Ухвала суду № 12876097, 07.12.2010, Харківський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
07.12.2010
Номер справи
2-а-1031/10/1670
Номер документу
12876097
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 грудня 2010 р.Справа № 2-а-1031/10/1670

Колегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі

Головуючого судді: Філатова Ю.М.

Суддів: Водолажської Н.С. , Тацій Л.В.

за участю секретаря судового засіданняБукар Х.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Державної податкової інспекції у м. Полтаві на постанову Полтавського окружного адміністративного суду від 09.06.2010р. по справі№2-а-1031/10/1670

за позовом Відкритого акціонерного товариства "Полтаваобленерго" <Список ><Текст >

до Державної податкової інспекції у м. Полтаві <Текст ><3 особи ><3 особа ><за участю ><Текст >

про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,

ВСТАНОВИЛА:

Позивач, відкрите акціонерне товариство "Полтаваобленерго", звернувся суду з адміністративним позовом до відповідача, Державної податкової інспекції в м. Полтаві, яким просив визнати недійсними податкові повідомлення - рішення від 16.11.2009 р. № 0000602302/0 та від 18.01.2010 р. № 0000602302/1.

Постановою Полтавського окружного адміністративного суду від 09.06.2010р. по справі №2-а-1031/10/1670 вимоги позивача були задоволені. Визнано протиправними та скасовано податкові повідомлення-рішення Державної податкової інспекції в м. Полтаві № 0000602302/0 від 16 листопада 2009 року, № 0000602302/1 від 18 січня 2010 року.

Не погоджуючись з постановою Полтавського окружного адміністративного суду від 09.06.2010р. по справі №2-а-1031/10/1670 відповідач подав апеляційну скаргу, просить її скасувати та прийняти нову постанову, якою в задоволенні позову відмовити, вважає, що судом першої інстанції порушені норми права.

Позивач вважає, що постанова Полтавського окружного адміністративного суду від 09.06.2010р. по справі №2-а-1031/10/1670 прийнята у відповідності до вимог чинного законодавства, а тому підстави для її скасування відсутні.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши суддю доповідача та представників сторін колегія суддів встановила, що позивач є відкритим акціонерним товариством, у статутному фонді якого 25% (55240001 штук) акцій належать державі.

Постановою Кабінету Міністрів України від 22.06.2004 р. № 794 утворено Національну акціонерну компанію «Енергетична компанія України» у формі акціонерного товариства та передано в її статутний фонд пакет акцій, що належить державі в статутному фонді позивача у розмірі 25% акцій (55240001 штук).

Товариством з обмеженою відповідальністю «Інтер-сервіс-реєстр» - реєстратором акцій - надано інформацію із системи реєстру власників про зареєстрованих осіб, які володіють більше ніж 25% акцій позивача. Так, зокрема, згідно повідомлень від 10.01.2006 р. вих. № 244/АТ, від 07.04.2006 р. вих. № 276/АТ, від 03.07.2006 р. вих. № 298/АТ, від 02.10.2006 р. вих. № 318/АТ, від 10.01.2007 р. вих. № 327/АТ, від 30.03.2007 р. вих. № 451/АТ, від 05.07.2007 р. вих. № 710/АТ станом з 01.01.2006 року по 30.06.2007 року 97,9595 % (216451305 штук) були зареєстровані за Відкритим акціонерним товариством «Міжрегіональним фондовим союзом» (депозитарій).

Згідно повідомлень цього ж реєстратора від 01.10.2007 р. вих. № 1158/АТ, від 09.01.2008 р. вих. 1773, від 08.04.2008 р. вих. № 2501 станом з 30.09.2007 року по 31.03.2008 року 25,0000045 % (55240001 штук) були зареєстровані за Національною акціонерною компанією «Енергетична компанія України».

Постановою Кабінету Міністрів України від 22.02.2008 р. № 66 «Про передачу Фондові державного майна пакетів акцій відкритих акціонерних товариств» державний пакет акцій ВАТ «Полтаваобленерго» у розмірі 25% акцій (55240001 штук), що були передані до статутного фонду НАК «Енергетична компанія України», був переданий Фонду держмайна України.

