ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.Р.Люксембург/Речна, 29/11, к. 207
РІШЕННЯ
Іменем України
10.11.2010 Справа №2-2/4519-2010
за позовом Феодосійської міської ради (98100, м. Феодосія , вул. Земська, 4)
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Кафе "Чайка" (98100, м. Феодосія, вул. К.Лібкнехта, 12; 98100, м. Феодосія, вул. Земська, 12)
про зміну умов договору оренди землі
Суддя Толпиго В.І.
ПРЕДСТАВНИКИ:
Від позивача: не зявився
Від відповідача: не зявився.
Суть спору:
Позивач - Феодосійська міська рада звернулась до господарського суду АР Крим з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Кафе "Чайка" про зміну умов договору оренди землі.
Позовні вимоги мотивовані тим, що рішенням 47 сесії 4 скликання Феодосійської міської ради від 24.02.2006 р. № 2707 ТОВ «Кафе «Чайка» надано в оренду земельну ділянку для обслуговування кафе «Чайка», площею 0,0379 га, кадастровий номер 0111600000010010377, розташовану за адресою: м. Феодосія, вул. Земська, 12, зона «Центральна» оціночний район № 3, про що укладено відповідний договір оренди землі від 09.08.2006 р. реєстраційний номер 040601900170 строком до 24.02.2025 р. Феодосійською міською радою відповідачу було запропоновано укласти додаткову угоду від 15.04.2010 р. до договору оренди від 09.08.2006 р. № 040601900170. ТОВ «Кафе «Чайка» відмовляється від укладання додаткової угоди від 15.04.2010 р., що стало підставою для звернення позивача з позовом до суду.
9 листопада 2010 року до суду від позивача надійшло клопотання про відкладення розгляду справи, але вказане клопотання не підлягає задоволенню на підставі наступного:
Стаття 22 Господарського процесуального кодексу України зобовязує сторони добросовісно користуватись належними їм процесуальними правами.
Стаття 77 ГПК України встановлює, що господарський суд відкладає в межах строків, встановлених статтею 69 цього Кодексу, розгляд справи, коли за якихось обставин спір не може бути вирішено в даному засіданні. Зокрема такою обставиною є нез'явлення в засідання представників сторін, інших учасників судового процесу. З даної статті вбачається, що питання про те, що певні обставини перешкоджають розгляду справи, вирішується судом залежно від конкретних обставин справи. Так, якщо представники сторін чи інших учасників судового процесу не з'явилися в судове засідання, а суд вважає, що наявних у справі матеріалів достатньо для розгляду справи та ухвалення законного і обґрунтованого рішення, він може, не відкладаючи розгляду справи, вирішити спір по суті.
В результаті розгляду справи суд дійшов до висновку про те, що матеріали справи в достатній мірі характеризують взаємовідносини сторін та наявних у справі документів достатньо для розгляду спору по суті, неявка представників сторін цьому не перешкоджає. Крім того, слухання справи вже відкладалося саме за клопотанням позивача.
Більш того, вказані у клопотанні позивача обставини, не являються поважною причиною для відкладення справи слуханням, оскільки стороною в господарському процесі є юридична особа Феодосійська міська рада, суд не запрошує для участі в судовому засіданні конкретних осіб і при зайнятості певних осіб, до суду можуть з'явитися інші уповноважені представники, тем більш, що позивачем не представлено жодних доказів у підтвердження викладених у клопотанні обставин.
Отже, за такими обставинами, суд дійшов висновку, що підстав для відкладення розгляду справи не вбачається.
Представники сторін у судове засідання не зявились, хоча про час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином рекомендованою кореспонденцією.
У випадку незявлення в засідання господарського суду представників обох сторін або однієї з них справа може бути розглянута без їх участі, якщо неявка таких представників не перешкоджає вирішенню спору.
