Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №6.6.5
ПОСТАНОВА
Іменем України
15 вересня 2010 року Справа № 2а-6439/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Твердохліба Р.С.,
за участю секретаря судового засідання Чукіної А.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Луганську справу за адміністративним позовом Прокурора Артемівського району м. Луганська в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в Артемівському районі м. Луганська до фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій.,
ВСТАНОВИВ:
30 серпня 2010 року позивач - Прокурор Артемівського району м. Луганська звернувся до Луганського окружного адміністративного суду в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в Артемівському районі м. Луганська з позовом, в якому просить стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 штрафні (фінансові) санкції за порушення норм Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР та Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що ОСОБА_2 зареєстрована в якості фізичної особи-підприємця виконавчим комітетом Луганської міської ради 19 травня 2003 року та перебуває на податковому обліку в Державній податковій інспекції в Артемівському районі у м. Луганську в якості платника податків та зборів.
На підставі акту перевірки за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій від 19.02.2010 року №0046/12/33/23/НОМЕР_1 Артемівською державною податковою інспекцією у м.Луганську прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій - № 0000502310 від 04.03.2010 за порушення відповідачем норм Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» у розмірі 4290 грн.50 коп. та за порушення Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР в сумі 5097грн.00коп.
Загальна сума застосованих до ФОП ОСОБА_2 штрафних (фінансових) санкцій складає 9387 грн.50 коп. Станом на 10 серпня 2010 року суму штрафних (фінансових) санкцій відповідачем сплачено частково, а саме згідно рішення від 04.03.2010 №0000502310 в сумі 4290 грн. 50 коп., тому на час звернення до суду, відповідач має заборгованість згідно рішення ДПІ в Артемівському районі м. Луганська від 04.03.2010 №0000512310 в сумі 5097 грн. 00 коп. Просив стягнути штрафні (фінансові) санкції з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 заборгованість, яка виникла у звязку з нарахуванням штрафних (фінансових) санкцій за порушення Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР в сумі 5097 грн.00 коп. в судовому порядку.
У судовому засіданні прокурор та представник Державної податкової інспекції в Артемівському районі в м. Луганську підтримали доводи викладені в позові, просили стягнути з відповідача на користь Державного бюджету України штрафні (фінансові) санкції на суму 5097грн.00коп. та надали пояснення по суті позову.
Відповідач у судове засідання не прибув, про дату, місце та час слухання справи повідомлявся належним чином. Правом надання заперечень проти позову та доказів на підтвердження своїх доводів не скористався, заяви про розгляд справи за його відсутності суду не надавав.
Відповідно до частини 6 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України суд вирішує справу на основі наявних в матеріалах справи доказів.
Заслухавши пояснення прокурора, представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
У судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1) зареєстрована в якості фізичної особи-підприємця виконавчим комітетом Луганської міської ради 19 травня 2003 року, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію та перебуває на податковому обліку в Державній податковій інспекції в Артемівському районі у м. Луганську в якості платника податків та зборів.
19 лютого 2010 року Державною податковою інспекцією в Артемівському районі у м.Луганську проведено перевірку магазину, що належить відповідачу ОСОБА_2, розташованого за адресою: м. Луганськ, вул. Руднєва, 53-а, з питань дотримання субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), наявності торгових патентів і ліцензій, за результатами якої складено акт перевірки від 19.02.2010 №0046/12/33/23/НОМЕР_1, який підписано продавцем ОСОБА_3 та відповідачем ОСОБА_2 без зауважень (а.с. 7-8).
Перевіркою встановлено порушення ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР, а саме:
- п.1 розрахункова операція проведена без застосування реєстратора розрахункових операцій;
- п.2 особі, яка отримала товар, не видано розрахунковий документ встановленої форми;
- п.13 - не забезпечена відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, (сума невідповідності склала 858грн. 10 коп.).
Крім того, встановлено порушення ст.15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР, а саме встановлено факт реалізації та зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів в містах зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів не внесених до Єдиного реєстру.
На підставі акта перевірки 19.02.2010 року №0046/12/33/23/НОМЕР_1 за порушення ст.15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР, а саме реалізацію та зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів в містах зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів не внесених до Єдиного реєстру рішенням Державної податкової інспекції в Артемівському районі у м. Луганську від 04 березня 2010 року № 0000512310 до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 застосовані штрафні (фінансові) санкції у розмірі 5097грн.00 коп. (а.с.18).
Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоровя громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України, визначені Законом України „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” № 481/95-ВР від 19.12.1995 року.
Частиною 34 ст. 15 Закону України „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” № 481/95-ВР від 19.12.1995 року передбачено, що зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється в місцях зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, внесених до Єдиного реєстру, незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого субєкта господарювання таке місце зберігання було внесено до Єдиного реєстру.
Згідно частини 35 ст. 15 Закону України „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” № 481/95-ВР від 19.12.1995 року встановлено, що внесення даних до Єдиного реєстру проводиться на підставі заяви субєкта господарювання з обовязковим зазначенням місцезнаходження місця зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, а також: для юридичних осіб - найменування, місцезнаходження, коду Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців; для фізичних осіб - підприємців - прізвища, імені, по батькові, місця проживання, номера свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта господарювання.
