Єдиний державний реєстр судових рішень КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 2-а-1738/09/0270 Головуючий у 1-й інстанції: Сапальова Т.В.
Суддя-доповідач: Ключкович В.Ю.
У Х В А Л А
Іменем України
"30" листопада 2010 р. м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Ключковича В.Ю.,
суддів Борисюк Л.П.,
Бараненка І.І.,
при секретарі Черняк К.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві апеляційну скаргу відкритого акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Вінницягаз»на постанову Вінницького окружного адміністративного суду від 29 квітня 2009 року у справі за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у м. Вінниці до відкритого акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Вінницягаз» про стягнення штрафних санкцій у розмірі 143105,40 грн., -
В С Т А Н О В И В :
У березні 2009 року ДПІ у м. Вінниці звернулася до суду з позовом про стягнення з ВАТ по газопостачанню та газифікації «Вінницягаз» штрафних (фінансових) санкцій в сумі 143105,40 грн.
Постановою Вінницького окружного адміністративного суду від 29 квітня 2009 року позов задоволено.
Не погоджуючись з судовим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нову, якою у задоволенні позову відмовити.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.
Згідно з ч.1 п.1 ст. 198, ч. 1 п. 1 ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Суд першої інстанції всебічно, повно та обєктивно розглянув справу, правильно встановив обставини, дав правильну правову оцінку наданим доказам і прийшов до обґрунтованого висновку про задоволення позовних вимог.
Колегією суддів встановлено, що 22.12.2008 року працівниками ДПА у Вінницькій області була проведена планова перевірка відповідача з питань дотримання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій.
Під час проведення перевірки було встановлено порушення п. 13 ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, а саме: не забезпечено відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій - невідповідність склала 167,04 грн.; та порушення п. 2.6 ст. 2 Положення про проведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 року № 637, а саме: не оприбуткування готівки в касі за період з 01.12.2008 р. по 19.12.2008 р. на загальну суму 28454,04 грн.
За результатами перевірки було складено акт (довідка) №1389/02/32/23/03338649 від 22.12.2008 року.
На підставі вищезазначеного акту перевірки ДПІ у м. Вінниці були винесені рішення про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій № 0001952340 від 10.02.2009 р. на суму 835,20 грн. та № 0001942340 від 10.02.2009 р. на суму 142270,20 грн.
Однак, вказані суми штрафних санкцій відповідач добровільно не сплатив, у звязку з чим склалася заборгованість у розмірі 143105,40 грн.
Відповідно до п.13 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Пунктом 2.6 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженим постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 р. № 637 визначено, що уся готівка, що надходить до кас, має своєчасно (у день одержання готівкових коштів) та в повній сумі оприбутковуватися. У разі проведення готівкових розрахунків із застосуванням РРО або використанням РК оприбуткуванням готівки є здійснення обліку зазначених готівкових коштів у повній сумі їх фактичних надходжень у книзі обліку розрахункових операцій на підставі фіскальних звітних чеків РРО (даних РК). Суми готівки, що оприбутковуються, мають відповідати сумам, визначеним у відповідних касових (розрахункових) документах.
Відповідно до п.11 ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
За порушення, виявлені під час перевірки діяльності відповідача позивачем було накладено штрафні санкції відповідно до ст.22 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»та статті 1 Указу Президента України “Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки” від 12.06.1995 р. № 436/95.
Так, відповідно до статті 22 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Статтею 1 Указу Президента України “Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки” від 12.06.1995 р. № 436/95 встановлено, що у разі неоприбуткування, (неповного та/або несвоєчасного) оприбуткування у касах готівки до юридичних осіб всіх форм власності, фізичних осіб - громадян України, іноземних громадян та осіб без громадянства, які є суб'єктами підприємницької діяльності, а також до постійних представництв нерезидентів, через які повністю або частково здійснюється підприємницька діяльність, застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі неоприбуткованої суми. Передбачені цією статтею штрафи в повному обсязі стягуються до державного бюджету в порядку, встановленому законодавством.
Відповідно до статті 2 вищезазначеного Указу штрафні санкції, передбачені цим Указом, застосовуються до осіб, зазначених у статті 1 цього Указу, органами державної податкової служби на підставі матеріалів проведених ними перевірок і подань державної контрольно-ревізійної служби, фінансових органів та органів Міністерства внутрішніх справ України в установленому законодавством порядку та в розмірах, чинних на день завершення перевірок або на день одержання органами державної податкової служби зазначених подань.
Як вбачається з матеріалів справи, штрафні (фінансові) санкції відповідачем у добровільному порядку не сплачено, а тому вони підлягають стягненню у судовому порядку.
Окрім цього, в матеріалах справи міститься копія постанови Вінницького окружного адміністративного суду від 21 вересня 2010 року, яка набрала законної сили та якою позов ВАТ по газопостачанню та газифікації «Вінницягаз»до ДПІ у м. Вінниці про визнання протиправними та скасування рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0001952340 та № 0001942340 від 10.02.2009 р. залишено без задоволення.
Враховуючи вищевикладене, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про те, що відповідачем не надано доказів, які б спростовували правомірність застосування позивачем штрафних (фінансових) санкцій, а тому заявлена сума таких санкцій у розмірі 143105,40 грн. підлягає стягненню з ВАТ по газопостачанню та газифікації «Вінницягаз»в повному обсязі.
Доводи апеляційної скарги спростовуються встановленими судом першої інстанції обставинами, наявними в матеріалах справи доказами та нормами права, зазначеними в мотивувальній частині оскаржуваного рішення суду
Таким чином, колегія суддів приходить до висновку про залишення апеляційної скарги без задоволення, а постанови Вінницького окружного адміністративного суду від 29 квітня 2009 року без змін.
Керуючись ст.ст. 195,198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу відкритого акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Вінницягаз» залишити без задоволення.
Постанову Вінницького окружного адміністративного суду від 29 квітня 2009 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складення в повному обсязі шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддяКлючкович В.Ю.
Судді:Борисюк Л.П.
Бараненко І.І.