Спір розглядається за наявними у справі матеріалами, відповідно до ст. 75 ГПК України.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд встановив:
Відповідно до статті 55 Конституції України права і свободи людини і громадянина захищаються судом. Кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб. Кожен має право будь-якими не забороненими законом засобами захищати свої права і свободи від порушень і протиправних посягань.
Згідно ст. 124 Конституції України, юрисдикція судів розповсюджується на всі правовідносини, що виникають в державі. Судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території України.
Суд вважає необхідним дотримуватися принципів судочинства, що встановлені ст. 129 Конституції України, нормами якої вказано, що основними засідками судочинства є зокрема, змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Тобто суд вважає потрібним застосувати принцип змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів.
Відповідно до ст.1 Господарського процесуального кодексу України до господарського суду звертаються особи за захистом своїх порушених чи оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів, що кореспондується із положеннями статті 21 ГПК України, де до позивачів віднесено осіб, які предявили позов або в інтересах яких предявлено позов саме про захист порушеного права чи охоронюваного законом інтересу.
Згідно статті 20 Господарського кодексу України держава забезпечує захист прав і законних інтересів суб'єктів господарювання та споживачів.
Кожний суб'єкт господарювання та споживач має право на захист своїх прав і законних інтересів. Права та законні інтереси зазначених суб'єктів захищаються, зокрема, шляхом установлення, зміни і припинення господарських правовідносин, іншими способами, передбаченими законом.
Порядок захисту прав суб'єктів господарювання та споживачів визначається цим Кодексом, іншими законами.
Відповідно до статті 15 Цивільного кодексу України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.
Стаття 16 Цивільного кодексу України передбачає, що кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Одним зі способів захисту цивільних прав та інтересів, передбачених даною статтею, є зміна правовідношення.
Відповідно до ст..11 Цивільного кодексу України однією з підстав виникнення цивільних прав та обовязків являється договір.
Частина 1ст. 14 ЦК України передбачає, що цивільні обов'язки виконуються у межах, встановлених договором або актом цивільного законодавства.
Відповідно до ч.1, 2 ст.180 ГК України зміст господарського договору становлять умови договору, визначені угодою його сторін, спрямованою на встановлення, зміну або припинення господарських зобов'язань, як погоджені сторонами, так і ті, що приймаються ними як обов'язкові умови договору відповідно до законодавства. Господарський договір вважається укладеним, якщо між сторонами у передбачених законом порядку та формі досягнуто згоди щодо усіх його істотних умов. Істотними є умови, визнані такими за законом чи необхідні для договорів даного виду, а також умови, щодо яких на вимогу однієї із сторін повинна бути досягнута згода.
Статтею 13 Конституції України визначено, що від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених Конституцією.
Відповідно до ст.ст.142-145 Конституції України до матеріальної основи органів місцевого самоврядування, окрім інших об'єктів, відноситься земля, управління якої здійснюють територіальні громади через органи самоврядування в межах їх повноважень шляхом прийняття рішення. Права органів самоврядування захищаються в судовому порядку.
Відносини найму (оренди) врегульовані розділом 58 Цивільного кодексу України, згідно ч.2 ст.759 і ч.2 ст.792 ЦК України, законом можуть бути передбачені особливості укладення і виконання договору найму (оренди), а відносини щодо найму (оренди) земельної ділянки регулюються законом. Частиною 6 ст.93 Земельного кодексу України також передбачено, що відносини, пов'язані з орендою землі, регулюються законом.
Статтею 116 Земельного кодексу України визначено, що громадяни і юридичні особи набувають права власності і права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішеннями органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених даним Кодексом.
Відповідно до п.1 ст. 93 Земельного кодексу України право оренди земельної ділянки - це засноване на договорі строкове - платне володіння й користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для провадження підприємницької й іншої діяльності.
В силу ст. 124 Земельного кодексу України, передача в оренду земельних ділянок, які знаходяться в державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування шляхом укладення договору оренди земельної ділянки.
