Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3 ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24.12.2010 р. № 2а-14937/10/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Мар'єнко Л.М.
при секретарі судового засідання - Макогон Н.О.
за участю сторін:
прокурор - Овчаренко Д.М., діє на підставі посвідчення № 161 від 22.09.2010 р.,
представник позивача - Руденко Ю.Г., діє на підставі довіреності № 183 від 09.06.2010р.,
представник відповідача - не прибув,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Прокурора Червонозаводського району м. Харкова в інтересах держави Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні"
до Ізюмського комунального виробничого водопровідно-каналізаційного підприємства
простягнення заборгованості , -
В С Т А Н О В И В:
Прокурор Червонозаводського району м. Харкова звернувся до суду в інтересах держави в особі Державного підприємства "Національна енергетична компанія „Укренерго” в особі відокремленого підрозділу „Держенергонагляд у Північному регіоні” з адміністративним позовом до Ізюмського комунального виробничого водопровідно-каналізаційного підприємства, в якому просить суд стягнути з Ізюмського комунального виробничого водопровідно-каналізаційного підприємства у доход держбюджету штраф у сумі 3 400,00 грн., обґрунтовуючи свої вимоги наступним.
У ході перевірки відокремленого підрозділу „Держенергонагляд у Північному регіоні” за дотриманням чинного законодавства встановлено, що 19 листопада 2008 року інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Харківській області було проведено обстеження з виконання комплексу заходів із забезпечення стійкої роботи електроенергетичного господарства в осінньо-зимовий період 2008-2009 р.р. Ізюмського комунального виробничого водопровідно-каналізаційного підприємства, про що було складено акт № 7/20-02-0103/А/ОЗПС/-37. За результатами обстеження відповідачеві було видано обовязковий до виконання припис № 7/20-02-0103/А/ОЗПС/-0037 від 19 листопада 2008 року про усунення виявлених порушень, які відповідач у встановлений термін не виконав, що підтверджується актом перевірки (протоколом) № 07/12-0017 від 10 березня 2009 року. Старшим державним інспектором України з енергонагляду у Харківській області за порушення законодавства в сфері теплопостачання та за ухилення від виконання припису на відповідача накладено штраф, про що було винесено постанову та видано припис №07/12-0110 від 17.03.09 р. 29.05.09 р. інспекцією Держенергонагляду у Харківській області проведено перевірку виконання вимог припису № 07/12-0110 від 17.03.09 р. і встановлено, що припис не виконано відповідачем, що підтверджується протоколом № 07/12-0032, старшим державним інспектором України в Харківській області було винесено постанову № 07/12-0321 від 29.05.09 р. про накладання на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в сфері теплопостачання про усунення раніше виявлених порушень на суму 3400 грн. До теперішнього часу штраф до держбюджету відповідачем не перераховано. Просили позов задовольнити.
Прокурор Овчаренко Д.М. та представник позивача - Руденко Ю.Г. у судовому засіданні підтримали позовні вимоги, просили їх задовольнити, посилаючись на зазначені у позові обставини.
Відповідач у судове засідання не зявився, про час та місце розгляду справи був повідомлений повістками з поштовими повідомленнями, які направлялися за офіційним місцем знаходження, згідно довідки органу реєстрації. Відповідно до ч. 8 ст. 35 КАС України повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником. Таким чином, відповідач є належно повідомленим про дату, час та місце судового засідання, його повторне неприбуття у судове засідання не перешкоджає розгляду справи за наявними в ній матеріалами.
Заслухавши пояснення прокурора, представника позивача, дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступні обставини.
Згідно зі ст. 5 Закону України „Про електроенергетику”, однією із засад державної політики в енергетиці є створення умов безпечної експлуатації об'єктів електроенергетики, а також забезпечення відповідальності енергопостачальників та споживачів.
Згідно зі ст. 9 Закону України „Про електроенергетику” та п. 1 Положення "Про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії", затвердженого КМУ від 07.08.96р. №929 із змінами та доповненнями, державний нагляд в електроенергетиці здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії (Держенергонагляд). Державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право застосовувати у встановленому законом України порядку санкції до суб'єктів господарської діяльності за порушення нормативно-правових актів. За ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії суб'єкти господарювання несуть відповідальність у вигляді штрафу У розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян.
Згідно зі ст. 27 Закону України „Про електроенергетику”, Національна комісія регулювання електроенергетики України, державні інспектори з експлуатації електричних станцій і мереж, державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії на підставі акта перевірки, оформленого в установленому порядку, за наявності порушень, передбачених цією статтею, видають у межах своєї компетенції суб'єктам господарської діяльності постанови про накладення штрафів за встановленою формою.
У відповідності до Положення "Про відокремлений підрозділ "Держенергонагляд у Північному регіоні", яке затверджено директором ДП "Національна енергетична компанія "Укренерго", "Держенергонагляд у Північному регіоні" утворено з метою забезпечення функціонування електроенергетичної системи регіону в межах Харківської, Полтавської, Сумської областей України, як складової частини цілісної об'єднаної енергосистеми України.
Згідно вищевказаних нормативних актів в компетенцію Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії входить здійснення нагляду за технічним станом та організацією технічної експлуатації регіоні", яке затверджено електричних установок, тепловикористовуючих установок і теплових мереж, дотриманням вимог правил і нормативних актів з питань енергопостачання.
В період з 17 листопада 2008 року по 19 листопада 2008 року позивачем проведено обстеження з виконання комплексу заходів із забезпечення стійкої роботи електроенергетичного господарства в осінньо - зимовий період 2008 - 2009 р.р. Ізюмського комунального виробничого водопровідно-каналізаційного підприємства.
За результатами перевірки був складений акт обстеження № 7-20-02-0103/А/ОЗПС/-37 від 19 листопада 2008 року (а.с. 7-10).
За результатами обстеження відповідачеві було видано обовязковий до виконання припис № 7-20-02-0103/П/ОЗПС/-0037 від 19 листопада 2008 року про усунення виявлених порушень, яким приписано директору Ізюмського комунального виробничого водопровідно-каналізаційного підприємства Дубовику В.М. усунути 67 виявлених порушень у сфері організації підготовки споживача до роботи в осінньо - зимовий період 2008 - 2009 р.р., а саме: загальні питання організації підготовки споживача до роботи в осінньо - зимовий період 2008 - 2009 р.р.; провести електровимірювальні роботи на електрообладнанні: очисні споруди, КНС-1, ВНС-2; технічний стан підготовки електрообладнання до роботи в ОЗП: кабелі 6кВ, ПЛ-6 кВ; технічний стан підготовки електрообладнання до роботи в ОЗП щодо технічного стану: очисні споруди, КНС-1, ВНС-2; заземлювальні пристрої, які відповідач у встановлений термін не виконав, що підтверджується Актом перевірки (протоколом) № 07/12-0017 (а.с.14).
На підставі ст. 4 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", ст. 9 Закону України "Про електроенергетику" та Акту від 10 березня 2009 року № 07/12-0017, при позаплановій перевірки виконання припису № 7-20-02-0103/П/ОЗПС/0037 від 19.11.2008 р. директору Ізюмського комунального виробничого водопровідно-каналізаційного підприємства Дубовику В.М. було видано обовязковий до виконання припис № 07/12-0110 від 17 березня 2009 р. усунути 7 виявлених порушень, а саме: скласти з електропередавальною організацією положення про взаємовідносини оперативного персоналу споживача з оперативним персоналом електропередавальної організації; провести електровимірювальні роботи електрообладнання.
За результатами перевірки виконання вимог припису від 17 березня 2009 р. № 07/12-0110 був складений Акт перевірки (протокол) № 07/12-0032 від 29 травня 2009 р., з якого вбачається невиконання Ізюмським комунальним виробничим водопровідно-каналізаційним підприємством 4, 7-9, 15, 17 та 18 пунктів припису (а.с. 17).
За результатами позапланової перевірки виконання припису № 07/12-0110 від 17.03.2009 р. відповідачеві було видано обовязковий до виконання припис № 07/12-0321 від 29 травня 2009 року про усунення виявлених порушень, яким приписано директору Ізюмського комунального виробничого водопровідно-каналізаційного підприємства Дубовику В.М. усунути 7 виявлених порушень, а саме: скласти з електропередавальною організацією положення про взаємовідносини оперативного персоналу споживача з оперативним персоналом електропередавальної організації; провести електровимірювальні роботи електрообладнання, які відповідач у встановлений термін не виконав, що підтверджується Актом перевірки (протоколом) № 07/12-0041 (а.с.19).
За результатами позапланової перевірки виконання припису № 07/12-0321 від 29.05.2009 р. відповідачеві було видано обовязковий до виконання припис № 07/12-0453 від 07 серпня 2009 року про усунення виявлених порушень, яким приписано директору Ізюмського комунального виробничого водопровідно-каналізаційного підприємства Дубовику В.М. усунути викладені у попередньому приписі порушення, які відповідач у встановлений термін не виконав, що підтверджується Актом перевірки (протоколом) № 07/12-0055 (а.с.21).
За результатами позапланової перевірки виконання припису № 07/12-0453 від 07.08.2009 р. відповідачеві було видано обовязковий до виконання припис № 07/12-0558 від 15 жовтня 2009 року про усунення виявлених порушень, яким приписано директору Ізюмського комунального виробничого водопровідно-каналізаційного підприємства Дубовику В.М. усунути викладені у попередніх приписах порушення.
