Постанова № 13362984, 10.06.2010, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
10.06.2010
Номер справи
2а-3375/10/12/0170
Номер документу
13362984
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

10 червня 2010 р.Справа №2а-3375/10/12/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі суддіКотаревої Г.М. , при секретарі Суконовій Г.В., розглянувши за участю

представника позивача Ніколаішвілі В.Я., довіреність № 30 від 11.01.2010р.,

представник відповідача у судове засідання не зявився,

у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Красноперекопського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в АР Крим

до Відкритого акціонерного товариства "Красноперекопський Райагробуд"

про стягнення фінансових санкцій у розмірі 17000,00 грн.

Суть спору: Красноперекопський міжрайонний прокурор в інтересах держави в особі Територіального управління державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в АР Крим звернулось до Окружного адміністративного суду АР Крим із адміністративним позовом до Відкритого акціонерного товариства "Красноперекопський Райагробуд" про стягнення санкцій у розмірі 17000,00грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що до відповідача за ухилення від виконання розпорядження № 12-АР від 20.03.09р., про усунення порушень законодавства про цінні папери застосовані штрафні санкції.

Прокурор у судове засідання не зявився, повідомлений належним чином, про причини неявки суду не повідомив.

Представник позивача у судовому засіданні наполягав на задоволенні позовних вимог.

Відповідач у судове засідання не з`явився, про час, дату та місце його проведення повідомлений належним чином, надіслав клопотання про розгляд справи за його відсутності.

За таких обставин, суд вважає можливим розглянути справу на основі наявних в ній доказів за відсутністю не зявившихся осіб, які беруть участь у справі.

Заслухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, суд

ВСТАНОВИВ:

Відкрите акціонерне товариство “Красноперкопський райагробуд” зареєстровано виконавчим комітетом Красноперекопської міської ради АР Крим 01.04.1997, що підтверджується копією свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи серія А00 №448198 (далі - відповідач) (а.с.8). У статутному фонді відповідача 92,6% акцій (часток, паїв) належать державі.

Закон України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" від 30 жовтня 1996 року N 448/96-ВР (далі - Закон) визначає правові засади здійснення державного регулювання ринку цінних паперів та державного контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних в Україні.

Положеннями Закону встановлено, що державне регулювання ринку цінних паперів - це здійснення державою комплексних заходів щодо упорядкування, контролю, нагляду за ринком цінних паперів та їх похідних та запобігання зловживанням і порушенням у цій сфері.

Відповідно до статті 3 Закону, державне регулювання ринку цінних паперів здійснюється у таких формах: прийняття актів законодавства з питань діяльності учасників ринку цінних паперів; регулювання випуску та обігу цінних паперів, прав та обов'язків учасників ринку цінних паперів; реєстрація випусків (емісій) цінних паперів та інформації про випуск (емісію) цінних паперів; контроль за дотриманням емітентами порядку реєстрації випуску цінних паперів та інформації про випуск цінних паперів, умов продажу (розміщення) цінних паперів, передбачених такою інформацією; створення системи захисту прав інвесторів і контролю за дотриманням цих прав емітентами цінних паперів та особами, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів; контроль за достовірністю інформації, що надається емітентами та особами, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, контролюючим органам; встановлення правил і стандартів здійснення операцій на ринку цінних паперів та контролю за їх дотриманням; контроль за системами ціноутворення на ринку цінних паперів; контроль за діяльністю осіб, які обслуговують випуск та обіг цінних паперів; проведення інших заходів щодо державного регулювання і контролю за випуском та обігом цінних паперів.

Статтею 5 Закону встановлено, що державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством.

Нормами статті 6 Закону встановлено, що Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку здійснює повноваження через центральний апарат і свої територіальні органи. Комісія може делегувати надані їй повноваження центральному апарату і територіальним органам шляхом прийняття відповідного рішення, затвердженого в установленому порядку.

Положеннями статті 8 Закону врегульовано, що Комісія має право, зокрема, надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства, накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.

Відповідно до статті 11 Закону Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції, зокрема, за невиконання або несвоєчасне виконання рішень Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про накладення штрафу може бути оскаржено в суді.

Правила розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджені рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11 грудня 2007 р. N 2272 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 12 лютого 2008 р. за N 120/14811. Ці Правила визначають порядок та строки розгляду Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку (далі - Комісія) справ про порушення громадянами, посадовими особами та юридичними особами вимог законодавства на ринку цінних паперів.

Правилами встановлено, що Акт про правопорушення на ринку цінних паперів повинен містити, зокрема: виклад обставин правопорушення; посилання на нормативно-правовий акт, норму якого порушено; відомості про наявність повторного вчинення правопорушення особою, щодо якої складено акт про правопорушення на ринку цінних паперів; інші відомості, необхідні для вирішення справи про правопорушення.

Розглянувши справу про правопорушення, уповноважена особа приймає рішення за справою. Рішення уповноваженої особи за справою оформлюється у вигляді постанови.

Постанова складається з вступної, описової, мотивувальної та резолютивної частин. Описова частина повинна містити викладення обставин, встановлених при розгляді справи, та посилання на нормативно-правовий акт, норми якого порушено. У мотивувальній частині наводяться посилання на докази, що підтверджують факт правопорушення і вину юридичної особи, або ж факти, що вказують на відсутність правопорушення, посилання на відповідні норми нормативно-правового акта, який передбачає відповідальність за дане правопорушення.

Закон України "Про цінні папери та фондовий ринок" від 23 лютого 2006 року N 3480-IV регулює відносини, що виникають під час розміщення, обігу цінних паперів і провадження професійної діяльності на фондовому ринку, з метою забезпечення відкритості та ефективності функціонування фондового ринку.