Згідно повідомлень реєстратора акцій ТОВ «Інтер-сервіс-реєстр» від 03.07.2008 р. вих. № 2855/АТ, від 30.09.2008 р. вих. № 3315/АТ, від 12.01.2009 р. № 3648/АТ станом з 30.06.2008 року по 31.12.2008 року 25 % (55240001 штук) були зареєстровані за Фондом державного майна України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 19.11.2008 р. № 1005 (набрала чинності 25.11.2008 р.) була визнана такою, що втратила чинність вищевказана постанова КМУ від 22.02.2008 р. № 66, та пунктом 2 зобов'язано Фонд держмайна у триденний строк передати НАК «Енергетичній компанії України», зокрема пакет акцій ВАТ «Полтаваобленерго» в розмірі 25%.

Постановою Кабінету Міністрів України від 06.05.2009 р. № 437 було внесено зміни до вищевказаної постанови та скасовано пункт 2 вищевказаної постанови КМУ від 19.11.2008 р. № 1005, яким зобов'язано Фонд держмайна повернути переданий пакет акцій позивача НАК «Енергетичній компанії України».

Відповідно до абз. 2 ч. 2 ст. 39 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» інформація про власників великих пакетів (10 відсотків і більше) акцій є відкритою та оприлюднюється Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних цієї комісії про ринок цінних паперів.

Згідно витягу із вищезазначеної загальнодоступної інформаційної бази даних, розміщеної на офіційному сайті Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, лише 19.03.2009 р. було внесено запис за даними зберігача - Відкритого акціонерного товариства «Державний експортно-імпортний банк України» про власника пакету акцій позивача у розмірі 25% Фонд держмайна України.

В період з 10.09.2009 р. по 07.10.2009 р. на підставі направлень від 10.09.2009 р. № 668 та від 08.10.2009 р. № 758 посадовими особам Державної податкової інспекції в м. Полтаві було проведено планову виїзну перевірку Відкритого акціонерного товариства «Полтаваобленерго» з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.10.2007 р. по 30.06.2009 р., за результатами якої було складено акт від 04.11.2009 р. № 2359/23-4/00131819 та встановлено порушення позивачем ст. 60 Закону України «Про державний бюджет України на 2009 рік» від 26.12.2008 р. № 835-УІ, відповідно до якої у разі неприйняття господарськими товариствами, у статутному фонді яких є корпоративні права, та господарськими товариствами, 50 і більше відсотків акцій (часток, паїв) яких знаходиться у статутних фондах господарських товариств, частка держави яких складає не менше 50 відсотків, рішення про нарахування дивідендів за результатами фінансово-господарської діяльності за 2006, 2007 та 2008 роки до 01 червня 2009 року, такі господарські товариства сплачують частину чистого прибутку до державного бюджету у розмірі, визначеному за базовими нормативами відрахування частки прибутку, що спрямовується на виплату дивідендів, встановлених на відповідний рік, до 01 червня 2009 року.

Порядок відрахування господарськими організаціями до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу) затверджено постановою КМУ від 29.01.2007 р. № 68.

Відповідно до пункту 2 вищевказаного Порядку акціонерними, холдинговими компаніями та іншими суб'єктами господарювання, у статутному фонді яких державі належать частки (акції, паї), та їх дочірніми підприємствами - у розмірі, визначеному базовими нормативами відрахування частки прибутку, що спрямовується на виплату дивідендів. ВАТ «Полтаваобленерго» здійснює господарську діяльність у галузі економіки реалізацію державної політики в якій здійснює Міністерство палива та енергетики України (основний вид діяльності згідно КВЕД 40.13.0 - розподілення та постачання електроенергії) відповідні базові нормативи відрахування частки прибутку встановлені у наступиш розмірах:

- на 2006 рік в розмірі 40% та затверджені Наказом Фонду державного майна Україні від 12.02.2007 р. №249;

- на 2007 рік в розмірі 40 % та затверджені постановою КМУ від 07.05.2008 р. № 489;

- на 2008 рік в розмірі 15% та затверджені постановою КМУ від 08.04.2009 р. № 315.

