Єдиний державний реєстр судових рішень Провадження №3/748/1386/25
Єдиний унікальний № 748/2929/25
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 жовтня 2025 рокум. Чернігів
Чернігівський районний суд Чернігівської області в складі:
головуючої-судді Костюкової Т.В.,
секретар Орішко К.В,
за участю прокурора Вахонєвої А.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Чернігові справи про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , депутата 8-го скликання Михайло-Коцюбинської селищної ради Чернігівського району Чернігівської області, фізичної особи підприємця « ОСОБА_1 », зареєстрованої та фактично проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,
за частиною 1 статті 172-6 КУпАП,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 , будучи депутатом 8-го скликання Михайло-Коцюбинської селищної ради Чернігівського району Чернігівської області, являючись згідно до пп. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» №1700-VІІ від 14.10.2014 року, суб`єктом відповідальності за правопорушення пов`язані з корупцією, у порушення вимог ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», та п.2-7 Розділу ХІІІ «Прикінцевих положень» Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, подала, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий 2021 рік, за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції, а саме подала таку декларацію 19.04.2025, хоча зобов`язана була подати не пізніше 31 січня 2024 року, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Крім того, ОСОБА_1 , будучи депутатом 8-го скликання Михайло-Коцюбинської селищної ради Чернігівського району Чернігівської області, являючись згідно до пп. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» №1700-VІІ від 14.10.2014 року, суб`єктом відповідальності за правопорушення пов`язані з корупцією, у порушення вимог ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», та п.2-7 Розділу ХІІІ «Прикінцевих положень» Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, подала, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий 2022 рік, за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції, а саме подала таку декларацію 17.04.2025, хоча зобов`язана була подати не пізніше 31 січня 2024 року, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Також, ОСОБА_1 , будучи депутатом 8-го скликання Михайло-Коцюбинської селищної ради Чернігівського району Чернігівської області, являючись згідно до пп. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» №1700-VІІ від 14.10.2014 року, суб`єктом відповідальності за правопорушення пов`язані з корупцією, у порушення вимог ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, подала, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий 2023 рік, за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції, а саме подала таку декларацію 18.04.2025, хоча зобов`язана була подати не пізніше 31 березня 2024 року, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Крім того, ОСОБА_1 , будучи депутатом 8-го скликання Михайло-Коцюбинської селищної ради Чернігівського району Чернігівської області, являючись згідно до пп. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» №1700-VІІ від 14.10.2014 року, суб`єктом відповідальності за правопорушення пов`язані з корупцією, у порушення вимог ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, подала, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий 2024 рік, за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції, а саме подала таку декларацію 18.04.2025, хоча зобов`язана була подати не пізніше 31 березня 2025 року, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.
До суду надійшло чотири справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності: за ч.1 ст.172-6 КУпАП єдиний унікальний №748/2929/25 (провадження №3/748/1386/25); за ч.1 ст.172-6 КУпАП єдиний унікальний №748/2931/25 (провадження №3/748/1387/25); за ч.1 ст.172-6 КУпАП єдиний унікальний №748/2933/25 (провадження №3/748/1388/25); за ч.1 ст.172-6 КУпАП єдиний унікальний №748/2934/25 (провадження №3/748/1389/25).
У судовому засіданні ОСОБА_1 зазначила, що повністю розуміє зміст роз`яснених їй прав, передбаченихст.63 Конституції України таст.268 КУпАП, вину у вчиненні адміністративних правопорушень, за обставин, викладених у протоколах визнає та пояснила, що декларації нею не були подані вчасно так як не було можливості та виникали перебої повязані з роботою техніки , клопотала про об`єднання справ у одне провадження.
Прокурор Вахонєва А.М.. у судовому засіданні довела, що є всі підстави для притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинені правопорушення, не заперечувала щодо об`єднання справ у одне провадження та просила застосувати стягнення в межах мінімального штрафу.