Рішенням 47 сесії 4 скликання Феодосійської міської ради від 24.02.2006 року № 2707 Товариству з обмеженою відповідальністю "Кафе"Чайка" надано в оренду земельну ділянку для обслуговування кафе "Чайка", площею - 0.0379 га, кадастровий номер 0111600000010010377, розташовану за адресою: Автономна Республіка Крим, м.Феодосія, вул.Земська, 12, зона «Центральна» оціночний район №3.
На виконання вказаного рішення між Феодосійською міською радою (орендодавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Кафе"Чайка" (орендар) укладено договір від 09.08.2006 року оренди земельної ділянки кадастровий № 0111600000010010377 площею 0.0379 га, яка знаходиться за адресою: вул.Земська, 12, зона «Центральна» оціночний район №3 в місті Феодосія.
Відповідно до пункту 5 цього Договору нормативна грошова оцінка земельної ділянки, станом на момент укладання договору оренди землі складала 319 692,34 гривень.
Пунктом 8 договору передбачено, що він діє до 24.02.2025 року.
Згідно з пунктом 9 договору орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі у розмірі 12787,69 грн. на рік, з обліком коефіцієнту зональності - 4.
Відповідно до пункту 12 договору розмір орендної плати переглядається щорічно у разі: зміни умов господарювання, передбачених договором; зміни розмірів земельного податку, підвищення цін, тарифів внаслідок інфляції; погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами; в інших випадках, передбачених законом.
Вказаний договір зареєстровано у Феодосійському міському відділі Кримської регіональної філії державного підприємства „Центр державного земельного кадастру при Держкомземі України" про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 09.8.2006 року за № 040601900170.
Пунктами 1, 4.2. рішення 37 сесії 5 скликання Феодосійської міської ради від 29.08.2008 року №1698 «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель м. Феодосія» затверджено нормативну грошову оцінку земель міста Феодосії. При цьому, вказану нормативно грошову оцінку вирішено ввести в дію з 01 січня 2009 року. Також, вказаним рішенням міському фінансовому управлінню доручено з 01 січня 2009 року здійснити перерахунок орендної плати по всім укладеним та зареєстрованим договорам оренди землі.
Відповідно до «технічної документації з нормативної грошової оцінки земель м. Феодосії» затвердженої рішенням 37 сесії 5 скликання Феодосійської міської ради від 29.08.2008 року № 1698, згідно якої з 01.01.2009 року замість «зон» застосовуються «економіко - планувальні зони».
Рішенням 41-ої сесії 5-го скликання Феодосійської міської ради № 1842 від 28 листопада 2008 року „Про введення ставок орендної плати за землю" встановлено розмір річної орендної плати за земельні ділянки, що надаються в оренду та застосовуються 1) для індивідуального житлового, гаражного та дачного будування, для житлових, житлово будівельних, гаражних та дачно будівельних кооперативів, для індивідуальних гаражів та дач громадян; для обслуговування будівель гуртожитків; для обслуговування багатоквартирних житлових будинків обєднанням співвласників багатоквартирних житлових будинків; для обслуговування багатоквартирних житлових будинків; для кооперативних автостоянок, що використовуються для зберігання особистих коштів громадян; для нужд сільськогосподарського виробництва, водного та лісного господарства у розмірі одного проценту від їх нормативної грошової оцінки; 2) інші види діяльності відповідно до Українського класифікатора цільового використання земельних ділянок у розмірі 3% від їх нормативної грошової оцінки..
Відповідно до довідки, складеної на підставі рішення 37 сесії 5 скликання Феодосійської міської ради від 29.8.2008р №1698, земельна ділянка по вул..Земська 12 у м.Феодосії площею 379кв.м. передана відповідачу в оренду має кадастровий №0111600000010010377, економіко - планувальну зону №1.
Відповідно до розрахунку позивача на 01.01.2010р нормативна грошова оцінка цієї земельної ділянки складає 743296грн30коп, розмір орендної плати складає 22298грн89коп.
