Постанова № 13314263, 14.07.2010, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.07.2010
Номер справи
2а-1013/10/0770
Номер документу
13314263
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Cправа № 2а-1013/10/0770

Ряд стат. звіту № 6.6.4

Код - 06

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 липня 2010 р. м. Ужгород

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючої судді Большакової О.О.,

при секретарі судового засідання Кречко Л.В.,

з участю представника позивача Савицького С.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Ужгороді адміністративну справу за адміністративним позовом Ужгородської міжрайонної державної податкової інспекції до Приватного підприємства “Масма” про стягнення заборгованості, -

встановив:

25 березня 2010 року Ужгородська міжрайонна державна податкова інспекція Закарпатської області звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовом до Приватного підприємства “Масма” про стягнення з відповідача податкової заборгованості у розмірі 14870 гривень 14870 гривень на користь Державного бюджету України.

У судовому засіданні представник Ужгородської міжрайонної державної податкової інспекції уточнені позовні вимоги підтримав в повному обсязі та пояснив, що відповідачем було допущено порушення вимог Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", Закону України “Про податок на додану вартість” в частині несвоєчасного подання податкової звітності з податку на додану вартість, внаслідок чого виникла податкова заборгованість в розмірі 14870 гривень, яка сплачена не була та підлягає стягненню з боржника.

Відповідач у судове засідання повторно не з'явився, будучи належним чином повідомлений про час та місце слухання справи. Про причини неявки відповідач суду не повідомив та заяви про відкладення розгляду справи не подав. Відповідач також не надіслав суду письмових заперечень щодо позовних вимог.

Суд, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, дійшов до висновку про повне задоволення уточнених позовних вимог з наступних підстав.

10 вересня 2008 року державним реєстратором Ужгородської районної державної адміністрації Закарпатської області було проведено державну реєстрацію юридичної особи Приватного підприємства “Масма” за адресою: Закарпатська область, Ужгородський район, село Коритняни, вул.. Садова, 10. Приватне підприємство “Масма” було включено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців із відповідним кодом ЄДРПОУ 36030291, що підтверджується наявною в матеріалах справи копією Довідки Головного управління статистики у Закарпатській області № 04/3-07/1254 від 15.03.2010 року та копією Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців станом на 18.03.2010 року.

Приватне підприємство “Масма” є платником податків і зборів, передбачених Законом України “Про систему оподаткування” та згідно копії наявної в матеріалах справи Довідки від 12.09.2008 року про взяття на облік як платника податків Приватне підприємство “Масма” взято на облік, як субєкт підприємницької діяльності від 11.09.2008 року за №474.

Відповідно до частини 1 статті 67 Конституції України та пунктом 3 частини 1 статті 9 Закону України „Про систему оподаткування", кожен зобов'язаний сплачувати податки, збори, інші обов'язкові платежі до держбюджету в порядку і розмірах, встановлених законом. Відповідно до пп.17.1.7. п. 17.1. ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000р. №2181-111 (далі Закон № 2181), штрафні санкції за порушення податкового законодавства накладаються на платника податків у розмірах, визначених цією статтею, крім штрафних санкцій за порушення валютного законодавства, що встановлюються окремим законодавством. Відповідно пп.5.2.1 н.5.2 сі.5 Закону України про «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»передбачено, що податкове зобов'язання нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті вказаного Закону вважається узгодженим з дня отримання платником податків податкового повідомлення, крім випадків, визначених підпунктом 5.2.2 вказаного Закону.

Відповідно до п.п.2, 3 ч. 1 ст. 9 Закону України “Про систему оподаткування”, платники податків повинні подавати до державних податкових органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, повязані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обовязкових платежів), а також сплачувати належні суми податків, зборів та інших обовязкових платежів у встановлені законами терміни.

У відповідності із п. п. 4.1.1 п. 4.1.1 п.4.1 ст. 4 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” платник податків самостійно обчислює суму податкового зобовязання, яку зазначає у податковій декларації.