Відповідно до абзацу 14 ст. 1 Закону місце торгівлі - місце реалізації товарів, у тому числі на розлив, в одному торговому приміщенні (будівлі) за місцем його фактичного розташування, для тютюнових виробів - без обмеження площі, для алкогольних напоїв - торговельною площею не менше 20 кв. м, обладнане електронними контрольно-касовими апаратами (незалежно від їх кількості) або де є товарно-касові книги (незалежно від їх кількості), в яких фіксується виручка від продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів незалежно від того, чи оформляється через них продаж інших товарів.
Порядком ведення Єдиного державного реєстру місць зберігання та форми довідки про внесення місць зберігання до Єдиного державного реєстру, затвердженого наказом ДПА України від 28.06.2002 р. № 251, зареєстрованого в Мінюсті України від 15.08.2002 № 670/6958 (далі Порядок № 251), встановлено, що:
Внесення даних до Єдиного реєстру проводиться на підставі заяви субєкта підприємницької діяльності з обовязковим зазначенням місцезнаходження місця зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, а також: для юридичних осіб - найменування, місцезнаходження, коду Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців; для фізичних осіб - підприємців - прізвища, імені, по батькові, місця проживання, номера свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності.
До заяви додаються нотаріально засвідчена копія ліцензії на відповідний вид діяльності, виданої заявнику, та документ, що підтверджує право користування цим приміщенням.
Довідка про внесення місця зберігання до Єдиного реєстру видається субєкту підприємницької діяльності протягом семи календарних днів від дня подання заяви. Ведення Єдиного реєстру та видача довідок про внесення місць зберігання до Єдиного реєстру здійснюються за рахунок коштів Державного бюджету України. Органи влади забезпечують вільний доступ до відомостей, які містяться в Єдиному реєстрі.
Крім того п. 2.3 Порядку № 251 зазначено, що довідка видається Департаментом або його регіональним управлінням, до якого була подана заява про внесення місця зберігання до Єдиного реєстру, уповноваженому представнику заявника (керівнику чи іншій особі за довіреністю) або надсилається рекомендованим листом на адресу заявника. Довідка про внесення місця зберігання спирту до Єдиного реєстру видається протягом п'яти календарних днів від дати подання заяви, а довідка про внесення місця зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів до Єдиного реєстру - протягом семи календарних днів від дати подання заяви. Про видачу довідки Департамент або його регіональне управління повідомляє орган державної податкової служби за місцем реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності та за місцезнаходженням місця зберігання.
З матеріалів справи вбачається, що на запит начальника ДПІ в Артемівському районі м.Луганська від 22.02.2010 було надано відповідь начальником управління РУ ДСАТ ДПА України у Луганській області від 25.02.2010 року, з якої вбачається що на момент перевірки магазину, що належить ФОП ОСОБА_2, заява до РУ Департаменту САТ ДПА України в Луганській області не надходила та до Єдиного державного реєстру не було внесено довідки про внесення місць зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів (а.с.14).
Станом на 10 серпня 2010р. суму штрафних (фінансових) санкцій відповідачем сплачено частково, а саме згідно рішення від 04 березня 2010р. №0000502310 у сумі 4290гн.50 коп., тому на час розгляду справи фізична особа-підприємець ОСОБА_2 має заборгованість за штрафними (фінансовими) санкціями згідно рішення Державної податкової інспекції в Артемівському районі м. Луганську від 04.03.2010 №0000512310 в сумі 5097 грн.00коп.
Крім того, рішення Державної податкової інспекції в Артемівському районі м. Луганська про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 04 квітня 2010 року № 0000512310 у встановленому законодавством порядку було оскаржено відповідачем до Луганського окружного адміністративного суду. Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 19 квітня 2010 року у справі № 2а-1875/10/1270 адміністративний позов ОСОБА_2 було залишено без задоволення. Ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 16 червня 2010 року, постанова Луганського окружного адміністративного суду від 19 квітня 2010 року у справі № 2а-1875/10/1270 залишена без змін.
Відповідно до ч.1 ст.72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Враховуючи вимоги ч. 4 ст. 94 КАС України, а також те, що позивач відповідно до п. 15 ч. 1 ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993 року № 7-93 «Про державне мито» від сплати державного мита (судового збору) звільнений, судові витрати у цій справі не підлягають стягненню з відповідача, оскільки у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України у судовому засіданні 15 вересня 2010 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Складення постанови у повному обсязі відкладено на 20 вересня 2010 року, про що згідно вимог ч. 2 ст. 167 КАС України повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частин постанови у судовому засіданні.
Керуючись ст. ст. 2, 9, 10, 11, 17, 18, 71, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов прокурора Артемівського району м. Луганська в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в Артемівському районі м. Луганська до фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій - задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1, що мешкає за адресою: АДРЕСА_1) штрафні (фінансові) санкції у розмірі 5097 грн. 00 коп.(пять тисяч девяносто сім гривень нуль копійок) на користь Державного бюджету України, (код платежу 21081100 р/р 3111810600003. Одержувач УДКУ у м. Луганську ГУДКУ у Луганській області, код одержувача 24046582, банк ГУДКУ у Луганській області, МФО 804013) за рішенням Державної податкової інспекції в Артемівському районі у м. Луганську №0000512310 від 04.03.2010.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо субєкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова складена в повному обсязі та підписана 20 вересня 2010 року.
СуддяР.С. Твердохліб