Пунктом 3 цього ж Порядку визначено, що частина чистого прибутку (доходу) відраховується до державного бюджету за відповідний період, визначається виходячи із обсягу чистого прибутку (доходу), розрахованого згідно із положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку. Відповідно даних фінансової звітності (р. 220 Звітів про фінансові результати ВАТ «Полтаваобленерго» за 2006 - 2008 роки) чистий прибуток підприємства за результатами фінансово-господарської діяльності відповідних періодів складав:

2006 р. - 4539 тис. грн., що зафіксовано п.п. 2.15.5 п. 2.15 розділу 2 Акта комплексної документальної перевірки ВАТ «Полтаваобленерго» за період з 01.04.2006 р. по 30.09.2007 р. № 292/23-6/00131819 від 09.02.2008 р.;

2007 рік - 15997 тис. грн., що зафіксовано у додатку № 8 Довідки про загальну інформацію;

2008 рік - 19920 тис. грн., що зафіксовано у додатку № 8 Довідки про загальну інформацію.

Згідно пункту 6 вищезазначеного Порядку встановлено, що частина чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету, визначається господарськими організаціями відповідно до форми розрахунку, встановленої Державною податковою адміністрацією та зазначається у декларації з податку на прибуток. Форми розрахунку передбачені та затверджені:

на 2006 рік наказом Державної податкової адміністрації України від 19.07.2006 р. № 421, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 03.08.2006 р. за № 929/12803;

на 2007 рік наказом Державної податкової адміністрації від 03.04.2007 р.№ 207, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 23.04.2007 року за № 406/13673;

на 2008 рік наказом Державної податкової адміністрації від 12.05.2008 р. № 294, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 26.05.2008 р. № 458/15149.

Оскільки ВАТ «Полтаваобленерго» не було нараховано та сплачено до 01 червня 2009 р. частину чистого прибутку до державного бюджету, то перевіряючими ревізорами було розраховано цей розмір на підставі вищевказаних норм в загальному розмірі 2 800 600 грн., в тому числі за результатами фінансово-господарської діяльності 2006 року - 453 900 грн., 2007 року - 1 599 700 грн., 2008 року - 747000 грн.

На підставі висновків акту перевірки відповідачем було винесено податкове повідомлення - рішення від 16.11.2009 р. № 0000602302/0, яким позивачу відповідно до підпункту «б» підпункту 4.2.2 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» було визначено податкове зобов'язання за платежем частина чистого прибутку (доходу) господарської організації (державних унітарних підприємств та їх об'єднань), що вилучається до бюджету в загальному розмірі 2 800 600 грн., в т.ч. за основним платежем 2 800 600 грн.

Колегія суддів вважає, що підстави для задоволення апеляційної скарги відсутні виходячи з наступного.

Статтею 63 Закону України «Про державний бюджет України на 2007 рік» визначено порядок сплати частини прибутку (доходу) до Державного бюджету або місцевих бюджетів за результатами фінансово-господарської діяльності 2006 року, суб'єктом сплати такої частини, зокрема, визначено акціонерні, холдингові компанії та інші суб'єкти господарювання, у статутному фонді яких державі належать акції (частки, паї), та їх дочірні підприємства, - у розмірі базових нормативів відрахування частки прибутку, що спрямовується на виплату дивідендів.

Статтею 61 Закону України «Про державний бюджет на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» визначено порядок сплати частини прибутку (доходу) до Державного бюджету або місцевих бюджетів за результатами фінансово-господарської діяльності 2007 року пропорційно розміру державної частки (акцій, паїв) у статутних фондах господарських товариств, акціонером яких є держава і володіє в них контрольним пакетом акцій, суб'єктом сплати такої частини, зокрема, визначено господарські товариства, 50 і більше відсотків акцій (часток, паїв) яких знаходиться у масності господарських товариств, частка держави в яких складає не менше 50 відсотків.

Статтею 60 Закону України «Про державний бюджет на 2009 рік» визначено, що у разі неприйняття господарськими товариствами, у статутному фонді яких є корпоративні права держави, та господарськими товариствами, 50 і більше відсотків акцій (часток, паїв) яких знаходиться у статутних фондах господарських товариств, частка держави яких складає не менше 50 відсотків, рішення про нарахування дивідендів за результатами фінансово-господарської діяльності за 2006, 2007 та 2008 роки до 01 червня 2009 року, такі господарські товариства сплачують частину чистого прибутку до державного бюджету у розмірі, визначеному за базовими нормативами відрахування частки прибутку, що спрямовується на виплату дивідендів, встановлених на відповідний рік, до 01 червня 2009 року.

