Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 702/569/25
Провадження № 3/702/220/25
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про накладення адміністративного стягнення
10.07.2025 м. Монастирище
Суддя Монастирищенського районного суду Черкаської області Жежер Ю.М., за участіособи,яка притягаєтьсядо адміністративноївідповідальності ОСОБА_1 , розглянув справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від ВПД №1 Уманського РУП ГУНП в Черкаській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , непрацюючої, голова громадського об"єднання "Лапа", зареєстроване та фактичне місце проживання: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.154 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 16.06.2025 близько 12 год, будучи головою ГО «Лапа», повторно протягом року порушила правила утримання безпритульних собак, які проживають в підвалі житлового будинку по АДРЕСА_2 , у зв`язку із чим створюються антисанітарні умови проживання для мешканців будинку, чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 154 КУпАП.
Права особі, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , відповідно до ст. 63 Конституції України та ст. 268 КУпАП роз`яснено.
В судовому засіданні особа, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 вину не визнала та пояснила, що в підвальному приміщенні по вул. Сагайдачного, 3 м. Монастирище нею утримується безпритульна собака, яка має пошкодження кінцівок, вона здійснює догляд за нею, годує її та прибирає за нею. Будь-яких незручностей для жителів будинку вона не створює.
Заслухавши пояснення особи, що притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, суддя приходить до таких висновків.
Згідно з ч. 1 ст. 154 КУпАП утримання собак і котів у місцях, де це заборонено відповідними правилами, утримання незареєстрованих собак, приведення їх у громадські місця, вигулювання собак без повідків та намордників (крім собак, породи яких не внесені до Переліку небезпечних порід собак) чи в не відведених для цього місцях, а також неприбирання власником тварини її екскрементів під час перебування тварини у громадському місці (крім вигулювання у спеціально відведених для цього місцях) - тягнуть за собою попередження або накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і попередження або накладення штрафу на посадових осіб - від двадцяти до п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно доч.2ст.154КУпАП дії, передбачені частиною першою цієїстатті,вчинені особоюповторно протягомроку,- тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від тридцяти до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно з п.5 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» від 21.02.2006№ 3447-IV безпритульні тварини - домашні тварини, що залишилися без догляду людини або утворили напіввільні угруповання, здатні розмножуватися поза контролем людини.
Відповідно до ст.23 ЗаконуУкраїни «Прозахисттваринвід жорстокогоповодження» від21.02.2006 № 3447-IV регулювання чисельності безпритульних тварин та тварин, що не утримуються людиною, але перебувають в умовах, повністю або частково створюваних діяльністю людини, проводиться відповідно до вимог цього Закону.
Згідно з ч. 1, 4 ст. 24 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» від 21.02.2006№ 3447-IV собаки, незалежно від породи, належності та призначення, у тому числі й ті, що мають нашийники з номерними знаками і намордники, але знаходяться без власника на вулицях, площах, ринках, у скверах, садах, на бульварах, пляжах, у громадському транспорті, дворах та інших громадських місцях, вважаються безпритульними і підлягають вилову. Повторному вилову (але не більше одного разу на рік) для проведення повторної вакцинації та адаптації підлягають тварини, які раніше були виловлені, ідентифіковані та зареєстровані. Такі тварини розміщуються у притулки для тварин або центри реабілітації тварин, або під нагляд громадських та благодійних організацій, які зобов`язані забезпечити утримання та догляд за твариною з додержанням ветеринарних правил, або повертаються до ареалу перебування (у місця вилову) для вільного проживання.
Відповідно до ч. 1 ст.34 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» контроль у сфері захисту тварин від жорстокого поводження може здійснюватися громадськими організаціями, статутною метою яких є захист тварин від жорстокого поводження.
Діяльність громадських організацій у сфері захисту тварин від жорстокого поводження здійснюється відповідно до законодавства України на основі їх статутів.
Виходячи з диспозиції ч. 2 ст. 154 КУпАП об`єктивна сторона цього адміністративного правопорушення полягає в: утриманні собак і котів у місцях, де це заборонено відповідними правилами, утримання незареєстрованих собак, приведення їх у громадські місця, вигулювання собак без повідків та намордників (крім собак, породи яких не внесені до Переліку небезпечних порід собак) чи в не відведених для цього місцях, а також неприбирання власником тварини її екскрементів під час перебування тварини у громадському місці (крім вигулювання у спеціально відведених для цього місцях.
