Постанова № 12752646, 15.11.2010, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.11.2010
Номер справи
6474/10/1570
Номер документу
12752646
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа №2а- 6474/10/1570

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 листопада 2010 року м.Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді: Білостоцького О.В.

При секретарі: Нагул В.С.

За участю сторін:

Прокурора: не зявився

Представника позивача: Недбал А.В.

Відповідача: не зявився

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом прокурора Кодимського району Одеської області в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій, -

В С Т А Н О В И В:

21 червня 2010 року до Одеського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом звернувся прокурор Кодимського району Одеської області в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті до ОСОБА_2. Прокурор мотивував позовні вимоги тим, що відповідач має заборгованість перед бюджетом по сплаті нарахованих штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 1700 грн., яка виникла на підставі акту від 09.07.2009 року № 132674 щодо контролю за додержанням законодавства про автомобільний транспорт, яким встановлено порушення ч. 1 абзацу 3 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», що виразилося в наданні послуг з вантажних перевезень без оформлення документів, перелік яких визначений ст. 48 вище зазначеного Закону, а саме, відсутня ліцензійна картка. На підставі цього акту постановою начальника територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області Березуцького В.О. від 12.08.2009 року № 084910 до відповідача застосовано фінансову санкцію у розмірі 1700 грн., яка до цього часу не сплачена. У звязку з зазначеним позивач просить на підставі Закону України «Про автомобільний транспорт» стягнути з відповідача зазначені нараховані штрафні санкції, виходячи з вимог Закону.

Представник прокуратури до судового засідання не зявився, повідомлявся про час та місце судового розгляду справи належним чином та своєчасно.

Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги у повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені в адміністративному позові.

Відповідач до судового засідання не зявився, був повідомлений про час та місце судового розгляду справи належним чином та своєчасно, про що свідчать наявні в матеріалах справи повідомлення про вручення повісток рекомендованими листами та розписки про їх отримання. Надіслав до суду заперечення, в яких просив позов прокурора Кодимського району залишити без розгляду, а постанову про застосування штрафної санкції № 084910 скасувати як незаконну. В своїх запереченнях позивач робить посилку на Постанову Кабінету Міністрів України від 25 лютого 2009 року № 207, однак, на обґрунтування своєї позиції у запереченнях не зазначає жодних пояснень стосовно предмету позовних вимог.

Судом було вжито всіх залежних від нього заходів для повідомлення відповідача належним чином про час і місце розгляду судової справи за його участю та реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів, а тому суд вважав за можливе розглянути справу без участі відповідача відповідно до положень ст. 128 КАС України.

Дослідивши та проаналізувавши надані сторонами докази, вислухавши пояснення представника позивача, суд встановив наступне.

У ст. 1 Закону України «Про автомобільний транспорт»вказано, що автомобільним перевізником є фізична або юридична особа, яка здійснює на комерційній основі чи за власний кошт перевезення пасажирів чи (та) вантажів транспортними засобами.

У відповідності зі ст. 6 Закону України «Про автомобільний транспорт»державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Ліцензування на автомобільному транспорті спрямоване на визначення початкових і поточних умов надання послуг з перевезень пасажирів і вантажів, а також найважливіших параметрів обслуговування споживачів (ст. 9 Закону).

Згідно Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою кабінету Міністрів України від 8 вересня 2004 року № 1190 Головна державна інспекція на автомобільному транспорті (Головавтотрансінспекція) є урядовим органом державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті, що діє у складі Мінтрансзв'язку і йому підпорядковується.

Основними завдання Головавтотрансінспекції є участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері надання послуг з перевезення пасажирів чи вантажів автомобільним транспортом та здійснення відповідно до законодавства ліцензування та контролю у сфері надання послуг з перевезення пасажирів чи вантажів автомобільним транспортом.

Постановою Кабінету Міністрів України № 1567 від 08.11.2006 року затверджено Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті (далі Порядок № 1567), який визначає процедуру здійснення державного контролю за додержанням законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів щодо організації перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, норм міжнародних договорів про міжнародне автомобільне сполучення, наявністю відповідних ліцензій і ліцензійних карток, виконанням ними ліцензійних умов, а також процедуру здійснення державного нагляду за забезпеченням безпеки автомобільних перевезень.

