Єдиний державний реєстр судових рішень УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 грудня 2010 р.Справа № 2-а-4084/10/1670
Колегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі
Головуючого судді: Гуцала М.І.
Суддів: Зеленського В.В. , Пянової Я.В.
розглянувши в порядку письмового провадження у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Кременчуцької обєднаної державної податкової інспекції у Полтавській області на постанову Полтавського окружного адміністративного суду від 25.10.2010р. по справі№2-а-4084/10/1670
за позовом Кременчуцької обєднаної державної податкової інспекції у Полтавській області <Список ><Текст >
до Приватного підприємства "Інтеграл Форте" <Текст >
третя особа Виконавчий комітет Кременчуцької міської ради в особі Державного реєстратора відділу з питань державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців <за участю ><Текст >
про припинення юридичної особи,
ВСТАНОВИЛА:
Постановою Полтавського окружного адміністративного суду від 25.10.2010 р. у задоволенні адміністративного позову Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції в Полтавській області до Приватного підприємства "Інтеграл Форте", третя особа - Виконавчий комітет Кременчуцької міської ради в особі Державного реєстратора відділу з питань державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців про припинення юридичної особи - відмовлено.
Не погодившись з постановою суду першої інстанції, позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нову, якою задовольнити позовні вимоги.
В обґрунтування вимог апеляційної скарги позивач посилається на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, а саме: п.1 ст.86, ст.159 Кодексу адміністративного судочинства України, рішення суду не відповідає дійсним обставинам справи.
Колегія суддів, вислухавши суддю-доповідача, перевіривши рішення суду та доводи апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи, дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Судом першої інстанції встановлено, що Приватне підприємство "Інтеграл Форте" зареєстроване як юридична особа Виконавчим комітетом Кременчуцької міської ради Полтавської області 30.09.1996 р. (ідентифікаційний код 24559574).
На підставі запиту Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції в Полтавській області на встановлення місцезнаходження платника податків податковими інспекторами проведена перевірка місцезнаходження за юридичною адресою Приватного підприємства "Інтеграл Форте" з виходом на місце АДРЕСА_1. За наслідками проведеної перевірки факт наявності підприємства за вказаною адресою не підтверджено, про що складено акт обстеження місцезнаходження платника податків від 09.07.2010 р. та довідку про встановлення фактичного місцезнаходження платника податків від 16.08.2010 р. №1675, на підставі яких державним реєстратором внесено запис до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців про відсутність юридичної особи за місцезнаходженням.
Відмовляючи в задоволенні позовних вимог, суд першої інстанції виходив з того, що на момент вирішення даного спору обставини, що були взяті податковим органом за підставу для звернення до суду з позовом, втратили свою актуальність внаслідок їх усунення відповідачем.
Колегія суддів погоджується з такими висновками суду, виходячи з такого.
Відповідно до статті 5 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб-підприємців» державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців проводиться державним реєстратором виключно у виконавчому комітеті міської ради міста обласного значення або у районній, районній у містах Києві та Севастополі державній адміністрації за місцезнаходженням юридичної особи або за місцем проживання фізичної особи - підприємця.
Як вбачається з матеріалів справи, Приватне підприємство "Інтеграл Форте" зареєстроване як юридична особа Виконавчим комітетом Кременчуцької міської ради Полтавської області 30.09.1996 р. (ідентифікаційний код 24559574), заборгованості по платежах і зборах перед бюджетом не має.
Згідно з ст. 19 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб-підприємців» юридична особа зобов'язана подавати (надсилати) щороку протягом місяця, що настає за датою державної реєстрації, починаючи з наступного року, державному реєстратору для підтвердження відомостей про юридичну особу реєстраційну картку про підтвердження відомостей про юридичну особу. У разі надходження державному реєстратору від органу державної податкової служби повідомлення встановленого зразка про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням державний реєстратор зобов'язаний надіслати рекомендованим листом протягом п'яти робочих днів з дати надходження зазначеного повідомлення юридичній особі повідомлення щодо необхідності подання державному реєстратору реєстраційної картки. У разі неподання юридичною особою протягом місяця з дати надходження їй відповідного повідомлення реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу державний реєстратор повинен внести до Єдиного державного реєстру запис про відсутність підтвердження зазначених відомостей. Якщо державному реєстратору повернуто рекомендованого листа з відміткою відділення зв'язку про відсутність юридичної особи за зазначеною адресою, державний реєстратор повинен внести до Єдиного державного реєстру запис про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням.
