Рішення № 13304319, 14.12.2010, Господарський суд Закарпатської області

Дата ухвалення
14.12.2010
Номер справи
17/95
Номер документу
13304319
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

14.12.2010 Справа № 17/95

Господарський суд Закарпатської області у складі головуючого судді Ушак І.Г. у відкритому судовому засіданні розглянув справу за позовом регіонального відділення Фонду державного майна України по Закарпатській області, м. Ужгород до Перечинської міської ради, м. Перечин Закарпатської бласті

за участю представників:

позивача – Продан О.С., представники за довіреністю;

відповідача – Мулеса О.М., представники за довіреністю.

СУТЬ СПОРУ: про зобов”язання до прийняття будівлі

Позивач звернувся до суду із зазначеними вимогами, оскільки відповідач не прийняв до комунальної власності дванадцятиквартирний житловий будинок по вул. Ломоносова, 13, в м. Перечин, який є державною власністю, перебуває на балансі ВАТ „Перечинський Агрокомплекс”, однак не увійшов до статутного фонду останнього у ході приватизації. Представник позивача наполягає на задоволенні позовних вимог, оскільки за таких обставин та за приписами Закону України „Про приватизацію державного житлового фонду” державний житловий фонд підлягає передачі до комунальної власності відповідних рад.

Відповідач письмового відзиву на позов не надав, представник його у ході судового розгляду позовні вимоги визнав, зазначивши про згоду прийняти в комунальну власність цей будинок з дотримання вимог чинного законодавства, яким регламентується порядок передачі.

Вивчивши матеріали справи, заслухавши у ході судового розгляду пояснення представників сторін, суд, керуючись законом, дійшов висновку про задоволення позовних вимог.

При цьому суд виходив з наступного.

Спірні відносини у даній справі стосуються питання передачі до комунальної власності державного житлового фонду, тобто державного майна, яке не ввійшло до статутного фонду ВАТ „Перечинський Агрокомплекс” у процесі приватизації, але перебуває на його балансі, тому регулюються відповідними нормами Законів України “Про Державну програму приватизації”, “Про приватизацію державного житлового фонду”, “Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності”.

За приписами ст. 8 Закону України “Про приватизацію державного житлового фонду” державний житловий фонд, який знаходиться у повному господарському віданні або оперативному управлінні державних підприємств, за їх бажанням може передаватися у комунальну власність за місцем розташування будинків з наступним здійсненням їх приватизації органами місцевої державної адміністрації та місцевого самоврядування згідно з вимогами цього Закону. У разі, зокрема, зміни форми власності підприємств, у повному господарському віданні яких перебуває державний житловий фонд, останній одночасно передається у комунальну власність відповідних місцевих рад.

Приписами Закону України “Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності” визначено основні засади передачі об’єктів права державної власності у комунальну власність територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах. Об’єктами передачі за цим Законом, відповідно до його ст. 2 є, зокрема, житловий фонд, що не увійшов до статутних фондів господарський товариств, створених у процесі приватизації (корпоратизації). Ініціатива щодо передачі об’єктів права державної власності та їх передача з державної у комунальну власність може, відповідно до ст.ст. 3, 4 цього Закону, виходити від органів, уповноважених управляти державним майном, та за їх рішенням за наявності згоди відповідних місцевих рад.

Функції з управління державним майном, яке не увійшло до статутних фондів господарських товариств у процесі приватизації (далі –державне майно), здійснює Фонд державного майна України, регіональним відділенням якого є позивач у даній справі, відповідно з приписами Положення про управління державним майном, яке не увійшло до статутних фондів господарських товариств у процесі приватизації, але перебуває на їх балансі, затвердженого спільним наказом Фонду державного майна України та Міністерства економіки України від 19.05.99р. № 908/68 із наступними змінами (далі - Положення). Управління державним майном, згідно з Положенням, полягає у виборі та забезпеченні уповноваженим органом способу та умов подальшого використання майна у межах чинного законодавства відповідно з принципами забезпечення ефективності використання та збереження державного майна, здійснення заходів контролю. Способом управління державним майном є, зокрема, передача майна у комунальну власність у порядку, передбаченому Законом України “Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності”.

Матеріалами справи, зокрема, витягом з Реєстру державного майна, яке не увійшло до статутних фондів господарських товариств по Закарпатській області станом на 05.10.10, протоколом наради Закарпатської ОДА від 06.10.05., рішенням Перечинської міської ради від 11.02.03 “Про надання згоди на передачу обєкту права державної власності у комунальну власність територіальної громади смт. Перечин”, рішенням господарського суду Закарпатської області від 17.01.06 у справі № 3/196, листами позивача на адресу відповідача від 19.01.08, 21.07.08, 28.08.08., 24.03.09., 25.12.09., 13.08.10. встановлено наступні обставини.

Дванадцятиквартирний житловий будинок у м. Перечин по вул. Ломоносова, 13, як державний житловий фонд обліковується в Реєстрі державного майна, який не ввійшло до статутного фонду ВАТ „Перечинський агрокомплекс” під час приватизації, але знаходиться на його балансі.

Рішенням господарського суду Закарпатської області від 17.01.06 у справі за № 3/196 зобовязано ВАТ „Перечинський агрокомплекс” передати до власності територіальної громади м. Перечин зазначений будинок.

Позивач надав відповідачеві копії інвентарної справи на будинок та дані щодо кандидатури позивача для участі в комісії по передачі будинку.

На неодноразові пропозиції позивача здійснити приймання будиноку згідно встановленого чинним законодавством порядку відповідач відповідних дій не вчинив, що і послугувало підставою предявлення даного позову.

Наведене не спростовано у ході судового розгляду, представник відповідача визнав позовні вимоги.

За таких обставин та відповідно до наведених приписів чинного законодавства, яке регулює спірні відносини у даній справі, заявлені вимоги позивача як органу уповноваженого на здійснення функцій з управління державним майном правомірні та підлягають задоволенню судом.

За змістом ст.ст. 44-49 Господарського процесуального кодексу України судові витрати за розгляд справи належить покласти на відповідача-1 з вини якого виник судовий спір.

З огляду на викладене, керуючись Законом України “Про Державну програму приватизацію”, ст. 8 Закону України „Про приватизацію державного житлового фонду”, ст.ст. 1-4 Закону України „Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності”, ст.ст. 4-3, 43, 44-49, 75, 82, 84, 85 Господарського процесуального кодексу України,

СУД ВИРІШИВ:

1. Позов задоволити повністю.

Зобов’язати Перечинську міську раду прийняти житловий фонд - дванадцятиквартирний житловий будинок по вул. Ломоносова, 13 у м. Перечин до власності територіальної громади міста Перечин.

2. Стягнути із Перечинської міської ради (м. Перечин, вул. пл. Народна,16 код 04351274) до державного бюджету України –державного мита із зарахуванням його по коду бюджетної класифікації 22090200, символ звітності банку 092 на суму 85,00 грн. ( вісімдесят п’ять грн. 00 коп.) та витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процессу на суму 236 грн. (двісті тридцять шість грн.).

Дане рішення набирає законної сили в порядку ст. 85 Господарського процесуального кодексу України.

Суддя Ушак І.Г.