Рішенням 46 сесії 4 скликання Феодосійської міської ради від 27.01.2006 року № 2633 «Про застосування нової форми договору оренд землі» було рекомендовано застосовувати типову форму договору, затверджену постановою Кабінету Міністрів України від 03.03.2004 року № 220 «Про затвердження Типового договору оренди землі», зі змінами та доповненнями відповідно до чинного законодавства. Відповідно до норм Закону України «Про основи державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» всі вищезазначені рішення Феодосійської міської ради були опубліковані в місцевих засобах масової інформації, тим самим були доведені до відома орендаря. Феодосійською міською радою відповідачу запропоновано укласти додаткову угоду від 15.04.2010 року до договору оренди від 09.08.2006 року № 040601900170. 15.07.2010 року Феодосійською міською радою від TOB «Кафе «Чайка» отримано листа від 14.07.2010 року без №. згідно з якого TOB «Кафе «Чайка» відмовляється укладати додаткову угоду від 15.04.2010 року. Вказані обставини стали підставою для звернення Феодосійської міської ради до господарського суду Автономної Республіки Крим з даною позовною заявою.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про наявність підстав для часткового задоволення позовних вимог Феодосійської міської ради, виходячи з наступного:
Земельні відносини в Україні регулюються Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України та Законом України „Про оренду землі", а також прийнятими відповідно до них нормативно - правовими актами.
Згідно з частиною 1 статті 626 Цивільного кодексу України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.
Відповідно до частини 1 статті 628 Цивільного кодексу України зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства.
Статтею 13 Закону України „Про оренду землі" договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.
Статями 18 та 20 Закону України „Про оренду землі" встановлено, що укладений договір оренди землі підлягає державній реєстрації і набирає чинності після такої реєстрації.
Згідно з частиною 1 статті 638 Цивільного кодексу України договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору. Істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди.
Істотними умовами договору оренди землі згідно зі статтею 15 Закону України „Про оренду землі" є, зокрема, орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, форм платежу, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату.
Відповідно до ст. 19 Закону України «Про плату за землю» розмір, умови і терміни внесення орендної плати за землю встановлюються за угодою сторін в договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем.
Відповідно до статті 21 Закону України „Про плату за землю" розмір, умови і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за угодою сторін у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності).
Як вбачається з пункту 9 договору від 09.08.2006 року оренди земельної ділянки, орендна плата складає 12787,69 грн. на рік.
В пункті 12 договору сторони домовились про те, що розмір орендної плати може бути переглянутий у випадках, зокрема, зміни розмірів земельного податку, підвищення цін, тарифів внаслідок інфляції, та в інших випадках, передбачених законом.
Як зазначалося вище, рішеннями органу місцевого самоврядування, на підставі яких позивачем був здійснений перерахунок плати за оренду земельної ділянки, стали рішення Феодосійської міської ради № 1698 від 29 серпня 2008 року „Про затвердження нормативної грошової оцінки земель в місті Феодосії"" та № 1842 від 28 листопада 2008 року „Про ведення ставок орендної плати за землю".
Даними рішеннями було здійснене нормативне обчислення розміру плати за землю.
Згідно з частиною 1 статті 651 Цивільного кодексу України зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом.
Відповідно до ст. 652 Цивільного кодексу України у разі істотної зміни обставин, якими сторони керувалися при укладенні договору, договір може бути змінений або розірваний за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або не випливає із суті зобов'язання. Зміна обставин є істотною, якщо вони змінилися настільки, що, якби сторони могли це передбачити, вони не уклали б договір або уклали б його на інших умовах. Якщо сторони не досягли згоди щодо приведення договору у відповідність з обставинами, які істотно змінились, або щодо його розірвання, договір може бути розірваний, а з підстав, встановлених частиною четвертою цієї статті, - змінений за рішенням суду на вимогу заінтересованої сторони.
Згідно ч.2 ст.23 Закону України «Про оренду землі» орендна плата за земельні ділянки, що знаходяться в користуванні фізичних і юридичних осіб, переглядається за угодою сторін.
Відповідно до ст..30 Закону України «Про оренду землі» зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку.
Статтею 654 ЦК України визначено, що всі зміни в договір можуть вноситися тільки в такій же формі, як і договір, який змінюється.
Відповідно до статті 188 Господарського кодексу України зміна та розірвання господарських договорів в односторонньому порядку не допускаються, якщо інше не передбачено законом або договором. Сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором. Сторона договору, яка одержала пропозицію про зміну чи розірвання договору, у двадцятиденний строк після одержання пропозиції повідомляє другу сторону про результати її розгляду. У разі якщо сторони не досягли згоди щодо зміни (розірвання) договору або у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду.
Аналогічна позиція прописана у ст. 11 ГПК України, де зазначено, що підприємство чи організація, які вважають за необхідне змінити чи розірвати договір, надсилають пропозиції про це другій стороні за договором. Підприємство, організація, які одержали пропозицію про зміну чи розірвання договору, відповідають на неї не пізніше 20 днів після одержання пропозиції. Якщо підприємства і організації не досягли згоди щодо зміни чи розірвання договору, а також у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення господарського суду.
Як вбачається з матеріалів справи, Феодосійська міська рада з урахуванням вимог ст..188 Господарського кодексу України, ст..30 Закону України «Про оренду землі», на виконання рішень органу місцевого самоврядування звернулася до відповідача з пропозицією укласти додаткову угоду від 15.04.2010 року до договору оренди від 09.08.2006 року.
Отримання від позивача пропозиції про внесення змін в умови договору оренди земельної ділянки відповідач не заперечує та документально не спростовує, більш того, 15.07.2010 року Феодосійською міською радою від TOB «Кафе «Чайка» отримано листа від 14.07.2010 року, згідно з якого TOB «Кафе «Чайка» відмовляється укладати додаткову угоду від 15.04.2010 року.
Відповідно до частин 1, 3 статті 73 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні", згідно з якими акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.
Відповідно до частин 3, 4 статті 11 Цивільного кодексу України цивільні права та обов'язки можуть виникати безпосередньо з актів цивільного законодавства. У випадках, встановлених актами цивільного законодавства, цивільні права та обов'язки виникають безпосередньо з актів органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим або органів місцевого самоврядування.
Згідно з частиною 1 статті 632 Цивільного кодексу України ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін. У випадках, встановлених законом, застосовуються ціни (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування.
На підставі викладеного, суд дійшов висновку про те, що прийняття Феодосійською міською радою рішень щодо затвердження ставок орендної плати за землю та нормативної грошової оціни земель міста Феодосія, які є обов'язковими для виконання, є обставинами, обумовленими сторонами для перегляду розміру орендної плати, та дає підстави для висновку про обґрунтованість заявлених позовних вимог про внесення змін до договору оренди земельної ділянки.
Проте, суд не може погодитися з встановленням нового розміру орендної плати, починаючи з 01.01.2009р. по 31.12.2009р. у грошовій формі із зазначенням 3 відсотків нормативної грошової оцінки земельної ділянки та розміром 21 056,55грн. за рік, починаючи з 01.01.2010р. у грошовій формі із зазначенням 3 відсотків нормативної грошової оцінки земельної ділянки та розміром 22298,89 грн., оскільки, відповідно до частини 5 статті 188 Господарського кодексу України якщо судовим рішенням договір змінено або розірвано, договір вважається зміненим або розірваним з дня набрання чинності даним рішенням, якщо іншого строку набрання чинності не встановлено за рішенням суду.
Те саме убачається з норм Цивільного кодексу України, у ч.3 ст.653 якого зазначено, що якщо договір змінюється або розривається у судовому порядку, зобов'язання змінюється або припиняється з моменту набрання рішенням суду про зміну або розірвання договору законної сили.
