Постанова № 13327030, 01.12.2010, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.12.2010
Номер справи
2а-5998/10/1370
Номер документу
13327030
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

01 грудня 2010 р. № 2а-5998/10/1370

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Крутько О.В., при секретарі судового засідання Іваськевич С.В., за участю представника позивача: Квасниці Н.Б., представника відповідача: Руминської І.В. розглянув у відкритому судовому засіданні у м.Львові адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Камянка-Бузькому районі Львівської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Нафтогазрембуд 1»про стягнення податкового боргу ,-

в с т а н о в и в :

05 липня 2010 року Державна податкова інспекція у Камянка-Бузькому районі Львівської області (надалі-ДПІ у Камянка-Бузькому районі Львівської області) звернулася в суд з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Нафтогазрембуд 1»(надалі ТзОВ «Нафтогазрембуд 1») про стягнення податкового боргу.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідачТзОВ «Нафтогазрембуд 1»зареєстрований як юридична особа з присвоєнням коду ЄДРПОУ за № 33799463 та взятий на облік як платник податків у ДПІ в Камянка-Бузькому районі Львівської області. За результатами проведеної позивачем перевірки за період з 01.07.2007 р. по 30.06.2009 р., встановлено, що відповідач допустив заборгованість по сплаті податку на прибуток підприємства, податку на додану вартість, податку з доходів найманих працівників на загальну суму 66517,19 грн.

Представник позивача Квасниця Н.Б. подала до суду заяву про уточнення позовних вимог в якій зменшила позовні вимоги у звязку із частковим погашенням відповідачем боргу та просила стягнути з відповідача заборгованість у розмірі 48517,19 грн.

Представник відповідача - Руминська І.В. в судовому засіданні позов визнала повністю.

Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача та представника відповідача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд виходив з наступного.

Спірні правовідносини регулюються Законом України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", Законом України "Про державну податкову службу в Україні", Законом України "Про оподаткування прибутку підприємств", Законом України "Про податок на додану вартість".

Судом встановлено, що відповідач - ТзОВ «Нафтогазрембуд 1»зареєстрований Гусятинською районною державною адміністрацією Тернопільської області як юридична особа з присвоєнням коду ЄДРПОУ за № 33799463 та взятий на облік як платник податків 18.10.2005 р. за №30 у ДПІ в Камянка-Бузькому районі Львівської області.

Як вбачається з матеріалів справи у відповідача - ТзОВ «Нафтогазрембуд 1»виникла заборгованість перед бюджетом внаслідок застосування до нього штрафних (фінансових) санкцій по податку на прибуток: податкове повідомлення-рішення №0000042301/1 від 24.03.2010 року, по податку на додану вартість: податкове повідомлення-рішення №0000052301/1 від 24.03.2010 року, №0000431501/0 від 09.04.2009 року, №0001131501/0 від 03.08.2009 року, по податку з доходів найманих працівників: податкове повідомлення-рішення №0000031711/0 від 14.01.2010 року; на підставі акта перевірки №169/23-0/33799463 від 23.12.2009 року.

Згідно акта перевірки від 23.12.2009 року №169/23-0/33799463 по ТзОВ «Нафтогазрембуд 1»встановлено порушення:

-п.4.1. ст.4 та пп.11.3.1 п.11.3 ст.11 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»підприємством занижено податок на прибуток всього в сумі 28748,00 грн.;

-п.п.7.3.1. п.7.3. ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість»в результаті чого занижено податок на додану вартість в сумі 22998,00 грн.;

-п.п.8.1.1. та п.п.8.1.2. п.8.1. ст.8 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб»в результаті чого донараховано податок з доходів фізичних осіб в сумі 105 грн..

Матеріалами справи підтверджено (копії акту, долучених до справи копій податкових повідомлень рішень, копій податкових вимог), що у відповідача-ТзОВ «Нафтогазрембуд 1»наявна заборгованість перед бюджетом з податку на прибуток підприємства в розмірі 34472,72 грн., з податку на додану вартість в розмірі 31663,00 грн., з прибуткового податку з громадян в розмірі 381,47 грн.

Позивачем ДПІ у Камянка-Бузькому районі Львівської області було виставлено відповідачу першу податкову вимогу №1/53 від 13.04.2010 року та другу податкову вимогу №2/66 від 17.05.2010 року, які отримані відповідачем ТзОВ «Нафтогазрембуд 1».

Судом встановлено, що відповідачем ТзОВ «Нафтогазрембуд 1»частково сплачено заборгованість, що підтверджується наданими відповідачем копіями платіжних доручень, отже, заборгованість відповідача становить 48 517,19 грн.

Відповідач визнав існування заборгованості перед бюджетом та не оспорював її розмір.

Тобто, сума зобов'язання визначена в податкових повідомленнях-рішеннях відповідно до статті 5 Закону N 2181-III є узгодженою та в зв'язку з несплатою до бюджету в строки визначені законодавством набула статусу податкового боргу.

Відповідно до підпунктів 5.2.1 та 5.2.2 пункту 5.2 статті 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.

Відповідно до підпункту 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. В інших випадках платники податків самостійно визначають черговість та форми задоволення претензій кредиторів за рахунок активів, вільних від заставних зобов'язань забезпечення боргу.

Відповідно до пункту 5.4 статті 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Пунктом 1.3 статті 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" передбачено, що податковий борг (недоїмка) визначається як податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Відповідно до пункту 1.2 статті 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкове зобов'язання - це зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.

Відповідно до підпункту 10.1.1 пункту 10.1 статті 10 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" у разі коли інші, передбачені цим Законом, заходи з погашення податкового боргу не дали позитивного результату, податковий орган здійснює за платника податків та на користь держави заходи щодо залучення додаткових джерел погашення суми податкового боргу шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а за їх недостатності - шляхом продажу інших активів такого платника податків.

Відповідно до положень пункту 11 статті 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" фінансові (штрафні) санкції, суми недоїмки, пені, накладені (застосовані) органами державної податкової служби України, сплачуються платниками податків добровільно або стягуються у судовому порядку органами державної податкової служби.

Відповідно до підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації. У разі коли відповідно до закону контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків за причинами, не пов'язаними із порушенням податкового законодавства, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені у законі з відповідного податку, а за їх відсутності - протягом тридцяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення про таке нарахування.

У строк, встановлений підпунктом 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" Відповідач податкове зобов'язання, визначене рішеннями про застосування фінансових санкцій самостійно не сплатив. В адміністративному порядку зазначені вище рішення про застосування фінансових санкцій Відповідач не оскаржував.

Відповідно до пункту 11 статті 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

В позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами і свідчать про обґрунтованість позовних вимог.

Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно ст. 6 Конституції України органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах та відповідно до законів України.

Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до вимог частини 1 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Відповідачем позовні вимоги в сумі 48 517,19 грн. визнано, позов слід задоволити повністю, стягнути з відповідача до Державного бюджету України 48 517,19 грн.

На підставі викладеного, керуючись статтями 71, 72, 158, 159, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, Львівський окружний адміністративний суд,-

п о с т а н о в и в :

Позов задоволити повністю

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю ТзОВ «Нафтогазрембуд 1»на користь Державного бюджету України борг в розмірі 48 517,19 грн.

Постанова набирає законної сили та може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду в порядку та строки передбачені ст.ст. 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Крутько О.В.