрахункова квитанція при здійсненні розрахунків не виписана та не видана; невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в корінцях розрахункової книжки, виписаних з початку робочого дня, невідповідність складає 56,90 грн. Також, в судовому засіданні встановлений факт невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в корінцях розрахункової книжки, виписаних з початку робочого дня, невідповідність складає 56,90 грн.
Загальна сума фінансових санкцій, що підлягають застосуванню за порушення норм регулювання обігу готівки та норм застосування РРО, виявлені працівниками ДПІ у м. Кіровограді під час проведення перевірки 04.03.2009 року господарської одиниці складу-магазину, розташованого по АДРЕСА_1 яке належить ФОП ОСОБА_2 відповідно до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»становить 624,50 грн. За рахунок переплати по картці особового рахунку платника в сумі 0,49 грн. заборгованість по сплаті штрафних санкцій складає 624,01 грн.
На підставі викладеного, беручі до уваги визнання позовних вимог відповідачем, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.
Так як судове рішення ухвалене по справі у якій позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем юридична особа, у відповідності до ч. 4 ст. 94 КАС України, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 86, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
1.Адміністративний позов задовольнити в повному обсязі.
2.Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2, ід. номер НОМЕР_1, за рахунок майна відповідача на користь державного бюджету України в особі ДПІ у м. Кіровограді відділення ДКУ м. Кіровограда, банк УДК у Кіровоградській області, МФО 823016, ід. код 24145329, рахунок № 34122999700002 624,01 грн. (шістсот двадцять чотири грн. одна копійка)
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10- денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України з дня складення постанови у повному обсязі, заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду Л.І. Хилько
Дата складання та підписання постанови в повному обсязі 23.01.2010 р.