Постанова № 12816286, 26.11.2010, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.11.2010
Номер справи
3355/10/2070
Номер документу
12816286
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Харківський окружний адміністративний суд

61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

26 листопада 2010 р. № 2-а- 3355/10/2070

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Кухар М.Д. ,

при секретарі судового засідання - Тайцеві А.Л.,

за участі: представника позивача - Горлач О.С.,

представника відповідача - Ві Д.Д.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Комінтернівському районі міста Харкова до Товариства з обмеженою відповідальністю "Караван Харків Плюс" про стягнення заборгованості,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач, Державна податкова інспекція у Комінтернівському районі міста Харкова, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду із позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Караван Харків Плюс", в якому просить стягнути з відповідача заборгованість з податку на прибуток в розмірі 450585,50 грн. та заборгованість з податку на додану вартість в розмірі 331488 грн. Позивач, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві, просив задовольнити позов у повному обсязі.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги у повному обсязі та просив суд задовольнити їх у повному обсязі.

Представник відповідача в судовому засіданні проти адміністративного позову заперечував, вважав його безпідставним та необґрунтованим, надав заперечення на адміністративний позов, в якому виклав свою позицію проти доводів позивача та просить суд відмовити в задоволенні позову в повному обсязі.

Суд, вислухавши представника позивача, представника відповідача, дослідивши матеріали справи, встановив наступне.

Згідно ч. 1, ч. 2, ч. 11 ст.11-1 Закону України від 04.12.90р. № 509-ХП "Про державну податкову службу в Україні" (зі змінами та доповненнями), згідно плану - графіку проведення документальних перевірок на підставі направлень від 29.09.2009р. №412, від 27.10.2009р. № 489 та наказу на подовження перевірки №652 від 26.10.2009р. фахівцями ДПІ у Комінтернівському районі м. Харкова була проведена планова виїзна перевірка ТОВ „Караван Харків Плюс" (код ЄДРПОУ 34333233) з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2008р. по 30.06.2009р., валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2008р. по 30.06.2009р. За результатами перевірки оформлено акт від 16.11.2009р. №2990/23-104/34333233.

Згідно з абзацом другим п.п.1.20.10 п.1.20 ст.1 Закону України від 28.12.1994 №334/94-ВР "Про оподаткування прибутку підприємств" (в редакції Закону України №283/97-ВР від 22.05.97) податковий орган має право застосувати звичайні ціни для визначення бази оподаткування у випадках, передбачених законом, незалежно від виду господарської операції, що здійснюється платником цього податку або податкового статусу іншої сторони такої операції.

Відповідно до пп.7.4.1, 7.4.4 п. 7.4. ст. 7 Закону України від 03.04.97 №168/97-ВР „Про податок на додану вартість" (із змінами та доповненнями), згідно якого податковий кредит звітного періоду визначається виходячи із договірної (контрактної) вартості товарів (послуг), але не вище рівня звичайних цін, у разі якщо договірна ціна на такі товари (послуги) відрізняється більше ніж на 20 відсотків від звичайної ціни на такі товари (послуги), та складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 6.1 статті 6 та статтею 8 ' цього Закону, протягом такого звітного періоду у зв'язку з: придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.

Відповідно до абзацу першого п.п.1.20.10 п.1.20 ст.1 Закону України „Про оподаткування прибутку підприємств" та підпункту 4.3.5 п.4.3 ст.4 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" донарахування податкових зобов'язань платника податку податковим органом внаслідок визначення звичайних цін здійснюється за наступною процедурою: керівник (його заступник) приймає рішення про застосування звичайних цін при визначенні податкових зобов'язань, а рішення про сплату податкових зобов'язань приймається у судовому порядку за поданням керівника (його заступника) відповідного податкового органу.

