Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 листопада 2010 р. справа № 2а-23584/10/0570
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 14:20
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді <Довідник >
при секретаріКішенковій Г.О.
24 листопада 2010 року о 14 год. 20 хв. Донецький окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Фещук А.В.,
при секретарі судового засідання Кішенковій Г.О.,
за участю: представників позивача: Нагорного А.Г. приймав участь у судовому засіданні 05.11.2010 року (за довіреністю від 28.10.2010 року);
Марущенко В.Р. приймала участь у судовому засіданні 24.11.2010 року (за довіреністю від 29.09.2010 року);
представника відповідача не зявився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду за адресою: 83052, місто Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17, адміністративну справу за позовом Державної інспекції з енергозбереження до Комунального підприємства «Красноармійськводоканал» про стягнення підвищеної плати за нераціональне використання паливно-енергетичних ресурсів, -
ВСТАНОВИВ:
У жовтні 2010 року Державна інспекція з енергозбереження звернулась до суду з позовом до Комунального підприємства «Красноармійськводоканал» про стягнення підвищеної плати за нераціональне використання паливно-енергетичних ресурсів в сумі 50665,48 грн.
В позовній заяві позивач зазначає, що територіальним управлінням Державної інспекції з енергозбереження по Донецькій області проведено позапланову комплексну перевірку використання паливно-енергетичних ресурсів Комунальним підприємством «Красноармійськводоканал», за результатами якої складено акт від 28 травня 2010 року №15-6/10-17-029 КП, яким встановлено факти нераціонального (неефективного) використання паливно-енергетичних ресурсів, а саме: перевитрати електричної енергії через понаднормативні втрати питної води (в розмірі 42611 кВТ.год/рік). Сумарні перевитрати нераціонального використання електричної енергії складають розмір підвищеної плати (38766 х 0,59 грн.) + (3845 х 0,64 грн.) х 2 = 50665,48 грн.
На підставі акту прийнято постанову про застосування економічних санкцій від 31 травня 2010 року №15-6/10-22-029 КП-005ЕС, якою застосовано підвищену плату за нераціональне (неефективне) використання електричної енергії у розмірі 50665,48 грн.
Оскільки протягом встановленого законодавством строку вказану суму сплачено не було, тому позивач просить стягнути її з відповідача.
Представник позивача у судовому засідання позовні вимоги підтримала, просила задовольнити позов в повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не зявився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. Причин неявки суду не повідомив, заяв про відкладення розгляду справи не надсилав. Письмових заперечень проти адміністративного позову до суду не подав.
Враховуючи наведене суд вирішує справу на підставі наявних у справі доказів.
Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд приходить до висновку про те, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Державна інспекція з енергозбереження, є урядовим органом державного управління згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 29 червня 2000 року №1039.
Відповідно до пункту 1 Положення про територіальне управління державної інспекції з енергозбереження в Донецькій області, є структурною одиницею Державної інспекції з енергозбереження.
Відповідно до преамбули Закону України «Про енергозбереження» енергозбереження це діяльність (організаційна, наукова, практична, інформаційна), яка спрямована на раціональне використання та економне витрачання первинної та перетвореної енергії і природних енергетичних ресурсів в національному господарстві і яка реалізується з використанням технічних, економічних та правових методів.
Нераціональне (неефективне) використання паливно-енергетичних ресурсів - прямі втрати паливно-енергетичних ресурсів, їх марнотратне витрачання та використання паливно-енергетичних ресурсів понад показники питомих витрат, визначених системою стандартів, а до введення в дію системи стандартів - нормами питомих витрат палива та енергії;
Відповідно до статті 5 Закону України «Про енергозбереження» суб'єктами правового регулювання відносин у сфері енергозбереження є юридичні та фізичні особи, в результаті діяльності яких здійснюються: проведення енергозберігаючої політики та заходів щодо енергозбереження в усіх галузях народного господарства - промисловості, транспорті, будівництві, сільському господарстві тощо, соціальній сфері та побуті, а також у сфері міждержавного та міжнародного співробітництва.
Судом встановлено, що територіальним управлінням Державної інспекції з енергозбереження по Донецькій області проведено позапланову комплексну перевірку використання паливно-енергетичних ресурсів Комунальним підприємством «Красноармійськводоканал», за результатами якої складено акт від 28 травня 2010 року №15-6/10-17-029 КП, яким встановлено факти нераціонального (неефективного) використання паливно-енергетичних ресурсів, а саме: перевитрати електричної енергії через понаднормативні втрати питної води (в розмірі 42611 кВТ.год/рік). Сумарні перевитрати нераціонального використання електричної енергії складають розмір підвищеної плати (38766 х 0,59 грн.) + (3845 х 0,64 грн.) х 2 = 50665,48 грн.
