Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 702/569/25
Провадження № 3/702/220/25
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про накладення адміністративного стягнення
10.07.2025 м. Монастирище
Суддя Монастирищенського районного суду Черкаської області Жежер Ю.М., за участіособи,яка притягаєтьсядо адміністративноївідповідальності ОСОБА_1 , розглянув справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від ВПД №1 Уманського РУП ГУНП в Черкаській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , непрацюючої, голова громадського об"єднання "Лапа", зареєстроване та фактичне місце проживання: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.154 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 16.06.2025 близько 12 год, будучи головою ГО «Лапа», повторно протягом року порушила правила утримання безпритульних собак, які проживають в підвалі житлового будинку по АДРЕСА_2 , у зв`язку із чим створюються антисанітарні умови проживання для мешканців будинку, чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 154 КУпАП.
Права особі, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , відповідно до ст. 63 Конституції України та ст. 268 КУпАП роз`яснено.
В судовому засіданні особа, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 вину не визнала та пояснила, що в підвальному приміщенні по вул. Сагайдачного, 3 м. Монастирище нею утримується безпритульна собака, яка має пошкодження кінцівок, вона здійснює догляд за нею, годує її та прибирає за нею. Будь-яких незручностей для жителів будинку вона не створює.
Заслухавши пояснення особи, що притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, суддя приходить до таких висновків.
Згідно з ч. 1 ст. 154 КУпАП утримання собак і котів у місцях, де це заборонено відповідними правилами, утримання незареєстрованих собак, приведення їх у громадські місця, вигулювання собак без повідків та намордників (крім собак, породи яких не внесені до Переліку небезпечних порід собак) чи в не відведених для цього місцях, а також неприбирання власником тварини її екскрементів під час перебування тварини у громадському місці (крім вигулювання у спеціально відведених для цього місцях) - тягнуть за собою попередження або накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і попередження або накладення штрафу на посадових осіб - від двадцяти до п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно доч.2ст.154КУпАП дії, передбачені частиною першою цієїстатті,вчинені особоюповторно протягомроку,- тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від тридцяти до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно з п.5 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» від 21.02.2006№ 3447-IV безпритульні тварини - домашні тварини, що залишилися без догляду людини або утворили напіввільні угруповання, здатні розмножуватися поза контролем людини.
Відповідно до ст.23 ЗаконуУкраїни «Прозахисттваринвід жорстокогоповодження» від21.02.2006 № 3447-IV регулювання чисельності безпритульних тварин та тварин, що не утримуються людиною, але перебувають в умовах, повністю або частково створюваних діяльністю людини, проводиться відповідно до вимог цього Закону.
Згідно з ч. 1, 4 ст. 24 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» від 21.02.2006№ 3447-IV собаки, незалежно від породи, належності та призначення, у тому числі й ті, що мають нашийники з номерними знаками і намордники, але знаходяться без власника на вулицях, площах, ринках, у скверах, садах, на бульварах, пляжах, у громадському транспорті, дворах та інших громадських місцях, вважаються безпритульними і підлягають вилову. Повторному вилову (але не більше одного разу на рік) для проведення повторної вакцинації та адаптації підлягають тварини, які раніше були виловлені, ідентифіковані та зареєстровані. Такі тварини розміщуються у притулки для тварин або центри реабілітації тварин, або під нагляд громадських та благодійних організацій, які зобов`язані забезпечити утримання та догляд за твариною з додержанням ветеринарних правил, або повертаються до ареалу перебування (у місця вилову) для вільного проживання.
Відповідно до ч. 1 ст.34 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» контроль у сфері захисту тварин від жорстокого поводження може здійснюватися громадськими організаціями, статутною метою яких є захист тварин від жорстокого поводження.
Діяльність громадських організацій у сфері захисту тварин від жорстокого поводження здійснюється відповідно до законодавства України на основі їх статутів.
Виходячи з диспозиції ч. 2 ст. 154 КУпАП об`єктивна сторона цього адміністративного правопорушення полягає в: утриманні собак і котів у місцях, де це заборонено відповідними правилами, утримання незареєстрованих собак, приведення їх у громадські місця, вигулювання собак без повідків та намордників (крім собак, породи яких не внесені до Переліку небезпечних порід собак) чи в не відведених для цього місцях, а також неприбирання власником тварини її екскрементів під час перебування тварини у громадському місці (крім вигулювання у спеціально відведених для цього місцях.
