Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 203/8014/25
Провадження № 3/0203/2403/2025
П О С Т А Н О В А
іменем України
10.12.2025 року суддя Центрального районного суду міста Дніпра Смольняков О.О., розглянувши матеріали, що надійшли від з Управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за ч.1 ст.172-6 КУпАП
встановив:
ОСОБА_1 , будучи депутатом Дніпровської районної ради, в порушення вимог ч. 1 ст. 45, Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно, без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік, а саме - 01.04.2025 о 16 год. 13 хв., чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 визнав, що декларація була подана несвоєчасно. Пояснив, що несвоєчасно подав декларацію з технічних причин, оскільки 31.03.2025, у день коли ним була створена чернетка відповідної декларації, у нього «на руках» був відсутній Електронний цифровий підпис та він не мав можливості підписати дану декларацію для її відправки до Єдиного державного реєстру декларацій осіб. уповноважених на виконання функцій державної влади або місцевого самоврядування. На наступний день, 01.04.2025, за першої ж можливості декларація була підписана та відправлена до реєстру. ОСОБА_1 просив суд обмежитись усним зауваженням та закрити провадження по справі, оскільки жодних наслідків даним правопорушенням не заподіяно.
В судовому засіданні прокурор зазначив, що вважає доведеним несвоєчасне подання суб`єктом декларування ОСОБА_1 щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2024 рік, що є підставою для визнання винуватим останнього у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, та накладення на нього адміністративного стягнення у вигляді штрафу.
Відповідно до норм статті 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до ч.1 ст. 49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», повноваження депутата ради починаються з моменту офіційного оголошення відповідною територіальною виборчою комісією на сесії ради рішення про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів і закінчуються в день першої сесії ради нового скликання. Повноваження депутата можуть бути припинені достроково у випадках, передбачених законом.
Згідно протоколу восьмого скликання першої сесії від 09 грудня 2020 року Дніпровської районної ради Дніпропетровської області було визнано повноваження депутатів серед яких був ОСОБА_1 .
Відповідно до п.п. «б» п.1 ч.І ст. З Закону України «Про запобігання корупції» депутатів місцевих рад віднесено до суб`єктів на яких поширюється дія вказаного закону.
Отже, ОСОБА_1 будучи депутатом Дніпровської районної ради Дніпропетровської області, згідно з п. п. «б» п. 1 ч. 1 ст. З Закону є депутатом місцевої ради, суб`єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов`язаних з корупцією та суб`єктом декларування відповідно до ст. 45 Закону.
Відповідно до п. 1 ст. 18 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», депутат місцевої ради зобов`язаний додержуватися Конституції та законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, регламенту ради та інших нормативно-правових актів, що визначають порядок діяльності ради та її органів.
Статтею 45 Закону України «Про запобігання корупції», передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Пунктом 5 ч. 1 ст. 12 Закону передбачено, що Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов`язкові для виконання нормативно-правові акти. Нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів, що зазначено.
Відповідно до абзацу 16 частини 1 статті 1 Закону № 1700-VII суб`єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов`язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Наказом Національного агентства «Про затвердження форми декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» від 08 листопада 2023 року № 252/23, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 13 листопада 2023 р. за № 1965/41021 затверджено форми декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та Порядок заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Цей Порядок визначає процедуру заповнення та подання до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноваження на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр), декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбачених статтею 45 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - декларація) (далі - Закон), а саме:
Пунктом 1 частини 2 розділу ІІ Порядку передбачено, що суб`єкти декларування подають декларації з додержанням таких вимог: щорічна декларація - декларація, яка подається відповідно до частини першої статті 45 Закону (щороку), абзацу другого частини другої статті 45 Закону (після припинення діяльності (після звільнення)) у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Відповідно до результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, встановлено, що ОСОБА_1 подав щорічну декларацію за 2024 рік лише 01.04.2025 о 16 год. 13 хв.
Згідно з послідовністю дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчиняв ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), встановлено, що дії, направлені на подання декларації ним розпочато лише 01.04.2025, тобто після закінчення граничного строку для подання вказаного документу
Перевіркою не встановлено поважних причин несвоєчасного подання декларації.
При цьому, ОСОБА_1 , обізнаний з обов`язком подання декларацій, а також зі строками її подання, оскільки він подав декларації раніше, що свідчить про його усвідомлення обов`язку декларування як особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Загалом, за час здійснення діяльності, пов`язаної з виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подав 4 декларації під час дії воєнного стану, що свідчить про його обізнаність з роботою у Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Слід звернути увагу, що суб`єкт декларування до початку вчинення дій щодо додання будь-якого типу декларацій ознайомлюється з Порядком заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затверджений наказом Національного агентства з питань запобігання корупції від 08 листопада 2023 року № 252/23, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 13 листопада 2023 р. за № 1965/41021 про що ставить відповідну відмітку про ознайомлення та лише після цього може приступити до її заповнення.
Суд вислухавши ОСОБА_1 та дослідивши матеріали справи не вбачає поважності причин несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає доведеним, що ОСОБА_1 , своїми, вище зазначеними діями, вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
Винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 172-6 КУпАП, підтверджується матеріалами справи про адміністративне правопорушення у їх сукупності.
Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення, суд враховує: характер вчиненого правопорушення та його наслідки, особу правопорушника, його ставлення до скоєного, яке полягає у визнанні вини, майновий стан останнього. Обставиною, що пом`якшує відповідальність ОСОБА_1 суд визнає його щире каяття у вчиненому. Обставин, що обтяжують відповідальність, суд не встановив.
Враховуючи наведене, на ОСОБА_1 слід накласти стягнення у межах санкції частини першої статті 172-6 КУпАП у виді штрафу.
Керуючись ч.1 ст. 172-6, ст. 283, 284, 287, 294 КУпАП, суд,
п о с т а н о в и в:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в доход держави у сумі 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 накористь держависудовий збір у розмірі 605 (шістсот п`ять) гривень 60 копійок, за наступними реквізитами: Отримувач коштів - ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783; Банк отримувача - Казначейство України (ЕАП); Рахунок отримувача- UA908999980313111256000026001; Код класифікації доходів бюджету 22030106.
Відповідно до частини першої статті 307 КУпАП та частини другої статті 308 КУпАП, штраф має бути сплачений не пізніше, як через п`ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або опротестування такої постанови не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення. У разі несплати штрафу у вищезазначений строк постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення стягується подвійний розмір штрафу, а також витрати на облік вчиненого правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Центральний районний суд міста Дніпра протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає чинності після закінчення строку на її оскарження.
Строк пред`явлення постанови до виконання 3 місяці.
Суддя О.О. Смольняков