Зазначене є порушенням пунктів «е», «є» ст. 11, ст. 17, ст. 20 Закону України «Про енергозбереження», пунктів 1, 3, 4, 6 «Загального положення про порядок нормування питомих витрат паливно-енергетичних ресурсів у суспільному виробництві», затверджено постановою Кабінету Міністрів України №786 від 15.07.1997 року, пунктів 1.4, 7.4, 7.9 «Основних положень з нормування питомих витрат паливно-енергетичних ресурсів у суспільному виробництві», затверджених Наказом Держкоменергозбереження №112 від 22.10.2002 року, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 07.11.2002 року за №878/7166, пункту 3.3 «Галузевих технологічних нормативів використання питної води на підприємствах водопровідно-каналізаційного господарства України», затверджених Наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства №33 від 17.02.2004 року, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 07.12.2004 року за №1557/10156.
Відповідно до пункту 4 Постанови Кабінету Міністрів України №1036 від 29.06.2000 року «Питання Державної інспекції з енергозбереження» зазначено, що Державна інспекція з енергозбереження має право застосувати економічні санкції до підприємств відповідно законодавства у випадку виявлення фактів перевитрат ними паливно-енергетичних ресурсів, внаслідок неефективного (нераціонального) їх використання.
Відповідно до пунктів “е” та «є» статті 11 Закону України «Про енергозбереження», економічні заходи для забезпечення енергозбереження передбачають введення плати за нераціональне використання паливно-енергетичних ресурсів у вигляді надбавок до діючих цін та тарифів залежно від перевитрат паливно-енергетичних ресурсів щодо витрат, встановлених стандартами, застосування економічних санкцій за марнотратне витрачання палива та енергії внаслідок безгосподарної або некомпетентної діяльності працюючих.
Згідно пункту 15 Порядку проведення перевірок ефективності використання паливно-енергетичних ресурсів на підприємствах, в установах та організаціях та усунення фактів їх неефективного використання рішення про сплату підвищеної плати за неефективне використання енергоресурсів приймається відповідно до законодавства України на підставі акта перевірки підприємства, складеного інспектором і оформлюється постановою про сплату підвищеної плати.
Судом встановлено, що на підставі вищезазначеного акту прийнято постанову про застосування економічних санкцій від 31 травня 2010 року №15-6/10-22-029 КП-005ЕС, якою застосовано підвищену плату за нераціональне (неефективне) використання електричної енергії у розмірі 50665,48 грн.
У відповідності до пункту 16 вказаного Порядку підприємство повинно внести застосовану до нього підвищену плату протягом 30 днів з дня винесення постанови про її застосування.
Протягом встановленого законом строку та на час розгляду справи підвищену плату відповідачем внесено не було.
У відповідності до пункту 17 Порядку в разі несплати підвищеної плати в зазначений строк грошова сума стягується в судовому порядку.
Згідно з частиною 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
За таких обставин, суд вважає, що позивачем доведено правомірність своїх дій щодо обґрунтування прийняття постанови.
З огляду на вищенаведене суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст. ст. 8, 9, 10, 11, 23, 94, 158, 159, 160, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, Донецький окружний адміністративний суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги Державної інспекції з енергозбереження до Комунального підприємства «Красноармійськводоканал» про стягнення підвищеної плати за нераціональне використання паливно-енергетичних ресурсів, - задовольнити.
Стягнути з Комунального підприємства «Красноармійськводоканал» (ЄДРПОУ 35470311) підвищеної плати за нераціональне використання паливно-енергетичних ресурсів в доход Державного бюджету України, 21081200, призначення платежу: «Штрафні санкції за порушення законодавства з питань забезпечення еективного використання енергетичних ресурсів», отримувач: Державне казначейство України, банк: УДК у Донецькій області, р/р 31218202700060, МФО 834016, ЄДРПОУ 346865579 у розмірі 50665 (пятдесят тисяч шістсот шістдесят пять) грн. 48 (сорок вісім) коп.
Вступну та резолютивну частини постанови виготовлено у нарадчій кімнаті і проголошено 24 листопада 2010 року.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня проголошення постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Донецького апеляційного адміністративного суду.
В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною 4 статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Фещук А.В.