З метою забезпечення дотримання вказаної процедури та керуючись листом ДПА України від 30.09.2009 №21255/7/15-0217 „Про застосування „звичайної ціни"", начальником ДПІ у Комінтернівському районі м. Харкова було видано наказ від 31.12.2009р. №805 „Про прийняття рішення про застосування звичайних цін при визначенні податкових зобов'язань згідно акту перевірки ТОВ „Караван Харків Плюс" код 34333233", згідно якого вирішено застосовувати за результатами перевірки ТОВ „Караван Харків Плюс" код 34333233 від 16.11.2009р. №2990/23-104/34333233 звичайні ціни при визначенні податкових зобов'язань з питання віднесення до складу валових витрат та податкового кредиту сум, вищих за звичайну ціну, по оподаткованим операціям з орендної плати між пов'язаними особами.

ДПІ у Комінтернівському районі м. Харкова направлено ТОВ „Караван Харків Плюс" (код ЄДРПОУ 34333233) лист-пропозицію щодо самостійної сплати розрахованих із застосуванням звичайних цін податкових зобов'язань від 04.02.2010 №1541/10/23-110, проте зазначені суми не були самостійно сплачені підприємством.

Згідно Рішення ДПІ у Комінтернівському районі м. Харкова про визначення податкових зобов'язань із застосуванням звичайних цін від 11.02.2010р. №001/0 ТОВ „Караван Харків Плюс" (код ЄДРПОУ 34333233) визначено податкове зобов'язання (у т. ч. штрафні санкції) з податку на прибуток підприємств у розмірі 450 585,5грн. (у т.ч. за основним платежем - 304 166грн., за штрафними (фінансовими) санкціями -146 419,5грн.).

Згідно Рішення ДПІ у Комінтернівському районі м. Харкова про визначення податкових зобов'язань із застосуванням звичайних цін від 11.02.2010р. №002/0 ТОВ „Караван Харків Плюс" (код ЄДРПОУ 34333233) визначено податкове зобов'язання (у т. ч. штрафні санкції) з податку на додану вартість у розмірі 331 488грн. (у т.ч. за основним платежем - 220 992грн., за штрафними (фінансовими) санкціями - 110 496грн.).

Щодо визначення податкового зобов'язання з податку на прибуток, суд зазначає наступне.

При проведені перевірки було встановлено, що ТОВ "Караван Харків Плюс" при оренді приміщень за адресою: м. Харків, вул. Тарасівська,3 сплачувало орендну плату ТОВ „Караван" (код 32307835) (платник податку на прибуток на загальних підставах).

ТОВ „Караван Харків Плюс" укладено угоду суборенди нежитлового приміщення за №25/05-01 від 25.05.2006р., за адресою: м. Харків, вул. Тарасівська, буд. 3 з ТОВ „Караван" (орендована площа дорівнює 5071,5 м2). У зв'язку з розширенням штату офісних працівників було орендовано офісні приміщення за адресою: вул. Тарасівська, буд. 3, договір №16/09-06 від 16.09.2006р. у ТОВ „Караван" (орендована площа 112,1 м2, угоду розірвано 31.05.2007р.), додаткова угода б/н від 01.12.2007р.( орендована площа 911,4 м2). На теперішній час угоди суборенди з ТОВ „Караван" не діють. Акт приймання-передачі (повернення) до договору суборенди №25/05-1 від 25.05.2006р. торгового приміщення за адресою: м. Харків, вул. Тарасівська, буд. 3 датовано 24.05.2009 року.

Приміщення за адресою: вул. Тарасівська, буд. 3 належить АСОЦІАЦІЇ „ЄДНІСТЬ" (код 30359483) (платник податку на прибуток на загальних підставах) на праві власності, що підтверджено реєстраційним посвідченням від 03.12.1999 р. МіськБТІ, реєстраційний запис №3004.

Згідно довідки ДПІ у Комінтернівському районі м. Харкова від 03.11.2009р. №2820/23-104/30359483 про результати виїзної позапланової перевірки АСОЦІАЦІЇ „ЄДНІСТЬ" (код ЄДРПОУ 30359483) з питань правових відносин з ТОВ „Караван" (код ЄДРПОУ 32307835) за період з 01.01.2008 по 30.06.2009 року встановлено:

АСОЦІАЦІЄЮ „ЄДНІСТЬ" 28.12.2005 року укладено договір найму (оренди) капітальної" споруди №Є 05/01-2812 з ТОВ „Караван" (код 32307835) за адресою м. Харків, вул. Тарасівська, 3, загальною площею 5906,1 кв.м., згідно з додатковим договором №1 від 29.06.2006р. до договору від 28.12.2005 року, площу капітальної споруди було уточнено у зв'язку із проведеною технічною інвентаризацією: 5982,9кв.м., згідно з додатковими договорами №2 від 17.08.2006р., №3 від 23.08.2007р., №4 від 26.12.2007р. до договору від 28.12.2005 року змінено базову орендну плату до 281212 грн.46 коп., згідно з додатковим договором б/н від 29.04.2009р. до договору від 28.12.2005 року - дострокове розірвання договору та повернення об'єкту найму наймодавцеві, орендна плата у квітні 2009р. складає 35260 грн., в т.ч. ПДВ 5876,67 грн., у травні 2009р. орендна плата складає 32871,57 грн., в т.ч. ПДВ 5478,60грн.

Згідно Статуту ТОВ „Караван Харків Плюс" від 10.04.2006 року та змінами до нього від 25.05.2006 року, 03.10.2006 року засновниками товариства є: ТОВ „Караван" код 32307835 та ОСОБА_3 і.п.н. НОМЕР_1.

Згідно п.1.26 ст.1 Закону України від 28.12.1994 №334/94-ВР „Про оподаткування прибутку підприємств" (в редакції Закону України №283/97-ВР від 22.05.97) пов'язана особа - юридична особа, яка здійснює контроль над платником податку, або контролюється таким платником податку, або перебуває під спільним контролем з таким платником податку.

Під здійсненням контролю слід розуміти володіння безпосередньо або через більшу кількість пов'язаних фізичних чи юридичних осіб найбільшою часткою статутного фонду платника податку або володіння часткою не менше 20 відсотків від статутного фонду платника податку.

Таким чином, ТОВ „Караван" код 32307835 згідно п.1.26 ст.1 Закону України „Про оподаткування прибутку підприємств" є пов'язаною особою - ТОВ „Караван Харків Плюс".

Згідно п.п.7.4.2 п.7.4 ст.7 Закону України „Про оподаткування прибутку підприємств" від витрати, понесені платником податку у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у пов'язаної особи, визначається виходячи із договірних цін, але не більших за звичайні ціни на такі товари (роботи, послуги), що діяли на дату такого придбання.

Згідно п.1.20 ст.1 Закону України „Про оподаткування прибутку підприємств" звичайною вважається ціна товарів (робіт, послуг), визначена сторонами договору. Якщо не доведене зворотне, вважається, що така звичайна ціна відповідає рівню справедливих ринкових цін.

Справедлива ринкова ціна - це ціна, за якою товари (роботи, послуги) передаються іншому власнику за умови, що продавець бажає передати такі товари (роботи, послуги), а покупець бажає їх отримати за відсутності будь-якого примусу, обидві сторони є взаємно незалежними юридично та фактично, володіють достатньою інформацією про такі товари (роботи, послуги), а також ціни, які склалися на ринку ідентичних (а за їх відсутності -однорідних) товарів (робіт, послуг).

ТОВ „Караван Харків Плюс" отримував в суборенду приміщення за адресою м. Харків, вул. Тарасівська, 3, загальною площею 5982,9 кв.м. у ТОВ „Караван" код 32307835, яке в свою чергу отримувало в оренду це приміщення у АСОЦІАЦІЇ „ЄДНІСТЬ" (код ЄДРПОУ 30359483), яке згідно довідки Бюро технічної інвентаризації є власником даного приміщення. Зустрічною перевіркою встановлені звичайні ціни на приміщення за адресою м. Харків, вул. Тарасівська, 3. Порівняльною таблицею встановлено відхилення між нарахованою орендною платою у ТОВ „Караван" код 32307835, та у АСОЦІАЦІЇ „ЄДНІСТЬ" (код ЄДРПОУ 30359483) на загальну суму 1 216 663 грн.