Таким чином, до кола юридичних осіб, на яких поширюється дія статей 63, 61 та 60 вищезгаданих законів, віднесено, зокрема, господарські товариства, у статутному фонді яких державі належить пакет акцій та корпоративні права, а також господарські товариства, 50 і більше відсотків акцій (часток, паїв) яких знаходиться у статутних фондах господарських товариств.

До другого виду господарських товариств ВАТ «Полтаваобленерго» не відноситься, оскільки у статутному фонді позивача частка держави складає 25%, тому вищевказані норми на нього не поширюються.

Відповідно до абз. 4 ч. 1 ст. З Закону України «Про управління об'єктами державної власності» від 21.09.2006 р. № 185-У (набрав чинності 18.10.2006 р.) до об'єктів управління державною власністю належать корпоративні права, що належать державі у статутних фондах господарських організацій.

Згідно ч. 1 ст. 4 цього ж Закону до суб'єктів управління об'єктами державної власності належать, зокрема, Кабінет Міністрів України та Фонд державного майна України.

До повноважень Кабінету Міністрів України, зокрема, належить прийняття рішення про передачу повноважень з управління корпоративними правами держави уповноваженим органам управління та господарським структурам.

Постановою Кабінету Міністрів України від 22.06.2004 р. № 794 утворено Національну акціонерну компанію «Енергетична компанія України» у формі акціонерного товариства та передано її в статутний фонд пакет акцій, що належить державі в статутному фонді позивача у розмірі 25% акцій (55240001 штук), які перебували у власності вказаної компанії по травень 2008 року, що підтверджується наданою інформацією реєстратором акцій - ТОВ «Інтер-сервіс-реєстр».

При цьому не є власністю держави пакет акцій у статутному фонді акціонерного товариства, переданий нею до статутного фонду іншого суб'єкта господарювання, в якому їй належить хоч і 100% акцій. Власником цього пакету акцій стає зазначений суб'єкт господарювання. Поняття власності держави і власності такого суб'єкта не є тотожними, оскільки ця власність належить різним особам, самостійним учасникам цивільного обігу. Належність державі хоча б і 100% акцій акціонерної компанії автоматично не означає, що у державній власності перебувають також корпоративні права на частку у статутному фонді господарських товариств, заснованих державною акціонерною компанією. Такі корпоративні права належать на праві власності самій компанії як окремій юридичній особі, а не державі. Відповідно на господарські товариства, у статутному фонді яких є частка, що належить державним акціонерним компаніям, не можуть поширюватися вимоги щодо обов'язкової сплати частини прибутку за результатами фінансово-господарської діяльності, передбачені законами України про державний бюджет на відповідний рік (така позиція викладена в Постанові Верховного Суду України від 05.11.2008 р., прийнятої за результатами касаційного перегляду справи за позовом ВАТ «Збаражгаз» до Кременецької міжрайонної державної податкової інспекції Тернопільської області про скасування податкового повідомлення-рішення, та листі Вищого адміністративного суду України від 28.09.2009 р. № 1271/13/13-09).

Таким чином за періоди з 2006 р. по травень 2008 року рішення про визначення розміру та сплату дивідендів державі повинно було вирішуватися НАК «Енергетична компанія України» за результатами своєї господарської діяльності за відповідні періоди, як учаснику товариства.

Стосовно донарахування податковим органом податкового зобов'язання позивачу за 2008 рік.

Відповідно до повідомлень реєстратора акцій ТОВ «Інтер-сервіс-реєстр» від 03.07.2008 р. вих. № 2855/АТ, від 30.09.2008 р. вих. № 3315/АТ, від 12.01.2009 р. № 3648/АТ станом з 30.06.2008 року по 31.12.2008 року 25 % (55240001 штук) були зареєстровані за Фондом державного майна України на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 22.02.2008 р. № 66 «Про передачу Фондові державного майна пакетів акцій відкритих акціонерних товариств».