Дослідивши і проаналізувавши докази по справі, суддя приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення доведена та підтверджується наступними матеріалами:
- даними протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД № 436257 від 24.06.2025, відповідно до якого ОСОБА_1 16.06.2025 близько 12 год, будучи головою ГО «Лапа», повторно протягом року порушила правила утримання безпритульних собак, які проживають у підвалі житлового будинку по АДРЕСА_2 , у зв`язку із чим створюються антисанітарні умови проживання для мешканців будинку, а графі «пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, по суті порушення» зазначено «з протоколом не згідна, зауваження громадянина хама ОСОБА_2 вважала голослівними, перебільшеними» (а.с. 1);
-таблицею зображень до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД № 436257, на якому зображено факт утримання творин у підвальному приміщенні (а.с. 2);
- копією звернення ОСОБА_3 від 16.06.2025, відповідно до якого просить втрутитися в ситуацію, яка склалася, а саме: мешканка ОСОБА_1 , яка проживає в квартирі АДРЕСА_3 дев`ятого під`їзду, влаштувала притулок в підвальному приміщенні для котів та собак, чим порушує ветеринарно санітарні і людські норми (а.с. 3);
- копією акту комісії щодо розгляду колективної скарги жителів багатоквартирного будинку по АДРЕСА_2 про утримання собак та котів в місцях загального користування багатоквартирного будинку від 05.09.2024, відповідно до якого було розглянуто звернення багатоквартирного будинку по АДРЕСА_2 щодо влаштування притулку для собак та котів у підвальному приміщенні даного будинку. Даний факт було встановлено, встановлено факт порушення ветеринарно санітарних вимог щодо утримання тварин у притулках (а.с. 4 - 7);
-копією постанови адміністративної комісії при виконавчому комітеті Монастирищенської міської ради від 20.09.2024, відповідно до якої голову громадського об`єднання «Лапа» ОСОБА_1 визнано винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 154 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу (а.с. 8 - 9);
-копією постанови Монастирищенського районного суду Черкаської області від 01.05.2025, відповідно до якої ОСОБА_1 звільнено від адміністративної відповідальності у зв`язку із малозначністю вчиненого правопорушення, обмежившись усним зауваженням (а.с. 10);
- поясненнями ОСОБА_1 наданими в судовому засіданні, відповідно до яких вона не заперечувала факт утримання тварини у підвальному приміщенні багатоквартирного будинку;
- копією свідоцтва про реєстрацію громадського об`єднання як громадської організації чи громадської спілки № 1424031 від 16.09.2014, відповідно до якого керівником громадського об`єднання «Монастирищенське міське товариство захисту тварин «Лапа» є ОСОБА_1 (а.с. 13).
Таким чином, суддею встановлено, що ОСОБА_1 утримує собак у місцях, де це заборонено відповідними правилами, а саме в підвальному приміщенні житлового багатоквратирного будинку по АДРЕСА_2 .
Таким чином докази, які долучені до матеріалів справи та досліджені під час судового розгляду, узгоджуються між собою щодо обставин вчиненого адміністративного правопорушення, а тому вказують на наявність в діях ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 154 КУпАП.
При накладенні адміністративного стягнення суддя враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, пом`якшуючі та обтяжуючі обставини та вважає за необхідне застосувати відносно ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу .
Відповідно до вимог ст. 40-1 КУпАП, Закону України «Про судовий збір» з особи, яка притягається до адміністративної відповідальності на користь держави підлягає стягненню судовий збір.
Керуючисьст. 23, 24, 34, 35, 40-1, ч. 3 ст.154,283, 284, 287, 294 КУпАП, суддя
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.2 ст. 154КУпАП.
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 510 (п"ятсот десять)гривень, на рахунок для адміністративних штрафів та інших санкцій: номер рахункуUA0989999803130701060000 23745, код класифікації доходів бюджету: 21081100; найменування коду класифікації доходів бюджету: адміністративні штрафи та інші санкції; отримувач: ГУК у Черкаській області/тгм.Монастир/21081100, Банк отримувача: казначейство України (ел.адм.подат), код ЄДРПОУ:37930566
Штраф має бути сплачений правопорушником не пізніше як протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а у разі оскарження такої постанови не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разінесплати штрафу в 15 днівв порядку примусовоговиконання штрафстягнути в подвійномурозмірі в сумі 1 020 (одна тисяча двадцять) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 судовийзбірудохіддержавив розмірі605 (шістсот п`ять) гривень 60 коп на рахунок: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Строк пред`явлення постанови до виконання 3 (три)місяці.
Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду. Скаргу на постанову у справі, може бути подано протягом десяти днівз дня винесення постанови через Монастирищенський районний суд Черкаської області.
Суддя Юлія ЖЕЖЕР
The court decision No. 128757813, Monastyryshche District Court of Cherkasy Oblast was adopted on 10.07.2025. The procedural form is On administrative offenses, and the decision form is . On this page, you will find useful information about this court decision. We provide convenient and quick access to actual court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database contains the full range of information you need, allowing you to find useful information quickly.
This decision relates to case No. 702/569/25. Legal Entities, which are mentioned in the text of this judgment: