Постанова № 13324232, 24.11.2010, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.11.2010
Номер справи
2а-3824/10/0470
Номер документу
13324232
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

24.11.2010

<копія >

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 листопада 2010 р. Справа № 2а-3824/10/0470

Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Чорна В. В., одноособово розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Дніпропетровській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій, -

в с т а н о в и в :

18 березня 2010 року Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Дніпропетровській області, на виконання своїх владних повноважень, звернулося до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із зазначеним адміністративним позовом.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 05.12.2009р. рішенням №040375 начальника Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Дніпропетровській області, було застосовано фінансові санкції у вигляді штрафу в сумі 1700 грн. за здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями без наявності відповідної ліцензії. Добровільно відповідач штраф не сплачує, тому позивач просить стягнути його в судовому порядку.

В судове засідання сторони не зявились.

Позивач надіслав до суду заяву про розгляд справи без участі його представника, та про підтримання позовних вимог у повному обсязі.

Судом на адресу державної реєстрації відповідача направлялася судова повістка, проте, поштові відправлення двічі повернулися до суду з довідкою «Укрпошти»про відсутність адресата за вказаною адресою. Враховуючи, що судові повістки надсилалися судом на адресу державної реєстрації відповідача, згідно даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, в якому відсутні відомості про зміну підприємством свого місцезнаходження, суд вважає відповідача належним чином повідомленим про розгляд справи.

За таких обставин, у відповідності до п. 6 ст. 128 КАС України, справу розглянуто без участі сторін, в порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи, судом встановлені наступні обставини.

Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 зареєстрований 20.10.2000р., свідоцтво про державну реєстрацію НОМЕР_2.

Відповідно до ст. 1 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", до системи органів державної податкової служби віднесено ДПА України, державні податкові адміністрації в АРК, областях, містах Києві та Севастополі, державні податкові інспекції. Згідно п.1 ст. 8 цього Закону, на ДПА України, серед інших, покладено функцію безпосереднього виконання, а також організації роботи державних податкових адміністрацій та державних податкових інспекцій, пов'язану із здійсненням контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), контролю за валютними операціями, контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, а також контролю за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності та ліцензій на провадження видів діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, торгових патентів; застосуванням у випадках, передбачених законодавством, фінансових санкцій до суб'єктів підприємницької діяльності за порушення законодавства про виробництво і обіг спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів.

Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Дніпропетровській області, відповідно до Положення про регіональне управління, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України №71 від 10.02.2007р., є територіальним органом Департаменту, та функціонує у складі ДПА в Дніпропетровській області. До функцій регіонального управління Департаменту, відповідно до розділу 3 Положення, належить організація та безпосередня участь у забезпеченні реалізації державної політики у сфері боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв та тютюнових виробів, контроль за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, застосування у випадках, передбачених законом, фінансових санкцій до суб'єктів господарювання за порушення вимог законодавства у даних правовідносинах, звернення до суду з позовами, в тому числі про стягнення з суб'єктів господарювання сум фінансових санкцій у вигляді штрафів за порушення вимог законодавства, що регулює відносини у сфері виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Таким чином, повноваження Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в Дніпропетровській області на проведення відповідних контрольних заходів, встановлені законом.

26.11.2009р., на виконання наданих податковому органу повноважень, згідно направлення №59 від 26.11.2009р., посадовими особами Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Дніпропетровській області проведено перевірку господарської одиниці магазину по вул. Дніпропетровська, 1, у м. Дніпродзержинську, що належить фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1, про що складено акт №55/32/НОМЕР_1. В ході перевірки встановлено порушення ст. 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 19.12.1995 року № 481/95-ВР, а саме, факт здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями без наявності відповідної ліцензії (в період з 08.10.2009р. по 13.10.2009р.).

Так, відповідно до статті ч. 11 ст.15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 19.12.1995 року №481/95-ВР, роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися субєктами всіх форм власності, у тому числі їх виробниками за наявності у них ліцензії. Згідно абзацу 5 частини 2 статті 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", у разі порушення вимог статті 15 цього Закону застосовуються фінансові санкції у розмірі 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень.

Акт перевірки №55/32/2222707198 від 26.11.2009р. без заперечень підписаний фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1

Факт порушення підтверджується також копіями фіскальних чеків та денних Z-звітів за 8-13 жовтня 2009 року.

На підставі акту перевірки від 26.11.2009 р., начальником РУ ДСАТ ДПАУ у Дніпропетровській області винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №040375 від 15.12.2009 р., та нараховано штрафні (фінансові) санкції на суму 1700 грн.

Порядком застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 19.12.1995 року №481/95-ВР, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 року №790, встановлено, що підставою для прийняття рішення про застосування фінансових санкцій є акт перевірки додержання суб'єктом підприємницької діяльності встановлених законодавством вимог, обов'язкових для виконання під час здійснення оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами, складений органом, що видав ліцензію, у якому зазначається зміст порушення і конкретні порушені норми законодавства. У разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання, сума санкцій стягується на підставі рішення суду.

Примірник рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 15.12.2009р., у звязку з відсутністю ОСОБА_1 за адресою державної реєстрації, розміщено на дошці податкових оголошень, згідно акту від 25.01.2010р.

В порядку та в строки, встановлені законом, відповідач не оскаржив зазначене рішення ні в адміністративному, ні в судовому порядку. Таким чином, зазначені суми штрафів є узгодженими.

Нараховані фінансові (штрафні) санкції відповідачем не сплачені, що призвело до виникнення заборгованості перед бюджетом у розмірі 1700 грн.

З огляду на викладене, суд доходить висновку про обґрунтованість позовних вимог, та необхідність їх задоволення шляхом стягнення з відповідача штрафних санкцій на користь держави.

Керуючись п. 6 ст. 128, 160-162, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

п о с т а н о в и в :

Адміністративний позов Регіонального управління Департаменту з контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Дніпропетровській області задовольнити.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь державного бюджету (р/р 31118106700013, код платежу 21081100, ГУДКУ у Дніпропетровській області, код банка 24232324, МФО 805012) штрафні (фінансові) санкції в сумі 1700 грн. 00 коп. (одна тисяча сімсот гривень)

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня проголошення постанови. Якщо судом у відповідності до частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України було проголошено вступну та резолютивну частину постанови, а також в разі прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

СуддяВ.В. Чорна