Як суб'єкт управління об'єктами державної власності Фонд держмайна України згідно п. б ч. З ст. 7 Закону України «Про управління об'єктами державної власності» створює і веде реєстр корпоративних прав держави, який є складовою Єдиного реєстру об'єктів державної власності, відповідно до законодавства.

Згідно п. ґ ч. З ст. 7 вищевказаного Закону ФМДУ має повноваження передавати за рішенням КМУ з управління об'єктам державної власності, що перебувають у його управлінні, уповноваженим органам управління, господарським структурам та уповноваженим особам, укладає з ними договори доручення і здійснює контроль за ефективністю управління цими об'єктами в порядку, встановленому КМУ.

Таким чином при обчисленні дивідендів, що підлягають вилученню до бюджету, за результатами фінансово-господарської діяльності позивача за весь 2008 рік податковим органом не визначено протягом якого періоду 2008 року частка держави у статутному фонді ВАТ «Полтаваобленерго» безпосередньо перебувала в управлінні держави (суб'єкта управління - ФДМУ), не встановлено чи належали державі в цей період корпоративні права на цю частку та чи включені ці корпоративні права до реєстру корпоративних прав держави, який є складовою Єдиного реєстру об'єктів державної власності, відповідно до законодавства, чи можливо ці корпоративні права передавалися уповноваженим органам чи господарським організаціям (враховуючи постанову Кабінету Міністрів України від 19.11.2008 р. № 1005 (набрала чинності 25.11.2008 р.) була визнана такою, що втратила чинність вищевказана постанова КМУ від 22.02.2208 р. № 66 «Про передачу Фондові державного майна пакетів акцій відкритих акціонерних товариств», та пунктом 2 зобов'язано Фонд держмайна у триденний строк передати НАК «Енергетичній компанії України», зокрема пакет акцій ВАТ «Полтаваобленерго» в розмірі 25%), а відтак не встановлено обов'язку позивача щодо сплати зазначених платежів.

Крім цього колегія суддів погоджується з посиланням суду першої інстанції на те, що держава діє у цивільних відносинах на рівних правах з іншими учасниками цих відносин.

Держава може створювати юридичні особи приватного права (підприємницькі товариства тощо), брати участь в їх діяльності на загальних підставах, якщо інше не встановлено законом (ч.ч. 1 та 3 ст. 167 Цивільного кодексу України)

Частиною 1 ст. 92 цього ж Кодексу передбачено, що юридична особа набуває цивільних прав та обов'язків і здійснює їх через свої органи, які діють відповідно до установчих документів.

За визначенням ч. 1 ст. 113 ЦК України господарським товариством є юридична особа, статутний (складений) капітал якої поділений на частки між учасниками.

Згідно зі ст. 10 Закону України "Про господарські товариства", ст. 116 Цивільного кодексу України та ст. 88 Господарського кодексу України всі акціонери товариства мають право брати участь у розподілі прибутку та отримувати його частку (дивіденди). Право на отримання дивідендів пропорційно частці кожного з учасників мають особи, які є учасниками товариства на початок строку виплати дивідендів.

Згідно із п. 4.2 Статуту ВАТ "Полтаваобленерго" акціонери мають право брати участь та голосувати на загальних зборах акціонерів та отримувати частину чистого прибутку. Згідно із ст. 159 Цивільного кодексу України, ст. 41 Закону України "Про господарські товариства", ст.ст. 30, 33 Закону України "Про акціонерні товариства" порядок розподілу прибутку, строку та порядку виплати частки прибутку (дивідендів) є виключною компетенцією загальних зборів акціонерів. П. 7.2 Статуту позивача визначено, що порядком розподілу чистого прибутку та покриття збитків визначається Вищим органом товариства відповідно до статуту та чинного законодавства, яким згідно п. 8.2 цього ж статуту є загальні збори акціонерів.

Але протягом 2006 - 2008 років загальні збори акціонерів позивача не скликались та відповідно не приймали таких рішень.