Відповідно дост.9 КУпАПадміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Диспозицією частини 1статті 172-6 КУпАП, передбачена адміністративна відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Вина ОСОБА_1 в скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, крім пояснень ОСОБА_1 , підтверджується матеріалами справи, зокрема: протоколами №340/2025, №341/2025, №342/2025 та №343/2025 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією від 27.08.2025 року, які є документами, що офіційно засвідчують факт вчинення неправомірних дій і є одними із джерел доказів; письмовими поясненнями ОСОБА_1 ; повідомленням Михайло-Коцюбинської селищної ради Чернігівського району Чернігівської області №02-13/652 від 28.04.2025 про встановлення факту несвоєчасного подання декларації ОСОБА_1 ; копією рішення Михайло-Коцюбинської селищної ради Чернігівського району Чернігівської області 1 сесії 8 скликання 1 пленарного засідання від 27.11.2020; копією повідомлення голови Михайло-Коцюбинської територіальної виборчої комісії ОСОБА_2 про результати голосування, підсумки виборів та реєстрацію депутатів Михайло-Коцюбинської селищної ради; листом-ознайомленням депутатів Михайло-Коцюбинської селищної ради щодо строків подання щорічної декларації; витягом з веб-сайту НАЗК декларація (щорічна 2021), дата подання 19.04.2025; витягом з веб-сайту НАЗК декларація (щорічна 2022 рік), дата подання 17.04.2025, витягом з веб-сайту НАЗК декларація (щорічна 2023 рік), дата подання 18.04.2025, витягом з веб-сайту НАЗК декларація (щорічна 2024 рік), дата подання 18.04.2025, які містяться в матеріалах справи.
Оскільки судом одночасно розглядаються справи про вчинення ОСОБА_1 , чотирьох правопорушень, передбачений ч.1 ст.172-6 КУпАП, то суд, згідно ст.36 КУпАП, вважає, що зазначені справи підлягають об`єднанню в одне провадження з присвоєнням єдиного унікального №748/2929/25 (провадження №3/748/1386/25), та накладенням стягнення в межах мінімальної санкції ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Враховуючи обставини вчинених правопорушень, дані про особу, що притягається до адміністративної відповідальності, з метою виховного впливу та запобігання вчиненню нових правопорушень, суд вважає за можливе застосувати до ОСОБА_1 , адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
У відповідності до п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 необхідно стягнути на користь держави судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.36, 401, 283, 284 п.1 КУпАП, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Об`єднати справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП єдиний унікальний №748/2929/25 (провадження №3/748/1386/25); за ч.1 ст.172-6 КУпАП єдиний унікальний №748/2931/25 (провадження №3/748/1387/25); за ч.1 ст.172-6 КУпАП єдиний унікальний №748/2933/25 (провадження №3/748/1388/25); за ч.1 ст.172-6 КУпАП єдиний унікальний №748/2934/25 (провадження №3/748/1389/25), в одне провадження з присвоєнням єдиного унікального №748/2929/25 (провадження №3/748/1386/25)
Визнати винною та притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за частиною 1 статті 172-6 КУпАП і накласти адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі пятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот пятдесят ) гривень 00 копійок.
Реквізити для сплати адміністративних штрафів: отримувач коштів - ГУК у Черн.р-ні/Чернігів.р-н/21081100, рахунок отримувача: UA678999980313000106000025522, код ЄДРПОУ: 37972475, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), найменування коду класифікації доходів бюджету Адміністративні штрафи та інші санкції, 21081100.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 605,60 (шістсот п`ять) грн. 60 коп. (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код отримувача 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), р/р UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106, призначення платежу «Стягнення судового збору»).
Постанова може бутиоскаржена доЧернігівського апеляційногосуду черезЧернігівський районнийсуд протягомдесяти днівз дня їївинесення .
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Відповідно до ч.2 ст.308 КУпАП, у порядку примусового виконання цієї постанови органам державної виконавчої служби стягнути з правопорушника подвійний розмір штрафу в сумі 1700 (одна тисяча сімсот) грн.
Суддя Т.В.Костюкова