Дослідивши і проаналізувавши докази по справі, суддя приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення доведена та підтверджується наступними матеріалами:
- даними протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД № 436257 від 24.06.2025, відповідно до якого ОСОБА_1 16.06.2025 близько 12 год, будучи головою ГО «Лапа», повторно протягом року порушила правила утримання безпритульних собак, які проживають у підвалі житлового будинку по АДРЕСА_2 , у зв`язку із чим створюються антисанітарні умови проживання для мешканців будинку, а графі «пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, по суті порушення» зазначено «з протоколом не згідна, зауваження громадянина хама ОСОБА_2 вважала голослівними, перебільшеними» (а.с. 1);
-таблицею зображень до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД № 436257, на якому зображено факт утримання творин у підвальному приміщенні (а.с. 2);
- копією звернення ОСОБА_3 від 16.06.2025, відповідно до якого просить втрутитися в ситуацію, яка склалася, а саме: мешканка ОСОБА_1 , яка проживає в квартирі АДРЕСА_3 дев`ятого під`їзду, влаштувала притулок в підвальному приміщенні для котів та собак, чим порушує ветеринарно санітарні і людські норми (а.с. 3);
- копією акту комісії щодо розгляду колективної скарги жителів багатоквартирного будинку по АДРЕСА_2 про утримання собак та котів в місцях загального користування багатоквартирного будинку від 05.09.2024, відповідно до якого було розглянуто звернення багатоквартирного будинку по АДРЕСА_2 щодо влаштування притулку для собак та котів у підвальному приміщенні даного будинку. Даний факт було встановлено, встановлено факт порушення ветеринарно санітарних вимог щодо утримання тварин у притулках (а.с. 4 - 7);
-копією постанови адміністративної комісії при виконавчому комітеті Монастирищенської міської ради від 20.09.2024, відповідно до якої голову громадського об`єднання «Лапа» ОСОБА_1 визнано винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 154 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу (а.с. 8 - 9);
-копією постанови Монастирищенського районного суду Черкаської області від 01.05.2025, відповідно до якої ОСОБА_1 звільнено від адміністративної відповідальності у зв`язку із малозначністю вчиненого правопорушення, обмежившись усним зауваженням (а.с. 10);
- поясненнями ОСОБА_1 наданими в судовому засіданні, відповідно до яких вона не заперечувала факт утримання тварини у підвальному приміщенні багатоквартирного будинку;
- копією свідоцтва про реєстрацію громадського об`єднання як громадської організації чи громадської спілки № 1424031 від 16.09.2014, відповідно до якого керівником громадського об`єднання «Монастирищенське міське товариство захисту тварин «Лапа» є ОСОБА_1 (а.с. 13).
Таким чином, суддею встановлено, що ОСОБА_1 утримує собак у місцях, де це заборонено відповідними правилами, а саме в підвальному приміщенні житлового багатоквратирного будинку по АДРЕСА_2 .
Таким чином докази, які долучені до матеріалів справи та досліджені під час судового розгляду, узгоджуються між собою щодо обставин вчиненого адміністративного правопорушення, а тому вказують на наявність в діях ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 154 КУпАП.
При накладенні адміністративного стягнення суддя враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, пом`якшуючі та обтяжуючі обставини та вважає за необхідне застосувати відносно ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу .
Відповідно до вимог ст. 40-1 КУпАП, Закону України «Про судовий збір» з особи, яка притягається до адміністративної відповідальності на користь держави підлягає стягненню судовий збір.
Керуючисьст. 23, 24, 34, 35, 40-1, ч. 3 ст.154,283, 284, 287, 294 КУпАП, суддя
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.2 ст. 154КУпАП.
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 510 (п"ятсот десять)гривень, на рахунок для адміністративних штрафів та інших санкцій: номер рахункуUA0989999803130701060000 23745, код класифікації доходів бюджету: 21081100; найменування коду класифікації доходів бюджету: адміністративні штрафи та інші санкції; отримувач: ГУК у Черкаській області/тгм.Монастир/21081100, Банк отримувача: казначейство України (ел.адм.подат), код ЄДРПОУ:37930566
Штраф має бути сплачений правопорушником не пізніше як протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а у разі оскарження такої постанови не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разінесплати штрафу в 15 днівв порядку примусовоговиконання штрафстягнути в подвійномурозмірі в сумі 1 020 (одна тисяча двадцять) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 судовийзбірудохіддержавив розмірі605 (шістсот п`ять) гривень 60 коп на рахунок: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Строк пред`явлення постанови до виконання 3 (три)місяці.
Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду. Скаргу на постанову у справі, може бути подано протягом десяти днівз дня винесення постанови через Монастирищенський районний суд Черкаської області.
Суддя Юлія ЖЕЖЕР