Відповідно до ст. 33 ГПК України на відповідачах лежить обов'язок доведення виконання зобов'язань, або необґрунтованості позовних вимог тоді як вони такі до суду не надали.
Отже суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, підтверджуються матеріалами справи та підлягають задоволенню у повному обємі.
Витрати по оплаті держмита, інформаційно-технічних послуг відносяться на відповідача.
В засіданні суду були оголошені вступна та резолютивна частини рішення.
Повний текст рішення підготовлений та підписаний 15.11.2010р.
Керуючись ст.ст. 49,75,82,84,85 Господарського процесуального кодексу України, суд
В И Р І Ш И В:
1.Позов задовольнити.
2.Внести зміни в умови договору оренди землі від 09.08.2006 року реєстраційний номер 040601900170, укладеного між Товариством з обмеженою відповідальністю "Кафе "Чайка" (98100, м. Феодосія, вул. К.Лібкнехта, 12; 98100, м. Феодосія, вул. Земська, 12, ЗКПО 20669952) та Феодосійською міською радою (98100, м. Феодосія, вул. Земська, 4, р/р 31513921700024 до місцевого бюджету м.Феодосії код доходів 24062100 ГУ ДКУ в АРК м.Сімферополь, МФО 824026, ЗКПО 34740709) виклавши пункти Договору у наступній редакції:
·п.1 - слова „ зона «Центральна» №3" читати: „з 01.01.2009 р. економіко-планувальна зона №1";
·п.5 - читати у наступній редакції: „Нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить з 01.01.2009 р. по 31.12.2009 р. 701885,08 гривень, з 01.01.2010 р. 743 296,30 гривень";
·п.9 - читати у наступної редакції: „Орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності здійснюється орендарем у грошовій формі із зазначенням 3 відсотків нормативної грошової оцінки земельної ділянки та розміром 22298,89 грн. (Двадцять дві тисячі двісті дев'яносто вісім гривень 89 коп.) за рік, починаючи з дня набрання законної сили судовим рішенням, яким внесені ці зміни";
·п.10 - читати у наступної редакції: „обчислення розміру орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності здійснюється з урахуванням їх цільового призначення та коефіцієнтів індексації, визначених законодавством";
·п.12 абзац 2 - читати у наступної редакції: „зміни розмірів земельного податку, підвищення цін тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством";
·п.33 читати у наступної редакції: „зміна умов договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін шляхом укладання додаткових угод, які являються невід'ємною частиною основного договору. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір розв'язується у судовому порядку.
Сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором.
Сторона договору, яка одержала пропозицію про зміну чи розірвання договору, у двадцятиденний строк після одержання пропозиції повідомляє другу сторону про результати її розгляду.
У разі якщо сторони не досягли згоди щодо зміни (розірвання) договору або у разі неодержання відповіді у встановлений строк урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду.
Якщо судовим рішенням договір змінено або розірвано договір вважається зміненим або розірваним з дня набрання чинності даним рішенням, якщо іншого строку набрання чинності не встановлено за рішенням суду";
·доповнити договір п.43 у наступної редакції: „право оренди земельної ділянки може відчужуватися, у тому числі продаватися на земельних торгах, а також передаватися у заставу, спадщину, вноситися до статутного фонду власником земельної ділянки, крім випадків, визначених законом ".
3.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Кафе "Чайка" (98100, м. Феодосія, вул. К.Лібкнехта, 12; 98100, м. Феодосія, вул. Земська, 12, ЗКПО 20669952) на користь Феодосійської міської ради (98100, м. Феодосія, вул. Земська, 4, р/р 31513921700024 до місцевого бюджету м.Феодосії код доходів 24062100 ГУ ДКУ в АРК м.Сімферополь, МФО 824026, ЗКПО 34740709) 85,00грн. держмита, 118,00грн. витрат по інформаційно-технічному забезпеченню судового процесу.
4.Наказ видати після набрання рішенням законної сили
Суддя Господарського суду
Автономної Республіки КримТолпиго В.І.