З питання встановленого порушення та з метою підтвердження „звичайної ціни" ТОВ „Караван Харків Плюс" при розгляді скарги директора вказаного підприємства надавались пояснення розбіжностей між вартістю оренди та суборенди приміщення тим, що ТОВ „Караван" витратив певні кошти на ремонт орендуючих приміщень, відповідно до вимог контракту №15/02-1 від 15:02.06 між ТОВ „Векторбуд" (код 32044206, скасовано держреєстрацію №15561170025033654 від 24.11.08) та ТОВ „Караван" (код 32307835, визнано банкрутом, знято з обліку №5/282/09 від 03.11.09). Сума понесених витрат на поліпшення приміщення складає, відповідно наданих до скарги документів 4 582 996,25 грн.

Витрати та ремонтні роботи поводились протягом 9 місяців 2006 року. Але при аналізі договору оренди між АСОЦІАЦІЄЮ „ЄДНІСТЬ" та ТОВ „Караван" № Є-05/01-2812 від 28.12.2005 року встановлено, що згідно з п.п.3.1.1 договору базова орендна плата складає: з 1 (першого) по 5 (п'ятий) місяць найму включно - 44782,50 грн., з 6 (шостого) по 36 (тридцять шостий) місяць найму включно - 223,912,47 грн. Тобто збільшення „звичайної ціни" в зв'язку з проведеними ремонтними роботами вже передбачено умовами договору. При цьому відповідно до п.п.2.6 договору оренди №Є05/01-2812 амортизаційні відрахування на Об'єкт найму нараховуються на вартість робіт, проведених Наймачем у Об'єкті найму, використовуються Наймачем відповідно до законодавства України.

Відповідно до п.п.6.6 Договору №Є05/01-2512 будь які зміни Об'єкту найму здійснені наймачем за його ініціативою, не вважаються поліпшенням, Здійснені Наймачем зміни Об'єкту найму, які не можуть бути відокремлені від Об'єкту найму без шкоди для нього, переходять до Наймодавця без відшкодування понесених Наймачем витрат.

Відповідно до п.п.8.1.2 п.8.2 ст.8 Закону України від 28.12.1994 №334/94-ВР „Про оподаткування прибутку підприємств" (в редакції Закону України №283/97-ВР від 22.05.97), амортизації підлягають витрати на: проведення всіх видів ремонту, реконструкції, модернізації та інших видів поліпшення основних фондів.

В силу ч.5 ст.778 ЦК України, якщо наймач без згоди наймодавця зробив -поліпшення, які не можна відокремити без шкоди для речі, він не має права на відшкодування їх вартості.

Згідно з абзацом другим п.п.1.20.10 п.1.20 ст.1 Закону України „Про оподаткування прибутку підприємств" податковий орган має право застосувати звичайні ціни для визначення бази оподаткування у випадках, передбачених законом, незалежно від виду господарської операції, що здійснюється платником цього податку, або податкового статусу іншої сторони такої операції.

На підставі вищезазначеного ДПІ у Комінтернівському районі м. Харкова встановлено порушення ТОВ „Караван Харків Плюс" п.п.7.4.2 п.7.4 ст.7 Закону України „Про оподаткування прибутку підприємств", згідно якого витрати, понесені платником податку у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у пов'язаної особи визначаються виходячи із договірних цін, але не більших за звичайні ціни, що діяли на дату такого придбання, внаслідок чого товариством зайво віднесено до складу валових витрат 1216663грн.: в тому числі по періодам: 1 кв. 2008 - 65902 грн.; 2кв. 2008 - 230114 грн.; 3 кв. 2008-230114 грн.; 4кв. 2008 р. - 110182 грн.; 1 кв. 2009 р.-46116 грн.; 2 кв. 2009 р. - 534235 грн.

Щодо визначення податкового зобов'язання з податку на додану вартість, суд зазначає наступне.

Перевіркою повноти визначення податкового кредиту за період з 01.01.08 р. по 30.06.09 р. встановлено його завищення всього у сумі 243584 грн.

ТОВ „Караван Харків Плюс" на підставі угод суборенди нежитлового приміщення з ТОВ „Караван" включено до складу податкового кредиту суму орендної плати вище рівня звичайних цін на 243332 грн.