Не може бути визнано обґрунтованим визначення податковим органом оскаржуваним податковим повідомленням - рішенням суми 2 800 600 грн. як податкового зобов'язання з поширенням на нього положень Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» .

Додатком № 8 до Закону України «Про державний бюджет України на 2009 рік» «Перелік органів, за якими закріплено контроль за справлянням (стягненням) платежів до бюджету» Державна податкова адміністрація України визначена як орган контролю за справлянням (стягненням) платежу за кодом бюджетної класифікації 21010200 «Частина прибутку (доходу) господарських організацій, у статутних фондах яких є державна частка, що вилучається до бюджету».

Згідно наказу Мінфіну України «Про бюджетну класифікацію та її запровадження» від 27.12.2001 р. № 604 зазначений платіж в бюджетній класифікації визначений в розділі код 20000000 «Неподаткові платежі».

Як законодавчо встановлений, цей платіж є обов'язковим до сплати суб'єктами господарювання, коло яких визначено ст. ст. 63, 61 та 60 вищезазначених законів про держбюджет на відповідні роки. Правила підпункту 7.8 ст. 7 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» на цей платіж не поширюється, оскільки він має іншу правову природу і законом встановлений інший порядок його сплати.

Як вбачається із Преамбули Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181 цей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетам та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів).

У відповідності до пунктів 1.2, 1.9 ст. 1 зазначеного закону податкове зобов'язання - це зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та в строки, визначені цим Законом або іншими законами України.

Податкове повідомлення є письмовим повідомленням контролюючих та податкових органів про обов'язок платника податків сплатити суму податкового зобов'язання та погасити суму податкового боргу.

Таким чином, ця форма акта ненормативного характеру може застосовуватися лише щодо обов'язків по сплаті податків і зборів (обов'язкових платежів), вичерпний перелік яких визначено у ст.ст. 14 та 15 Закону України «Про систему оподаткування».

Як зазначено в ч. З ст. 1 цього ж Закону ставки, механізм справляння податків і зборів (обов'язкових платежів) не можуть встановлюватися або змінюватися іншими законами України, крім законів про оподаткування.

При цьому, відповідно до ч. 2 ст. 7 даного Закону, зміна податкових ставок і механізмів справляння податків і зборів (обов'язкових платежів) не можуть запроваджуватися Законом України про державний бюджет на відповідний рік.

Зокрема, відповідно до п. З ч. 1 ст. 14 вищевказаного Закону до загальнодержавних податків і зборів віднесено податок на прибуток підприємств, у тому числі дивіденди, що сплачуються до бюджету державними некорпоратизованими, казенними або комунальними підприємствами.

Відповідно до абз. 2 п. 1.9 ст. 1 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» платіж, який здійснюється державним некорпоратизованим, казенним чи комунальним підприємством на користь відповідно держави або органу місцевого самоврядування у зв'язку з розподілом частини чистого прибутку такого підприємства, прирівнюється до дивідендів.

В той же час, ВАТ «Полтаваобленерго», яке відповідно до статуту має організаційно-правову форму відкритого товариства, створеного в процесі корпоратизації, не відноситься до переліку підприємств, зазначених в п. З ч. 1 ст. 14 Закону України «Про систему оподаткування».

Слід зазначити, що Державна податкова адміністрація України у листі від 26.10.2009 р. № 23411 /7/15-0217 «Про порядок відображення у податковому обліку держдивідендів» роз'яснила, що у зв'язку з відсутністю платежу у вигляді частини чистого прибутку (доходу) господарських товариств у переліку загальнодержавних податків і зборів, визначених Законом України «Про систему оподаткування», штрафні санкції згідно із ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» не застосовуються.

На підставі викладеного колегія суддів вважає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права.

Керуючись ст. 160, 167, 195, 196, <197 >198, 200, 205, 206, 209, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

У Х В А Л И Л А:

Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Полтаві залишити без задоволення.

Постанову Полтавського окружного адміністративного суду від 09.06.2010р. по справі№2-а-1031/10/1670 залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня складання ухвали у повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя<підпис >Філатов Ю.М.

Судді<підпис >

<підпис >Водолажська Н.С. Тацій Л.В. <Список ><Текст > Повний текст ухвали виготовлений 13.12.2010 р.