Згідно статті 48 Закону України «Про автомобільний транспорт»автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення.

Документами для фізичної особи, що здійснює вантажне перевезення на договірних умовах, є: посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України.

Як зазначено в додатку № 1 до Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження переліку документів, необхідних для здійснення перевезення вантажу автомобільним транспортом у внутрішньому сполученні»від 25.02.2009 року № 207, для водія юридичної особи або фізичної особи - підприємця, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах: фотокопія ліцензії, засвідчена автомобільним перевізником, або ліцензійна картка; товарно-транспортна накладна; посвідчення на право керування транспортним засобом відповідної категорії і талон, що додається до посвідчення; реєстраційний документ на транспортний засіб або інший засвідчений в установленому порядку документ, що підтверджує право керування, користування чи розпорядження транспортним засобом; талон про проходження державного технічного огляду; поліс (сертифікат) обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів.

Згідно ст. 60 Закону за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, застосовується штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

09 липня 2009 року державними інспекторами ході проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом було виявлено порушення відповідачем ОСОБА_2 вимог п. 1 абз. 3 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», що виразилося в наданні послуг з вантажних перевезень без оформлення документів, перелік яких визначений ст. 48 цього Закону, а саме, відсутня ліцензійна картка (а.с.4).

Про час і місце розгляду справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт ОСОБА_2 був повідомлений 07.08.2010 року, на його адресу було відправлено запрошення з вказівкою дати та місця розгляду справи та попереджено про те, що у разі неявки справу про порушення законодавства про автомобільний транспорт буде розглянуто без його участі (а.с. 5, 8).

Відповідно до ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт»та на підставі акту від 09.07.2009 року № 132674, начальником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області до відповідача було застосовано фінансову санкцію у розмірі 1700 грн. згідно постанови про застосування фінансових санкцій від 12.08.2009 року № 084910 (а.с. 6).

Відповідно до п. 28 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті фінансова санкція повинна бути перерахована субєктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом пятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій.

Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області було направило на адресу відповідача лист № 6438/02 від 12.08.2009 року про сплату заборгованості по штрафним санкціям у розмірі 1700 грн. (а.с. 8) та копію постанови про застосування штрафних санкцій, що підтверджується реєстром замовних листів з повідомленням (а.с. 9).

На момент розгляду справи заборгованість по сплаті фінансових санкцій у розмірі 1700 грн. відповідачем у добровільному порядку не сплачена.

Згідно зі ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

З аналізу вказаної правової норми випливає, що дії та рішення державного органу, органу місцевого самоврядування чи їх посадової особи повинні бути прийняті в межах компетенції відповідного органу та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

На підставі зазначених норм, з урахуванням встановлених в судовому засіданні фактів, суд приходить до висновку, що приймаючи рішення про застосування до відповідача штрафних санкцій, позивач діяв на підставі та у спосіб, передбачений Конституцією та законами України, та у межах наданих йому повноважень.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Згідно ч.1 ст. 69 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

З урахуванням встановлених у судовому засіданні фактів, суд вважає, що позивач довів суду ті обставини, на які йде посилання в адміністративному позові до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості по сплаті штрафних санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт у сумі 1700 грн., яка виникла на підставі постанови ТУ ГДІ на автомобільному транспорті про застосування фінансових санкцій від 12.08.2009 року № 084910, та позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 7-14, 69, 71, 86, 122, 128, 159-164 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В :

Адміністративний позов прокурора Кодимського району Одеської області в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з ОСОБА_2 фінансові санкції в сумі 1700 грн. на користь державного бюджету на розрахунковий рахунок 3118106700250, м. Кодима, банк УДК в Одеській області МФО 828011 Код 23215849, код платежу 21081100.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі в Одеський окружний адміністративний суд апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України - з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Одеського апеляційного адміністративного суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги на постанову, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

Повний текст постанови виготовлений та підписаний 15 листопада 2010 року.

Суддя: Білостоцький О.В.

Стягнути з ОСОБА_2 фінансові санкції в сумі 1700 грн. на користь державного бюджету на розрахунковий рахунок 3118106700250, м. Кодима, банк УДК в Одеській області МФО 828011 Код 23215849, код платежу 21081100.

15 листопада 2010 року.