Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 грудня 2010 р. справа № 2а-26760/10/0570
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: <година >
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Христофорова А.Б.
при секретаріМалій С.Ю.
за участю:
представника позивачаАхрмаєєвої І.В.,
представника відповідачаКомпанієць С.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Єнакієвської обєднаної Державної податкової інспекції до Комунального підприємства «Універсал» про стягнення заборгованості на суму 276 842,15 гривень,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач, Єнакієвська обєднана Державна податкова інспекція, звернулась до суду з позовною заявою до Комунального підприємства «Універсал» про стягнення заборгованості на суму 276 842,15 гривень.
В обґрунтування позовних вимог зазначив, що відповідач станом на 05.11.2010 року має податкову заборгованість у загальному розмірі 276 842,15 гривень, що складається з несплачених :
податку на прибуток приватних підприємств у сумі 8843,06 гривень;
збору за забруднення навколишнього природного середовища у сумі 75270,04 гривень;
земельному податку у сумі 86348,52 гривень;
податку на додану вартість у сумі 106380,53 гривень.
Станом на момент підписання позовної заяви заборгованість відповідача не погашена.
Зазначає, що відповідач своїми діями порушує інтереси держави, що спричиняє шкоду економічним інтересам держави, загрожує невиконанню державних програм, які фінансуються з бюджету. З огляду на наведене просить задовольнити позовні вимоги.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просила їх задовольнити.
Представник відповідача у судовому засіданні позовні вимоги визнав у повному обсязі, про що надав суду відповідну заяву.
Згідно ч. 3 ст. 136 КАС України, судове рішення, в тому числі, у звязку з визнанням адміністративного позову ухвалюється за правилами, встановленими ст. 112 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 3 ст. 112 КАС України, у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
Суд приймає визнання відповідачем адміністративного позову, оскільки визнання адміністративного позову відповідачем не суперечить закону та не порушує чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Суд, заслухавши пояснення сторін, що зявилися, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи адміністративного позову, встановив наступне.
Згідно п. 11 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, таку функцію, а саме, подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Таким чином, позивач Єнакієвська обєднана державна податкова інспекція (Далі за текстом - Єнакієвська ОДПІ), - є субєктом владних повноважень, який в даних правовідносинах реалізує надані йому Законом України „Про державну податкову службу в Україні” повноваження.
Відповідач, - Комунальне підприємство «Універсал» (Далі за текстом, - КП «Універсал»), згідно свідоцтва про державну реєстрацію, виданого виконкомом Дебальцевської міської ради, - є юридичною особою, перебуває на податковому обліку у Єнакієвській ОДПІ.
Як вбачається із матеріалів справи, заборгованість відповідача перед бюджетом, що заявлена до стягнення, у сумі 276 842,15 гривень, складається з податкової заборгованості по:
податку на прибуток приватних підприємств у сумі 8843,06 гривень;
збору за забруднення навколишнього природного середовища у сумі 75270,04 гривень;
земельному податку у сумі 86348,52 гривень;
податку на додану вартість у сумі 106380,53 гривень.
Заборгованість з податку на прибуток приватних підприємств утворилась у звязку із несплатою у повному обсязі самостійно узгоджених податкових зобовязань визначених платником податку згідно поданих ним податкових декларацій у вигляді основного платежу та податкових зобовязань визначених податковим органом, згідно прийнятих податкових повідомлень-рішень у вигляді штрафних фінансових санкцій та пені на загальну суму 7887,14 гривень (а.с.18-30).
Заборгованість зі збору за забруднення навколишнього природного середовища утворилась у звязку із несплатою у повному обсязі самостійно узгоджених податкових зобовязань визначених платником податку згідно поданих ним розрахунків у вигляді основного платежу та податкових зобовязань визначених податковим органом, згідно прийнятих податкових повідомлень-рішень у вигляді штрафних фінансових санкцій та пені на загальну суму 75270,04 гривень (а.с.33-56).
Заборгованість по земельному податку утворилась у звязку із несплатою у повному обсязі самостійно узгоджених податкових зобовязань визначених платником податку згідно поданих ним розрахунків у вигляді основного платежу та податкових зобовязань визначених податковим органом, згідно прийнятих податкових повідомлень-рішень у вигляді штрафних фінансових санкцій та пені на загальну суму 86348,52 гривень (31-32, 57-77).
Заборгованість з податку на додану вартість утворилась у звязку із несплатою у повному обсязі самостійно узгоджених податкових зобовязань визначених платником податку згідно поданих ним розрахунків у вигляді основного платежу та податкових зобовязань визначених податковим органом, згідно прийнятих податкових повідомлень-рішень у вигляді штрафних фінансових санкцій та пені на загальну суму 86348,52 гривень 106380,53 гривень (а.с.78-145).
Відповідно до п. 5.1 ст.5 Закону України № 2181 „Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкове зобовязання самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобовязання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.
Згідно п.п. 5.2.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України № 2181 „Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”,- платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступним за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого п.п. 4.1.4 п. 4.1. ст. 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Відповідно до п.п. 17.1.7 п.17.1 ст. 17 Закону України № 2181-ІІІ «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», - у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах:
при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу;
при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу;
при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.
Відповідно до п. 3 ст. 9 Закону України „Про систему оподаткування” одним з обовязків підприємств є внесення до бюджету у встановлений законом термін обовязкових платежів та зборів.
Згідно до п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України № 2181 узгоджена сума податкових зобовязань, не сплачена у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Згідно п.1.3 ст.1 України „Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами”,- податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Згідно п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України „Про систему оподаткування” платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані, зокрема, сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
У відповідності до п.п. 3.1.1. п. 3.1 ст. 3 Закону України „Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами”, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Судом встановлено, що позивачем податкова заборгованість перед бюджетом щодо якої предявлено позовні вимоги.
Зважаючи, що несплата податкового боргу відповідачем призводить до порушення Конституційного обовязку кожного сплачувати податки, а ненадходження коштів до державного бюджету ускладнює виконання державою своїх соціальних функцій, суд вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 1, 2, 4, 5, 6, 10, 11, 14, 15, 17, 23, 48, 58, 69-71, 79, 86, 87, 94, 98, 104, 105, 111, 112, 114, 121, 160, 161, 162, 163, 185, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Задовольнити позов Єнакієвської обєднаної Державної податкової інспекції до Комунального підприємства «Універсал» про стягнення заборгованості на суму 276 842,15 гривень.
Стягнути з Комунального підприємства «Універсал» в рахунок погашення його податкового боргу :
по податку на прибуток суму у розмірі 8843,06 гривень (вісім тисяч вісімсот сорок три гривні шість копійок) на користь місцевого бюджету м. Дебальцеве, на р/р 33215861700026, код платежу 11020201, код ОКПО 34686474, МФО 834016;
по земельному податку суму у розмірі 86348,52 гривень (вісімдесят шість тисяч триста сорок вісім гривень пятдесят дві копійки) на користь місцевого бюджету м. Дебальцеве, на р/р 33210811700026, код платежу 13050100, код ОКПО 34686474, МФО 834016;
по податку на додану вартість суму у розмірі 106380,53 гривень (сто шість тисяч триста вісімдесят гривень пятдесят три копійки) на користь державного бюджету м. Дебальцеве р/р 31112029700026, код платежу 14010100, код ОКПО 34686474, МФО 834016;
зі збору за забруднення навколишнього природного середовища в сумі 75270,04 гривень (сімдесят пять тисяч двісті сімдесят гривень чотири копійки) на користь місцевого бюджету м. Дебальцеве, на р/р 33111329700027, код ОКПО 34686474, МФО 834016.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Христофоров А.Б.