Згідно із п. п. 4.1.4 п. 4.1 ст. Закону України № 2181 податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу або півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків) протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

05.02.2009 року працівниками Ужгородської міжрайонної державної податкової інспекції було проведено документальну невиїзну перевірку по питанню дотримання встановлених законодавством строків подання податкової звітності з податку на додану вартість Відповідачем. Перевіркою було встановлено, що в порушення пп.. 4.1.4. п.4.1. ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" Відповідачем було подано із запізненням звітність по податку на додану вартість за грудень 2008 року. За наслідками перевірки було складено акт № 02/15-02 від 05.02.2009 року. На основі акта перевірки було прийнято податкове повідомлення - рішення № 0000261502/0 від 08.02.2009 року, яким до Відповідача було застосовано штрафну (фінансову) санкцію у розмірі 170 гривень.

Податкове повідомлення рішення від 08.02.2009 року та копію акту перевірки від 05.02.2009 року було вручено Відповідачу 10.02.2009 року.

23.02.2009 року працівниками Ужгородської міжрайонної державної податкової інспекції було проведено документальну невиїзну перевірку по питанню дотримання встановлених законодавством строків подання податкової звітності з податку на додану вартість Відповідачем. Перевіркою було встановлено, що в порушення пп.. 4.1.4. п.4.1. ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" Відповідачем було подано із запізненням звітність по податку на додану вартість за січень 2009 року. За наслідками перевірки було складено акт № 6/15-02 від 23.02.2009 року. На основі акта перевірки було прийнято податкове повідомлення - рішення № 0000451502/0 від 26.02.2009 року, яким до Відповідача було застосовано штрафну (фінансову) санкцію у розмірі 170 гривень.

Податкове повідомлення рішення від 08.02.2009 року та копію акту перевірки від 26.02.2009 року було вручено Відповідачу 11.03.2009 року.

16.09.2009 року працівниками Ужгородської міжрайонної державної податкової інспекції було проведено документальну невиїзну перевірку по питанню дотримання встановлених законодавством строків подання податкової звітності з податку на додану вартість Відповідачем. Перевіркою було встановлено, що в порушення пп.. 4.1.4. п.4.1. ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" Відповідачем було подано із запізненням звітність по податку на додану вартість за березень липень 2009 року. За наслідками перевірки було складено акт № 45/15-02 від 16.09.2009 року. На основі акта перевірки було прийнято податкове повідомлення - рішення № 0002981502/0 від 18.09.2009 року, яким до Відповідача було застосовано штрафну (фінансову) санкцію у розмірі 850 гривень.

У звязку із незнаходженням посадових осіб за юридичною адресою підприємства та як наслідок неможливістю ознайомити відповідача з копією акту та копією податкового повідомлення рішення, працівниками Ужгородської МДПІ було складено акт від 21.10.2009 року про розміщення на дошці податкових оголошень податкового повідомлення рішення № 0002981502/0 від 18.09.2009 року.

15 грудня 2009 року працівниками Ужгородської міжрайонної державної податкової інспекції було складено акт №16/502 про результати проведеної документальної невиїзної (камеральної) перевірки податкової декларації з податку на додану вартість Приватного підприємства “Масма”, поданої за лютий 2009 року. В акті зазначено, що перевіркою встановлено, що платником відображено залишок відємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного звітного періоду по декларації з податку на додану вартість за лютий 2009 року, який сформований з за рахунок податку на додану вартість, сплаченого митним органам у жовтні 2008 року.

В звязку з непредставленням підтверджуючих документів на підставі пп. 7.2.7 п. 7.2 ст. 7 Закону України від 03.04.1997 року № 168/97-ВР “Про податок на додану вартість”, перевіркою зменшено залишок відємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду в сумі 15723 гривень по декларації з податку на додану вартість за лютий 2009 року. У поданій звітності з податку на додану вартість за лютий 2009 року не відображена попередня оплата за обладнання в сумі 10000 гривень у тому числі ПДВ 1667 гривень. За березень 2009 року декларація з ПДВ платником не подана. Таким чином, ПДВ з фактичного відвантаження (остаточного розрахунку) в сумі 7453 гривень не знайшло своє відображення у декларації з ПДВ за березень 2009 року та не сплачено до бюджету. Отже, перевіркою донараховано податку на додану вартість за лютий 2009 року в сумі 1667 гривень та за березень 2009 року в сумі 7453 гривень.