Відповідно до п.п.7.4.1 п.7.4 ст.7 Закону України від 03.04.9-7 №168/97-ВР „Про податок на додану вартість" із змінами та доповненнями, податковий кредит звітного періоду визначається виходячи із договірної (контрактної) вартості товарів (послуг), але не вище рівня звичайних цін, у разі якщо договірна ціна на такі товари (послуги) відрізняється більше ніж на 20 відсотків від звичайної ціни на такі товари (послуги), та складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 6.1 статті 6 та статтею 8 ' цього Закону, протягом такого звітного періоду у зв'язку з придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.

Якщо платник податку придбаває (виготовляє) матеріальні та нематеріальні активи (послуги), які не призначаються для їх використання в господарській діяльності такого платника, то сума податку, сплаченого у зв'язку з таким придбанням (виготовленням), не включається до складу податкового кредиту (п.п.7.4.1 п.7.4 ст.7 Закону України від 03.04.97 №168/97-ВР „Про податок на додану вартість" із змінами та доповненнями).

Згідно п.1.17 ст.1 Закону України від 03.04.97 №168/97-ВР „Про податок на додану вартість" (із змінами та доповненнями) поняття корпоративні права, пов'язана особа, резидент, нерезидент, гудвіл, кошти, цінні папери, деривативи, товари, дивіденди, проценти, роялті, кредит, депозити, лізинг (оренда), бартер, безоплатно отримані товари (роботи, послуги), валові витрати виробництва (обігу), основні фонди та нематеріальні активи, що підлягають амортизації, розуміються у значенні, визначеному Законом України „Про оподаткування прибутку підприємств".

Відповідно до п.п.4.4.2 „г" п.4.4 ст.4 Закону України від 21.12.2000 №2181-ІП „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", податкове роз'яснення є оприлюдненням офіційного розуміння окремих положень податкового законодавства контролюючими органами у межах їх компетенції, яке використовується при обґрунтуванні їх рішень під час проведення апеляційних процедур.

Порядок визначення звичайних цін встановлено у п.1.20 ст.1 Закону України від 28.12.1994 №334/94-ВР „Про оподаткування прибутку підприємств" (в редакції Закону України № 283/97-ВР від 22.05.97). Відповідно до пп.1.20.9 ст.1 цього Закону додатково до правил визначення звичайної ціни, встановлених п.1.20 цього Закону, КМУ має право встановити методологію визначення звичайної ціни товарів (робіт, послуг), які продаються (надаються) платниками податку, визначеними природними монополістами відповідно до закону. Затвердження інших нормативно-правових актів стосовно порядку визначення звичайних цін вказаний Закон не передбачає, тому в інших випадках п.1.20 ст.1 цього Закону є нормою прямої дії.

Суд також зазначає, що Закон України „Про оподаткування прибутку підприємств" чітко передбачає конкретні випадки застосування звичайних цін при визначенні податкових зобов'язань по податку на прибуток підприємств. До таких випадків відносяться такі: визначення доходу, отриманого платником податку від продажу товарів (робіт, послуг) пов'язаним особам, юридичним особам, які не є платниками податку на прибуток підприємств, або сплачують цей податок за іншими, ніж платник податку, ставками. Такий дохід визначається виходячи із договірних цін, але не менших за звичайні ціни на зазначені товари (роботи, послуги), що діяли на дату продажу (п.п.7.4.1 ст.7 Закону України „Про оподаткування прибутку підприємств").

Одночасно у Законі України від 03.04.97р. №168/97 „Про податок на додану вартість" також встановлено конкретні випадки застосування звичайних цін. Так, база оподаткування з ПДВ визначається з урахуванням звичайних цін у таких випадках: передача товарів (робіт, послуг) пов'язаній з продавцем особі (п.4.2 ст.4 Закону №168/97).

ТОВ „Караван Харків Плюс" до складу податкового кредиту віднесено суми по актах за розповсюдження по п/я газет ТОВ „Діалог II" код 32239561 в кількості 10800 од. на загальну суму ПДВ 252,28 грн.

ТОВ „Караван Харків Плюс" не вказано ким придбані газети, до перевірки підприємством не надано документів, які підтверджують зв'язок здійсненої операції з господарською діяльністю підприємства, чим порушено п.п.7.4.1, 7.4.4 п.7.4 ст.7 Закону України „Про податок на додану вартість" від 03.04.1997 №168/97-ВР із змінами та доповненнями, та завищено податковий кредит на 252 грн.

