ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 листопада 2010 року № 27770/09/9104
Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду в складі:
головуючого судді Попка Я.С.
суддів Онишкевича Т.В., Сапіги В.П.
при секретарі судового засідання Наконечній М.Р.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Львові апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Рахівському районі Закарпатської області на постанову Закарпатського окружного адміністративного суду від 27 квітня 2009 року у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Сведвуд Україна» (Бичівська меблева фабрика) до Державної податкової інспекції у Рахівському районі Закарпатської області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,-
В С Т А Н О В И Л А:
У липні 2008 року позивач Товариство з обмеженою відповідальністю «Сведвуд Україна» (Бичівська меблева фабрика) звернулось до суду з позовом до Державної податкової інспекції у Рахівському районі Закарпатської області, в якому просить визнати нечинним податкове повідомлення-рішення відповідача від 16.04.2008 року № 0000182351/0/289/33868772/3629, яким позивачу зменшено суму бюджетного відшкодування за січень 2008 року на 44311.00 грн.
Обгрунтовуючи позовні вимоги, позивач зазначає, що вказане бюджетне відшкодування формувалось на підставі нарахованого податкового кредиту з ПДВ, податковий облік якого підтверджений належно оформленим реєстром виданих та отриманих податкових накладних з податку на додану вартість, ведення якого передбачено пп.7.2.8 Закону України «Про податок на додану вартість» та сплатою цього податку у попередніх звітних періодах за імпорт (отримання) послуг від нерезидентів. Актом перевірки не встановлено відсутності сплати податку по вказаній позиції або неправильного ведення реєстру. Позивач вважає, що ним правильно визначено показник відємного значення податку та сум бюджетного відшкодування в січні 2008 року. Отже, виключення зі складу заявленого бюджетного відшкодування в січні 2008 року 44311,00 грн. податку на додану вартість, який сплачений при отриманні послуг від нерезидентів, є безпідставним.
Відповідно до протоколу позачергових загальних зборів ТзОВ «Сведвуд Україна» від 26.08.2009 року № 1/08-2009 та свідоцтва про державну реєстрацію правонаступником ТзОВ «Сведвуд Україна» є ТзОВ «Бичівська меблева фабрика».
Постановою Закарпатського окружного адміністративного суду від 27 квітня 2009 року позов задоволено. Визнано протиправним та скасовано в повному обсязі податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Рахівському районі Закарпатської
________________
Головуючий у 1-й інст. суддя Рейті С.І. ряд. ст.зв. № 2.11.1 суддя-доповідач Попко Я.С. справа № 2а-968/08/0770 справа № 27770/09/9104.doc
області від 16.04.2008 року № 0000182351/0/289/33868772/3629 про зменшення Товариству з обмеженою відповідальністю «Сведвуд Україна» суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у сумі 44311,00 грн.
Постанова суду першої інстанції мотивована тим, що оскільки різниця між сумою податкових зобовязань позивача і сумою податкового кредиту, з урахуванням залишку такого відємного значення минулого звітного періоду, має відємне значення, то бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій у попередньому податковому періоді постачальникам товарів (робіт, послуг).
Не погодившись з постановою суду першої інстанції, відповідач оскаржив її, подавши апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову Закарпатського окружного адміністративного суду від 27 квітня 2009 року та ухвалити нове рішення, яким відмовити в задоволенні позову.
Обґрунтовуючи доводи апеляційної скарги, апелянт зазначає, що нерезидентом на території України надавалися послуги ТзОВ «Сведвуд Україна», сума по яких в повному обсязі надійшла на розрахунковий рахунок такого нерезидента. Факту сплати до бюджету суми ПДВ в розмірі 44311,00 грн. з боку нерезидента не має за відсутності будь-яких податкових накладних чи ВМД. Проте, і ТзОВ «Сведвуд Україна» вказана сума до бюджету безпосередньо не сплачена, а тільки відображена у листопаді 2007 року податкові зобовязання, у грудні 2007 року податковий кредит. Крім того, сума ПДВ, сплачена при імпорті товарів (робіт, послуг) не бере участі в розрахунку бюджетного відшкодування цього податку, оскільки згідно з пп. 7.7.2 п.7.2 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» якщо у наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту має відємне значення, то бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого відємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів (послуг) у попередньому податковому періоді постачальникам таких товарів (послуг), а залишок відємного значення після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду. Сума імпортного ПДВ лише зменшує податкові зобовязання наступних податкових періодів.
