Єдиний державний реєстр судових рішень ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ № 2а-5938/10/2370 29 грудня 2010 року м. Черкаси
09 год. 00 хв.
Черкаський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Кульчицького С.О.,
при секретарі Руденко Ю.В.,
за участю:
прокурора Синецької О.Ю. (за посвідченням),
представника позивача Чобітько Ю.М. (за довіреністю),
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом прокурора Жашківського району Черкаської області в інтересах держави в особі Черкаського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до відкритого акціонерного товариства «Бузівське спеціалізоване підприємство 2306»про стягнення штрафу за правопорушення на ринку цінних паперів,
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Жашківського району Черкаської області звернувся до суду в інтересах держави в особі Черкаського теруправління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку з адміністративним позовом до відкритого акціонерного товариства «Бузівське спеціалізоване підприємство 2306»про стягнення штрафу за правопорушення на ринку цінних паперів в сумі 850 грн.
Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач зазначає, що відповідачем, в порушення вимог Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»від 30.10.1996 року № 448/96 подано звіт за 2009 рік, який містить недостовірну інформацію, внаслідок чого було винесено постанову про накладання санкції за правопорушення на ринку цінних паперів. Проте відповідачем штраф сплачено не було.
Прокурор та представник позивача, в судовому засіданні, позовні вимоги підтримали, позов просили задовольнити повністю з підстав викладених у позовній заяві.
Відповідач до зали судового засідання не з'явився, явку своїх представників на судовий розгляд справи не забезпечив, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений за адресою, яка зазначена у витязі з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців (витяг станом на 27.10.2010 року).
Відповідно до ч. 1 ст. 18 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців»якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін.
Виходячи з положень ч.2 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає, що неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або третьої особи, неповідомлення ними про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи.
17.12.2010 року на адресу суду від відкритого акціонерного товариства «Бузівське спеціалізоване підприємство 2306» надійшло заперечення на позов, згідно якого відповідач просить відмовити у задоволенні позовних вимог.
Заслухавши пояснення прокурора та представника позивача, розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний звязок доказів у їх сукупності, суд встановив.
Відкрите акціонерне товариство «Бузівське спеціалізоване підприємство 2306»зареєстроване як юридична особа 28.05.1996 року, ідентифікаційний код 21364775.
Відносини, що виникають під час розміщення, обігу цінних паперів і провадження професійної діяльності на фондовому ринку, з метою забезпечення відкритості та ефективності функціонування фондового ринку регулюються Законом України «Про цінні папери та фондовий ринок»від 23 лютого 2006 року № 3480-IV(надалі за текстом «Закон № 3480-IV»).
Стаття 2 Закону № 3480-IV визначає емітента як юридичну особу, Автономну Республіку Крим або міські ради, а також державу в особі уповноважених нею органів державної влади, яка від свого імені розміщує емісійні цінні папери та бере на себе зобов'язання щодо них перед їх власниками
Відповідно до частини 1 статті 40 Закону № 3480-IV регулярна інформація про емітента, це річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка подається Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку (в тому числі в електронному вигляді).
Частиною третьою статті 40 Закону № 3480-IV визначено, що річна інформація про емітента повинна містити такі відомості: найменування та місцезнаходження емітента, розмір його статутного капіталу; орган управління емітента, його посадові особи та засновники; господарська та фінансова діяльність емітента; цінні папери емітента (вид, форма випуску, тип, кількість), розміщення та лістинг цінних паперів; річна фінансова звітність; аудиторський висновок.
Строки, порядок та форми подання регулярної інформації про емітента (річної та квартальної) встановлюються Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку. (ч. 6 ст. 40 Закону № 3480-IV).
Склад, порядок і строки розкриття на фондовому ринку регулярної, особливої інформації та інформації про іпотечні цінні папери емітентами цінних паперів та подання її до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку регулюються Положенням про розкриття інформації емітентами цінних паперів затвердженим рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19 грудня 2006 р. № 1591.
Відповідно до п.1.15 глави 2 розділу V цього Положення інформація про майновий стан та фінансово-господарську діяльність емітента має містити дані відповідно до таблиць, що містяться у пунктах 13.1 "Інформація про основні засоби емітента", 13.2 "Інформація щодо вартості чистих активів емітента", 13.3 "Інформація про зобов'язання емітента", 13.4 "Інформація про обсяги виробництва та реалізації основних видів продукції", 13.5 "Інформація про собівартість реалізованої продукції", наведених у додатку 37.
