Ухвала суду № 13328346, 02.12.2010, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.12.2010
Номер справи
2а-10644/10/2670
Номер документу
13328346
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 2а-10644/10/2670 Головуючий у 1-й інстанції: Огуцов О.П.

Суддя-доповідач: Бєлова Л.В.

У Х В А Л А

Іменем України

"02" грудня 2010 р. м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд в складі :

головуючого Бєлової Л.В.,

суддів: Кучми А.Ю.,

Данилової М.В.

при секретарі Комісаренко В.Д.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку ч. 1 ст. 41 КАС України апеляційну скаргу відповідача Комунального підприємства «Житловик»на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 11 жовтня 2010 року по справі за позовом Заступника прокурора Подільського району м. Києва в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго»до Комунального підприємства «Житловик» про стягнення штрафу у розмірі 1700 грн. , -

В С Т А Н О В И В :

У липні 2010 року позивач - Заступник прокурора Подільського району м. Києва в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго»звернувся до суду з позовом до Комунального підприємства «Житловик», в якому просив:

- стягнути з Комунального підприємства «Житловик»в дохід державного бюджету України на р/р № 31119106700008, банк ГУ ДКУ в м. Києві, МФО 820019, ЄДРПОУ 26077939, отримувач УДК у Подільському районі, код бюджетної класифікації 21081100, символ звітності 106, штраф у сумі 1700 грн.

Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 11 жовтня 2010 року позов задоволено:

- стягнуто з комунального підприємства "Житловик" (01103, м. Київ, вул. Кіквідзе, 21 код ЄДРПОУ 05418023, р/р № 26008013320902 у Подільському відділенні Київської міської філії АКБ "Укрсоцбанк", МФО 322012) в дохід Державного бюджету України на р/р №31119106700008, банк ГУ ДКУ в м. Києві, МФО 820019, отримувач - УДК у Подільському районі, код бюджетної класифікації 21081100, символ звітності 106, штраф у сумі 1 700 грн. ( одна тисяча сімсот гривень).

Не погоджуючись із вказаною постановою, відповідачем подано апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції та закрити провадження по даній справі, так як справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Сторони, будучи належним чином повідомлені про дату, час та місце апеляційного розгляду справи, в судове засідання не зявилися. Про причини своєї неявки суд не повідомили.

Враховуючи, що в матеріалах справи достатньо письмових доказів для правильного вирішення апеляційної скарги, а особиста участь сторін в судовому засіданні не обовязкова, колегія суддів у відповідності до ч. 4 ст. 196 КАС України визнала можливим проводити апеляційний розгляд справи за відсутності представників сторін.

Згідно ст. 41 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення, а постанову суду першої інстанції без змін, виходячи з наступного.

Відповідно до статті 198 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду без змін.

Суд першої інстанції при ухваленні оскаржуваного рішення дійшов висновку про те, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

З такими висновками суду першої інстанції колегія суддів погоджується, виходячи з наступного.

Як було встановлено судом першої інстанції та вбачається з матеріалів справи, Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в місті Києві, яка діє у складі відокремленого підрозділу “Держенергонагляд у Центральному регіоні” державного підприємства “Національна енергетична компанія “Укренерго” в період з 09.12.2009 по 11.12.2009 проведено захід з державного енергетичного нагляду на енергетичних об'єктах Комунального підприємства "Житловик" за адресою: м. Київ, вул. Кіквідзе 21, ж/б по проспекту Науки 96, 98, 102.

За результатами проведеного обстеження з питань технічного стану, організації експлуатації електроустановок та режимів споживання електричної енергії (ТЕС-4) Комунального підприємства "Житловик" складено акт № 8/10-11-1640 від 11.12.2008, яким встановлено порушення Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів затверджених наказом Міністерства палива та енергетики України № 258 від 25.07.2006, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 25.10.2006 за № 1143/13017, а саме: відсутність наказу про призначення особи яка замішає відповідального за електрогосподарство, все електрообладнання потребує очищення від пилу та бруду, графік ТОР електрообладнання відсутній, останні профілактичні випробування та вимірювання електрообладнання проводились 2007 року, в ГРШ на запобіжниках відсутні написи номінальних струмів, в ГРЩ відсутня однолінійна схема затверджена особою відповідальною за електрогосподарство, вийшов термін держповірки трансформаторів струму, поверхові щити ж/б по проспекту Науки, 98 потребують ревізії, в ГРШ ж/б по проспекту Науки, 98 знаходяться сторонні речі, в ГРШ ж/б по проспекту Науки, 98 пошкоджені колодки встановлення запобіжників.

На підставі статті 4 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", статті 9 Закону України "Про електроенергенитку" та акту № 8/10-11-1640 від 11.12.2009 винесено припис № 8-10-11-859 від 11.12.2009, яким зобов'язано усунути виявлені порушення чинного законодавства, а саме: призначити особу яка замішає відповідального за електрогосподарство підчас тривалої відсутності до 04.01.2010, виконати очищення від пилу та бруду всього електрообладнання до 30.01.2010, скласти графік ТОР електрообладнання до 30.01.2010, виконати профілактичні випробування та вимірювання всього електрообладнання до 20.02.2010, в ГРЩ на запобіжниках встановити написи номінальних струмів до 30.01.2010, в ГРЩ ж/б 96, 98, 102 по проспекту Науки встановити однолінійні схеми затверджені особою відповідальною за електрогосподарство до 30.01.2010, в ж/б 96, 98, 102 по проспекту Науки держповірити трансформатори струму до 10.03.2010, в поверхових щитах ж/б по проспекту Науки, 98 виконати ревізію до 30.01.2010, звільнити приміщення ГРЩ ж/б по проспекту Науки, 98 від сторонніх речей до 30.01.2010 та в ГРЩ ж/б по проспекту Науки, 96 відремонтувати колодки встановлення запобіжників до 30.01.2010. Зазначений припис був отриманий 11.12.2009 керівником суб'єкта господарювання Пилявським О.П.