У відповідності до вказаної норми закону державний реєстратор вніс до Єдиного держаного реєстру запис про відсутність Відповідача за його місцезнаходженням.
Відповідно до Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 04.12.1990 року № 509-ХІІ завданням органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою та своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством; запобігання злочинам та іншим правопорушенням, віднесеним законом до компетенції податкової міліції, їх розкриття, припинення, розслідування.
П.17 статті 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 04.12.1990 року № 509-ХII визначено, що органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право звертатися у передбачених законом випадках до судових органів із заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.
Відповідно до статті 4 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців це засвідчення факту створення або припинення юридичної особи, а також вчинення інших реєстраційних дій, які передбачені цим Законом, шляхом внесення відповідних записів до Єдиного державного реєстру. Зміни до установчих документів юридичної особи підлягають обов'язковій державній реєстрації шляхом внесення відповідних змін до записів Єдиного державного реєстру в порядку, встановленому цим Законом.
Згідно з п. 2 ст. 38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" підставою для постановляння судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством, зокрема є наявність в Єдиному державному реєстрі запису про відсутність юридичної особи за місцезнаходженням.
Місцезнаходження юридичної особи є адреса органу або особи, які відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступають від її імені.
В матеріалах справи міститься витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на 14.10.2010 р., з якого судом першої інстанції встановлено факт внесення державним реєстратором запису про підтвердження відомостей про юридичну особу (а.с. 56-57).
Таким чином, колегія суддів апеляційної інстанції погоджується з висновками суду першої інстанції щодо того, що на момент вирішення даного спору обставини, що були взяті податковим органом за підставу для звернення до суду з позовом, втратили свою актуальність внаслідок їх усунення відповідачем та заявлена податковим органом вимога про припинення юридичної особи у зв'язку з відсутністю за її місцезнаходженням задоволенню не підлягає.
Посилання позивача в апеляційній скарзі на те, що відповідач ухиляється від подання достовірної інформації про місцезнаходження, він своїми діями перешкоджає органу податкової служби здійснювати контроль за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою та своєчасністю сплати податків, зборів, що унеможливлює своєчасне виявлення та відвернення правопорушень та злочинів у сфері оподаткування, що є загрозою економічним інтересам держави, колегія суддів апеляційної інстанції вважає безпідставними та не бере їх до уваги, оскільки, як вже було зазначено, відповідач надав до суду витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на 14.10.2010 р., з якого судом першої інстанції встановлено факт внесення державним реєстратором запису про підтвердження відомостей про юридичну особу.
Крім того, матеріалами справи підтверджується той факт, що Приватне підприємство "Інтеграл Форте" заборгованості по платежах і зборах перед бюджетом не має.
Отже, колегія суддів апеляційної інстанції підтверджує, що постанова суду першої інстанції ґрунтується на всебічному, повному та об'єктивному розгляді всіх обставин справи, які мають значення для вирішення спору, відповідає нормам матеріального та процесуального права, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції, викладених у зазначеній постанові, у зв'язку з чим підстав для її скасування не вбачається.
У відповідності до ст. 200 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову чи ухвалу суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Керуючись ст.ст. 160, 167, 195, 196, 197, 198, 200, 205, 206, 209, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу Кременчуцької обєднаної державної податкової інспекції у Полтавській області залишити без задоволення.
Постанову Полтавського окружного адміністративного суду від 25.10.2010р. по справі№2-а-4084/10/1670 залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили.
Головуючий суддя(підпис)Гуцал М.І.
Судді(підпис)
(підпис)Зеленський В.В. Пянова Я.В. ЗГІДНО З ОРИГІНАЛОМ: Пянова Я.В. <повний текст ><Дата ><р. >