Емітент - юридична особа, Автономна Республіка Крим або міські ради, а також держава в особі уповноважених нею органів державної влади, яка від свого імені розміщує емісійні цінні папери та бере на себе зобов'язання щодо них перед їх власниками.

Частиною першою статті 39 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" передбачено: емітенти, які здійснили відкрите (публічне) розміщення цінних паперів, зобов'язані своєчасно та в повному обсязі розкривати інформацію про: фінансово-господарський стан і результати діяльності емітента у строки, встановлені законодавством; будь-які дії, що можуть вплинути на фінансово-господарський стан емітента та призвести до значної зміни ціни на його цінні папери; власників великих пакетів (10 відсотків і більше) акцій.

Частиною пятою статті 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" встановлено, що звітним періодом для складання квартальної інформації про емітента є квартали поточного року. Квартальна інформація про емітента повинна містити такі відомості: найменування та місцезнаходження емітента, розмір його статутного капіталу; орган управління емітента, його посадові особи та засновники; господарська та фінансова діяльність емітента; цінні папери емітента (вид, форма випуску, тип, кількість); квартальна фінансова звітність; участь емітента у створенні інших підприємств, установ та організацій.

Емітент має право додатково подавати іншу інформацію.

19.12.2006 Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку прийнято рішення №1591 про затвердження Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, де розділом IV передбачено розкриття регулярної квартальної інформації емітентами цінних паперів. Обов'язок здійснювати розкриття квартальної інформації в порядку, передбаченому цим Положенням, поширюється, зокрема, на акціонерні товариства, що мають державну частку в обсязі 25 відсотків і більше акцій у статутному капіталі за станом на перше число звітного кварталу (п.3.1).

Розкриття квартальної інформації на фондовому ринку здійснюється шляхом її розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії та подання до Комісії. Особи, зазначені у підпункту 3.1 пункту 3 глави 1 цього розділу, зобов'язані розкрити квартальну інформацію у строк не пізніше 25 числа місяця, наступного за звітним кварталом, квартальну інформацію за четвертий квартал - не пізніше 20 лютого року, наступного за звітним роком. При наданні квартальної інформації до Комісії: особи, зазначені у підпункту 3.1 пункту 3 глави 1 цього розділу, надають (надсилають) квартальну інформацію до територіального органу Комісії за їх місцезнаходженням.

20.03.09р. позивачем винесено розпорядження № 12 АР про усунення відповідачем порушень законодавства про цінні папери, а саме: зобовязано ВАТ "Красноперекопський Райагробуд" у строк не пізніше 06.04.09р. відповідно до вимог та порядку Положення № 1591, Наказу ДКЦПФР від 05.04.07р. № 349 розкрити регулярну щоквартальну інформацію за 4 квартал 2008 року розмістити в загальнодоступній інформаційній базі данних ДКЦПФР про ринок цінних паперів, подати до Комісії регулярну щоквартальну інформацію та письмово повідомити уповноважену особу Комісії про виконання цього розпорядження з обґрунтуванням причин, що призвели до несвоєчасного розкриття інформації.

08 квітня 2009 року Територіальним управлінням державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в АР Крим винесено постанову про порушення справи за порушення на ринку цінних паперів відносно ВАТ “Краноперекопський райагробуд” .

15 квітня 2009 року Територіальним управлінням державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в АР Крим складено акт №24-АР про правопорушення на ринку цінних паперів, а саме за ухилення ВАТ “Красноперекопський райагробуд” від виконання розпорядження № 12 АР від20.03.09р. про усунення порушень законодавства про цінні папери..

Про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів відповідач повідомлявся рекомендованою кореспонденцією, але для розгляду справи не зявився.

22.04.2009р. уповноваженою особою Комісії - т.в.о. начальника Територіального управління державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в АР Крим винесена постанова №27-АР про накладення на відповідача штрафу за ухилення від виконання розпорядження № 12 АР від 20.03.09р. про усунення порушень законодавства про цінні папери у розмірі 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у сумі 17000,00 грн. Постанова спрямована супровідним листом від 22.04.2009р. №02/04/428 на адресу відповідача, що підтверджується поштовою квитанцією, копія якої додана до матеріалів справи.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Відповідачем не надано суду доказів сплати фінансових санкцій у добровільному порядку.

Таким чином, позовні вимоги позивача про стягнення фінансових санкцій у сумі 17000,00грн. засновані на законі, підтверджуються матеріалами справи і підлягають задоволенню у повному обсязі.

Оскільки згідно з частиною 4 статті 94 КАС України у справах, у яких позивачем є субєкт владних повноважень, і відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються, тому судові витрати по справі не підлягають стягненню з відповідача.

Вступна та резолютивна частини постанови проголошені в судовому засіданні 10.06.2010р.

У повному обсязі постанову складено 17.06.2010р.

Керуючись ст.ст. 158, 160-163, 167 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1.Адміністративний позов задовольнити повністю.

2.Стягнути з Відкритого акціонерного товариства "Красноперекопський Райагробуд" (96100, АР Крим, м. Красноперекопськ, вул. Привокзальна, 8) штрафні санкції в розмірі 17000,00 грн. до Державного бюджету України, Красноперекопське УДК ГУ ДКУ в АР Крим на рахунок №31116106700020, в ГУ ДКУ в АР Крим, м. Сімферополь, код бюджетної класифікації №21081100, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740735.

Постанова може бути оскаржена в Севастопольський апеляційний адміністративний суд через Окружний адміністративний суд АР Крим шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня складання постанови у повному обсязі та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Котарева Г.М.