Відповідно до частин другої, третьої, четвертої статті 26 Закону України "Про електропостачання" споживач енергії зобов'язаний додержуватись вимог нормативно-технічних документів та договору про постачання енергії. Безпечну експлуатацію енергетичних установок споживача та їх належний технічний стан забезпечує сам споживач. Споживач енергії несе відповідальність за порушення умов договору з енергопостачальником та правил користування електричною і тепловою енергією та виконання приписів державних інспекцій з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії згідно із законодавством України.

07.05.2010 Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в місті Києві була проведена позапланова перевірки виконання припису № 8-10-11-859 від 11.12.2009, якою встановлено, що невиконання припису № 8/10-11-859 від 11.12.2009, а саме: пункту 4 припису, яким передбачено зобов'язання виконати профілактичні випробування та вимірювання всього електрообладнання та пункту 7 припису, яким передбачено зобов'язання в ж/б 96, 98, 102 по проспекту Науки держповірити трансформатори струму.

За результатами проведеної позапланової перевірки складно акт перевірки (протокол) № 8/10-11-229 а/п від 07.06.2010, яким встановлено порушення статей 26 та 27 Закону України "Про електроенергетику".

Відповідно до частини першої, третьої, четвертою, шостої статті 27 Закону України "Про електропостачання" правопорушення в електроенергетиці тягне за собою встановлену законодавством України цивільну, адміністративну і кримінальну відповідальність. Суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики України, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій - штраф у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Національна комісія регулювання електроенергетики України, державні інспектори з експлуатації електричних станцій і мереж, державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії на підставі акта перевірки, оформленого в установленому порядку, за наявності порушень, передбачених цією статтею, видають у межах своєї компетенції суб'єктам господарської діяльності постанови про накладення штрафів за встановленою формою. Суми стягнених штрафів зараховуються до Державного бюджету України.

Відповідно до пункту 2 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання затвердженого постановою Кабінету міністрів України № 1312 від 21.07.1999 штрафи за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання накладаються на суб'єктів господарювання за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень, приписів, розпоряджень, інших розпорядчих документів Національної комісії регулювання електроенергетики, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій.

Пунктом 3 зазначеного положення встановлено, що накладати на суб'єктів господарювання штрафи мають право: Національна комісія регулювання електроенергетики, державні інспектори з експлуатації електричних станцій і мереж державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії.

Згідно з пунктом 5 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання старші державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право накладати на суб'єктів господарювання штрафи за правопорушення, передбачені в абзаці третьому пункту 2 цього Положення, - у розмірі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Пунктами 7 та 8 зазначеного положення встановлено, що рішення про накладення штрафу приймається на підставі акта перевірки суб'єкта господарювання, складеного посадовими особами Національна комісія регулювання електроенергетики, та акта перевірки (протоколу) суб'єкта господарювання, складеного посадовими особами Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж або Держенергонагляду. Рішення про накладення штрафу оформляється постановою Національної комісії регулювання електроенергетики, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій та мереж і постановою (розпорядженням) Держенергонагляду.

27.06.2010 старшим державним інспектором з енергетичного нагляду Отарчуком Олегом Валентиновичем винесено постанову про накладення штрафу за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері електропостачання № 221 від 27.06.2010, якою на Комунальне підприємство "Житловик" накладено штраф у розмірі ста неоподаткованих мінімумів громадян, що становить 1 700 (одна тисяча сімсот) гривень, яка повинна бути сплачена протягом 30 днів з дня прийняття постанови до Державного бюджету України.

Відповідно до пункту 10 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання суб'єкт господарювання сплачує штраф за порушення законодавства в галузі електроенергетики протягом 30 днів з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення, а за порушення законодавства у сфері теплопостачання - у 15-денний строк з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення. У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.

Судом першої інстанції встановлено, що на час розгляду справи у суді заборгованість позивачем не сплачено, постанова про накладення штрафу до суду не оскаржена, тому штра підлягає стягненню в судовому порядку.

Враховуючи вище викладене, суд приходить до висновку, що.

У звязку з вищевикладеним, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції з приводу того, що заборгованість відповідача перед позивачем в розмірі 1 700,00 грн. підтверджена наявними в матеріалах справи доказами, є обґрунтованою, доведеною, а тому вимоги позивача про стягнення з відповідача заборгованості в сумі 1 700,00 грн. підлягають задоволенню у повному обсязіз приводу задоволення позовних вимог, тому підстав для скасування постанови суду першої інстанції не вбачається.

Відповідно до статті 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права.

Враховуючи викладене, колегія суддів приходить до висновку, що постанова суду першої інстанції ухвалена з дотриманням норм процесуального та матеріального права, доводи апеляційної скарги не спростовують висновки суду першої інстанції, у звязку з чим підстав для скасування постанови суду першої інстанції не вбачається.

Керуючись ст.ст. 160, 198, 200, 205, 206 КАС України, суд , -

У Х В А Л И В :

Апеляційну скаргу відповідача Комунального підприємства «Житловик»на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 11 жовтня 2010 року - залишити без задоволення.

Постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 11 жовтня 2010 року - залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена протягом 20 днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя Л.В.Бєлова

Судді