На основі вказаного акту було прийнято податкове повідомлення - рішення № 0003551502/0 від 18.12.2009 року, загальна сума податкового зобовязання відповідно до якого складає 13680 гривень, в тому числі 9120 гривень за основним платежем та 4560 гривень за штрафними санкціями за платежем податок на додану вартість.

Дане рішення 23.12.2009 року направлялось на адресу Відповідача рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення, однак, вищевказаний лист повернувся з відміткою відділу поштового звязку “за закінченням терміну зберігання”. Відповідно до ст. 6 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” та Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних санкцій, податкове повідомлення рішення від 18.12.2009 року № 0003551502/0 розміщено на дошці податкових оголошень, про що свідчить акт від 21.01.2010 року.

Відповідачем вищевказані податкові повідомлення-рішення не оскаржувалося в судовому чи адміністративному порядку, отже вони є узгодженим відповідно до ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”.

Відповідно до пп. 5.4.1 п.5.4 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у визначені Законом строки, визнається сумою податкового боргу платника податків.

В звязку з тим, що Відповідачем не було сплачено узгоджені суми у встановлені строки, Ужгородською міжрайонною державною податковою інспекцією на підставі п. п. 6.2.1 п.6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»було направлено на адресу Відповідача податкову вимогу №1/70 від 27.02.2009 р., однак лист повернувся з відміткою відділу поштового звязку “за закінчення терміну зберігання” а також податкову вимогу №2/77 від 24.04.2009 р., яка згідно повідомлення про вручення поштового відправлення була вручена йому 16.05.2009 року.

У звязку із неможливістю вручити податкову вимогу № 1/70 від 27.02.2009 року, Ужгородською МДПІ відповідно до пп. 6.2.4 ст. 6 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 року №2181-ІІІ дана податкова вимога 14.05.2009 року була розміщена на дошці податкових повідомлень строком до 24.05.2009 року, що підтверджується актом про розміщення податкових вимог на дошку податкових повідомлень.

У звязку із зазначеним, станом на 15.03.2010 року за Відповідачем рахується загальна податкова заборгованість у розмірі 14870 гривень, яка підтверджена матеріалами справи, а саме: розрахунком заборгованості відповідача станом на 15.03.2010 року, копією облікової картки платника від 15.03.2010 року, копією акту № 02/15-02 від 05.02.2009 року, копією податкового повідомлення - рішення № 0000261502/0 від 08.02.2009 року, копією акту № 6/15-02 від 23.02.2009 року, копією податкового повідомлення рішення № 0000451502/0 від 26.02.2009 року, копією акту № 45/15-02 від 16.09.2009 року, копією податкового повідомлення - рішення № 0002981502/0 від 18.09.2009 року, копією акту №16/502 від 15.12.2009 року, копією податкового повідомлення - рішення № 0003551502/0 від 18.12.2009 року, копіями першої та другої податкових вимог.

Відповідно до пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами», активи платників податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. Пунктом 11 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»встановлено право державних податкових інспекцій подавати до суду позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Таким чином, податкові зобовязання є узгодженими, але не виконаними, що є підставою для стягнення коштів до бюджету.

Тому позовні вимоги підлягають задоволенню.

Судові витрати по справі згідно ч. 4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.

На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 19, 94, 104-106, 160, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

постановив:

Позовні вимоги Ужгородської міжрайонної державної податкової інспекції до Приватного підприємства “Масма” про стягнення заборгованості задовольнити повністю.

Стягнути з Приватного підприємства “Масма” (Ужгородський район, с. Коритняни, вул. Садова, б. 10, ідентифікаційний код 36030291, рахунок: 26001301207092 в Філії ПАТ ПІБ в М. Ужгороді, МФО 312163) податкову заборгованість у розмірі 14870 (чотирнадцять тисяч вісімсот сімдесят) гривень на користь Державного бюджету України.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження в 10 денний термін з дня її складання повного тексту постанови та подання апеляційної скарги у 20 денний термін після подання заяви про апеляційне оскарження, в порядку, визначеному ст.186 КАС України .

Постанова відповідно до ч.1 ст.254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Головуюча О.О.Большакова

Постанова суду в повному обсязі виготовлена та підписана 19 липня 2010 року.

Суддя О.О.Большакова

Копія вірна:

Суддя О.О.Большакова