У таблиці 13.2 "Інформація щодо вартості чистих активів емітента" вказується розрахунок вартості чистих активів, який складається акціонерними товариствами та емітентами - товариствами з обмеженою відповідальністю, окрім тих, що здійснюють банківську, страхову діяльність та діяльність інститутів спільного інвестування.
У описі до таблиці, що міститься у пункті 13.2 "Інформація щодо вартості чистих активів емітента", описується методика розрахунку вартості чистих активів емітента за попередній та звітний періоди.
У висновку до таблиці, що міститься у пункті 13.2 "Інформація щодо вартості чистих активів емітента", вказується інформація щодо відповідності вимогам законодавства вартості чистих активів, розміру статутного капіталу.
Згідно п.13.2 річної інформації відповідача за 2009 рік вбачається, що розрахункова вартість чистих активів становить за звітний період 334, 8 тис. грн., за попередній період 349,5 тис. грн.
Разом з тим, в аудиторському висновку про фінансову звітність відкритого акціонерного товариства «Бузівське спеціалізоване підприємство 2306»за 2009 рік від 09.03.2010 року зазначено, що розрахункова вартість чистих активів емітента за 2008 рік становить 359,4 тис. грн., за 2009 рік 344,0 тис. грн.
Таким чином, судом встановлено, що інформація про майновий стан та фінансово-господарську діяльність емітента за 2009 рік, подана до Черкаського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку містить недостовірну інформацію.
Пунктом 2 розділу VII Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів затвердженим рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку передбачено, що за неопублікування, опублікування не в повному обсязі Інформації та/або опублікування недостовірної Інформації, нерозміщення, розміщення не в повному обсязі Інформації та/або розміщення недостовірної Інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів, неподання, подання не в повному обсязі Інформації та/або подання недостовірної Інформації до Комісії, передбаченої цим Положенням, юридична особа несе відповідальність відповідно до закону.
Законом який визначає правові засади здійснення державного регулювання ринку цінних паперів та державного контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних в Україні є Закон України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»від 30 жовтня 1996 року№ 448/96-ВР (надалі за текстом Закон № 448/96-ВР).
Статтею 8 цього Закону визначені повноваження Державної комісії України з цінних паперів та фондового ринку. Зокрема, відповідно до пункту 14 зазначеної статті Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.
Відповідно до пункту 18.3. розділу 18 Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій затверджених наказом Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 9 січня 1997 року № 2 (у редакції рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 13 лютого 2001 року № 27) до учасників ринку цінних паперів за порушення законодавства передбачено застосування штрафу у розмірі до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за неподання, несвоєчасне подання або подання юридичними особами завідомо не достовірної інформації.
22.09.2010 року на підставі ст.9 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» у відношенні відповідача уповноваженою особою позивача складено акт № 160-ЧК про правопорушення на ринку цінних паперів, згідно якого було винесено постанову про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів від 22.09.2010 року. У відповідності до зазначеної постанови розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів у відношенні відповідача призначено на 29.09.2010 року.
29.09.2010 року на підставі п.п.1.7 п.1 розділу XVII Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Комісії від 11.12.2007 року № 2272 та у відповідності до ч. 14 ст.8 та п. 7 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»позивачем було розглянуто справу про правопорушення на ринку цінних паперів, про що було складено постанову про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів № 152-ЧК від 29.09.2010 року, згідно якої за подання недостовірної інформації до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку на відповідача накладено штрафну санкцію у розмірі 850 грн.
Розділом 19 Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій передбачено, що штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через 15 днів з дня отримання ним постанови. У разі оскарження цієї постанови штраф має бути сплачений: не пізніше як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення; не пізніше як через 15 днів з дня отримання рішення за результатами розгляду скарги, якщо рішення передбачає сплату штрафу.
Беручи до уваги, що відповідач, у встановлені законодавством строки штраф не сплатив та не оскаржив постанову про його накладення в установленому порядку, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Інших доказів сторони суду не назвали та не надали.
Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст. 9, 69-71, 94, 97, 122, 128, ст.ст. 158-163 КАС України, Черкаський окружний адміністративний суд,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з відкритого акціонерного товариства «Бузівське спеціалізоване підприємство 2306» (19243, Черкаська область, Жашкіський район, с. Бузівка, ідентифікаційний код 21364775) в дохід бюджету через Черкаське територіальне управління Державної комісії з цінних патерів та фондового ринку (18002, м. Черкаси, вул. Хрещатик, 225, ідентифікаційний код 22803076) штраф в сумі 850 (вісімсот пятдесят) грн.
Постанова набирає законної сили відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд в порядку передбаченому ст. ст. 185 187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий С. О. Кульчицький
СуддяС.О.Кульчицький