Вислухавши суддю-доповідача, дослідивши обставини справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку про те, що апеляційна скарга не підлягає до задоволення з таких підстав.
Із змісту ст. 19 Конституції України вбачається, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Судом встановлено, підтверджено матеріалами справи, що виїзною позаплановою перевіркою ТзОВ «Сведвуд Україна» з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок за січень 2008 року (Акт ДПІ у Рахівському районі від 07.04.2008 року за № 18/2351/33868772) встановлено порушення пп.7.7.2 п.7.2 Закону України «Про податок на додану вартість» та зменшено суму заявленого бюджетного відшкодування за січень 2009 року на суму 44311,00 грн.
За висновком перевірки порушення полягає в тому, що позивачем порушено пп.7.7.2 п.7.2 Закону України «Про податок на додану вартість», згідно якого бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого відємного значення , яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем робіт (послуг) у попередніх податкових періодах постачальникам таких товарів (послуг), а в порушення вищенаведеного, ТзОВ до суми, що підлягає бюджетному відшкодуванню за січень 2008 року, включено податок на додану вартість із вартості послуг, отриманих від нерезидентів в сумі 44311,00 грн.
На підставі Акту від 07.04.2008 року за № 18/2351/33868772 16 квітня 2008 року ДПІ у Рахівському районі прийнято оскаржуване податкове повідомлення-рішення № 0000182351/0/289/33868772/3629, яким зменшено бюджетне відшкодування з податку на додану вартість у січні 2008 року у розмірі 44311,00 грн.
Відповідно до п.1.8 ст.1 Закону України «Про податок на додану вартість» бюджетне відшкодування сума, що підлягає поверненню платнику податку з бюджету у звязку з надмірною сплатою податку у випадках, визначених цим Законом.
Згідно п.3.1 ст.3 вищезазначеного Закону обєктом оподаткування податком на додану вартість є операції з поставки товарів та послуг, місце надання яких знаходиться на митній території України, з ввезення товарів (супутніх послуг) у митному режимі імпорту або реімпорту та з вивезення товарів (супутніх послуг) у митному режимі експорту або реекспорту. Місцем поставки послуги, яка надається нерезидентом, є місце розташування його представництва, а за відсутності такого місце розташування резидента, який виконує агентські (представницькі) дії від такого нерезидента, а за відсутності такого місце фактичного розташування покупця (отримувача), який у цьому випадку виступає податковим агентом такого нерезидента.
Матеріалами справи, зокрема, актами здачі-приймання виконаних робіт та платіжними дорученнями підтверджується виконання послуг та оплати за надані послуги, в тому числі ПДВ, в повному обсязі. Державною податковою інспекцією у Рахівському районі Закарпатської області не заперечується факт сплати податку у сумі 44310,96 грн. у листопаді-грудні 2007 року, тобто у попередньому відносно січня 2008 році періоді. В матеріалах справи відсутні докази включення податкових накладних до податкового кредиту у різні періоди (подвійне включення).
Враховуючи вищезазначене, колегія суддів вважає, що судом першої інстанції правомірно задоволено позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Сведвуд Україна» до Державної податкової інспекції у Рахівському районі Закарпатської області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення.
Доводи апелянта в іншій частині на правомірність прийнятої постанови не впливають та висновків суду не спростовують.
Згідно ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Керуючись ч.3 ст. 160, ст.ст. 195, 196, 198, 200, 205, 206, 254 КАС України, колегія суддів,-
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Рахівському районі Закарпатської області залишити без задоволення, а постанову Закарпатського окружного адміністративного суду від 27 квітня 2009 року у справі №2а-968/08 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Сведвуд Україна» (Бичівська меблева фабрика) до Державної податкової інспекції у Рахівському районі Закарпатської області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена у касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції протягом двадцяти днів з дня набрання нею законної сили.
Головуючий суддя Я.С. Попко
Судді Т.В. Онишкевич
В.П. Сапіга
Повний текст ухвали складено та підписано 22.11.2010 року.