Єдиний державний реєстр судових рішень Копія
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 грудня 2010 р. Справа № 2а-7705/10/1870
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - ШаповалаМ.М.
за участю секретаря судового засідання-Ілляшенко О.Г.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції в місті Суми до ТОВ МТЦ "Електромонтаж-сервіс" про стягнення податкового боргу ,-
В С Т А Н О В И В:
Державна податкова інспекція в м. Суми звернулася до Сумського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить стягнути з ТОВ МТЦ “ Електромонтаж сервіс” податковий борг в загальній сумі 1838,54 грн.
Свої вимоги позивач обґрунтовує, тим, що відповідач, не виконуючи обовязок зі сплати податків, закріплений у ст. 9 Закону України “Про систему оподаткування”, має податкову заборгованість на загальну суму 1838,54 грн., із них: заборгованість по податку на прибуток приватних підприємств у розмірі 170,04 грн.( в тому числі 1,00 грн. по основному платежу, 169 грн. штрафні санкції та 0,04 грн. пені), заборгованість по податку на додану вартість у розмірі 833,50 грн. та заборгованість по комунальному податку у розмірі 835 грн.
Представник позивача в судове засідання не зявився, про день, час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином, причини своєї неявки суду не повідомив.
Представник відповідача в судове засідання не зявився, заяви про відкладення розгляду справи або про розгляд справи без участі представника відповідача до суду не надходило. Тому суд визнає можливим справу розглянути без участі в судовому засіданні представників сторін на підставі наявних у ній доказів.
Перевіривши матеріали справи і оцінивши зібрані докази в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню виходячи з наступного.
Статтею 11 Закону України “Про систему оподаткування” від 25 червня 1991 року N 1251-XII закріплено, що відповідальність за правильність обчислення, своєчасність сплати податків і зборів (обовязкових платежів) і додержання законів про оподаткування несуть платники податків і зборів (обовязкових платежів) відповідно до законів України.
На підставі п. 1 та п. 2 ч. 1 ст. 10 Закону України “Про Державну податкову службу в Україні” від 05.02.1998 року № 83/98-ВР (зі змінами та доповненнями), державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обовязкових платежів), забезпечують облік платників податків, інших платежів, правильність обчислення і своєчасність надходження цих податків, платежів, а також здійснюють реєстрацію фізичних осібплатників податків та інших обовязкових платежів.
Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України “Про систему оподаткування” від 25 червня 1991 року N 1251-XII, платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законами терміни.
Відповідно до п.п. 4.1.1 п. 4.1 ст. 4 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року N 2181-III (далі - Закон), платник податків самостійно обчислює суму податкового зобовязання, яку зазначає у податковій декларації.
Згідно з п. 5.1 ст. 5 Закону, податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобовязання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.
Відповідно ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000р. № 2181-III із змінами та доповненнями, платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
П.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 вказаного Закону визначає, що узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Судом встановлено, що ТОВ МТЦ “ Електромонтаж-сервіс” 22.02.2006 р. виконавчим комітетом Сумської міської ради зареєстровано як юридична особа, включено до ЄДРПОУ, що підтверджується копією витягу з ЄДРПОУ ( а.с. 10-11) .
Відповідно до ст. 9 Закону України “Про систему оподаткування” до обовязків платників податків входить сплата належних сум податків і зборів у встановлені законами терміни.
Як встановлено із матеріалів справи, ДПІ в м. Суми було проведено невиїзну документальну перевірку з питань своєчасності подання звітності ТОВ МТЦ “ Електромонтаж-сервіс” з податку на прибуток за результатами якої було складено акт перевірки № 9154/34013138/939 від 29.12.2009 р. (а.с.17).
Перевіркою було встановлено порушення 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, п. 16.4 ст. 16 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств”, що виявилось у неподанні декларації з податку на прибуток підприємства за 2009р. (граничний строк подання 10.05.2009р.).