За результатами перевірки виконання вимог припису від 15 жовтня 2009 р. № 07/12-0558 був складений Акт перевірки (протокол) № 07/12-0005 від 15 січня 2010 р., з якого вбачається невиконання Ізюмським комунальним виробничим водопровідно-каналізаційним підприємством 2-7 пунктів припису (а.с. 23).
За результатами позапланової перевірки виконання припису № 07/12-0558 від 15.10.2009 р. відповідачеві було видано обовязковий до виконання припис № 07/12-0010 від 15 січня 2010 року про усунення виявлених порушень, яким приписано директору Ізюмського комунального виробничого водопровідно-каналізаційного підприємства Дубовику В.М. усунути 6 виявлених порушень, а саме: провести електровимірювальні роботи вимірювання опору ізоляції кабелів 6 кВ; провести електровимірювальні роботи трубчастих розрядників; провести електровимірювальні роботи вимірювання опору заземлювальних пристроїв; провести електровимірювальні роботи вимірювання опору ізоляції електродвигунів 0,4 кВ; провести електровимірювальні роботи вимірювання опору ізоляції конденсаторних установок; провести електровимірювальні роботи вимірювання опору ізоляції кабелів 0,4 кВ, які відповідач у встановлений термін не виконав, що підтверджується Актом перевірки (протоколом) № 07/12-13 (а.с.25).
За результатами позапланової перевірки виконання припису № 07/12-0010 від 15.01.2010 р. відповідачеві було видано обовязковий до виконання припис № 07/12-66 від 12 березня 2010 року про усунення виявлених порушень, яким приписано директору Ізюмського комунального виробничого водопровідно-каналізаційного підприємства Дубовику В.М. усунути порушення, зазначені у попередньому приписі, які відповідач у встановлений термін не виконав, що підтверджується Актом перевірки (протоколом) № 07/12-23 (а.с.27).
За результатами позапланової перевірки виконання припису № 07/12-66 від 12.03.2010 р. відповідачеві було видано обовязковий до виконання припис № 07/12-155 від 17 червня 2010 року про усунення виявлених порушень, яким приписано директору Ізюмського комунального виробничого водопровідно-каналізаційного підприємства Дубовику В.М. усунути порушення, зазначені у попередніх приписах, які відповідач у встановлений термін не виконав, що підтверджується Актом перевірки (протоколом) № 07/12-29 (а.с.29).
За невиконання припису № 07/12-155 від 17.06.2010 р. та порушення ст. 27 Закону України „Про електроенергетику” на відповідача накладено штраф у розмірі 3400 гривень, про що було винесено постанову № 07/10-0094 від 31 серпня 2010 року (а.с.30).
Відповідно до ч. 8 ст. 27 Закону України “Про електроенергетику”, громадяни та службові особи несуть адміністративну відповідальність за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання приписів Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у вигляді штрафу у розмірі до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в порядку, встановленому законом.
Відповідно до п. 10 Положення „Про затвердження Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання”, затвердженого поставною Кабінету Міністрів України № 1312 від 21 липня 1999 року суб'єкт господарювання сплачує штраф за порушення законодавства в галузі електроенергетики протягом 30 днів з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення, а за порушення законодавства у сфері теплопостачання - у 15-денний строк з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення. У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку. Дана постанова була отримана відповідачем 06 вересня 2010 року, про що свідчить копія повідомлення про направлення поштового відправлення (а.с. 32).
На час розгляду справи сума штрафу у розмірі 3400 грн. 00 коп. відповідачем не сплачена.
З урахуванням наведеного, суд прийшов до висновку про законність та обґрунтованість позовних вимог, через що позов підлягає задоволенню.
Відповідно із вимогами ч. 4 ст. 94 КАС України, судові витрати з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись Положенням про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання, затвердженого поставною Кабінету Міністрів України № 1312 від 21 липня 1999року, Законом України „Про електроенергетику”, ст.ст. 71, 94, 159, 160-164, 167, 186 КАС України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Прокурора Червонозаводського району м. Харкова в інтересах держави Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні" доІзюмського комунального виробничого водопровідно-каналізаційного підприємства про стягнення заборгованості задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Ізюмського комунального виробничого водопровідно-каналізаційного підприємства (р/р 26009301760109 в "Промінвестбанк", МФО 351492, код 24673063; адреса: 64303, Харківська область, м. Ізюм, вул. Калініна, 11) у доход держбюджету штраф в розмірі 3400 (три тисячі чотириста) грн. Одержувач: р/р 31118106700012 відкритий на відділення УДК у м. Ізюм, МФО 851011, код ЄДРПОУ 24134350, код платежу до держбюджету 21081100.
Судові витрати віднести за рахунок держави.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова у повному обсязі виготовлена 28 грудня 2010 року.
Суддя Мар'єнко Л.М.