Cправа № 2а-4518/10/0770
Ряд стат. звіту № 6.6.5
Код - 04
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 грудня 2010 р. м. Ужгород
Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Рейті С.І., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у Закарпатській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансової санкції у розмірі 1700 грн., -
ВСТАНОВИВ:
Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у Закарпатській області (далі РУ ДСАТ ДПА України у Закарпатській області, позивач) звернулося до суду з адміністративним позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (далі - ФОП ОСОБА_1, відповідач), яким просить стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 фінансову санкцію у розмірі 1700 грн.
Позовні вимоги обґрунтовують тим, що відповідач порушив вимоги ст. 11Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 19.12.1995 року № 481/95-ВР та абз.2 ч.2 ст. 7 Закону України "Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби" від 15.09.1995 року № 329/95-ВР, а саме зберігання алкогольних напоїв з підробленими марками акцизного збору. На підставі акта перевірку від 15.07.2010 року № 161/32-2/2657210220 РУ ДСАТ ДПА України у Закарпатській області прийнято рішення від 17.08.2010 року про застосування до ФОП ОСОБА_1 фінансових санкцій у розмірі 1700 грн.
Ухвалою суду від 28 грудня 2010 року прийнято рішення про проведення розгляду справи в порядку скороченого провадження, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі, у відповідності до ст. 183 2 КАС України
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку про задоволення позову, виходячи з наступного:
15 липня 2010 року головними державними податковими ревізор-інспекторами Павлюк В. М. та Хічієм І. Р. було проведено перевірку кафе "Лаванда", що розташоване за адресою: Тячівський р-н, АДРЕСА_1 в якому проводить торговельну діяльність ФОП ОСОБА_1 В ході перевірки, яка проводилась у присутності відповідача, встановлено факт зберігання 1 пляшки коньяку "5 зірок" місткістю 0,5 л по роздрібній ціні 60, 00 грн. На етикетці коньяку нанесена інформація: виробник ОП "Ужгородський коньячний завод", код ЄДРПОУ 00412122, ліцензія № 267, дата розливу 26.02.2008 року. На пляшці коньяку наклеєна марка акцизного збору 07 АААБ 255085 08\1 ВП 0,5 л коньяк, яка викликала сумнів щодо її автентичності. Регіональне управління ДСАТ ДПА України у Закарпатській області звернулося з листом від 19.07.2010 року за № 1344/7/32-233 до Департаменту по контролю за виробництвом цінних паперів, акцизних марок, документів суворої звітності та голографічних захисних елементів Міністерства фінансів України про перевірку справжності марки акцизного збору 07 АААБ 255085 08\1 ВП 0,5 л коньяк. Згідно висновку Акту експертизи марок акцизного збору для маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів вітчизняного виробництва № 404-07-10 від 28.07.2010 року надана для дослідження марка акцизного збору для маркування алкогольних напоїв вітчизняного виробництва з реквізитами 07 АААБ 255085 08\1 ВП 0,5 л коньяк державним підприємством Поліграфічний комбінат "Україна" по виготовленню цінних паперів не виготовлялись і є підробленими.
Згідно ч.2 ст. 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 19.12.1995 року № 481/95-ВР за зберігання, транспортування, реалізацію фальсифікованих алкогольних напоїв, алкогольних напоїв без марок акцизного збору встановленого зразка або з підробленими марками акцизного збору до субєктів господарювання застосовуються санкції у вигляді штрафу - 100 відсотків вартості товару, але не менше 1700 грн.
Порядок застосування фінансових санкцій, передбачених ст. 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 року № 790. Зазначеним Порядком встановлено, що підставою для прийняття рішення про застосування штрафних санкцій є акт перевірки, проведеної органом виконавчої влади в межах її компетенції, зокрема матеріали податкових органів (до яких зокрема віднесено регіональні управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України) щодо недотримання суб'єктом підприємницької діяльності вимог законодавчих та інших нормативно - правових актів про виробництво та обіг спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів. Також даним Порядком передбачено, що у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування штрафних санкцій в добровільному порядку, сума санкцій стягується за рішенням суду. Відповідно до вимог Закону України "Про державну податкову службу в Україні" органам державної податкової служби (до яких також відносяться Регіональні управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України ) надано право стягувати до бюджетів суми заборгованості за штрафними санкціями у порядку передбаченому законом. Оскільки чинним законодавством не передбачено самостійне стягнення до бюджетів суми заборгованості за штрафними санкціями за рішенням податкового органу (в даному випадку РУ ДСАТ), а тільки за рішенням суду, отже є правомірним звернення позивача до суду з позовом про стягнення заборгованості по застосованим фінансовим санкціям у сумі 3400,00 грн.
За наведених обставин, оскільки рішення про застосування фінансових санкцій відповідачем не оскаржено (в адміністративному або судовому порядку) та сума фінансових санкцій добровільно ним до держбюджету не сплачена, позовні вимоги підлягають до задоволення.
Відповідно до абзацу 2 ч.1 ст. 256 КАС України постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження, виконуються негайно.
Згідно ч.4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 17, 71, 94, 160, 163, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у Закарпатській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансової санкції у розмірі 1700 грн. задовольнити повністю.
2. Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (Закарпатська область, Тячівський р-н, АДРЕСА_1 ідентифікаційний номер НОМЕР_1) до державного (місцевого) бюджету за відповідним кодом бюджетної класифікації фінансову санкцію у розмірі 1700 грн. (одна тисяча сімсот гривень).
3. Допустити негайне виконання постанови.
4. Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України та може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд в порядку та строки, встановлені ст. 186 КАС України. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України протягом десяти днів з дня отримання копії постанови (копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції).
Суддя С.І. Рейті