На підставі акту перевірки, відповідно до п.п. 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” ДПІ в м. Суми було прийняте податкове повідомлення-рішення №0000031501/0 від 12.01.2010р. (а.с.16), ТОВ МТЦ “ Електромонтаж-сервіс” була визначена сума податкової заборгованості у розмірі 170,04 грн., в тому числі 1,00 грн. по основному платежу, 169 грн. штрафні санкції та 0,04 грн. пені.
16.09.2009р. ДПІ в м. Суми було проведено невиїзну документальну перевірку з питань не подання декларації з податку на додану вартість ТОВ МТЦ “Електромонтаж-сервіс” за січень травень 2009 р. за результатами якої було складено акт перевірки №7398/152/34013138 від 27.10.2009р. (а.с.34).
Перевіркою було встановлено порушення 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, абз.2 п.п. 4.2 п.4 “ Положення про комунальний податок” , що виявилось у неподанні податкової звітності по комунальному податку за лютий травень 2009 р., за результатами якої було складено акт перевірки №5872/15-314/34013138 (а.с.27).
На підставі акту перевірки відповідно до п.п. 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” ДПІ в М. Суми були прийняті податкові повідомлення-рішення №0006931503 від 03.09.2009р., яким відповідачу була визначена сума штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 663,50 грн. та № 0007991503 від 01.10.2009 р., яким відповідачу була визначена сума штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 170 грн.( а.с.19).
27.10.2009р. ДПІ в м. Суми було проведено невиїзну документальну перевірку з питань несвоєчасності подання ТОВ МТЦ “ Електромонтаж-сервіс” податкових розрахунків по комунальному податку за січень травень 2009 р. за результатами якої було складено акт перевірки №7398/152/34013138 від 27.10.2009р. (а.с.34).
Перевіркою було встановлено порушення 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, абз.2 п.п. 4.2 п.4 “ Положення про комунальний податок” , що виявилось у неподанні податкової звітності по комунальному податку за січень травень 2009 р.
На підставі акту перевірки №7398/152/34013138 від 27.10.2009р., відповідно до п.п. 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” ДПІ в М. Суми було прийняте податкове повідомлення-рішення №0009971502 від 02.11.2009 р., яким відповідачу була визначена сума податкового боргу у розмірі 835 грн. Вказане податкове повідомлення-рішення було розміщене на дошці податкових оголошень.
Вказані податкові повідомлення-рішення відповідачем не оскаржувались, сума податкової заборгованості в загальному розмірі 1838,54 грн., яка відповідачем сплачена не була, що підтверджується розрахунком суми податкового боргу ( а.с.4), довідкою про заборгованість (а.с.5).
У звязку з тим, що узгоджена сума податкового зобовязання відповідачем не була сплаченою, позивачем, зважаючи на приписи п.п.6.2.1 п.6.2. ст.6 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, було направлено першу податкову вимогу № 1/477 від 23.09.2009р. (а.с.14) та другу податкову вимогу № 2/1849 від 07.12.2009р. (а.с.13), які було розміщено на дошці податкових повідомлень, у звязку із незнаходженням відповідача за юридичною адресою.
Враховуючи, що вказана сума податкового зобовязання на момент розгляду справи залишається непогашеною відповідачем, що підтверджується матеріалами справи, суд приходить до висновку, що вимоги позивача щодо стягнення з ТОВ МТЦ “ Електромонтаж-сервіс” податкового боргу в розмірі 1838,54 грн. є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов державної податкової інспекції в місті Суми до ТОВ МТЦ "Електромонтаж-сервіс" про стягнення податкового боргу задовольнити
Стягнути з ТОВ МТЦ "Електромонтаж-сервіс"( 40030, м. Суми, вул. Червоноармійська, 10, і. н. 34013138) податкову заборгованість в загальній сумі 1 838,54 ( одна тисяча вісімсот тридцять вісім) грн. 54 коп. на користь Державного бюджету України на розподільчий рахунок № 34129999700002, одержувач - Держбюджет м. Суми, код одержувача - 23636315, банк одержувача - ГУДКУ в Сумській області, МФО - 837013.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) М.М. Шаповал
З оригіналом згідно
Суддя М.М. Шаповал
Повний текст постанови складено 20 грудня 2010 року.