Постанова № 13324054, 24.12.2010, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.12.2010
Номер справи
2а-12406/10/0470
Номер документу
13324054
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

24.12.2010

<копія >

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 грудня 2010 р. Справа № 2а-12406/10/0470

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Захарчук Н. В. <Текст > при секретаріСоляр О. Ю. за участю: < найм. Пр. >< ПІБ Пр. > розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Синельниківська об'єднана державна податкова інспекція до Синельниківське міське КП "Виробниче об`єднання житлово-комунального господарства" про звернення стягнення на активи в рахунок погашення податкового боргу, - ВСТАНОВИВ: 06 жовтня 2010 року до суду надійшов адміністративний позов Синельниківської обєднаної державної податкової інспекції, в якому позивач просить звернути стягнення на активи Синельниківського міського комунального підприємства «Виробниче обєднання житлово-комунального господарства» в розмірі 22430грн. 09 коп. з податку на додану вартість на користь держави. Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги в повному обсязі та просив суд задовольнити. Відповідач у судове засідання не з`явився, надав на позовну заяву заперечення. Про день, час, місце розгляду справи повідомлявся належним чином, що підтверджується матеріалами справи. Відповідно до частини 8 статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України, повістка вважається врученою юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру і це підтверджується підписом відповідної службової особи, у звязку з чим суд вважає за можливе розглянути справу без його присутності, за наявними у справі матеріалами. Заслухавши доводи представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, та матеріалами справи підтверджено, що відповідач створений рішенням Синельниківської міської ради про що внесено відповідні данні в Єдиний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб підприємців (а.с. 4).

Відповідач є платником податків, зборів (обовязкових платежів) і перебуває на податковому обліку в Синельниківській обєднаній державній податковій інспекції.

Частиною 1 ст. 67 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Пунктом 2 ст. 9 Закону України "Про систему оподаткування" передбачено, що платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законом терміни, у зв'язку з чим повинні подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).

Також п. 3 ст. 9 Закону України "Про систему оподаткування" передбачено, що платники податків і зборів зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Станом на 10.09.2010 року відповідач має податковий борг в розмірі 22430 грн. 09 коп., яка включає 18719 грн. недоїмки та 3711 грн. 09 коп. пені.

Вказаний борг Синельниківського міського комунального підприємства «Виробниче обєднання житлово-комунального господарства» виник внаслідок несплати самостійно задекларованих зобовязань за період з березня 2010 року по липень 2010 року включно згідно декларацій з податку на додану вартість, та відповідно до ст. 16 Закону України від 22.12.2000 року №2181-ІІІ «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами нарахованою пенею.

Згідно п. 5.4 ст. 5 Закону України № 2181-ІІІ узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статетю, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Відповідно до п. 16.1.1 16.1.2, 16.3.1 ст. 16 Закону України № 2181 по закінченню встановлених строків погашення узгодженого податкового зобовязання на суму податкового боргу нараховується пеня; при самостійному узгодженні суми податкового зобовязання нарахування пені починається з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобовязання.

Відповідно до п. 5.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» N 2181-III, 21.12.2000, податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Податкові декларації подаються за звітний період, що дорівнює календарному місяцю-протягом 20 календарних днів наступних за останнім днем звітного (податкового) місяця.

Статтею 10 Закону України №2181-ІІІ передбачено, що у разі, коли інші, передбачені цим Законом, заходи з погашення податкового боргу не дали позитивного результату, податковий орган здійснює за платника податків та на користь держави заходи щодо залучення додаткових джерел погашення суми податкового боргу шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а за їх недостатності шляхом продажу інших активів такого платника податків.

Відповідно до пп. 10.1.3 п. 10.1 ст. 10 Закону України № 2181-ІІІ визначено, що платник податків (для державних і комунальних підприємств за узгодженням з органом, уповноваженим управляти його майном) самостійно визначає склад і черговість продажу своїх активів виходячи з принципів збереження цілісності майнового комплексу, що забезпечує ведення його основної виробничої діяльності, та повного погашення суми податкового боргу.

Суду стало відомо, що позивач з метою погашення податкового боргу , неодноразово запрошував керівника Синельниківського міського комунального підприємства «Виробниче обєднання житлово-комунального господарства» на засідання робочої групи по забезпеченню своєчасного надходження податкових платежів, пропонувалось визначити склад і черговість продажу активів. Всі проведені заходи відповідно до пп. 10.1.3 п. 10.1 ст. 10 Закону України № 2181-ІІІ не дали результатів по погашенню податкового боргу.

Статтею 3 Закону України № 2181-ІІІ встановлено, що активи платника податків в рахунок погашення податкового боргу можуть бути примусово стягненні виключно за рішенням суду.

У відповідності до ч. 1 ст. 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори, крім Національного банку України та його установ.

Згідно п. 11 ст. 10 зазначеного Закону, державні податкові інспекції в районах у містах подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна. Пунктом 11 ст.11 вказаного Закону також встановлено право органів державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Відповідно до п. 1.7. ст. 1 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами" активи платника податків - кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.

Згідно із п.п.3.1.1 п.3.1 ст.3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платниками податків перед бюджетом та іншими цільовими фондами», активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Відповідно до статей 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та обєктивному дослідженні.

На час подання адміністративного позову відповідач податковий борг у сумі 22430 грн. 09 коп. в добровільному порядку не сплатив. Сума податкового зобовязання ні в адміністративному, ні в судовому порядку не оскаржувалась.

За даних обставин суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, оскільки є законними та обґрунтованими письмовими доказами.

Крім того, відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись статтями 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Синельниківської обєднаної державної податкової інспекції до Синельниківського міського комунального підприємства «Виробниче обєднання житлово-комунального господарства» про звернення стягнення на активи в рахунок погашення податкового боргу - задовольнити в повному обсязі.

Звернути стягнення на активи Синельниківського міського комунального підприємства «Виробниче обєднання житлово-комунального господарства» (52500, вул. Богми, б. 26, м. Синельникове, Дніпропетровська область, ідентифікаційний код за ЄДРПОУ 320050733) в рахунок погашення податкового боргу за податком на додану вартість на користь держави (р/р 31111029700034, код платежу 14010100, одержував УДКУ ц м. Синельникове, код одержувача 23929833, МФО 805012, банк одержувача ГУДКУ в Дніпропетровській області) в сумі 22430 грн. 09 коп. (двадцять дві тисячі чотириста тридцять гривень 09 копійок).

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна, скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

У разі якщо справа розглядалась судом за місцезнаходженням суб'єкта владних повноважень і він не був присутній у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, але його було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо у суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Повний текст постанови складений 10.12.2010 року.

Суддя <(підпис) >

< Текст >

< Список >

< Список >

< Список >Н.В. Захарчук

<Текст >

< ПІБ Судді >

< ПІБ Судді >