Відповідно до частини другої ст.9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність України" №996-ХГУ від 16.07.99 року та п.2.4 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку №88 від 24.05.1995 року, усі первинні документи для надання їм юридичної сили і доказовості повинні мати такі обов'язкові реквізити: назву підприємства, установи, від імені яких складено документ, назву документа (форми), код форми, дату і місце складання, зміст господарської операції та її вимірники (у натуральному та грошовому вираженні), посадові особи, відповідний дозвіл на здійснення господарської операції та складання первинного документа, прізвище осіб, які дали дозвіл на здійснення господарської операції, та безпосередніх виконавців операції, їхні особисті підписи.

Проведення господарської операції підприємства підтверджується первинними документами, на підставі яких ведеться бухгалтерський облік. Згідно ч. 2 ст. 3 Закону України від 16.07.99 р. №996-ХІУ „Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" на даних бухгалтерського обліку базується фінансова, податкова, статистична та інша звітність. Таким чином первинні документи по відображенню господарчих операцій є основа для податкового обліку. Згідно п.2.7 Положення про документальне забезпечення запису в бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Мінфіну України від 24.05.95р. №88, первинні документи складаються на бланках типових форм, затверджених Мінстатом України, а також на бланках спеціалізованих форм, затверджених міністерствами України.

Залишок від'ємного значення податку на додану вартість за червень 2009 р. складав 22592,0 грн. (ряд.26 Декларації по податку на додану вартість).

За результатами перевірки зменшено від'ємне значення податку на додану вартість за червень 2009р. на 22592,0 грн. та донараховано податку на додану вартість, що підлягає сплаті до бюджету в сумі 220 992 грн.

Як встановлено судом, рішення про визначення податкових зобов'язань із застосуванням звичайних цін від 11.02.2010 року № 001/0 та № 002/0 позивачем оскаржені не були.

Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

В ході вирішення питання щодо законності прийнятого субєктом владних повноважень рішень суд відповідно до вимог ст.2 КАС України зобовязаний перевірити чи прийнято воно: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення; безсторонньо; добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілям, на досягнення яких спрямоване це рішення; з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 цього Кодексу.

Виходячи з вищевикладеного, суд дійшов висновку про те, що факти порушень встановлені в ході проведення перевірки позивача, та штрафні санкції застосовані правомірно, у звязку з чим адміністративний позов підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 94, 160, 161, 162, 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Харківський окружний адміністративний суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Комінтернівському районі міста Харкова до Товариства з обмеженою відповідальністю "Караван Харків Плюс" про стягнення заборгованості - задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Караван Харків Плюс" (61068, м. Харків, вул. Тарасівська, буд. 3, код ЄДРПОУ 34333233) на користь Державного бюджету України (р/р 31114009700005 у відділення Держказначейства У Комінтернівському районі (код 24134589) в установі банку ГУДКУ у Харківській області, МФО 851011, код платежу 11021000) суму розрахованого із застосуванням звичайних цін податкового зобов'язання (у т. ч. штрафних санкцій) з податку на прибуток підприємств у розмірі 450585.50 (чотириста п'ятдесят тисяч п'ятсот вісімдесят п'ять гривень п'ятдесят копійок).

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Караван Харків Плюс" (61068, м. Харків, вул. Тарасівська, буд. 3, код ЄДРПОУ 34333233) на користь Державного бюджету України (р/р 31116029700005 у відділення Держказначейства У Комінтернівському районі (код 24134589) в установі банку ГУДКУ у Харківській області, МФО 851011, код платежу 14010100) суму розрахованого із застосуванням звичайних цін податкового зобов'язання (у т. ч. штрафних санкцій) з податку на додану вартість у розмірі 331488,00 грн. (триста тридцять одна тисяча чотириста вісімдесят вісім гривень.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення протягом десяти днів з дня її проголошення, у разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного проваджені або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови виготовлено 01.12.2010 року.

СуддяМ.Д. Кухар